Artykuł sponsorowany

Przeszklenia przeciwpożarowe w obiektach zabytkowych

 Promat  |  22.07.2019
Przeszklenia przeciwpożarowe w obiektach zabytkowych
Przeszklenia przeciwpożarowe w obiektach zabytkowych
Promat

Obiekty zabytkowe stanowią szczególny rodzaj przestrzeni publicznej. Ich wyjątkowość wynika z faktu, że są one namacalnym świadectwem historii i naszego dziedzictwa kulturalnego. Posiadają wartość historyczną, artystyczną bądź naukową. Stąd podejmowane prace konserwatorskie bądź renowacyjne w obiektach zabytkowych wymagają szczególnej ostrożności. Co więcej, obiekty te również podlegają przepisom prawa w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Promat SYSTEMGLAS jest rozwiązaniem idealnym dla obiektów zabytkowych w zakresie ochrony przeciwpożarowej. System jest funkcjonalny, zapewnia bezpieczeństwo oraz przywraca dawny styl i urok obiektu.

Nowoczesne systemy przeszkleń przeciwpożarowych

Nowoczesne systemy przeszkleń przeciwpożarowych marki Promaglas® i Promat SYSTEMGLAS® firmy Promat mogą pełnić funkcję oddzielenia przeciwpożarowego spełniającego najwyższe kryteria odporności ogniowej REI 30, REI 60, a nawet REI 120.

Zestaw wyrobów do wykonywania przeszkleń systemów Promaglas® i Promat SYSTEMGLAS®, uzyskał Aprobatę Techniczną ITB AT-15-9234/2014. Oznacza to, że omawiane systemy przeszkleń są wyrobami odpornymi na uderzenia, obciążenia liniowe siłą poziomą oraz nie rozprzestrzeniają ognia (NRO). Ponadto zapewniają w ustalonym przepisami czasie szczelność ogniową (E), jak i izolacyjność ogniową (I). Sprawdź szczegóły >>

Nowoczesne systemy przeszkleń przeciwpożarowych

Profile stalowe i drewniane

Architekci, konserwatorzy czy inwestorzy nierzadko decydują się na doświetlenie pionowych i poziomych dróg ewakuacyjnych światłem naturalnym. Firma Promat jest autorem innowacyjnych rozwiązań eliminujących profle i wykorzystujące bruzdy do osadzenia przeszkleń, a tym samym do „wpuszczenia” maksymalnej ilości światła naturalnego. Profle wykorzystywane do obu systemów Promaglas® i Promat SYSTEMGLAS® mogą być stalowe (lakierowane, ocynkowane lub nierdzewne) albo drewniane.

Drewniane profile wydają się szczególnie trafionym wyborem, ponieważ firma Promat może wykonać je z dowolnego gatunku drewna (minimalnej gęstości 500 kg/ m³). Dopuszczalne są obłogi, zdobne intarsje czy też indywidualne wybarwienia powierzchni profli drewnianych.

Nowoczesne systemy przeszkleń przeciwpożarowych

Poza wymaganiami ochrony przeciwpożarowej przeszklone systemy Promaglas® i Promat SYSTEMGLAS® gwarantują:

1. wysokie parametry izolacyjności akustycznej ≥ 39 dB;
2. niski współczynnik przenikania ciepła 0,5 W/m²K;
3. nieograniczoną długość ścian;
4. wysokość do 4900 mm.

Firma Promat oferuje nowoczesne systemy przeszkleń uwzględniające obowiązujące normy i przepisy techniczno-budowlane. Są to przeszklenia o konstrukcji słupowo–ryglowej (Promaglas®) oraz o konstrukcji całoszklanej, gdzie tafle szkła są łączone na spoinę silikonową (Promat SYSTEMGLAS®).

Zobacz jakie akcesoria otrzymasz w zestawie >>

Przeszklenia te znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz obiektów zabytkowych (ściany, drzwi, szklenie poziome w stropach), jak i na zewnątrz tych budynków (okna, świetliki i witryny).

Promat

Promat TOP Sp. z o. o.
ul. Przecławska 8
03-879 Warszawa
tel.: 022 / 21 22 280

www.promattop.pl

 

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17991|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11267|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10839|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl