CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Jak wybrać najlepszy agregat prądotwórczy?

A P  |  02.05.2019

Jeżeli masz zamiar kupić nowy agregat prądotwórczy do domu, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu urządzenie spełni wszystkie oczekiwania i sprawdzi się podczas użytkowania.

 

1. Jak działa agregat prądotwórczy?
2. Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?
3. Jakiej mocy agregat prądotwórczy do domu?

Na szczęście wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi poradami, aby dowiedzieć się jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy i ułatwić sobie zakupy.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Tego typu urządzenia wyposażone są w silniki spalinowe charakteryzujące się spalaniem wewnętrznym. Dzięki temu możliwa jest zamiana energii powstającej podczas spalania paliwa na energię mechaniczną. To natomiast nadaje ruch wirnikowi od prądnicy. Obracający się wirnik zaczyna generować siłę elektromotoryczną, co pozwala uzyskać prąd elektryczny. Tym samym domowy generator prądu, pomimo prostej obsługi, stanowi świetne zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi przerwami w dostawie zasilania. Jest to więc idealny zakup dla osób, które często skarżą się na problemy z prądem lub planują przeprowadzenie prac w miejscu, w którym z jakiegoś powodu nie ma dostępu do stałego źródła zasilania. Budowa generatora prądu nie jest skomplikowana i tak naprawdę najważniejszymi elementami w każdym agregacie są silnik spalinowy, rozdzielnica elektryczna oraz prądnica synchroniczna. Wybierając agregat do domu powinieneś zwrócić uwagę na jego obudowę. Oprócz zabezpieczenia urządzenia przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, odpowiednio zaprojektowana budowa pozwoli również wyciszyć jego pracę. Jest to szczególnie istotne w przypadku generatorów o większej mocy, które podczas pracy generują nieprzyjemny i uciążliwy hałas. Skoro już wiesz jak działa generator prądu, powinieneś zastanowić się nad typem urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. W sprzedaży dostępne są różne agregaty, jednak z reguły można je podzielić na dwie najważniejsze grupy.

Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?

Chociaż zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży agregatów to standardowe modele, niektórzy sprzedawcy oferują również agregat prądotwórczy inwertorowy. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim do zasilenia tych urządzeń i układów, które wymagają dużej zmiany napięcia. W takiej sytuacji wspomniany agregat prądotwórczy będzie lepszym wyborem niż zwykły model. Dla większości zastosowań spokojnie sprawdzi się agregat prądotwórczy zwykły, chociaż tutaj również wybranie najlepszego rozwiązania może być nieco kłopotliwe ze względu na odpowiednie dobranie mocy. Wydajniejszy agregat będzie wiązał się z większym wydatkiem, ale jednocześnie musisz pamiętać, że jest to sprzęt kupowany raz na wiele lat, dlatego lepiej czasami dopłacić i zapewnić sobie dostęp do agregatu o większej mocy, bo nigdy nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, w których będziesz potrzebował z niego skorzystać.

Jakiej mocy agregat prądotwórczy do domu?

Inne agregaty będą odpowiednie na budowę, gdzie istotne jest generowanie prądu trójfazowego i jednocześnie zapewnienie dużego zapasu mocy, a inne dla zastosowań domowych. W tym ostatnim przypadku odpowiedź na pytanie jaka moc agragatu proądotwórczego będzie najlepsza jest prosta. Wybierając model jednofazowy na pewno unikniesz problemów z przerwami w dostawie prądu. Taki agregat również powinien mieć większą rezerwę mocy, aby w razie konieczności skorzystania z dodatkowych urządzeń (pralki lub lodówki) nie doszło do przestojów w dostawach prądu. Musisz również uwzględnić sprzęt komputerowy, szczególnie jeżeli jest to rozbudowana jednostka o dużym zapotrzebowaniu na energię. Zamiast więc od razu decydować się na najprostszy agregat prądotwórczy 5kw, powinieneś obliczyć moc wszystkich urządzeń, które w razie potrzeby będziesz potrzebował zasilić z agregatu i wybrać taki model, którego moc będzie większa. Każdy agregat prądotwórczy posiada tabliczkę znamionową, na której znajdziesz te informacje. Obliczając moc, pamiętaj o następujących rzeczach. Zawsze jest ona podawana w kW, przy czym niektórzy producenci podają moc przy pełnym obciążeniu i spalaniu, natomiast część firm oblicza ją według spalania przy obciążeniu wynoszącym około 75%. Musisz więc ustalić (tego typu informacje znajdziesz na stronie producenta lub uzyskasz od sprzedawcy), która wartość została podana na tabliczce wybranego przez ciebie urządzenia. Jeżeli będzie to konieczne, przelicz ją ponownie, abyś mógł porównać parametry kilku różnych modeli. Nie możesz też zapomnieć, że moc agregatu zawsze musi być większa niż suma mocy podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. W związku z tym agregat 10kw z pewnością sprawdzi się lepiej niż model oznaczony jako 5kw, ale też może być za słaby do bardziej zaawansowanych instalacji. Jeżeli więc potrzebujesz naprawdę wydajnego modelu, sprawdź takie rozwiązania jak agregat prądotwórczy 20 kw. Szeroki wybór sprzętu i narzędzi budowlanych znajdziesz na stronie Castorama, gdzie możesz również liczyć na profesjonalną pomoc w doborze najlepszego rozwiązania.

undefined

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

pożar w budynku termomodernizacja
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Rewitalizacja konstrukcji balkonu - Balkon +  »

rewitalizacja balkonówWychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano unikalny system, który pozwala na montaż balkonów zarówno w budynkach już istniejących jak i nowych inwestycjach. Dodatkowo... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
 A P
 A P
Brak informacji o autorze... więcej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18020|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11298|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10866|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl