CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?

Artykuł zewnętrzny
 Kärcher Sp. z o.o.  |  29.04.2019
Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?
Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?
Regularne i prawidłowe utrzymywanie czystości zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynku biurowego, wpływa na komfort pracowników oraz kreuje pozytywną opinię na temat miejsca pracy. Automatyzacja czynności związanych ze sprzątaniem sprawia, że praca staje się mniej czasochłonna, a zarazem bardziej skuteczna. W jakie nowoczesne urządzenia służące do utrzymania czystości warto wyposażyć administrację budynku?

Jak sprawnie zadbać o wykładziny i posadzki?

W powierzchniach biurowych najczęściej spotykamy wykładziny. Aby zachować przyjazne warunki higieniczne panujące we wnętrzu, konieczne jest ich efektywne czyszczenie. W większości biurowców nie jest wymagana zmiana obuwia, należy więc liczyć się z tym, że pracownicy każdego dnia przynosić będą do biura pył i piasek z zewnątrz. Wybór przypadkowego odkurzacza, zwłaszcza modeli przeznaczonych do użytku domowego, stanowi spory błąd. W czyszczeniu powierzchni biurowych liczy się bowiem duża moc, cicha praca i wysoka wydajność przy niskim zużyciu energii. W biurach doskonale sprawdzi się urządzenie takie jak odkurzacz jednofunkcyjny T 10/1 marki Kärcher, który odznacza się wysoką wydajnością, ergonomią oraz mocą na poziomie jedynie 800 W, dzięki czemu odkurzacz jest wysoce energooszczędny. Dodatkowy atut stanowi ultracicha praca odkurzacza.

Zupełnie inne wymagania mają twarde posadzki, które z nowymi wykładzinami łączy jedynie fakt, że niezbędna jest ich systematyczna pielęgnacja. Tradycyjne ręczne metody są mało wydajne, dlatego warto zainwestować w profesjonalną szorowarkę. Do czyszczenia typowych powierzchni biurowych idealnie nadaje się szorowarka BD 43/35C Ep zasilana sieciowo. Zasada działania i polega na szorowaniu powierzchni przy pomocy szczotek tarczowych i odsysaniu zanieczyszczeń. Wydajność teoretyczna to aż 1720 m²/h. Sprzęt posiada dwa zbiorniki o pojemności 35 l na brudną i czystą wodę. Maszyna została wyposażona w panel sterowania EASY, który zapewnia łatwą obsługę.

Skuteczne usuwanie suchych i mokrych zanieczyszczeń

O ile do uporządkowania biurek pracowników wystarczy ściereczka i odpowiedni preparat czyszczący, o tyle pozostałe przestrzenie wymagają bardziej zaawansowanych metod, które będą w stanie sprostać różnego rodzaju zabrudzeniom. W budynku biurowym możemy mieć do czynienia zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami. Aby skutecznie się z nimi uporać i jednocześnie optymalizować wydatki związane z zakupem przeznaczonego w tym celu sprzętu, warto zdecydować się na uniwersalne urządzenie, które będzie w stanie usuwać zarówno suche, jak i mokre zabrudzenia.  

Firma Kärcher proponuje do tego typu prac odkurzacz NT 30/1 Ap L. Charakteryzuje niską masą, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia, a dodatkowe ergonomiczne akcesoria (kolanka, ssawki, węże, rury), w jakie zostało wyposażone  urządzenie, pozwalają na komfortową pracę. Warto mieć na uwadze również fakt, że unoszący się podczas sprzątania pył może być niebezpieczny dla zdrowia osób korzystających z budynku biurowego, dlatego dobrym pomysłem będzie wybór urządzenia, które gwarantuje wysoki stopień jego separacji. W przypadku odkurzacza NT 30/1 Ap L  wynosi on 99% i jest zgodny z normą EN 60335-2-69. Co więcej – półautomatyczny system czyszczenia filtra oraz umieszczenie go w specjalnej kasecie stawiają, że operator nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami podczas wymiany tego elementu.

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać parownicę?

W omawianych budynkach znajdziemy także pomieszczenia o dodatkowym przeznaczeniu. Zaliczamy do nich m.in. toalety, łazienki, szatnie czy kuchnie. W wielu przypadkach tradycyjne metody czyszczenia okazują się niewystarczające, aby skutecznie zadbać o przyjazne warunki higieniczne. W obiektach biurowych coraz częściej spotykamy urządzenia do czyszczenia parą. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie, ponieważ urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno w szatniach czy kuchniach, jak i pomieszczeniach sanitarnych.

W przypadku urządzenia SG 4/4 marki Kärcher czyszczenie odbywa się za pomocą gorącej, podgrzanej do temperatury 145 stopni Celsjusza pary. W połączeniu z możliwością uniwersalnego zastosowania urządzenia jest to niezwykle korzystny parametr, który zapewnia skuteczność dezynfekcji na poziome 99,999%, co potwierdzają Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS), College of American Pathologists (CAP), a także Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA). Sprawdź >>

Utrzymanie czystości wokół budynku biurowego

 Osobną kwestię stanowi porządkowanie terenu na zewnątrz. Utrzymanie czystości w przynależącej do budynku przestrzeni zewnętrznej wpływa na jego odbiór przez potencjalnych pracowników, gości biura, kontrahentów. Ma także znaczenie dla utrzymania komfortu pracujących w nim osób. Co więcej – zachowanie czystości w obrębie biurowca minimalizuje ryzyko przeniesienia dodatkowej ilości zanieczyszczeń z zewnątrz do wewnątrz biura.

W przypadku stosunkowo niedużych powierzchni, chodników i parkingów wokół budynku biurowego, warto zainwestować w ręczną zamiatarkę, taką jak KM 70/15 C marki Kärcher. Z pewnością sprawdzi się ona podczas usuwania jesiennych zanieczyszczeń, porządkowania przestrzeni po zimie czy systematycznych prac porządkowych. Urządzenie wyposażone jest w szczotkę boczną, która zagarnia zanieczyszczenia (np. liście), a jego szerokość robocza wynosi 700 mm. Wydajność powierzchniowa 2800 m²/h pozwala na sprawne i szybkie uporządkowanie terenu wokół budynku. Dodatkowym atutem jest cicha praca, która umożliwia korzystanie z urządzenia w sposób niezakłócający pozostającym w biurowcu pracownikom wypełniania codziennych obowiązków.

 

[kaercher,czystość w budynku,czystość budynku biurowego,posadzki,wykładziny,parownica]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... czytam więcej »


Jak płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Co wybrać do czyszczenia elewacji i klatek schodowych?

mycie nieruchomościW czasach wirusów, oprócz dbania o budynek pod względem czystości wizualnej, musimy także dbać też o czystość biologiczną. Co może pomóc nam w tych zadaniach? Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej?

pompy cieplne śmietniki w przestrzeni osiedlowej
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Śmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
4/2020

Aktualny numer:

Administrator 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Umowa najmu a tarcza antykryzysowa
  • - Rozliczanie kosztów ciepła po sezonie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18916|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12056|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11517|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl