CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Ocieplanie obiektów zabytkowych. Jakie produkty wybrać?

 Redakcja  |  30.04.2019
Ocieplanie obiektów zabytkowych. Jakie produkty wybrać?
Ocieplanie obiektów zabytkowych. Jakie produkty wybrać?
DB

Podnoszenie standardu energetycznego obiektów budowlanych może przejawiać się na wiele sposobów. Od ograniczania potrzeb związanych z użytkowaniem danej przestrzeni, przez dostarczanie ciepła, chłodu, wody użytkowej, energii na oświetlenie, aż po podnoszenie sprawności istniejących w obiekcie systemów technicznych. Mogłoby się wydawać, że sprawa jest łatwa, w końcu termomodernizacja w ostatnich latach zyskuje na popularności. Normy, standardy, dofinansowania, polityka unijna – nieustannie o tym słyszymy. Wyjątek jednak stanowią obiekty zabytkowe. W przypadku ich ocieplenia powszechnie stosowane usprawnienia termomodernizacyjne mogą nie mieć zastosowania lub nastręczać sporych problemów w związku z ochroną konserwatorską obiektu.

Skoro mowa o zabytkach jako szczególnych obiektach budowlanych, warto przyjrzeć się ich ustawowej definicji. 

Zabytki w świetle prawa

Według art. 3 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zabytkiem jest nieruchomość (może być to pojedynczy budynek) albo rzecz ruchoma (np. obraz czy rzeźba), ich części lub zespoły rzeczy, które są dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowią świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, a których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na swoją wartość artystyczną, naukową lub historyczną. Zabytki mogą być wpisane do rejestru prowadzonego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

A zatem obiekty zabytkowe traktuje się jako świadectwa przeszłości, które stanowią wartość naukową, artystyczną czy historyczną. Stąd nieodpowiednie podejście podczas ich modernizacji – zbyt duże ingerencje czy zastosowanie niewłaściwej metody – mogą spowodować, że zabytki zmienią swój wygląd albo co gorsze – zostaną trwale uszkodzone.

Ocieplanie od wewnątrz 

Specyfika obiektów zabytkowych narzuca również stosowanie pewnych metod termomodernizacyjnych. O ile w przypadku ocieplenia budynków stosuje się ocieplenie od zewnętrznej strony, to w przypadku obiektów zabytkowych ociepla się wyłącznie od wewnątrz. Wówczas minimalizowane jest ryzyko naruszenia wystroju architektonicznego obiektu.

Jednak w nowoczesnym budownictwie z zastosowaną wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła problem ocieplania obiektów zabytkowych nie polega na tym „czy ocieplać od środka”, ale na tym „czym ocieplać”.

Na rynku nie brakuje produktów do ocieplania budynków od wewnątrz. Warto porównać ich parametry z ceną, którą proponują producenci.

 

Recticel

Eurothane G

RECTICEL IZOLACJE

Niepruszewo, Cisowa 4
64-320 Buk
tel/fax: 61 815 10 08

www.recticelinsulation.com


Eurothane G

Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze  budziło kontrowersje.

W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie.

W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła problem izolacji od wewnątrz polega nie na tym "czy ocieplać od środka" ale "czym ocieplać", by zyskać maksymalny efekt. Materiałem godnym polecenia jest w tym przypadku
Eurothane G.


Eurothane G, to twarde płyty poliuretanowe, jednostronnie pokryte płytą G-K. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się dodatkowo warstwa paroizolacji. Stosując Eurothane G unikamy żmudnego i kosztownego montażu poszczególnych warstw. Eurothane G standardowo występuje w wymiarach 2600 x 1200 mm i grubościach od 20 do 120 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła Eurothane G to 0,022 W/mK –to bezkonkurencyjny parametr w porównaniu z innymi materiałami. Tam gdzie zmiana wyglądu elewacji jest niemożliwa, zastosowanie Eurothane G może być jedynym rozwiązaniem.


Izolacja ścian i poddasza płytą Eurothane G

Eurothane G zastosowane może zostać jako termoizolacja od wewnątrz: ścian, sufitów, poddaszy lub ścianek działowych. W tej aplikacji Eurothane G montowane jest najczęściej na drewnianym podłożu lub klejone bezpośrednio do ściany klejem gipsowym.

Płyty Eurothane G zamontowane mogą również zostać po wewnętrznej stronie skośnego dachu.


Wykańczanie powierzchni płyt Eurothane G

Do wykończenia zewnętrznego płyty użyte mogą zostać właściwie wszystkie materiały wykończeniowe oprócz materiałów zawierających w swoim składzie wapno. Płyty przystosowane są do tapetowania, malowania, oraz pokrywania płytkami ceramicznymi.

Płyty Eurothane G Płyty Eurothane G

Więcej informacji na: www.recticelinsulation.com 

Pobierz kartę katalogową produktu >>

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Elektryczne pojazdy dla spółdzielni mieszkaniowych »

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejPojazdy elektryczne to gwarancja bezpieczeństwa i jakości pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem pojazdy elektryczne wolnobieżne z naszej oferty osiągają maksymalną prędkość do 25 km/h i nie podlegają rejestracji.Czytam więcej »


Jak zredukować koszty związane z zapewnieniem ciągłości dostaw wody?

Zanieczyszczenia w wodzie instalacyjnejUdowodniono, że ponad 50% akcji awaryjnych i serwisowych można by uniknąć dzięki wcześniejszym i regularnym przeglądom.Czytam więcej »


Zarządco, dbaj o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Pożar budynku a systemy oddymianiaWłaściciel lub zarządca budynku powinien, poza zapewnieniem prawidłowego działania systemów oddymiania, posiadać również dokumentację potwierdzającą utrzymanie ich w odpowiednim stanie ... Czytam więcej »


Otoczenie nieruchomości i sama nieruchomość - nie wolno o tym zapomnieć »?

Systemy przeciwoblodzenioweOkres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Jak oszczędzić na naprawach i przeglądach budynku? Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i zabezpieczyć budyenk i jego okolice przed... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki system domofonowy wybrać na osiedle mieszkaniowe?

Ciepło i zawór ciepła System domofonowy na osiedle
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Domofony wielomieszkaniowe można obsługiwać przez tel GSM lub tel. stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM. System nie wymaga... czytam więcej»


Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dystrybucja wodyCzęsto szkoda miejsca na grzejniki ścienne, a tradycyjne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku (...) zobacz więcej »


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Zobacz jakie grzejniki warto wybrać do różnych pomieszczeń »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech grzejników. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jak zadbać o dobry wygląd lub renowację elewacji budynku»
Mycie i malowanie elewacji budynków mieszkalnych, najlepsze ceny na rynku»
czyszcenie i renowacja elewacji Mycie i malowanie elewacji
Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, jest fakt nienaruszania w trakcie czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także ... czytam więcej» Czy elewacja budynku mieszkalnego lub bloku, w którym mieszkasz wymaga konserwacji? Czy oprócz profesjonalnego czyszczenia, przydało by się pokryć ją dobrej... czytam dalej »

Izoalacja ścian od wewnątrz budynku - jak to zrobić?
Ile kosztuje sieć gazowa zasilana gazem płynnym »
Osuszanie ścian budynku Brak ogrzewania w budynku
Eurothane G jest wolną od freonów, twardą poliuretanową płytą termoizolacyjną (PIR) wykończoną jednostronnie płytą gipsowo-kartonową. Stosowany do termoizolacji... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Pompy ciepła zyskują na popularności. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, a także w obiektach (...) Czytam więcej »


Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej?
Profesjonalna obsługa nieruchomości - Jakość a nie ilość!
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej obsługa nieruchomości
Uszkodzony i nieszczelny fragment rury kanalizacyjnej jest nie lada problemem dla zarządcy nieruchomości, zwłaszcza jeśli fragment ten przebiega w lokalu, (...) czytaj dalej »

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle złożona praca. Zawód ten powołała do życia ustawa o gospodarce nieruchomościami (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Czy środki pieniężne zgromadzone na funduszu remontowym, a przeznaczone na nabycie przez nich własności przyległego gruntu:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...
4/2019

Aktualny numer:

Administrator 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Prawo a praktyka – debata
  • - Rozliczenie mediów
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10160|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl