Artykuł sponsorowany

Jak zwiększyć efektywność i jakość obsługi technicznej nieruchomości

 QRmaint  |  15.07.2019
Jak zwiększyć efektywność i jakość obsługi technicznej nieruchomości
Jak zwiększyć efektywność i jakość obsługi technicznej nieruchomości
QRmaint

Jeśli prowadzisz firmę świadczącą usługi technicznej obsługi nieruchomości to wiesz, że jednym z największych problemów jest zaplanowanie pracy zarówno podległych pracowników oraz zadań, które należy wykonać na nieruchomościach, które konserwujesz.

Z naszego doświadczenia wynika, że większość firm radzi sobie z tymi problemami wykorzystując tabelki w arkuszu kalkulacyjnym, w których rozpisuje harmonogramy przeglądów oraz papierowe zlecenia, które wypełniają technicy po wykonanej pracy. Papierowe zlecenia docierają do centrali raz na tydzień lub na koniec miesiąca i na ich podstawie fakturowany jest klient. Zakładam, że każda firma ma wypracowany własny model pracy, który się sprawdza (bo przecież funkcjonują na rynku!). Tylko czy przy dość trudnym obecnie rynku, który z jednej strony wymusza obniżki cen usług a z drugiej strony wzrastają koszty zatrudnienia można to robić bardziej efektywnie? Czy można wymagać bardziej efektywnej pracy od konserwatorów w terenie? Można, ale trzeba wiedzieć jak! Sprawdź >>

Od ponad 4 lat firma QRmaint rozwija swój flagowy produkt – system QRmaint służący do wsparcia technicznej obsługi nieruchomości. Zdobyte doświadczenia podczas współpracy z wieloma firmami świadczącymi usługi technicznego utrzymania nieruchomości spowodowały, że system rozwinął się w tym zakresie i rozwiązuje wiele problemów, które występują w tej branży.

W jaki sposób QRmaint wspiera techniczną obsługę nieruchomości

System QRmaint to przede wszystkim:

  • Tworzenie harmonogramów prac cyklicznych na nieruchomości – w systemie definiowane są prace konserwacyjne do wykonania w określonych okresach czasu (codziennie, co tydzień, miesiąc czy też raz w roku). W zaplanowanym w harmonogramie dniu system tworzy zadanie dla określonego pracownika oraz ustawia zadanie w jego kalendarzu.
  • Szczegółowy kalendarz dla każdego pracownika w firmie konserwującej nieruchomość – w kalendarzu określone są zadania do wykonania w danym dniu oraz szacowany czas wykonania tych zadań. Dzięki wykorzystaniu kalendarza można w sposób efektywny zaplanować pracę podległych zespołów oraz określić czy i kiedy dany pracownik ma możliwość wykonania dodatkowych prac na nieruchomości
  • Lista prac do wykonania oraz lista kontrolna – umożliwia standaryzację prac cyklicznych wykonywanych na nieruchomości. Pracownik ze szczegółami wie co ma sprawdzić, jakie czynności konserwacyjne wykonać podczas przeglądu tygodniowego czy miesięcznego. Dzięki temu praca jest sprawniejsza (można przegląd wykonać szybciej) oraz wykonywane są wszystkie czynności wymagane podczas przeglądu (zachowana jest jakość obsługi)
  • Obsługa zgłoszeń awarii zgłaszanych przez administratora lub mieszkańców – system umożliwia zgłaszanie innych prac lub awarii, które są do wykonania na danej nieruchomości. Awarię można zgłosić wysyłając maila na dedykowany adres mailowy, poprzez formularz zgłoszeniowy na dowolnej stronie www lub poprzez aplikację na smartfony. Zgłoszenie można przypisać do konkretnego pracownika, który otrzyma powiadomienie na swój telefon komórkowy. Przypisane zgłoszenie pojawia się również w kalendarzu pracownika dedykowanego do usunięcia awarii – dzięki temu koordynator wie jakie prace wykonywane są przez poszczególnych pracowników
  • Weryfikacja prac wykonanych przez pracowników obsługi technicznej nieruchomości – koordynator pracowników ma możliwość weryfikacji czy i jakie prace zostały wykonane przez każdego z podległych pracowników poprzedniego dnia. Pracownik podczas wykonywania zadania z kalendarza opisuje wykonane czynności, zużyte materiały czy też poniesione koszty oraz zmienia jego status. Dzięki temu koordynator ma pełną kontrolę nad swoimi pracownikami każdego dnia
  • Raportowanie wykonanych prac na nieruchomości – każde wykonane zadanie czy też usunięcie awarii znajduje się w raporcie prac. Raport zawiera szczegółowe zestawienie prac związanych z technicznym utrzymaniem nieruchomości, zalecenia z przeglądów, zużycie części zamiennych czy też zestawienie kosztów związanych z wykonanymi pracami. Raport w wielu przypadkach jest podstawą do wystawienia faktury za prace związane z technicznym utrzymaniem nieruchomości, gdyż zawiera wszystkie dane potrzebne do rozliczenia kosztów obsługi
  • Prowadzenie magazynu części zamiennych – w systemie można stworzyć wiele magazynów części, na których prowadzona jest ewidencja stanu części. Z reguły magazyny prowadzone są dla każdego pracownika zaangażowanego w obsługę nieruchomości, rejestrowane są zakupy części przez pracownika na jego magazynie. Pracownik realizując prace na nieruchomości raportuje zużycie części (żarówek, zaworów itp.) dzięki czemu firma konserwująca nieruchomość może rozliczyć z właścicielem nieruchomości koszty związane z użyciem części.
  • Wykorzystanie smartfonów jako narzędzia do pracy w systemie – system działa zarówno na komputerach stacjonarnych jak i jako aplikacja na smartfony. Pracownik w terenie otrzymuje powiadomienia o nowych zleceniach na telefon, w telefonie ma kalendarz zaplanowanych prac oraz telefonem raportuje ich wykonanie. Może to robić bezpośrednio po wykonanej pracy, gdyż jest to bardzo proste i intuicyjne.

Zapisz się na webinar i popraw jakość obsługi technicznej nieruchomości >>

Webinar QRmaint

Czy warto stosować system QRmaint w technicznej obsłudze nieruchomości?

System QRmaint przede wszystkim ułatwia zarządzanie realizowanymi zadaniami – zarówno cyklicznymi jak i zgłaszanymi na bieżąco przez administratorów (awarie, prace dodatkowe nieujęte w umowie).

Kolejną zaletą wdrożenia systemu QRmaint to możliwość zarządzania pracami podległych zespołów. Każdy pracownik na zaplanowane prace na określonych nieruchomościach w swoim kalendarzu. Dzięki temu nawet w przypadku nieobecności danego pracownika (urlop, zwolnienie lekarskie) osoba zastępująca pracownika ma jasno określone zadania, które musi wykonać w danym dniu na danej nieruchomości.

Standaryzacja przeglądów cyklicznych z wykorzystaniem listy prac do wykonania powoduje, że praca wykonywana jest know-how firmy świadczącej usługi technicznego utrzymania nieruchomości. Pracownik z kolei ma jasno określone działania, które musi wykonać raz w tygodniu czy też raz w miesiącu i jest w stanie wykonać swoją pracę znacznie szybciej. Dodatkowo określenie czasu trwania przeglądu na danej nieruchomości pozwala rozliczyć pracownika z efektywności pracy oraz umożliwić zlecanie innych prac według dostępności pracownika w kalendarzu. Koordynator mając podgląd do kalendarzy pracowników może łatwo znaleźć pracownika, który ma wolny czas i usunie niespodziewaną awarię na obsługiwanej nieruchomości.

Firma świadcząca usługi technicznego utrzymania nieruchomości otrzymuje również doskonałe narzędzie do prowadzenia rozliczeń z wykonanych prac. Raporty z wykonanych prac przez konserwatorów ze zużytymi częściami oraz rejestr kosztów dodatkowych w danym zadaniu stanowi podstawę do wystawienia faktury za obsługę. Pracownicy nie muszą już wypełniać papierowych zleceń i dostarczać jej fizycznie do centrali firmy – wykorzystując QRmaint raportują wykonane prace za pomocą smartfonu. Dowiedz się więcej >>

Wykorzystanie raportów w systemie QRmaint umożliwia przekazanie administracji pełnej informacji o wykonanych pracach za pomocą jednego kliknięcia! Administrator ma pełen podgląd na prace wykonane zgodnie z umową serwisową, dzięki czemu jest przekonany do jakości wykonanej pracy.

A na koniec sprawa być może najważniejsza – uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Z doświadczeń firm, które obsługujemy wiemy, że QRmaint pozwala na zdobycie nowych klientów. Jeśli na stole leżą zbliżone cenowo oferty na obsługę techniczną nieruchomości, a nasza firma oferuje dodatkowo system zgłoszeń awarii, system raportowania prac, jasny, zestandaryzowany harmonogram prac cyklicznych rozpisany na najmniejsze czynności to często administratorzy wybierają naszą ofertę. Praca na tabelkach w Excelu i papierowych zleceniach zaczyna dziś odchodzić w niepamięć.

System QRmaint dostępny jest w ramach abonamentu miesięcznego przez przeglądarkę internetową już od 29 zł miesięcznie za użytkownika, który ma prawa do realizacji zgłoszeń w systemie. Administrator nieruchomości czy też mieszkaniec zgłaszający awarię wykorzystuje bezpłatną licencję.

Jeśli nie jesteś przekonany do wdrożenia systemu po niniejszym artykule możesz uruchomić bezpłatny, 14 dniowy test systemu. Zarejestruj się na www.qrmaint.pl i sprawdź czy możemy Ci pomóc zwiększając efektywność pracowników i jakość świadczonych usług.

Jeśli masz pytania to pisz do nas lub dzwoń 12 395 02 16 – odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości!

Logo QRmint

QRmaint

Zadzwoń: 12 395 02 16

Napisz:

Odwiedź: www.qrmaint.pl

[QRmaint, zgłaszanie awarii, wspólnota mieszkaniowa, oprogramowanie,programy wspomagające pracę zarządcy,programy dla wspólno]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11261|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10835|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl