CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?

Artykuł zewnętrzny
 Kärcher Sp. z o.o.  |  29.04.2019
Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?
Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?
Regularne i prawidłowe utrzymywanie czystości zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynku biurowego, wpływa na komfort pracowników oraz kreuje pozytywną opinię na temat miejsca pracy. Automatyzacja czynności związanych ze sprzątaniem sprawia, że praca staje się mniej czasochłonna, a zarazem bardziej skuteczna. W jakie nowoczesne urządzenia służące do utrzymania czystości warto wyposażyć administrację budynku?

Jak sprawnie zadbać o wykładziny i posadzki?

W powierzchniach biurowych najczęściej spotykamy wykładziny. Aby zachować przyjazne warunki higieniczne panujące we wnętrzu, konieczne jest ich efektywne czyszczenie. W większości biurowców nie jest wymagana zmiana obuwia, należy więc liczyć się z tym, że pracownicy każdego dnia przynosić będą do biura pył i piasek z zewnątrz. Wybór przypadkowego odkurzacza, zwłaszcza modeli przeznaczonych do użytku domowego, stanowi spory błąd. W czyszczeniu powierzchni biurowych liczy się bowiem duża moc, cicha praca i wysoka wydajność przy niskim zużyciu energii. W biurach doskonale sprawdzi się urządzenie takie jak odkurzacz jednofunkcyjny T 10/1 marki Kärcher, który odznacza się wysoką wydajnością, ergonomią oraz mocą na poziomie jedynie 800 W, dzięki czemu odkurzacz jest wysoce energooszczędny. Dodatkowy atut stanowi ultracicha praca odkurzacza.

Zupełnie inne wymagania mają twarde posadzki, które z nowymi wykładzinami łączy jedynie fakt, że niezbędna jest ich systematyczna pielęgnacja. Tradycyjne ręczne metody są mało wydajne, dlatego warto zainwestować w profesjonalną szorowarkę. Do czyszczenia typowych powierzchni biurowych idealnie nadaje się szorowarka BD 43/35C Ep zasilana sieciowo. Zasada działania i polega na szorowaniu powierzchni przy pomocy szczotek tarczowych i odsysaniu zanieczyszczeń. Wydajność teoretyczna to aż 1720 m²/h. Sprzęt posiada dwa zbiorniki o pojemności 35 l na brudną i czystą wodę. Maszyna została wyposażona w panel sterowania EASY, który zapewnia łatwą obsługę.

Skuteczne usuwanie suchych i mokrych zanieczyszczeń

O ile do uporządkowania biurek pracowników wystarczy ściereczka i odpowiedni preparat czyszczący, o tyle pozostałe przestrzenie wymagają bardziej zaawansowanych metod, które będą w stanie sprostać różnego rodzaju zabrudzeniom. W budynku biurowym możemy mieć do czynienia zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami. Aby skutecznie się z nimi uporać i jednocześnie optymalizować wydatki związane z zakupem przeznaczonego w tym celu sprzętu, warto zdecydować się na uniwersalne urządzenie, które będzie w stanie usuwać zarówno suche, jak i mokre zabrudzenia.  

Firma Kärcher proponuje do tego typu prac odkurzacz NT 30/1 Ap L. Charakteryzuje niską masą, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia, a dodatkowe ergonomiczne akcesoria (kolanka, ssawki, węże, rury), w jakie zostało wyposażone  urządzenie, pozwalają na komfortową pracę. Warto mieć na uwadze również fakt, że unoszący się podczas sprzątania pył może być niebezpieczny dla zdrowia osób korzystających z budynku biurowego, dlatego dobrym pomysłem będzie wybór urządzenia, które gwarantuje wysoki stopień jego separacji. W przypadku odkurzacza NT 30/1 Ap L  wynosi on 99% i jest zgodny z normą EN 60335-2-69. Co więcej – półautomatyczny system czyszczenia filtra oraz umieszczenie go w specjalnej kasecie stawiają, że operator nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami podczas wymiany tego elementu.

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać parownicę?

W omawianych budynkach znajdziemy także pomieszczenia o dodatkowym przeznaczeniu. Zaliczamy do nich m.in. toalety, łazienki, szatnie czy kuchnie. W wielu przypadkach tradycyjne metody czyszczenia okazują się niewystarczające, aby skutecznie zadbać o przyjazne warunki higieniczne. W obiektach biurowych coraz częściej spotykamy urządzenia do czyszczenia parą. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie, ponieważ urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno w szatniach czy kuchniach, jak i pomieszczeniach sanitarnych.

W przypadku urządzenia SG 4/4 marki Kärcher czyszczenie odbywa się za pomocą gorącej, podgrzanej do temperatury 145 stopni Celsjusza pary. W połączeniu z możliwością uniwersalnego zastosowania urządzenia jest to niezwykle korzystny parametr, który zapewnia skuteczność dezynfekcji na poziome 99,999%, co potwierdzają Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS), College of American Pathologists (CAP), a także Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA). Sprawdź >>

Utrzymanie czystości wokół budynku biurowego

 Osobną kwestię stanowi porządkowanie terenu na zewnątrz. Utrzymanie czystości w przynależącej do budynku przestrzeni zewnętrznej wpływa na jego odbiór przez potencjalnych pracowników, gości biura, kontrahentów. Ma także znaczenie dla utrzymania komfortu pracujących w nim osób. Co więcej – zachowanie czystości w obrębie biurowca minimalizuje ryzyko przeniesienia dodatkowej ilości zanieczyszczeń z zewnątrz do wewnątrz biura.

W przypadku stosunkowo niedużych powierzchni, chodników i parkingów wokół budynku biurowego, warto zainwestować w ręczną zamiatarkę, taką jak KM 70/15 C marki Kärcher. Z pewnością sprawdzi się ona podczas usuwania jesiennych zanieczyszczeń, porządkowania przestrzeni po zimie czy systematycznych prac porządkowych. Urządzenie wyposażone jest w szczotkę boczną, która zagarnia zanieczyszczenia (np. liście), a jego szerokość robocza wynosi 700 mm. Wydajność powierzchniowa 2800 m²/h pozwala na sprawne i szybkie uporządkowanie terenu wokół budynku. Dodatkowym atutem jest cicha praca, która umożliwia korzystanie z urządzenia w sposób niezakłócający pozostającym w biurowcu pracownikom wypełniania codziennych obowiązków.

 

[kaercher,czystość w budynku,czystość budynku biurowego,posadzki,wykładziny,parownica]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Wypróbuj za darmo nowy system do zarządzania nieruchomościami »

Ocieplenie ściany od środkaWszystkie procesy i dokumenty związane z zarządzaniem nieruchomościami są dostępne w jednym miejscu — nie musisz ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16740|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10378|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl