CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 4/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Sprawdzony sposób na tanie ogrzewanie energią elektryczną

 Econovli.pl  |  09.07.2019  |  1

Ciepłe i przytulne wnętrze – tego pragniemy w chłodne jesienno-zimowe dni i wieczory. Niestety nie każdy sposób ogrzewania mieszkania jest ekonomiczny. W niektórych przypadkach może pochłaniać znaczną część domowego budżetu. Na taki problem narzekają między innymi osoby, które ogrzewają mieszkania energią elektryczną. Aby temu zaradzić, warto wykorzystać nowoczesne technologie. Te mogą zaoferować znacznie więcej, niż nam się zdaje.

Ogrzewanie elektryczne jest jednym z najwygodniejszych sposobów na zapewnienie ciepła we wnętrzu. Niestety do jego użytkowania często zniechęcają związane z tym koszty. Wysokie rachunki za prąd można jednak obniżyć, wybierając odpowiednie urządzenia. Grzejniki hybrydowe, których sposób działania został oparty na nowoczesnej technologii, są efektywne i zużywają znacznie mniej energii niż wiele klasycznych grzejników elektrycznych. W czym tkwi ich tajemnica?

Grzejniki hybrydowe – sposób działania

Założeniem do stworzenia grzejników elektrycznych Klima – bo o nich tu mowa – było wyprodukowanie efektywnego urządzenia grzewczego, które będzie pracowało przy możliwie najniższym poborze energii. Tak właśnie powstały hybrydy, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze: ogrzewanie konwekcyjne z ogrzewaniem podczerwonym. Umiejętne połączenie ich pracy, które zakłada włączanie każdego z systemów tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, wpływa na wydajność urządzenia i niskie zużycie energii.

W elektrycznych grzejnikach Klima ogrzewanie konwekcyjne odpowiada za szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu, a ogrzewanie podczerwienią za utrzymanie jej na stałym, określonym przez użytkowników poziomie przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Wykorzystanie niezależnych systemów grzewczych wtedy, gdy działają najefektywniej, dało doskonałe rezultaty.

Szczegółowy opis działania grzejników elektrycznych Klima

O atutach takiego rozwiązania można długo opowiadać. Tanie ogrzewanie od Econovli.pl – wyłącznego dystrybutora na Polskę grzejników elektrycznych Klima – cechuje się niskim zużyciem energii. Co więcej, umożliwia też szybkie podgrzanie temperatury we wnętrzu, co ma duże znaczenie przy nagłych spadkach temperatur na zewnątrz albo powrocie po długiej nieobecności do nieogrzewanego mieszkania.

Za szybkie ogrzanie wnętrza odpowiada ogrzewanie konwekcyjne. Kiedy pożądana temperatura zostanie już osiągnięta, konwekcyjny element grzewczy jest automatycznie odłączany. Wtedy działa wyłącznie ogrzewanie podczerwone, a to – jak wspomnieliśmy powyżej – ma na celu utrzymanie w pomieszczeniu temperatury na stałym poziomie i charakteryzuje się niskim poborem mocy. W zależności od modelu grzejnika wynosi on od 80 do 300 W. Ponowne załączenie ogrzewania konwekcyjnego następuje dopiero wtedy, gdy konieczne będzie podniesienie temperatury we wnętrzu, np. przy przejściu z ogrzewania nocnego na dzienne.

Dodatkowe funkcje grzejników Klima

Energooszczędność urządzeń grzewczych Klima możliwa jest także dzięki wbudowaniu dodatkowych funkcji. Zaletą jest czujnik ruchu, który umożliwia wykrywanie w pomieszczeniu obecności użytkowników. Urządzenie, po wykryciu czyjejś obecności, automatycznie ustawia odpowiednią temperaturę. Grzejniki Klima mają też czujnik otwartego okna, który zapobiega niepotrzebnym stratom energii. Ta funkcja sprawia, że przy wykryciu otwartego okna urządzenie może automatycznie przejść w tryb przeciwzamrożeniowy.

Pracą grzejników elektrycznych Klima steruje wbudowany, precyzyjny termostat, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tych urządzeń. To on zawiaduje włączaniem i wyłączaniem poszczególnych systemów grzewczych, kierując się odczytami temperatur we wnętrzu.

Grzejniki Klima zostały wyposażone w wyświetlacz LCD, który ułatwia sterowanie urządzeniem i odczyt wskazań. Dużą zaletą jest możliwość bieżącej kontroli zużycia energii. Na wyświetlaczu ukazują się wskazania zużycia z ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni.

Dla wielu użytkowników ogromną zaletę stanowi możliwość zdalnego sterowania urządzeniem grzewczym. To możliwe jest dzięki funkcji REM. Sterowanie odbywa się poprzez zewnętrzną czasówkę lub włącznik GSM. Grzejniki Klima mają kilka programów pracy, z czego jeden jest edytowalny i może zostać dostosowany do potrzeb konkretnych użytkowników. Pozostałe mają ustawienia domyślne.

Za zastosowaniem grzejników elektrycznych Klima przemawia nie tylko ich wydajność i niskie zużycie energii, ale także wygoda użytkowania i dodatkowe funkcje. Dzięki nim energooszczędne ogrzewanie elektryczne stało się faktem, a użytkownicy mogą mieć pełną kontrolę nad zużyciem energii.

Komentarze

(1)
KarolP | 10.07.2019, 07:46
Jeszcze trochę to nasze grzejniki będą działały przez całą zimę na 2 paluszkach :)
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak usunąć nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych?

Nieprzyjemny zapach z kanalizacjiNieprzyjemne zapachy wydobywające się ze studzienek kanalizacyjnych to problem nie tylko starych dzielnic, lecz często również nowo budowanych osiedli, które podłączane są do istniejącej infrastruktury.Czytam więcej »


Poznaj programy wspomagające pracę zarządców »

Programy dla zarządców nieruchomościZ roku na rok zarządy wspólnot stawiają swoim zarządcom coraz wyższe wymagania. Doświadczenie wskazuje, że pogodzenie oczekiwań dotyczących ... Czytam więcej »


Co zrobić, gdy ocieplenie ściany możliwe jest tylko od środka »

Ocieplenie ściany od środkaOcieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną ... Czytam więcej »


Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych »

Jaki powinien być zarządca?

Ciepło i zawór ciepła zarządzanie osiedlami wspólnot mieszkaniowych
Dzięki środkom z inicjatywy ELENA (European Local Energy Assistance / Europejska pomoc na rzecz energetyki lokalnej) udostępnionym Alior Bankowi przez Europejski Bank Inwestycyjny Inwestorzy będą mogli uzyskać refundację kosztów? czytam dalej »

Jak działa jedna z najstarszych firm zarządzających osiedlami i budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych na terenie Warszawy... czytam więcej»


Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »

Psie odchody na trawnikuProblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Możemy pomóc właścicielom czworonogów (...) zobacz więcej »


Kotły do ogrzewania - technika grzewcza »

Wymiana rur w budynkuNowoczesny dizajn, solidne wykonanie, bezpieczne w użytkowaniu, wydajność i funkcjonalność – to tylko namiastka cech urządzeń grzejnych. W zalezności od miejsca przeznaczenia... zobacz więcej »


Jakie wyposażenie osiedlowego placu zabaw wybrać?
Idealne narzędzie dla wspólnot spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości»
Plac zabaw na osiedlu nardzędzie dla zarządców nieruchomości
Wraz z pierwszymi promieniami słońca coraz więcej dzieci bawi się na osiedlowych podwórkach. Jest to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny urządzeń zabawowych jeszcze ... czytam więcej» Kompleksowe rozwiązanie ułatwiające i usprawniające proces administrowania wspólnotami lub spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, współwłasnościami i ... czytam dalej »

Cicha wentylacja w kuchni - jak to osiągnąć?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Osuszanie ścian budynku Ogrzewanie gazem plynnym
Kuchnia stanowi centralne miejsce każdego domu. To tutaj spędzamy znaczną część dnia – przygotowujemy posiłki, spożywamy je ... czytam więcej» Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jakie są korzyści z dobrze ocieplonego domu?
Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody - który wybrać?
Jak naprawić odcinek rury kanalizacyjnej Zestawy podnoszenia ciśnienia wody
Prawidłowo zrealizowane ocieplenie domu sprawia, iż z budynku nie ucieka ciepło. Dodatkowo, zastosowanie warstwy granulatu izolacji Ekofiber sprzyja także szybkiemu wydalaniu (...) czytaj dalej »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i (...) czytam dalej »


Prawidłowa księgowość i rozliczenia we wspólnocie mieszkaniowej. Jak ją zapewnić? »»

Księgowość we spólnocie

Nie wiedzieć czemu, dość powszechnym zjawiskiem jest przeświadczenie, że wspólnoty mieszkaniowe, o ile nie uzyskują przychodów z tzw. pożytków, nie muszą płacić podatków. To błędne myślenie może spowodować nierzadko przykre konsekwencje (...) Czytam więcej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
6/2019

Aktualny numer:

Administrator 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Współwłasność a gmina
  • - Zwrot nieruchomości wywłaszczonej przez SM
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 10354|Ocena: 1.5
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl