CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy płyty styropianowe na elewację budynku to dobry pomysł? » ‎
www.administrator24.info/artykul/id10731,jak-nakladac-klej-do-styropianu-plyty-styropianowe-na-elewacje
Płyty styropianowe, aby spełniły swoje funkcje wymagają odpowiedniego montażu. Nie bez znaczenia jest...
Kategorie: jakość styropianu, styropian, klej do styropianu elewacyjnego,

Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?

Artykuł zewnętrzny
 Kärcher Sp. z o.o.  |  29.04.2019
Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?
Budynki biurowe – jak utrzymać czystość obiektów dzięki automatyzacji pracy?
Regularne i prawidłowe utrzymywanie czystości zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynku biurowego, wpływa na komfort pracowników oraz kreuje pozytywną opinię na temat miejsca pracy. Automatyzacja czynności związanych ze sprzątaniem sprawia, że praca staje się mniej czasochłonna, a zarazem bardziej skuteczna. W jakie nowoczesne urządzenia służące do utrzymania czystości warto wyposażyć administrację budynku?

Jak sprawnie zadbać o wykładziny i posadzki?

W powierzchniach biurowych najczęściej spotykamy wykładziny. Aby zachować przyjazne warunki higieniczne panujące we wnętrzu, konieczne jest ich efektywne czyszczenie. W większości biurowców nie jest wymagana zmiana obuwia, należy więc liczyć się z tym, że pracownicy każdego dnia przynosić będą do biura pył i piasek z zewnątrz. Wybór przypadkowego odkurzacza, zwłaszcza modeli przeznaczonych do użytku domowego, stanowi spory błąd. W czyszczeniu powierzchni biurowych liczy się bowiem duża moc, cicha praca i wysoka wydajność przy niskim zużyciu energii. W biurach doskonale sprawdzi się urządzenie takie jak odkurzacz jednofunkcyjny T 10/1 marki Kärcher, który odznacza się wysoką wydajnością, ergonomią oraz mocą na poziomie jedynie 800 W, dzięki czemu odkurzacz jest wysoce energooszczędny. Dodatkowy atut stanowi ultracicha praca odkurzacza.

Zupełnie inne wymagania mają twarde posadzki, które z nowymi wykładzinami łączy jedynie fakt, że niezbędna jest ich systematyczna pielęgnacja. Tradycyjne ręczne metody są mało wydajne, dlatego warto zainwestować w profesjonalną szorowarkę. Do czyszczenia typowych powierzchni biurowych idealnie nadaje się szorowarka BD 43/35C Ep zasilana sieciowo. Zasada działania i polega na szorowaniu powierzchni przy pomocy szczotek tarczowych i odsysaniu zanieczyszczeń. Wydajność teoretyczna to aż 1720 m²/h. Sprzęt posiada dwa zbiorniki o pojemności 35 l na brudną i czystą wodę. Maszyna została wyposażona w panel sterowania EASY, który zapewnia łatwą obsługę.

Skuteczne usuwanie suchych i mokrych zanieczyszczeń

O ile do uporządkowania biurek pracowników wystarczy ściereczka i odpowiedni preparat czyszczący, o tyle pozostałe przestrzenie wymagają bardziej zaawansowanych metod, które będą w stanie sprostać różnego rodzaju zabrudzeniom. W budynku biurowym możemy mieć do czynienia zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami. Aby skutecznie się z nimi uporać i jednocześnie optymalizować wydatki związane z zakupem przeznaczonego w tym celu sprzętu, warto zdecydować się na uniwersalne urządzenie, które będzie w stanie usuwać zarówno suche, jak i mokre zabrudzenia.  

Firma Kärcher proponuje do tego typu prac odkurzacz NT 30/1 Ap L. Charakteryzuje niską masą, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia, a dodatkowe ergonomiczne akcesoria (kolanka, ssawki, węże, rury), w jakie zostało wyposażone  urządzenie, pozwalają na komfortową pracę. Warto mieć na uwadze również fakt, że unoszący się podczas sprzątania pył może być niebezpieczny dla zdrowia osób korzystających z budynku biurowego, dlatego dobrym pomysłem będzie wybór urządzenia, które gwarantuje wysoki stopień jego separacji. W przypadku odkurzacza NT 30/1 Ap L  wynosi on 99% i jest zgodny z normą EN 60335-2-69. Co więcej – półautomatyczny system czyszczenia filtra oraz umieszczenie go w specjalnej kasecie stawiają, że operator nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami podczas wymiany tego elementu.

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać parownicę?

W omawianych budynkach znajdziemy także pomieszczenia o dodatkowym przeznaczeniu. Zaliczamy do nich m.in. toalety, łazienki, szatnie czy kuchnie. W wielu przypadkach tradycyjne metody czyszczenia okazują się niewystarczające, aby skutecznie zadbać o przyjazne warunki higieniczne. W obiektach biurowych coraz częściej spotykamy urządzenia do czyszczenia parą. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie, ponieważ urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno w szatniach czy kuchniach, jak i pomieszczeniach sanitarnych.

W przypadku urządzenia SG 4/4 marki Kärcher czyszczenie odbywa się za pomocą gorącej, podgrzanej do temperatury 145 stopni Celsjusza pary. W połączeniu z możliwością uniwersalnego zastosowania urządzenia jest to niezwykle korzystny parametr, który zapewnia skuteczność dezynfekcji na poziome 99,999%, co potwierdzają Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS), College of American Pathologists (CAP), a także Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA). Sprawdź >>

Utrzymanie czystości wokół budynku biurowego

 Osobną kwestię stanowi porządkowanie terenu na zewnątrz. Utrzymanie czystości w przynależącej do budynku przestrzeni zewnętrznej wpływa na jego odbiór przez potencjalnych pracowników, gości biura, kontrahentów. Ma także znaczenie dla utrzymania komfortu pracujących w nim osób. Co więcej – zachowanie czystości w obrębie biurowca minimalizuje ryzyko przeniesienia dodatkowej ilości zanieczyszczeń z zewnątrz do wewnątrz biura.

W przypadku stosunkowo niedużych powierzchni, chodników i parkingów wokół budynku biurowego, warto zainwestować w ręczną zamiatarkę, taką jak KM 70/15 C marki Kärcher. Z pewnością sprawdzi się ona podczas usuwania jesiennych zanieczyszczeń, porządkowania przestrzeni po zimie czy systematycznych prac porządkowych. Urządzenie wyposażone jest w szczotkę boczną, która zagarnia zanieczyszczenia (np. liście), a jego szerokość robocza wynosi 700 mm. Wydajność powierzchniowa 2800 m²/h pozwala na sprawne i szybkie uporządkowanie terenu wokół budynku. Dodatkowym atutem jest cicha praca, która umożliwia korzystanie z urządzenia w sposób niezakłócający pozostającym w biurowcu pracownikom wypełniania codziennych obowiązków.

 

[kaercher,czystość w budynku,czystość budynku biurowego,posadzki,wykładziny,parownica]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 16469|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 10145|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl