CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Rynek nieruchomości w czasach social mediów – relacja z 23. Kongresu PFRN

 Redakcja  |  29.05.2019  |  1
Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką
Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką
fot. PFRN

Innowacje, nowe technologie, zmiany w prawie, marketingu i mediach społecznościowych, współpraca klient-pośrednik – oto główne tematy dyskusji na 23. Kongresie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, który odbył się w Bydgoszczy w dniach 17-18 maja. Gospodarzem było Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami (SPON) Pomorza i Kujaw, obchodzące w tym roku 25-lecie swojego istnienia.

Nowe wyzwania i możliwości dla profesjonalistów

Żyjemy w czasach niekończących się zmian legislacyjnych, natłoku informacji i propozycji z różnych źródeł oraz nieustającego postępu technologicznego. Klienci niejednokrotnie są już zmęczeni i rozkojarzeni możliwościami wyboru – powiedziała Elżbieta Trawińska, prezes Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw.

Rynek nieruchomości jest zawsze odbiciem rozwoju gospodarczego. Jeżeli rynek działa to oznacza, że mieszkańcy sprzedają, kupują, wymieniają, wynajmują. A stowarzyszenie pełni taką funkcję, żeby to wszystko odbywało się z poszanowaniem prawa. Jest takim gwarantem tego, że wszystkie prawa są respektowane i ten rynek działa w pełni profesjonalnie – podkreślił Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. 

Kongres PFRN zgromadził niemal 300 profesjonalistów i gości z całej Polski. Podczas licznych wykładów i warsztatów, w czasie dwudniowego wydarzenia, uczestnicy poznawali najnowsze technologie i koncepcje marketingowe, zmiany w prawie, możliwości współpracy, które mają korzystnie wpłynąć na rynek nieruchomości.

Rynek nieruchomości wokół nas stale się zmienia. Pojawiają się nowe wyzwania i nowe możliwości – mówił Szymon Sędek, były prezes PFRN. – ​Trzeba się przyglądać i porównywać, jak poradzono sobie z nimi lub umiano je wykorzystać w innych miejscach na świecie.

Może Cię zainteresuje: Wirtualna rzeczywistość ułatwia sprzedaż mieszkania

Pasja i determinacja

Tu nie ma taryfy ulgowej – podkreślał Jerzy Śliwa, prezes Stowarzyszenia Zawodowych Mediatorów. – Jest ciągła, trudna konkurencja, wymagająca mozolnej pracy. Leniwcy i utracjusze wypadają. 

Scenariusz zwykle jest podobny: poświęcasz czas, energię, inwestujesz w reklamę, fanpage, strony internetowe, schodzisz z własnej marży i na koniec często słyszysz: „To ja się jeszcze zastanowię” – tak problemy pośredników w obrocie nieruchomościami opisywał Dariusz Ciesielski, ekspert marketingu internetowego, podając przykłady rozwiązań, jak firmy z mniejszymi budżetami na reklamę mogą skutecznie konkurować ze znacznie większymi na rynku. 

Uczestnicy Kongresu debatowali, jak funkcjonować na rynku nieruchomości w czasie gwałtownych zmian technologicznych, prawnych i świadomościowych. Szczególnie burzliwą dyskusję wywołało przewrotne pytanie: – Czy pośrednicy będą jeszcze komukolwiek potrzebni? – zadane przez Romana Młodkowskiego, dziennikarza biznesowego, managera i doradcę komunikacyjnego. Wskazywał, że istotne jest rozumienie, iz zmiana jest nieodłączną częścią naszego życia, jego fundamentem i tylko elastyczne reagowanie na to, co niesie rzeczywistość, może przynieść właściwe rozwiązania. Jeśli świat wokół nas się zmienia, trudno, żeby firmy nie odnosiły się do tego poprzez wybór narzędzi i rodzaju strategii.

Może Ci się spodoba: Jaka jest rola zarządcy nieruchomości?

Integracja

Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką. Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swojej strategii pracy, poznania nowych ludzi, zacieśnienia przyjaźni. Pośrednik czy zarządca to zwykle praca w pojedynkę, dlatego takie spotkania są niezwykle ważne nie tylko pod względem naukowym, lecz także integrującym środowisko. 

 

Nagrody dla pośredników

Wyróżniający sie pośrednicy i zarządcy otrzymali nagrody SPON Pomorza i Kujaw – Filary i inne odznaczenia, honorujące aktywną pracę na rzecz rynku nieruchomości. Tegoroczne Filary otrzymali Elżbieta Trawińska, Mariola Jaćmierska, Grzegorz Kwapiszewski oraz Leszek A. Hardek, Bogusław Ojczenasz. Wyróżnienia przyznano Irenie Falińskiej-Kossakowskieji Pawłowi Piszczałkowskiemu. Nagrody dla "najmłodszych" stażem członków SPONPK otrzymali: Srebrną Jaskółkę – Andrzej Fiodorow i Jolanta Fiodorow (Azyl nieruchomości sp. z o.o.), a Złotą Jaskółkę Dorota Holka-Pijarowska. 

Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy za "szczególne zasługi dla Bydgoszczy" uhonorowani zostali organizator wydarzenia Leszek Hardek i Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw oraz Bogusław Ojczenasz (właściciel firmy z ponad 60-letnią historią).

Patronat  honorowy

Współorganizatorem wydarzenia był serwis nieruchomości Szybko.pl. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr ​Całbecki i Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, organizacja Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. 

Źródło: PFRN

[nieruchomości, 23. kongres pfrn, polska federacja rynku nieruchomości (pfrn), SPON, innowacje w nieruchomościach, nowoczesne technologie w nieruchomościach]

Komentarze

(1)
mauzer | 31.05.2019, 11:35
Można tu zaobserwować że najpopularniejszy portal na świecie czyli fb odbiera pracę pośredników nieruchomości ludzie zamiast iść do agencji wrzucają ogłoszenia na marktplace
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11056|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10635|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl