Artykuł sponsorowany

Dlaczego budynek powinien być ubezpieczony wg wartości odtworzeniowej?

 Prime Broker  |  08.07.2019
Dlaczego budynek powinien być ubezpieczony wg wartości odtworzeniowej?
Dlaczego budynek powinien być ubezpieczony wg wartości odtworzeniowej?
Pixabay

Towarzystwa ubezpieczeniowe w swoich ofertach proponują możliwość ubezpieczenia budynku wraz ze stałymi elementami, maszynami, urządzeniami i pozostałą infrastrukturą według zasady sum stałych i następujących wartości: odtworzeniowej (nowej) lub rzeczywistej.

Wartość odtworzeniowa a wartość rzeczywista

Kiedy mówimy o wartości odtworzeniowej (nowej), mamy na myśli wartość odpowiadającą kosztom przywrócenia mienia do stanu nowego, lecz nieulepszonego. W przypadku budynków będą to koszty odbudowy z zachowaniem dotychczasowych wymiarów, konstrukcji oraz rodzaju zastosowanych materiałów.

Kiedy mówimy o wartości rzeczywistej, mamy na myśli wartość odpowiadającą wartości odtworzeniowej pomniejszonej o zużycie techniczne budynku. Wówczas kwota odszkodowania zwykle nie pokrywa w pełni kosztu remontu.

Stąd zaleca się, aby sumę ubezpieczenia budynku podawać wg wartości odtworzeniowej. Wtedy wspólnota mieszkaniowa uniknie potrącania procentowego zużycia technicznego przy ewentualnej wypłacie odszkodowania. Dowiedz się więcej >>

W praktyce jednak nie zawsze jest to możliwe. Kiedy budynek jest stary i jego zużycie techniczne przekracza 50-60%, musi zostać zakwalifikowany do ubezpieczenia według wartości rzeczywistej. Jeśli jednak w budynku w ciągu ostatnich 25 lat zostały przeprowadzane remonty, m. in. wymiana dachu, to może ponownie zostać zakwalifikowany do ubezpieczenia wg wartości odtworzeniowej.

W czym pomoże broker

W interesie firm brokerskich, takich jak firma Prime Broker, leży właściwa ochrona majątku klientów, a gdy ochrona ta zostanie naruszona i dojdzie do szkody, Prime Broker pomoże w uzyskaniu odszkodowania pozwalającego na pełne odtworzenie mienia do stanu sprzed zniszczenia.

Zachęcamy do kontaktu! Zadzwoń: 22 498-94-98

Zespół PRIMEBROKER.PL

Prime Broker Sp. z o.o.

ul. Globusowa 18 lokal 7
02-436 Warszawa

(22) 498-94-98
(22) 424-05-53


www.primebroker.pl

 

[broker ubezpieczeniowy,ubezpieczenie,broker,usługi brokerskie,wartość odtworzeniowa,wartość rzeczywista]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10964|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10540|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl