Artykuł sponsorowany

Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

 Ecol-Unicon Sp. z o.o.  |  08.07.2019  |  1
Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?
Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?
Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.

Transport ścieków i zawartych w nich związków do oczyszczalni w systemie kanalizacyjnym związany jest z wieloma przemianami chemicznymi i biologicznymi. Przemiany te zachodzą z udziałem mikroorganizmów roślinnych i zwierzęcych w warunkach zarówno tlenowych, jak i beztlenowych. W miejscach, gdzie brak jest wystarczającej ilości tlenu (warunki anaerobowe), dochodzi do tzw. zagniwania ścieków. W efekcie powstają setki związków, a wśród nich substancje zwane związkami złowonnymi (odorami).Ochrona przed toksynami

Pochodzące z kanalizacji odory nie stanowią jedynie uciążliwości zapachowej. Wśród powstających substancji występują również takie, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Należy pamiętać, że związki toksyczne nie zawsze charakteryzują się złowonnością, tak jak siarkowodór, ale są bezwonne, przez co trudno je wykryć.
 
Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań opartych na metodach fizycznych, chemicznych i biologicznych. Firma Ecol-Unicon, we współpracy z Wydziałem Toksykologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przez wiele lat prowadziła badania nad skutecznymi metodami oczyszczania ścieków. Dzięki nim opracowała systemy neutralizacji lotnych substancji obecnych w powietrzu nad ściekami bazujące na odpowiednio dobranym węglu aktywnym. Do walki z odorami wydobywającymi się ze studzienek kanalizacyjnych służą neutralizatory podwłazowe, potocznie zwane filtrami podwłazowymi. Dowiedz się więcej >>


Skuteczne i bezpieczne oczyszczanie ścieków 

Skuteczny podwłazowy neutralizator substancji toksycznych, w tym siarkowodoru, przede wszystkim musi być wykonany z materiałów o dużej odporności chemicznej, gdyż substancje znajdujące się w kanalizacji charakteryzują się właściwościami degradacyjnymi. Obok prawidłowo dobranego wypełnienia neutralizującego substancje odorotwórcze i toksyczne, neutralizator powinien też posiadać skuteczny układ zapewniający hermetyzację i odwodnienie. Idealnym rozwiązaniem jest brak elementów mechanicznych, których ruchome części konstrukcji podatne są na szybkie zużycie, a w konsekwencji awarię i uwalnianie złowonnego powietrza i toksyn do otoczenia. 

Neutralizator podwłazowy ENPeco

Wszystkie te właściwości posiada neutralizator podwłazowy ENPeco produkowany przez Ecol-Unicon. Urządzenie to dostosowane jest do studzienek kanalizacyjnych o średnicy 600mm i 800mm. Neutralizator jest bezobsługowy dzięki systemowi EUcleanON® (nie wymaga on czyszczenia oraz jest niewrażliwy na zmiany temperatury i dobowe wahania ilości ścieków).
Jest to jedyne urządzenie dostępne na rynku, którego skuteczność została potwierdzona przez Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przez Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk.
 

Neutralizator podwłazowy ENPeco jest dostępny w sklepie Ecol-Shop.com.

 

Podczas realizacji zamówienia podaj kod rabatowy ENPECO200 i skorzystaj ze zniżki o wartości 200 złotych! Sprawdź >>


Ecol Shop

Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Równa 2
80-067 Gdańsk

www.ecol-shop.pl


Komentarze

(1)
Magmann | 23.04.2019, 14:13
Już widzę jak spółdzielnia montuje takie neutralizatory ;) Na własne podwórko może to i nie głupi pomysł.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
9/2019

Aktualny numer:

Administrator 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowelizacja Ustawy o własności lokali
  • - Winda pod nadzorem
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17127|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10686|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10257|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl