CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Rynek nieruchomości w czasach social mediów – relacja z 23. Kongresu PFRN

 Redakcja  |  29.05.2019  |  1
Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką
Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką
fot. PFRN

Innowacje, nowe technologie, zmiany w prawie, marketingu i mediach społecznościowych, współpraca klient-pośrednik – oto główne tematy dyskusji na 23. Kongresie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, który odbył się w Bydgoszczy w dniach 17-18 maja. Gospodarzem było Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami (SPON) Pomorza i Kujaw, obchodzące w tym roku 25-lecie swojego istnienia.

Nowe wyzwania i możliwości dla profesjonalistów

Żyjemy w czasach niekończących się zmian legislacyjnych, natłoku informacji i propozycji z różnych źródeł oraz nieustającego postępu technologicznego. Klienci niejednokrotnie są już zmęczeni i rozkojarzeni możliwościami wyboru – powiedziała Elżbieta Trawińska, prezes Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw.

Rynek nieruchomości jest zawsze odbiciem rozwoju gospodarczego. Jeżeli rynek działa to oznacza, że mieszkańcy sprzedają, kupują, wymieniają, wynajmują. A stowarzyszenie pełni taką funkcję, żeby to wszystko odbywało się z poszanowaniem prawa. Jest takim gwarantem tego, że wszystkie prawa są respektowane i ten rynek działa w pełni profesjonalnie – podkreślił Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. 

Kongres PFRN zgromadził niemal 300 profesjonalistów i gości z całej Polski. Podczas licznych wykładów i warsztatów, w czasie dwudniowego wydarzenia, uczestnicy poznawali najnowsze technologie i koncepcje marketingowe, zmiany w prawie, możliwości współpracy, które mają korzystnie wpłynąć na rynek nieruchomości.

Rynek nieruchomości wokół nas stale się zmienia. Pojawiają się nowe wyzwania i nowe możliwości – mówił Szymon Sędek, były prezes PFRN. – ​Trzeba się przyglądać i porównywać, jak poradzono sobie z nimi lub umiano je wykorzystać w innych miejscach na świecie.

Może Cię zainteresuje: Wirtualna rzeczywistość ułatwia sprzedaż mieszkania

Pasja i determinacja

Tu nie ma taryfy ulgowej – podkreślał Jerzy Śliwa, prezes Stowarzyszenia Zawodowych Mediatorów. – Jest ciągła, trudna konkurencja, wymagająca mozolnej pracy. Leniwcy i utracjusze wypadają. 

Scenariusz zwykle jest podobny: poświęcasz czas, energię, inwestujesz w reklamę, fanpage, strony internetowe, schodzisz z własnej marży i na koniec często słyszysz: „To ja się jeszcze zastanowię” – tak problemy pośredników w obrocie nieruchomościami opisywał Dariusz Ciesielski, ekspert marketingu internetowego, podając przykłady rozwiązań, jak firmy z mniejszymi budżetami na reklamę mogą skutecznie konkurować ze znacznie większymi na rynku. 

Uczestnicy Kongresu debatowali, jak funkcjonować na rynku nieruchomości w czasie gwałtownych zmian technologicznych, prawnych i świadomościowych. Szczególnie burzliwą dyskusję wywołało przewrotne pytanie: – Czy pośrednicy będą jeszcze komukolwiek potrzebni? – zadane przez Romana Młodkowskiego, dziennikarza biznesowego, managera i doradcę komunikacyjnego. Wskazywał, że istotne jest rozumienie, iz zmiana jest nieodłączną częścią naszego życia, jego fundamentem i tylko elastyczne reagowanie na to, co niesie rzeczywistość, może przynieść właściwe rozwiązania. Jeśli świat wokół nas się zmienia, trudno, żeby firmy nie odnosiły się do tego poprzez wybór narzędzi i rodzaju strategii.

Może Ci się spodoba: Jaka jest rola zarządcy nieruchomości?

Integracja

Kongres to nie tylko warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim spotkanie ludzi zajmujących się na co dzień podobną tematyką. Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swojej strategii pracy, poznania nowych ludzi, zacieśnienia przyjaźni. Pośrednik czy zarządca to zwykle praca w pojedynkę, dlatego takie spotkania są niezwykle ważne nie tylko pod względem naukowym, lecz także integrującym środowisko. 

 

Nagrody dla pośredników

Wyróżniający sie pośrednicy i zarządcy otrzymali nagrody SPON Pomorza i Kujaw – Filary i inne odznaczenia, honorujące aktywną pracę na rzecz rynku nieruchomości. Tegoroczne Filary otrzymali Elżbieta Trawińska, Mariola Jaćmierska, Grzegorz Kwapiszewski oraz Leszek A. Hardek, Bogusław Ojczenasz. Wyróżnienia przyznano Irenie Falińskiej-Kossakowskieji Pawłowi Piszczałkowskiemu. Nagrody dla "najmłodszych" stażem członków SPONPK otrzymali: Srebrną Jaskółkę – Andrzej Fiodorow i Jolanta Fiodorow (Azyl nieruchomości sp. z o.o.), a Złotą Jaskółkę Dorota Holka-Pijarowska. 

Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy za "szczególne zasługi dla Bydgoszczy" uhonorowani zostali organizator wydarzenia Leszek Hardek i Stowarzyszenie Profesjonalistów w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw oraz Bogusław Ojczenasz (właściciel firmy z ponad 60-letnią historią).

Patronat  honorowy

Współorganizatorem wydarzenia był serwis nieruchomości Szybko.pl. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr ​Całbecki i Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, organizacja Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. 

Źródło: PFRN

[nieruchomości, 23. kongres pfrn, polska federacja rynku nieruchomości (pfrn), SPON, innowacje w nieruchomościach, nowoczesne technologie w nieruchomościach]

Komentarze

(1)
mauzer | 31.05.2019, 11:35
Można tu zaobserwować że najpopularniejszy portal na świecie czyli fb odbiera pracę pośredników nieruchomości ludzie zamiast iść do agencji wrzucają ogłoszenia na marktplace
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Zarządzanie nieruchomościami - centrum wiedzy Akademia Rynku Nieruchomości »

Studia dla zarządcówAkademia Rynku Nieruchomości to centrum wiedzy stworzone dla osób związanych z rynkiem nieruchomości. W ramach Akademii przygotowaliśmy dla Państwa... Czytam więcej »


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury... Czytam więcej »


Dowiedz się, jak poprawnie montować styropian?»

Montaż styropianu - jak to zrobić poprawnie Zamawiając usługę, mamy nadzieję, że zostanie ona wykonana poprawnie, jednak za słowami ... Czytam więcej »


Naprawa uszkodzonej elewacji - zobacz sprawdzone sposoby? »

Naprawa uszkodzonej elewacjiJeśli Twoja elewacja osypuje się lub pyli, oznacza to, że następuje początkowa faza spadku wytrzymałości ocieplenia. By zapobiec jej postępowaniu, należy zespoić i wzmocnić  (...) ... Czytam więcej »


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

Czy urzędy muszą odbierać e-faktury?

jak obniżyć rachunki za prąd Urząedy czy muszą przyjmować e-faktury
DOszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...)  zobacz, ile możesz oszczędzić » »

Przyjmowanie elektronicznych faktur w administracji staje się faktem. Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego fakturowania w kontaktach z administracją? Czym jest rządowa Platforma... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Dom bez rachunków - teraz to możliwe »

Dom bez rachunkówInstalacje solarne przy pomocy kolektorów SUNEX zamieniają energię promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe.  Wytworzone w kolektorach słonecznych ciepło przenoszone jest przez czynnik roboczy do zbiornika wody... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Monitoring i sterowanie pompami z aplikacji »
Plac zabaw na osiedlu Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Jak skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Indywiudalna temperatura dla każdego emitera ciepła Ogrzewanie gazem plynnym
Termostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu właściwa temperatura! ... chcę wiedzieć » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Termomodernizacja nieruchomości - zobacz najnowsze rozwiązania»
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Oze-spoldzielnia Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Poznaj i wybierz kompleksowe rozwiązania ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
7-8/2019

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Gospodarowanie ciepłem
  • - Rachunek strat
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10537|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10105|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl