Artykuł sponsorowany

Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku

Atrakcyjna oferta finansowania dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
 Alior Bank  |  29.07.2019
Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku
Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku
Alior Bank

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z trzech województw: dolnośląskiego, łódzkiego i podlaskiego mogą skorzystać z Pożyczki Termomodernizacyjnej w Alior Banku. Pożyczki finansowane są z funduszy Unii Europejskiej w ramach regionalnych programów operacyjnych, dzięki czemu ich koszt jest bardzo niski.

Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku to oferta dla spółdzielni mieszkaniowych (SM), wspólnot mieszkaniowych (WM) i towarzystw budownictwa społecznego (TBS) z terenu trzech województw: dolnośląskiego, łódzkiego i podlaskiego. Można nią sfinansować kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych m.in.: modernizację przegród zewnętrznych budynków (izolacja cieplna), wymianę wyposażenia na energooszczędne (m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia w częściach wspólnych budynków), przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła (z wyłączeniem źródeł ciepła opalanych węglem) oraz przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji.

 

Parametry i zasady udzielania pożyczki

Alior Bank oferuje Pożyczkę Termomodernizacyjną na podstawie umów zawartych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Umowy te określają, między innymi, szczegółowe warunki i zakres finansowania - opisują je tzw. Karty produktu, opracowane dla każdego z regionów.

Województwo

dolnośląskie

łódzkie

podlaskie

maksymalny okres spłaty

20 lat

15 lat

15 lat

maksymalny okres karencji w spłacie kapitału

12 miesięcy

18 miesięcy

12 miesięcy

maksymalna wartość pożyczki

5 mln zł

3,6 mln zł

2,5 mln zł

podstawowe oprocentowanie (przy oszczędności energii w przedziale 25–40%) – stałe przez cały okres kredytowania

0,5%

0,5%

0,0%

Tab. Podstawowe parametry pożyczki w poszczególnych regionach (stan na 1 sierpnia 2019 r.)

 

Główne zalety pożyczki

Pożyczka Termomodernizacyjna Alior Banku ma stałe, bardzo niskie oprocentowanie przez cały okres kredytowania, a z tytułu jej udzielenia nie są pobierane żadne opłaty i prowizje. Co warto podkreślić – łączny koszt finansowania pożyczki jest niższy niż kredytu z premią termomodernizacyjną BGK. Każdy z zainteresowanych inwestorów może samodzielnie sprawdzić przewidywane koszty Pożyczki Termomodernizacyjnej, korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie Alior Banku. Inwestor nie musi wnosić wkładu własnego w finansowanie projektu, może natomiast uzyskać w Alior Banku refundację 90 proc. kosztów brutto audytu energetycznego i dokumentacji technicznej (środki na refundację pochodzą z unijnego programu ELENA).

Co ważne, pożyczki są udzielane według prostych procedur, a inwestorzy mogą liczyć na wsparcie doradców Alior Banku w przygotowaniu wniosku.

Podobnie jak w przypadku innych programów wsparcia termomodernizacji, warunkiem uzyskania Pożyczki Termomodernizacyjnej jest potwierdzona przez audyt energetyczny możliwość poprawy efektywności energetycznej budynku o co najmniej 25 proc. (w przeliczeniu na energię końcową). Część budynków, zwłaszcza tych w zarządzie spółdzielni mieszkaniowych, była w ostatnich latach ocieplana, co niekiedy utrudnia osiągnięcie poprawy efektywności na tym poziomie.

Więcej o Pożyczce Termomodernizacyjnej

Szczegółowe informacje o Pożyczce Termomodernizacyjnej wraz z listą oddziałów Alior Banku, które jej udzielają, można znaleźć na stronie poświęconej termomodernizacji >>

Wkrótce będzie można znaleźć tu też agendę i formularz rejestracyjny na konferencje „Finansowanie i realizacja termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, które Alior Bank organizuje jesienią: w Łodzi (25 września), we Wrocławiu (1 października) i w Białymstoku (4 października). W trakcie konferencji zaproszeni eksperci przedstawią finansowe i pro-ekologiczne zagadnienia termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz praktyczne aspekty prawidłowego opracowania audytów energetycznych i przygotowania inwestycji. Przedstawiciele Alior Banku omówią zasady i warunki uzyskania preferencyjnej Pożyczki Termomodernizacyjnej. Zachęcamy do udziału!

Alior Bank

Alior Bank

Kontakt:

Infolinia dla Klientów czynna 24 h/7

Tel. 19502 lub 12 370 70 00 (tel. stacjonarne i komórkowe)

www.aliorbank.pl

 

 

[alior bank,termomodernizacja budynku,dofinansowanie energooszczędności,finansowanie termomodernizacji,pożyczka na termomodernizację]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11302|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10871|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl