CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Sprawdzony sposób na tanie ogrzewanie energią elektryczną

 Econovli.pl  |  09.07.2019  |  2

Ciepłe i przytulne wnętrze – tego pragniemy w chłodne jesienno-zimowe dni i wieczory. Niestety nie każdy sposób ogrzewania mieszkania jest ekonomiczny. W niektórych przypadkach może pochłaniać znaczną część domowego budżetu. Na taki problem narzekają między innymi osoby, które ogrzewają mieszkania energią elektryczną. Aby temu zaradzić, warto wykorzystać nowoczesne technologie. Te mogą zaoferować znacznie więcej, niż nam się zdaje.

Ogrzewanie elektryczne jest jednym z najwygodniejszych sposobów na zapewnienie ciepła we wnętrzu. Niestety do jego użytkowania często zniechęcają związane z tym koszty. Wysokie rachunki za prąd można jednak obniżyć, wybierając odpowiednie urządzenia. Grzejniki hybrydowe, których sposób działania został oparty na nowoczesnej technologii, są efektywne i zużywają znacznie mniej energii niż wiele klasycznych grzejników elektrycznych. W czym tkwi ich tajemnica?

Grzejniki hybrydowe – sposób działania

Założeniem do stworzenia grzejników elektrycznych Klima – bo o nich tu mowa – było wyprodukowanie efektywnego urządzenia grzewczego, które będzie pracowało przy możliwie najniższym poborze energii. Tak właśnie powstały hybrydy, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze: ogrzewanie konwekcyjne z ogrzewaniem podczerwonym. Umiejętne połączenie ich pracy, które zakłada włączanie każdego z systemów tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, wpływa na wydajność urządzenia i niskie zużycie energii.

W elektrycznych grzejnikach Klima ogrzewanie konwekcyjne odpowiada za szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu, a ogrzewanie podczerwienią za utrzymanie jej na stałym, określonym przez użytkowników poziomie przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Wykorzystanie niezależnych systemów grzewczych wtedy, gdy działają najefektywniej, dało doskonałe rezultaty.

Szczegółowy opis działania grzejników elektrycznych Klima

O atutach takiego rozwiązania można długo opowiadać. Tanie ogrzewanie od Econovli.pl – wyłącznego dystrybutora na Polskę grzejników elektrycznych Klima – cechuje się niskim zużyciem energii. Co więcej, umożliwia też szybkie podgrzanie temperatury we wnętrzu, co ma duże znaczenie przy nagłych spadkach temperatur na zewnątrz albo powrocie po długiej nieobecności do nieogrzewanego mieszkania.

Za szybkie ogrzanie wnętrza odpowiada ogrzewanie konwekcyjne. Kiedy pożądana temperatura zostanie już osiągnięta, konwekcyjny element grzewczy jest automatycznie odłączany. Wtedy działa wyłącznie ogrzewanie podczerwone, a to – jak wspomnieliśmy powyżej – ma na celu utrzymanie w pomieszczeniu temperatury na stałym poziomie i charakteryzuje się niskim poborem mocy. W zależności od modelu grzejnika wynosi on od 80 do 300 W. Ponowne załączenie ogrzewania konwekcyjnego następuje dopiero wtedy, gdy konieczne będzie podniesienie temperatury we wnętrzu, np. przy przejściu z ogrzewania nocnego na dzienne.

Dodatkowe funkcje grzejników Klima

Energooszczędność urządzeń grzewczych Klima możliwa jest także dzięki wbudowaniu dodatkowych funkcji. Zaletą jest czujnik ruchu, który umożliwia wykrywanie w pomieszczeniu obecności użytkowników. Urządzenie, po wykryciu czyjejś obecności, automatycznie ustawia odpowiednią temperaturę. Grzejniki Klima mają też czujnik otwartego okna, który zapobiega niepotrzebnym stratom energii. Ta funkcja sprawia, że przy wykryciu otwartego okna urządzenie może automatycznie przejść w tryb przeciwzamrożeniowy.

Pracą grzejników elektrycznych Klima steruje wbudowany, precyzyjny termostat, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tych urządzeń. To on zawiaduje włączaniem i wyłączaniem poszczególnych systemów grzewczych, kierując się odczytami temperatur we wnętrzu.

Grzejniki Klima zostały wyposażone w wyświetlacz LCD, który ułatwia sterowanie urządzeniem i odczyt wskazań. Dużą zaletą jest możliwość bieżącej kontroli zużycia energii. Na wyświetlaczu ukazują się wskazania zużycia z ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni.

Dla wielu użytkowników ogromną zaletę stanowi możliwość zdalnego sterowania urządzeniem grzewczym. To możliwe jest dzięki funkcji REM. Sterowanie odbywa się poprzez zewnętrzną czasówkę lub włącznik GSM. Grzejniki Klima mają kilka programów pracy, z czego jeden jest edytowalny i może zostać dostosowany do potrzeb konkretnych użytkowników. Pozostałe mają ustawienia domyślne.

Za zastosowaniem grzejników elektrycznych Klima przemawia nie tylko ich wydajność i niskie zużycie energii, ale także wygoda użytkowania i dodatkowe funkcje. Dzięki nim energooszczędne ogrzewanie elektryczne stało się faktem, a użytkownicy mogą mieć pełną kontrolę nad zużyciem energii.

Komentarze

(2)
KarolP | 10.07.2019, 07:46
Jeszcze trochę to nasze grzejniki będą działały przez całą zimę na 2 paluszkach :)
Kryszin | 27.03.2020, 06:07
Firmy wiedzą że niestety energia drożeje i raczej tanić nie będzie więc wychodzą naprzeciw mieszkańcom, którzy chcą oszczędzać.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12142|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11545|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl