Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku?

 Prime Broker  |  09.07.2019  |  2
Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku?
Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu budynku?
Pixabay

Bardzo istotne i jednocześnie problematyczne jest ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia. Z prostego powodu – niedoszacowanie może skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi dla wspólnoty mieszkaniowej. Zarówno niedoubezpieczenie, jak i nadubezpieczenie może być bolesne w skutkach.

Nadubezpieczenie to sytuacja, w której dochodzi do zawyżenia sumy ubezpieczenia. Wiąże się to oczywiście ze znacząco wyższymi składkami, zaś należy być świadomym, że  Ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność jedynie do faktycznej wysokości szkody, pomimo płaconych wyższych składek .

Niedoubezpieczenie zachodzi, gdy suma ubezpieczenia jest niższa od wartości przedmiotu ubezpieczenia, czyli budynku wspólnoty mieszkaniowej. Jej konsekwencje mogą być również bolesne – wiąże się to z proporcjonalnym zmniejszeniem wysokości należnego odszkodowania (zasada proporcji do sumy ubezpieczenia). Oznacza to, że wypłata odszkodowania zostanie pomniejszona o tyle procent, o ile zaniżona została suma ubezpieczenia.

Warto wiedzieć, że włączając do polisy klauzulę leeway 120%, w przypadku ubezpieczenia budynku wg wartości odtworzeniowej, zasada proporcji będzie stosowana, jeżeli niedoubezpieczenie przekroczy wartość 20%.  Dowiedz się więcej >>

Zmniejszenie odszkodowania ze względu na niedoubezpieczenie nie ma zastosowania, jeśli:  

  • wysokość szkody nie przekracza 20% sumy ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia;
  • w ubezpieczeniach w systemie na pierwsze ryzyko – dotyczy ryzyka, m.in. wandalizmu, kradzieży z włamaniem, szyb od stłuczenia.

W interesie firm brokerskich, takich jak firma Prime Broker, leży właściwa ochrona majątku klientów, a gdy ochrona ta zostanie naruszona i dojdzie do szkody, Prime Broker pomoże w uzyskaniu odszkodowania pozwalającego na pełne odtworzenie mienia do stanu sprzed zniszczenia.

Zachęcamy do kontaktu! Zadzwoń: 22 498-94-98

Zespół PRIMEBROKER.PL

Prime Broker Sp. z o.o.

ul. Globusowa 18 lokal 7
02-436 Warszawa

(22) 498-94-98
(22) 424-05-53


www.primebroker.pl

 

[broker ubezpieczeniowy,ubezpieczenie,broker,usługi brokerski,ubezpieczenie,ubezpieczenie budynku,ubezpieczenie nieruchomości]

Komentarze

(2)
KarolP | 10.07.2019, 07:48
W razie czego i tak pewnie zaniżą odszkodowanie i trzeba będzie walczyć w sądzie.
Nikodem Bramowicz | 10.07.2019, 10:33
KarolP przez 20 lat działalności firmy na rynku wiemy jak postępować, aby klient odzyskał faktyczne, należne mu odszkodowanie. Jeśli ma Pan złe doświadczenia z innymi kontrahentami zapraszamy do współpracy,
pozdrawiam!
primebroker.pl
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11066|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10648|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl