CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy płyty styropianowe na elewację budynku to dobry pomysł? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10731,jak-nakladac-klej-do-styropianu-plyty-styropianowe-na-elewacje
Płyty styropianowe, aby spełniły swoje funkcje wymagają odpowiedniego montażu. Nie bez znaczenia jest...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, klej do styropianu elewacyjnego,

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

 Ecol-Unicon Sp. z o.o.  |  01.04.2019  |  1
Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?
Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?
Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.

Transport ścieków i zawartych w nich związków do oczyszczalni w systemie kanalizacyjnym związany jest z wieloma przemianami chemicznymi i biologicznymi. Przemiany te zachodzą z udziałem mikroorganizmów roślinnych i zwierzęcych w warunkach zarówno tlenowych, jak i beztlenowych. W miejscach, gdzie brak jest wystarczającej ilości tlenu (warunki anaerobowe), dochodzi do tzw. zagniwania ścieków. W efekcie powstają setki związków, a wśród nich substancje zwane związkami złowonnymi (odorami).Ochrona przed toksynami

Pochodzące z kanalizacji odory nie stanowią jedynie uciążliwości zapachowej. Wśród powstających substancji występują również takie, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Należy pamiętać, że związki toksyczne nie zawsze charakteryzują się złowonnością, tak jak siarkowodór, ale są bezwonne, przez co trudno je wykryć.
 
Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań opartych na metodach fizycznych, chemicznych i biologicznych. Firma Ecol-Unicon, we współpracy z Wydziałem Toksykologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przez wiele lat prowadziła badania nad skutecznymi metodami oczyszczania ścieków. Dzięki nim opracowała systemy neutralizacji lotnych substancji obecnych w powietrzu nad ściekami bazujące na odpowiednio dobranym węglu aktywnym. Do walki z odorami wydobywającymi się ze studzienek kanalizacyjnych służą neutralizatory podwłazowe, potocznie zwane filtrami podwłazowymi. Dowiedz się więcej >>


Skuteczne i bezpieczne oczyszczanie ścieków 

Skuteczny podwłazowy neutralizator substancji toksycznych, w tym siarkowodoru, przede wszystkim musi być wykonany z materiałów o dużej odporności chemicznej, gdyż substancje znajdujące się w kanalizacji charakteryzują się właściwościami degradacyjnymi. Obok prawidłowo dobranego wypełnienia neutralizującego substancje odorotwórcze i toksyczne, neutralizator powinien też posiadać skuteczny układ zapewniający hermetyzację i odwodnienie. Idealnym rozwiązaniem jest brak elementów mechanicznych, których ruchome części konstrukcji podatne są na szybkie zużycie, a w konsekwencji awarię i uwalnianie złowonnego powietrza i toksyn do otoczenia. 

Neutralizator podwłazowy ENPeco

Wszystkie te właściwości posiada neutralizator podwłazowy ENPeco produkowany przez Ecol-Unicon. Urządzenie to dostosowane jest do studzienek kanalizacyjnych o średnicy 600mm i 800mm. Neutralizator jest bezobsługowy dzięki systemowi EUcleanON® (nie wymaga on czyszczenia oraz jest niewrażliwy na zmiany temperatury i dobowe wahania ilości ścieków).
Jest to jedyne urządzenie dostępne na rynku, którego skuteczność została potwierdzona przez Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przez Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk.
 

Neutralizator podwłazowy ENPeco jest dostępny w sklepie Ecol-Shop.com.

 

Do końca kwietnia można go kupić 200zł taniej. Sprawdź >>


Ecol Shop

Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Równa 2
80-067 Gdańsk

www.ecol-shop.pl


Komentarze

(1)
Magmann | 23.04.2019, 14:13
Już widzę jak spółdzielnia montuje takie neutralizatory ;) Na własne podwórko może to i nie głupi pomysł.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć zanieczyszczenia z instalacji wodociągowej »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejZanieczyszczenia występujące w wodzie instalacyjnej, często o charakterze ferromagnetycznym mogą powodować następujące problemy: nieprawidłowe działanie automatycznych odpowietrzników... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

W czym może pomóc izolacja stropów i sufitów piwnic oraz garaży
Dowiedz się, ile kosztuje izolacja stropów piwnic i garaży?

Ciepło i zawór ciepła Ocieplanie garażów i piwnic
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Odpowiednia izolacja stropów i sufitów piwnic oraz garaży pomoże zmniejszyć przede wszystkim zużycie ciepła. Jest również jedynym sposobem, by uporać się z zimną podłogą w pomieszczeniu nad piwnicą... Chcę wiedzieć, ile to kosztuje»


Układy dystrybucji wody użytkowej i grzewczej »

Dystrybucja wodyMają za zadanie dostarczyć wodę i energię do budynków w sposób bezpieczny i optymalny. Ich jakość decyduje w dużej mierze o jakości całej instalacji (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami ?

Wymiana rur w budynkuJak rzetelnie, uczciwie i przejrzyście prowadzić powierzone sprawy? Komu je przekazać i z kim współpracować przy... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Jak bezinwazyjnie i skutecznie osuszyć mury budynku?
Jak zapewnić ogrzewanie mieszkańcom tam gdzie brak sieci ciepła systemowego i gazu ziemnego? »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Jest kilka sposobów zwalczania wilgoci. Metoda osuszania zawilgoconych murów musi m.in. uwzględniać ich grubość oraz rodzaj materiału, z którego powstały.... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16362|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10042|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl