Artykuł sponsorowany

Malowanie ocieplonej elewacji

 Umyjemto  |  19.04.2019
Malowanie ocieplonej elewacji
Malowanie ocieplonej elewacji
Umyjemto

Malowanie ocieplonej elewacji to z pewnością krok w kierunku poprawy wyglądu budynku. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednie działania – sposób malowania czy farba – mogą spowodować, że cel, jakim jest odświeżenie ścian budynku, nie zostanie zrealizowany. 

Zacieki z opadów atmosferycznych, nalot ze smogu i kurzu, osad z kominów, sadzy czy wyziewów kuchennych – to przykłady zanieczyszczeń, na które narażone są zewnętrze ściany budynków.

Usuwanie osadów z elewacji

Zadanie polegające na usuwaniu zanieczyszczeń z elewacji wydaje się proste. I w istocie takie właśnie jest, trudność polega na czymś innym. Mianowicie niewłaściwe działanie może spowodować, że osady nie tylko nie zostaną usunięte ze ścian budynku, ale uszkodzą strukturę elewacji. Dlatego warto w tym wypadku skorzystać z fachowej pomocy. Próby oszczędzania mogą narazić użytkowników na jeszcze większe straty. Czytaj więcej na ten temat >>

Budynek wymaga czyszczenia i malowania? Zadzwoń! 517 770 847 

Malowanie ocieplonej elewacji

Mycie elewacji to element procesu konserwacji

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że mycie elewacji jest swego rodzaju elementem konserwacji ścian budynków. To nie tylko przejaw szczególnej dbałości o estetyczny wygląd budynku,  to także zabezpieczenie fasady przed wnikaniem w jej strukturę zanieczyszczeń.

Zaleca się, aby czyszczenie elewacji przeprowadzać raz na 3 do 8 lat. Należy też pamiętać, że przy ocieplonych ścianach cyrkulacja powietrza przebiega inaczej. Niektóre elewacje mogą w ogóle nie przepuszczać powietrza, a wilgotność w połączeniu z niedostatkiem słońca sprawi, że ściany nie będą wysychały. Wówczas istnieje ryzyko, że powstałe kolonie mikroorganizmów bezpowrotnie zniszczą powierzchnię elewacji.

Malowanie ocieplonej elewacji z Umyjemto

Malowanie elewacji

Malowanie ocieplonej elewacji z Umyjemto

Malowanie ocieplonych budynków

Kolejną istotną kwestią jest rodzaj zabrudzeń, gdyż ten decyduje o zastosowaniu konkretnej metody czy użyciu właściwych środków. Inny sposób postępowania jest podczas usuwania zabrudzeń powstałych przy pracach budowlanych, a inaczej usuwa się osad z węgla lub wyziewów kuchennych z komina. Sprawdź >>

Porosty, czarna pleśń i jej zarodniki to kolejne rodzaje zanieczyszczeń. Co więcej, są one szkodliwe dla zdrowia człowieka. Szerzą się drogą powietrzną w okolicy budynku, przenikają również do wnętrza pomieszczeń i stwarzają warunki szkodliwe dla zdrowia, są niebezpieczne zwłaszcza dla zdrowia małych dzieci i osób starszych.

Zadzwoń i powierz nam malowanie elewacji! 517 770 847

Mycie elewacji – do kogo adresowana usługa?

Usługa mycia i czyszczenia elewacji firmy Umyjemto adresowana jest do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Fachowcy z Umyjemto specjalizują się w czyszczeniu i renowacji elewacji budynków oraz bloków mieszkalnych, w usuwaniu nieestetycznych osadów z pyłów i kurzu, smogu i dymu, a także niebezpiecznych pleśni i innych szkodliwych mikroorganizmów. Ponadto po wyczyszczeniu elewacji stosowany jest preparat grzybobójczy.

 

Umyjemto

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? ZADZWOŃ DO NAS!

Oględziny i kalkulacja za darmo, bez zobowiązania do skorzystania z usługi


ZADZWOŃ POD NASZ NUMER TELEFONU CZYNNY NONSTOP

 

[umyjemto, elewacje,czyszczenie elewacji,mycie elewacji,elewacja budynku,malowanie elewacji,malowanie ocieplonej elewacji]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17556|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10941|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10517|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl