Artykuł sponsorowany

Cyfrowe systemy domofonowe – mała inwestycja zapewniająca duże bezpieczeństwo

 Elfon  |  11.06.2019  |  1
Domofony Elfon Optima można obsługiwać przez telefon GSM lub telefon stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM.
Domofony Elfon Optima można obsługiwać przez telefon GSM lub telefon stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM.
ELFON

Zamknięte drzwi wejściowe do budynku są pierwszą barierą dla nieproszonych gości. Sprawny system domofonowy, wyposażony dodatkowo w wideofony oraz unikalne kody dostępu, pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i porządku w budynku, ograniczając ryzyko wandalizmu i włamań. Zatem co należy zrobić? To proste! Wymienić domofon na cyfrowe systemy ELFON Optima.

Firma ELFON, polski producent domofonów, dostrzega dynamiczne potrzeby rynku i odpowiada na zmieniające się oczekiwania mieszkańców osiedli.

Wszak bezpieczeństwo, obok odpowiedniego standardu zamieszkania, wykorzystania nowych technologii, jest nadal jednym z najważniejszych kryteriów przy zadowoleniu z zamieszkiwania na danym osiedlu.

Niekiedy zarządy spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych długo rozważają unowocześnienie lub wymianę zazwyczaj jeszcze analogowego systemu domofonowego na osiedlu, obawiając się różnorakich problemów związanych z modernizacją instalacji, zwykle utrudniających życie głównie mieszkańcom bloku.

W czasie remontu trzeba liczyć się z koniecznością wymiany okablowania (często obawiamy się też dodatkowych kosztów remontu).

Jest to również uciążliwe dla samych mieszkańców – klatki schodowe będą non stop otwarte, oraz trzeba ustalić grafik prac ze względu na potrzebę zastania wszystkich mieszkańców w ich lokalach w celu instalacji odbiorników wewnętrznych. Ale nie obawiaj się tego w przypadku instalacji systemu ELFON OPTIMA 255.

Wymiana domofonu z wykorzystaniem starej instalacji jest całkiem prosta i sprowadza się do wymiany panela domofonowego przy drzwiach, zaprogramowania breloków zbliżeniowych i dodania numerów telefonów oraz zamontowania unifonów/monitorów tylko u tych mieszkańców, którzy poza obsługą domofonu za pomocą telefonu chcą posiadać dodatkowo monitory/słuchawki w mieszkaniach. Dowiedz się wiecej »

Smart domofon

Domofony wielomieszkaniowe Elfon Optima można obsługiwać przez telefon GSM lub telefon stacjonarny z dowolnego miejsca na ziemi z zasięgiem sieci GSM.

Co więcej, system nie wymaga instalowania żadnej aplikacji. Dla każdego mieszkania można przypisać 3 numery telefonu, na które dzwoni domofon.

Ponadto każdy telefon GSM może sterować 3 przekaźnikami, czyli otwierać: bramę/ furtkę/ zapalać światło/ itp.

Instalator może zamontować centrale Elfon Optima 255 oraz moduł przekierowań SMART GSM1 i mieszkańcy, którzy nie zdecydują się na instalację unifonów/monitorów w swoich mieszkaniach mogą obsługiwać domofon wyłącznie za pomocą telefonu.

Funkcjonalność systemu

W systemie domofonowym Elfon Optima posiadamy 8 central domofonowych nadrzędnych MASTER (do bram, furtek w ogrodzeniu) i 60 central domofonowych SLAVE (do klatek schodowych) z pełną komunikacją do każdego mieszkańca.

 • Rozdzielacze wideo/audio z separatorami zwarć linii.
 • 8 kodów ogólnego przeznaczenia, 20 kodów na każde mieszkanie.
 • 765 mieszkań w jednym systemie.
 • 600 m – rozległość instalacji.
 • Funkcja autootwieranie – dla gabinetów, osób niepełnosprawnych.
 • Łatwość instalacji – w wersji audio potrzebuje tylko 2 żyły, w wersji wideo 4 żyły. Bez problemu funkcjonuje na starym okablowaniu.
 • Literowo-cyfrowa numeracja lokali.
 • Wandalooporne obudowy (w kolorze diamentowy grafit, klasyczny szary).
 • Moduły dodatkowe: elektroniczna lista mieszkańców, moduły list papierowych, przyciski indywidualnego wybierania dla lokali komercyjnych, czytnik autonomicznej kontroli dostępu do garaży, wózkowni, śmietników itp.
 • Integracja z analogowym lub hybrydowym monitoringiem CCTV, obraz z kamer domofonowych może być rejestrowany w osiedlowym systemie monitoringu.
 • Archiwizacja danych w systemie Optima PC: archiwizowane są wszystkie indywidualne kody, breloki zbliżeniowe i ustawienia konfiguracyjne. Warto na to zwrócić uwagę, bowiem w przypadku kradzieży samego panela domofonowego nie utracimy danych.

Zobacz pełną ofertę firmy Elfon »

Bezpieczeństwo

Odpowiadając na potrzeby rynku w ofercie mamy także system GREON IP. Każde mieszkanie wyposażone w panel wewnętrzny Greon oprócz podstawowej funkcjonalności jak prowadzenie rozmowy, podgląd, rejestracja zdjęć lub filmów, ma możliwość bezprzewodowego lub przewodowego podłączenia czujek dymu, temperatury, zalania, ruchu, przycisku SOS itp.

Program oferuje szerokie możliwości zarządzania całym systemem kontroli wejścia, pozwala na wyznaczanie i ograniczanie stref dostępu w rozległych inwestycjach mieszkaniowych. Posiada narzędzia diagnostyczne pozwalające w szybki i zdalny sposób na sprawdzenie statusu otwartości drzwi lub awarii.

Dla poszczególnych paneli prowadzi szczegółowy rejestr wejść dokonanych za pomocą indywidualnych breloków/kart RFID, rejestr wywołań, awarii i alarmów. Funkcja ta jest szczególnie przydatna np. przy rozliczaniu czasu pracy firm sprzątających, ochrony lub próbie nieuprawnionych wejść.

Ponadto z poziomu „PC Managment” zarządca nieruchomości lub ochrona może wysyłać spersonalizowane wiadomości na panele wewnętrzne i smartfony mieszkańców osiedla.

Powyższe rozwiązania mogą być wykorzystane także w innych lokalach, które chcemy chronić na terenie obiektu jak kotłownia, serwerownia, pomieszczenia techniczne.

Chcesz się przekonać jak działamy? Poznać naszą ofertę? Skontaktuj się z nami – oferujemy bezpłatne kosztorysy, stałą pomoc techniczną oraz projekty instalacji teletechnicznych.

Logo Elfon

ELFON BIS

ul. Ruciana 3, 30-803 Kraków

tel.: +48 12 292 48 70, 730 009 117

www.elfon.com.pl, www.greon.pl

Komentarze

(1)
Andrej | 12.06.2019, 01:26
cześć, czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków i rozpoczęcie nowej działalności? szukasz dziś bezpiecznej i autentycznej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy? skontaktuj się dziś z e-mailem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, ponieważ jest to ta sama firma, w której potwierdziłem moją pożyczkę w wysokości 50 000 euro w piątek, a teraz przyszedłem na blog, aby wspomnieć o tej wspaniałej i miłej firmie, która pomoże ci rozliczyć moje rachunki dzisiaj również bardzo wielkie podziękowania dla Mesa Stelli Rene, ponieważ jest miła i kiedy się z nią kontaktuje, proszę, poczujcie się swobodnie i róbcie to, o co kiedykolwiek prosiła, bo dzisiaj moje nowe życie się zaczęło i moje marzenia się spełniły i nigdy nie zawiodły. Kiedy już osiągniesz sukces dzisiaj, ponieważ wszystko jest ze mną dobrze i dzisiaj bardzo dziękuję pani Stelli Rene.

Andrej
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

3/2020

Aktualny numer:

Administrator 3/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Mechanizm podzielonej płatności
 • - Przegląd materiałów ociepleniowych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18516|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11661|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11221|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl