Artykuł sponsorowany

Opaska ogniochronna PROMASTOP®-W

 Promat  |  24.07.2019
Opaska ogniochronna PROMASTOP®-W
Opaska ogniochronna PROMASTOP®-W
Centrala Promat TOP Sp. z o. o.

Przepisy prawa narzucają wydzielania stref pożarowych w obiektach budowlanych. Przez wspominane strefy wielokrotnie przebiegają instalacje techniczne budynku. Przegrody będące granicami poszczególnych stref określane są „przepustami instalacyjnymi”.

Przepusty instalacyjne, które bezpośrednio ingerują w konstrukcję ścian i stropów, można dzielić na różne sposoby, w zależności od przyjętego kryterium. Ze względu na rodzaj zastosowanej instalacji wyróżnia się:

  • Przepusty instalacji elektrycznych – przewody kablowe,
  • Przepusty instalacji sanitarnych – przewody rurowe.

Wśród przepustów instalacji sanitarnych wyróżnia się przejścia rur metalowych (stalowych, żeliwnych, miedzianych) i przejścia rur z tworzyw sztucznych.

Opaska ogniochronna PROMASTOP®-W

Przy rurach z tworzyw sztucznych dla ochrony ppoż. przepustów wykorzystuje się kasety oraz kołnierze ochronne, pęczniejące masy uszczelniające i opaski ogniochronne, do których możemy zaliczyć PROMASTOP®-W.

PROMASTOP®-W jest pęczniejącą opaską ogniochronną służącą do zabezpieczenia pożarowego przejść instalacji sanitarnych (rur) wykonanych z tworzyw sztucznych przez przegrody budowlane. Duża elastyczność opaski pozwala na zabezpieczenie rur o dowolnej średnicy (max. 160 mm). Liczba warstw opaski PROMASTOP®-W zależy od średnicy rur i grubości ich ścianki. Opaskę można stosować bezpośrednio wewnątrz przegrody masywnej lub w tzw. uszczelnieniu miękkim zabezpieczonym masą ogniochronną PROMASTOP®-CC lub PROMASTOP®-I.

Opaska ogniochronna PROMASTOP®-W cechuje się bardzo szerokim zakresem zastosowania:

  • może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, gdyż jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wysoka i niska temperatura, duża wilgotność;
  • może być wykorzystywana zarówno w ścianach lekkich, jak i masywnych, a także w stropach jako zabezpieczenie przejść rur z wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych, takich jak PVC, PE, PP.

Szybki i łatwy montaż opaski oraz spore możliwości zastosowania powodują, że jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie do zabezpieczenia przejść rur z tworzyw sztucznych przez przegrody budowlane. Brak konieczności stosowania dodatkowych łączników, wkrętów, prętów gwintowanych itp. gwarantuje oszczędność miejsca oraz niskie koszty zabezpieczenia przeciwpożarowego. Sprawdź >>

Jak działa opaska ogniochronna PROMASTOP®-W?

W trakcie pożaru materiał, z którego wykonana jest rura, ulega stopieniu. W konsekwencji w przegrodzie budowlanej powstaje otwór, przez który pożar może przedostać się do strefy chronionej. Materiał, z którego wykonana jest opaska, pod wpływem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość i zaślepia otwór po wypalonej rurze. Tym samym przegroda budowlana zachowuje zakładaną odporność ogniową podczas pożaru.

 

Promat

Promat TOP Sp. z o. o.
ul. Przecławska 8
03-879 Warszawa
tel.: 022 / 21 22 280

www.promattop.pl

 

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 17984|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11261|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10835|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl