Artykuł sponsorowany

Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku

 Alior Bank  |  11.04.2019
Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku
Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku
Alior Bank oferuje preferencyjne finansowanie termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych

Na podstawie umów Alior Banku z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), fundusze unijne z Regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020 (RPO) uzupełnione środkami Alior Banku, mogą być wykorzystane na udzielanie preferencyjnych Pożyczek Termomodernizacyjnych na terenie trzech województw: dolnośląskiego, łódzkiego i podlaskiego.

Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku to przede wszystkim:

 • finansowanie kompleksowej termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych z możliwością wymiany źródła ciepła,
 • brak opłat i prowizji z tytułu udzielenia pożyczki,
 • stałe, bardzo niskie oprocentowanie przez cały okres kredytowania,
 • długi okres spłaty pożyczki,
 • brak wkładu własnego Inwestora w finansowanie projektu.

Pożyczkobiorcą może być spółdzielnia mieszkaniowa (SM), wspólnota mieszkaniowa (WM) lub towarzystwo budownictwa społecznego (TBS). Dodatkowo, w województwie łódzkim, o pożyczkę mogą ubiegać się także jednostki samorządu terytorialnego, w tym gminy. W tym regionie można też finansować termomodernizację szeroko rozumianych budynków użyteczności publicznej np. budynków przeznaczonych na cele oświaty, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej. Za budynek użyteczności publicznej uznawany jest również budynek biurowy.

W każdym z wymienionych regionów Inwestor może uzyskać więcej niż jedną pożyczkę, którą można sfinansować:

 • modernizację przegród zewnętrznych budynków (izolacja cieplna),
 • wymianę wyposażenia na energooszczędne (m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia w częściach wspólnych budynków),
 • przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła (z wyłączeniem źródeł ciepła opalanych węglem),
 • przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji.

Ze środków Pożyczki Termomodernizacyjnej nie może być natomiast finansowana m.in. spłata istniejących zobowiązań inwestora, zakup gruntów czy wydatki bieżące. Z kolei w zakresie wymiany lub modernizacji źródeł ciepła nie mogą być finansowane instalacje opalane węglem, w tym piece i kotły węglowe.

Szczegółowe warunki i zakres finansowania opisują tzw. Karty produktu opracowane przez BGK dla każdego z regionów.

Podstawowe parametry Pożyczki w poszczególnych regionach określone w Karcie produktu (wg stanu na 15 kwietnia 2019 r.):

Województwo

dolnośląskie

łódzkie

podlaskie

maksymalny okres spłaty

20 lat

15 lat

10 lat

maksymalny okres karencji w spłacie kapitału

12 miesięcy

18 miesięcy

12 miesięcy

maksymalna wartość pożyczki

5 mln zł

3,6 mln zł

2,5 mln zł

podstawowe oprocentowanie (przy oszczędności energii w przedziale 25–40%) – stałe przez cały okres kredytowania

0,5%

0,5%

0,0%

Warunkiem uzyskania pożyczki jest przedstawienie przez Klienta (Inwestora) audytu energetycznego ex ante, potwierdzającego możliwość uzyskania dzięki inwestycji poprawy efektywności energetycznej budynku o co najmniej 25% (w przeliczeniu na energię końcową). Obowiązujący wzór formularza audytu energetycznego jest dostępny na stronie internetowej Alior Banku.

Proste procedury i pomoc doradców

Pożyczki są udzielane według prostych procedur, a Inwestorzy mogą liczyć na wsparcie doradców Alior Banku w przygotowaniu wniosku.

Inwestorzy ubiegający się Pożyczkę Termomodernizacyjną na poprawę efektowności wielorodzinnych budynków mieszkalnych mogą uzyskać w Alior Banku refundację 90 proc. kosztów brutto audytu energetycznego ex ante i dokumentacji technicznej (środki na refundację pochodzą z unijnego programu ELENA), co dodatkowo zwiększa atrakcyjność oferty. Przygotowanie audytu i niezbędnej dokumentacji technicznej zleca Inwestor.

Pierwsze pożyczki zostały udzielone przez Alior Bank wspólnotom mieszkaniowym z Łodzi.

- Władze niektórych regionów podejmują działania dla dalszego uatrakcyjnienia Pożyczki Termomodernizacyjnej. Przykładem może być województwo podlaskie, gdzie pożyczki dla SM, WM i TBS nie są już oprocentowane. Dodatkowo została zwiększona kwota jednostkowej pożyczki z 1 mln zł do 2,5 mln zł oraz zostały uproszczone zasady rozliczania pożyczki – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, Dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Bank.

Pożyczki Termomodernizacyjne będą udzielane do momentu pełnego wykorzystania środków unijnych powierzonych Alior Bankowi dla danego regionu.

Więcej informacji o ofercie oraz listę oddziałów, które udzielają Pożyczki Termomodernizacyjne, można znaleźć na stronie poświęconej termomodernizacji >>

Alior Bank

Alior Bank

Kontakt:

Infolinia dla Klientów czynna 24 h/7

Tel. 19502 lub 12 370 70 00 (tel. stacjonarne i komórkowe)

www.aliorbank.pl

 

 

[alior bank,termomodernizacja budynku,dofinansowanie energooszczędności,finansowanie termomodernizacji,pożyczka na termomodernizację]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Rozliczanie fundusz remontowego
 • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12536|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11691|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl