Artykuł sponsorowany

Caleffi XS® - urządzenie filtrujące z magnesem do montażu pod kotłem

POWIETRZE I ZANIECZYSZCZENIA ZAGROŻENIEM DLA NOWOCZESNYCH KOTŁÓW
 Caleffi Poland Sp. z o.o.  |  04.10.2019
Caleffi XS® - urządzenie filtrujące z magnesem do montażu pod kotłem
Caleffi XS® - urządzenie filtrujące z magnesem do montażu pod kotłem
Caleffi Hydronic Solutions

Zaostrzenie przepisów dotyczących emisji zanieczyszczeń spowodowało zmiany w podstawowych elementach wyposażenia instalacji grzewczych. W ostatnich latach w szczególności zmiany nastąpiły w zakresie kotłów. Ewolucja z systemów konwencjonalnych do kondensacyjnych doprowadziła do zmiany w konstrukcji wewnętrznej poszczególnych elementów.

Nowoczesne urządzenia są często montowane w istniejących instalacjach, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego działania. Jednym z najważniejszych i najczęstszych są zanieczyszczenia zawarte w wodzie w instalacji, które mogą powodować następujące problemy:

  • Uszkodzenie pomp spowodowane zanieczyszczeniami, które krążą w nich gromadzić zarówno ze względu na szczególną ich geometrię, jak również generowane pole magnetyczne.
  • Obniżona wydajność wymienników ciepła, w których zanieczyszczenia mogą powodować zmniejszenie natężenia przepływu, jak również zmniejszenie powierzchni wymiany.

Uzupełnij formularz, a my usuniemy zanieczyszczenia z Twojej instalacji >>

Nie należy lekceważyć problemów związanych z innymi elementami w instalacji takimi jak:

  • W obecności wody warstwa brudu na powierzchni metalu prowadzi do utworzenia dwóch stref (woda/brud i brud/metal) o różnej zawartości tlenu czego skutkiem jest korozja powierzchni metalowej.
  • Nieprawidłowe działanie zaworów, w których gromadzą się zanieczyszczenia, co powoduje problemy z regulacją, jak również możliwość przecieku.
  • Obniżenie sprawności elementów grzewczych przez gromadzące się w nich zanieczyszczenia.

Bezpłatny poradnik Caleffi

Kocioł i instalacja może być chroniony przed zanieczyszczeniami poprzez zamontowanie separatora zanieczyszczeń, który usuwa je oraz gromadzi w specjalnej komorze. Takie rozwiązanie powoduje, że zgromadzone zanieczyszczenia nie mają wpływu na charakterystykę przepływu urządzenia.

Instalacja separatora zanieczyszczeń wymaga odpowiedniej przestrzeni montażowej, która nie zawsze jest dostępna w szczególności kiedy kocioł znajduje się w kuchni. Dowiedz się więcej >>

Urządzenie filtrujące z magnesem do montażu pod kotłem o unikalnej konstrukcji Caleffi XS® pozwala na ochronę instalacji oraz kotła. 

Kompaktowy i uniwersalny

Kompaktowe wymiary urządzenia pozwalają na jego zastosowanie ze wszystkimi rodzajami kotłów w instalacjach nowych i modernizowanych. Do podłączenia można zastosować przewody giętki od strony kotła lub od strony instalacji.

Estetyka

W instalacjach domowych kocioł najczęściej instalowany jest w pomieszczeniu ogólnodostępnym, zamknięty w szafce ściennej lub bezpośrednio wiszący na ścianie. W takich przypadkach zastosowanie dodatkowego urządzenia (jak na przykład separator zanieczyszczeń) nie jest w pełni zgodne z estetyką wnętrza.

Smukły kształt oraz białe i chromowane wykończenia sprawiają, że urządzenie wpasowuje się w stylistykę kotłów wiszących. Niewielkie rozmiaryurządzenia sprawiają, że jest on praktycznie niezauważalny nawet zamontowany w miejscach ogólnodostępnych.

Caleffi XS®

Funkcja

Elementy usuwające zanieczyszczenia w instalacjach muszą być montowane na przewodzie powrotnym przed źródłem ciepła, w taki sposób, aby wychwycić zanieczyszczenia zanim dotrą one do wymiennika ciepła i pompy obiegowej. Zasada działania Caleffi XS® urządzenia filtrującego z magnesem do montażu pod kotłem, opiera się na: mechanicznej filtracji lekkich cząstek dzięki zastosowaniu specjalnego wkładu filtracyjnego (rozmiar oczka Ø 0,80 mm), oddzieleniu cząstek ferromagnetycznych dzięki zastosowaniu magnesu neodymowego i separacji cięższych, większych zanieczyszczeń dzięki zastosowaniu komory o dużej pojemności. Specjalna konstrukcja pozwala na sprawdzenie stopnia zabrudzenia części filtracyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu czyszczenie można przeprowadzić w sytuacji, kiedy jest to konieczne.

Wypełnij formularz i zadbaj o instalację >>

Łatwa obsługa

Caleffi XS® - urządzenie filtrujące

Dzięki przezroczystym elementom niezwykle łatwo można sprawdzić stopień zabrudzenia filtra. Sama procedura czyszczenia jest bardzo prosta.

Wyłączyć kocioł, przy pomocy wbudowanego zaworu kulowego. Należy zamknąć przepływ, bez użycia narzędzi. Odkręcić białą pokrywę zawierającą element magnetyczny (2), zgromadzone zanieczyszczenia opadną do komory (3), która można wyjąć z korpusu zaworu.

Czyszczenie jest natychmiastowe (4), ponowny montaż jest bardzo prosty.

Dodatki chemiczne

Dla zapewnienia lepszej ochrony instalacji istnieje możliwość zastosowania dodatkowych środków chemicznych spełniających różne funkcje:

  • Środki czyszczące – ta kategoria obejmuje wszystkie produkty przeznaczone do usuwania brudu i osadów, tlenków metali, smarów, olejów w nowych i istniejących instalacjach.
  • Środki ochrony – to bardzo rozległa kategoria, najczęściej stosowanymi są inhibitory korozji i zanieczyszczeń przeznaczone dla instalacji grzewczych.

Zastosowanie tego typu środków w małych domowych instalacjach może być utrudnione ze względu na sposób ich dozowania. Caleffi XS® może być wyposażony w specjalny adapter, który umożliwia łatwe i szybkie dozowanie środków do instalacji.

Po zamknięciu zaworu i usunięciu komory gromadzenia zanieczyszczeń należy podłączyć adapter do zaworu. Do adaptera należy podłączyć opakowanie z dodatkiem chemicznym (C3 Cleaner Fast lub C1 Inhibitor Fast). Otworzyć zawór kulowy i wstrzyknąć pod ciśnieniem środek. Więcej informacji na stronie producenta >>

 

caleffi logo

Caleffi Poland Sp. z o.o.

ul. Walerego Sławka 5
30-633 Kraków, Polska
Tel. +48 12 3572229


Info.PL@caleffi.com
www.caleffi.com

Bezpłatny poradnik Caleffi

[separator,caleffi poland sp. z o.o.,czyszczenie instalacji,instalacje,Caleffi XS®]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19698|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16973|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12044|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl