Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z brokerem ubezpieczeniowym?

 Prime Broker  |  08.07.2019
Dlaczego warto rozpocząć współpracę z brokerem ubezpieczeniowym?
Dlaczego warto rozpocząć współpracę z brokerem ubezpieczeniowym?
Pixabay

Zacznijmy od zdefiniowania bardzo często mylonych bądź błędnie używanych pojęć: AGENT ubezpieczeniowy i BROKER.

Agent ubezpieczeniowy jest przedstawicielem określonej firmy ubezpieczeniowej (czasami kilku) i działa w jej interesie i na jej rzecz.

Broker ubezpieczeniowy działa w imieniu i na rzecz klienta, tj. ubezpieczonego. Poszukuje dla niego optymalnej oferty wśród rozwiązań proponowanych przez firmy ubezpieczeniowe oraz reprezentuje jego interesy w kontaktach z tymi firmami.

Czym zajmuje się broker ubezpieczeniowy

Broker nie oferuje usług tylko jednego towarzystwa, ale ma dostęp do całego rynku ubezpieczeniowego i dzięki temu jest w stanie znaleźć najkorzystniejszą ofertę zarówno pod względem finansowym, jak i zakresu ubezpieczenia.

Broker, który dysponuje wiedzą z zakresu obowiązujących przepisów, ma doświadczenie w różnych przedmiotach ubezpieczenia oraz odpowiedni warsztat do analizy ryzyka, zna oferty i techniki negocjacyjne używane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe i jest w stanie przygotować optymalny program ubezpieczenia mogący znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów ponoszonych przez klienta. Dowiedz się więcej >>

Zadania brokera

Brokerzy za swoje główne zadanie przyjmują ochronę klienta przed ryzykiem związanym z:

  • nieodpowiednim zakresem ubezpieczenia;
  • nieodpowiednim ustaleniem sum ubezpieczenia (niedoubezpieczenie lub nadubezpieczenie);
  • wysokimi franszyzami redukcyjnymi;
  • niewiedzą i nieznajomością przepisów i kruczków branży ubezpieczeniowej.

Broker dostosowuje zakres polisy, tak aby w pełni zabezpieczyć interes klienta na wypadek powstania szkody, a w razie jej wystąpienia pomaga i nadzoruje proces jej likwidacji, a także wypłaty odszkodowania.

Za pośrednictwem brokera można zawrzeć umowę ubezpieczenia w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla klienta. Skorzystaj z usług brokerskich >>

Do zadań brokera należy negocjowanie z firmą ubezpieczeniową warunków, stawek ubezpieczeniowych, składek, a jeśli jest taka konieczność również zapisów Ogólnych Warunków Ubezpieczeń (OWU).

Oferta rekomendowana przez brokera jest ofertą indywidualną, uszytą na miarę. Jest ona wynikiem analizy wielu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych pod kątem parametrów istotnych z punktów widzenia klienta.

Na koniec ostatnia, choć bardzo istotna informacja:

Usługi BROKERA są dla klienta całkowicie bezpłatne – BROKER otrzymuje wynagrodzenie od Zakładów Ubezpieczeń w formie kurtażu.

Podsumowując, współpraca z brokerem, takim jak Prime Broker oznacza, że klient posiada bezpłatnego doradcę ubezpieczeniowego, który zdejmie z jego barków wszelkie czynności związane z ubezpieczeniem i w razie potrzeby zajmie się likwidacją szkody i odzyskaniem należnego odszkodowania. W interesie firmy leży właściwa ochrona majątku klientów, a gdy ochrona ta zostanie naruszona i dojdzie do szkody, Prime Broker pomoże w uzyskaniu odszkodowania pozwalającego na pełne odtworzenie mienia do stanu sprzed zniszczenia.

Zachęcamy do kontaktu! Zadzwoń: 22 498-94-98

Zespół PRIMEBROKER.PL

Prime Broker Sp. z o.o.

ul. Globusowa 18 lokal 7
02-436 Warszawa

(22) 498-94-98
(22) 424-05-53


www.primebroker.pl

 

[artykuł sponsorowany,broker ubezpieczeniowy,ubezpieczenie,broker,usługi brokerskie,niedoubezpieczenie]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
10/2019

Aktualny numer:

Administrator 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Lider SM 2019 i IX Forum za nami
  • - Za co odpowiada podatnik?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10941|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10517|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl