Artykuł sponsorowany

Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG?

 Gaspol S.A.  |  16.05.2019
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG?
GASPOL S.A.

Sieci gazowe zasilane gazem płynnym (LPG) nie różnią się znacząco od tych zasilanych gazem ziemnym. Pierwsze z wymienionych dostarczają gaz ze zbiornika znajdującego się w pobliżu inwestycji, drugie są ogólnopolskie. Z sieci zasilanych gazem płynnym mogą korzystać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz deweloperzy. Dla samych mieszkańców, zarządców czy użytkowników oznaczają realne korzyści.

 

 

Kiedy opłaca się zasilać budynek gazem płynnym?

LPG to rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie na obszarach bez dostępu do gazu ziemnego i ciepła systemowego. Może być rozwiązaniem zastępczym lub tymczasowym w sytuacji, gdy budowa sieci gazu ziemnego jest niemożliwa lub opóźnia się. Po podłączeniu gazu ziemnego infrastruktura grzewcza (instalacja, kocioł) pozostaje ta sama, a zmienia się jedynie paliwo. Dowiedz się więcej >>

Gaz płynny jest nośnikiem zdecydowanie tańszym niż energia elektryczna czy olej opałowy.

Ponadto jest to rozwiązanie ekologiczne. LPG podczas spalania nie emituje dwutlenku siarki oraz pyłów, nie pozostawia odpadów wymagających usuwania. Zastosowanie gazu płynnego eliminuje wydzielanie do atmosfery tzw. pyłów zawieszonych (PM 10 i PM 2,5), czyli przyczynia się do ograniczania powstawania smogu. Zadbaj o środowisko >>


Zalety zasilania gazem LPG na osiedlach 

Instalacja na gaz płynny zapewnia wszystkie potrzeby energetyczne mieszkańców. Służy nie tylko do ogrzewania, ale także do zasilania kuchenek gazowych i podgrzewania wody użytkowej. Dla każdego mieszkania można zamontować urządzenia pomiarowe, dzięki którym rozliczenia za gaz odbywają się bezpośrednio z dostawcą paliwa. Klient otrzymuje indywidualną fakturę za rzeczywiste zużycie gazu – co miesiąc, na podstawie zdalnych odczytów gazomierza. Obowiązki zarządcy budynku są ograniczone do minimum, ponieważ instalacja jest całkowicie bezobsługowa.

Montaż instalacji gazowej zasilanej LPG ma jeszcze jedną zaletę. Instalacja jest gotowa do pracy przez cały rok. Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do rozpoczęcia sezonu grzewczego. Paliwo jest magazynowane w zbiornikach zlokalizowanych poza budynkiem, a o dostawy gazu dba dostawca. 

GASPOL S.A.

00-175 Warszawa
al. Jana Pawła II 80
Infolinia: 606 800 400


www.gaspol.pl

 

[gaspol,gaz płynny,ochrona środowiska,paliwo gazowe,lpg,miasto bez smogu,koszty lpg, lpg na osiedlach]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10650|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10222|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl