Artykuł sponsorowany

Wykorzystaj oprogramowanie do zgłaszania awarii we wspólnotach mieszkaniowych

 QRmaint  |  10.06.2019

Na rynku występuje bardzo wiele programów, które wspomagają administratorów w zakresie księgowości, naliczeń i korespondencji z właścicielami. Jednak problem, z jakim, w zasadzie codziennie, spotykają się administratorzy, to problem awarii, realizacji zleconych zadań przez zewnętrzne firmy konserwujące czy też przeglądów cyklicznych nieruchomości.

Niestety wiele systemów nie wspiera w całości tego zagadnienia – choć można powiedzieć, że dzieje się tak nie tylko w obszarze obsługi nieruchomości, lecz także w innych systemach stosowanych w średnich czy dużych przedsiębiorstwach. Po prostu trudno się znać na wszystkim i rozwiązywać wszystkie problemy w jednym systemie.

Rzeczywistość – czyli jak jest w większości wspólnot

Administrator najczęściej w jednej wspólnocie współpracuje z kilkoma firmami – konserwatorem technicznym, firmą sprzątającą, firmą dbającą o zieleń czy też z firmami monitorującymi czy kontrolującymi dostęp.  

Nie jest to proste zadanie – do nadzoru jest wiele zadań w ciągu każdego tygodnia. Są to m.in. cotygodniowe przeglądy nieruchomości wykonywane przez konserwatora technicznego, sprzątanie, koszenie trawy czy też testy systemów ppoż.

Do tego dochodzą awarie zgłaszane przez lokatorów, które przyjmuje najczęściej pracownik ochrony i zapisuje do zeszytu czy też awarie wykryte podczas przeglądów. Jeśli każdy ze współpracowników wykonuje swoją pracę sumiennie – problemy nie występują. Jednak w wielu przypadkach nie jest doskonale i trzeba poświęcić sporo czasu, aby zweryfikować czy zlecone prace zostały wykonane. Zobacz jak to zrobić!

Zgłoszenia awarii czy też zlecenia prac odbywają się z wykorzystaniem tabelek papierowych dostępnych na dyżurce obiektu – co nie jest procesem efektywnym i może powodować opóźnienia w realizacji zadań. Wielu administratorów stosuje arkusze Excel czy też wykorzystuje elektroniczne kalendarze (Google lub Outlook) do planowania cyklicznych prac (przeglądy, konserwacje, ubezpieczenia).


Czy może być lepiej – czy istnieje system, który wspomaga zgłaszanie awarii?


Rynek na szczęście nie lubi próżni, więc na rynku powstają rozwiązania służące wsparciu administratorów w obsłudze zgłoszeń o awariach czy też cyklicznych prac, które muszą być wykonywane przy obsłudze nieruchomości.

 

Zapisz się na webinar i dowiedz się jak usprawnić zarządzanie utrzymaniem technicznym nieruchomości?

 


Firma QRmaint stworzyła oprogramowanie, które pozwala rozwiązać następujące problemy stawiane administratorom nieruchomości:

  • stworzenie harmonogramów przeglądów cyklicznych obiektu (technicznych, UDT, kominiarskich, elektrycznych itd.)
  • stworzenie harmonogramu prac cyklicznych wraz z raportowaniem ich wykonania przez firmy zewnętrzne (sprzątanie klatek, dbanie o tereny zielone itp.)
  • tworzenie zgłoszeń związanych z awariami na nieruchomości (w tym również przez mieszkańców!) oraz przekazywanie ich do realizacji poszczególnym firmom współpracującym w obiekcie
  • weryfikacja historii napraw dla poszczególnego wyposażenia nieruchomości
  • rozliczanie kosztów dodatkowych związanych z pracami przy danych zleceniach awarii czy konserwacji
  • prowadzenia magazynu części wspólnoty wraz z określeniem stanów minimalnych, przy których należy dokupić części, aby ich nie zabrakło w przypadku awarii (np. żarówki)
  • generowania raportów dotyczących prac prowadzonych na danej wspólnocie, zużycia części zamiennych, poniesionych dodatkowych kosztów (np. na potrzeby zarządu wspólnoty mieszkaniowej)


Wymienione wyżej funkcjonalności przedstawione są w bardzo dostępnej, intuicyjnej formie przez przeglądarkę internetową lub aplikację na smartfonie! System nie wymaga żadnej instalacji, dostępny jest w „chmurze” jako oprogramowanie SaaS (Software as a Service).

Wystarczy założyć przez przeglądarkę www konto w systemie i praktycznie od razu możemy pracować nad wdrożeniem systemu do obsługi konkretnej nieruchomości.


Ile kosztuje spokój i dobra organizacja pracy?


Program wspomagajacy zarządzanie wspólnotamiNo dobrze, ale czy wspólnotę mieszkaniową stać na taki system? Tak! System sprzedawany jest jako licencja dla poszczególnych użytkowników, a płatność odbywa się w ramach abonamentu miesięcznego lub rocznego (20% taniej). Jak wynika z wdrożeń, które posiada firma QRmaint w branży wspólnot mieszkaniowych do sprawnego funkcjonowania wspólnoty potrzeba od 3 do 5 kont użytkowników (administrator, firmy konserwujące czy sprzątające, zarząd wspólnoty).

Taki model przyjęto we Wspólnocie  Mieszkaniowej Zielone Zacisze V w Warszawie – wspólnota posiada 4 konta użytkowników (dwa dla firm konserwujących, jedno dla administracji i jedno dla zarządu do akceptacji i kontroli zleceń). Koszt jednej licencji rozpoczyna się od 29 zł netto miesięcznie, przy czym do obsługi wspólnoty bardziej odpowiednie jest konto Profesjonalne, które kosztuje 57 zł netto. W związku z tym miesięczny koszt użytkowania systemu dla całej wspólnoty w przypadku Zielonego Zacisza V to tylko 228 zł netto miesięcznie.

Czy to duża cena za spokój i pewność realizacji zadań? Niektórzy twierdzą, że jakość obsługi nie ma ceny – są to najczęściej zadowoleni klienci. A przecież wszyscy administratorzy dążą do zadowolenia mieszkańców, którzy przecież płacą im pośrednio pensję…

Czytaj więcej na www.qrmaint.pl


Jak zacząć zwiększać jakość obsługi?


System dostępny jest poprzez przeglądarkę internetową pod adresem www.qrmaint.pl. Na stronie wystarczy założyć konto, które przez 14 dni jest darmowe. To powinno wystarczyć, aby przekonać się, czy faktycznie chcemy wykorzystać system. Po zalogowaniu na konto możemy wybrać, aby system wypełnił wersję testową przykładowymi danymi – co pozwoli szybciej zorientować się w możliwości systemu i zrozumieć, w jaki sposób można stworzyć układ własnej nieruchomości.

Dane przykładowe można w każdym momencie usunąć i rozpocząć wypełnianie systemu własnymi danymi. Warto to zrobić przed zakończeniem 14-dniowego okresu testowego, aby jak najszybciej przekonać się, czy system sprawdzi się w konkretnej nieruchomości.

Ale my nie mamy wątpliwości – sprawdzi się na pewno, bo działa z sukcesem w wielu wspólnotach w Polsce!


W kolejnej edycji artykułu przedstawimy Państwu, w jaki sposób system wykorzystywany jest przez firmy świadczące usługi konserwujące nieruchomości.

Logo QRmint

QRmaint

Zadzwoń: 12 395 02 16 

Napisz: 

Odwiedź: www.qrmaint.pl

[QRmaint, zgłaszanie awarii, wspólnota mieszkaniowa, oprogramowanie, awarie, , artykuł sponsorowany]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17967|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11249|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10824|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl