Artykuł sponsorowany

Zarządca Roku 2019 – Lider Rynku Nieruchomości – Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich

Wręczenie statuetki "Zarządca Roku 2019" - nagrodę odbiera Pani Dyrektor Wioletta Bielawska
Wręczenie statuetki "Zarządca Roku 2019" - nagrodę odbiera Pani Dyrektor Wioletta Bielawska

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich z siedzibą przy ulicy Gen. Jerzego Ziętka 60 utworzony został Decyzją NR 1/91 Zarządu Miasta Piekary Śląskie 21.06.1991 roku w wyniku przekształcenia organizacyjnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej jest jednostką organizacyjną Gminy Piekary Śląskie. Zakład prowadzi działalność w formie samorządowego zakładu budżetowego, nie posiada osobowości prawnej.

Nadzór nad działalnością Zakładu sprawuje Prezydent Miasta Piekary Śląskie. Zakładem kieruje Dyrektor na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Prezydenta Miasta.

Przedmiotem działania Zakładu jest prowadzenie działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami zabudowanymi, jak i niezabudowanymi, stanowiącymi własność oraz współwłasność Gminy Piekary Śląskie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej >>

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie

Historia administrowania budynkami ma już ponad 65 lat. Od 1951 roku budynkami zarządzał Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. W ramach swoich kompetencji MZBM współdziałał w budowie, a później zarządzał budynkami sukcesywnie powstającymi na Osiedlu Wieczorka, Brzezinach Śląskich i Szarleju. W 2009 roku, po kilku latach prowadzenia analiz finansowych i technicznych, Gmina Piekary Śląskie podjęła decyzję o podłączeniu pierwszych budynków do centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej z sieci miejskiej.

W 2010 roku Zakład przeprowadził pierwszą kompleksową termomodernizację budynku Wspólnoty Mieszkaniowej z udziałem środków Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich w 2016 roku podjął się realizacji zadania polegającego na kompleksowej termomodernizacji 79 budynków mieszkalnych wielorodzinnych usytuowanych na Osiedlu Wieczorka wraz z wyposażeniem ich w instalację centralnego ogrzewania. Wszystkie projekty były tożsame i obejmowały ten sam zakres prac inwestycyjnych. Budynki wybudowane zostały w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, w których pierwotnym źródłem ogrzewania był węgiel kamienny. W dobie występującego obecnie smogu oraz jego negatywnych skutków dla życia i zdrowia realizowana przez wspólnoty mieszkaniowe inwestycja ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców miasta Piekary Śląskie. Dowiedz się więcej o tegorocznym laureacie nagrody Zarządca Roku 2019 >>

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie

Właściciele zarządzanych przez nas nieruchomości podjęli trud starania się o uzyskanie dofinansowania w ramach konkursów realizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 1.7 Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego, Poddziałanie 1.7.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim. Wsparcie finansowe obejmuje otrzymanie premii inwestycyjnej. Część nieruchomości realizuje zadania w ramach kredytu inwestycyjnego udzielonego przez bank komercyjny.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie

Gmina Piekary Śląskie w 2016 roku podjęła działania w celu pozyskania środków na realizację zadania, tj. likwidacji azbestu, przystępując do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, osi priorytetowej V Gospodarka Odpadami 5.2.1 Gospodarka Odpadami ZIT. Wobec korzystnych warunków finansowych Gmina przeprowadziła likwidacje azbestu dwóch budynków mieszkalnych zasobu gminnego przy ulicy Przyjaźni 269 i 270 w Piekarach Śląskich.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Piekary Śląskie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich realizuje program likwidacji niskiej emisji. Pierwszy etap – częściowo został zrealizowany w roku 2017 ze środków własnych funduszu remontowego wspólnot mieszkaniowych (podłączenie budynków do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej). W roku 2018 zrealizowano drugi etap inwestycji, gdzie do sieci ciepłowniczej zostało podłączonych 16 budynków wspólnot mieszkaniowych wraz z wykonaniem kompleksowej termomodernizacji oraz 5 budynków wielorodzinnych z gminnego zasobu mieszkaniowego w ramach programu RPO. 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

Etap trzeci został zaplanowany na rok 2019 i obecnie jest w trakcie realizacji. Obejmuje on kompleksową termomodernizację wraz z podłączeniem do miejskiej sieci centralnego ogrzewania 18 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz realizację pozostałych prac termomodernizacyjnych na 7 budynkach wspólnot mieszkaniowych z nowego Osiedla Wieczorka w Piekarach Śląskich. Realizacja etapu IV i V inwestycji zaplanowana jest odpowiednio na lata 2020 i 2021 i obejmuje kompleksową termomodernizację 29 budynków wspólnot mieszkaniowych.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

Rewitalizacja Osiedla Wieczorka w Piekarach Śląskich polegająca na kompleksowej termomodernizacji budynków wielorodzinnych wraz z likwidacją setek pieców węglowych i podłączeniem tych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej pozwoliła znacznie zredukować dotychczasową emisję szkodliwych pyłów do atmosfery oraz uzyskać efekty energetyczno-ekonomiczne poprzez zmniejszenie zużycia energii. Działania te poprawiły również komfort życia i zdrowie mieszkańców, a także estetykę Gminy Piekary Śląskie. Patrząc z perspektywy mieszkańców, było to zaspokojenie ich oczekiwań, gdyż od kilkudziesięciu lat czekali na inwestycje wprowadzające do bloków centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową wraz z ociepleniem i nowoczesną wizualizacją elewacji. 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

W 2019 r. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej otrzymał  tytuł „Zarządcy Roku” przyznawany przez redakcję ADMINISTRATORAZarządca Roku 2019

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
ul. Gen. Jerzego Ziętka 60
41-940 Piekary Śląskie
(32) 287-29-81
zgm@zgm.piekary.pl
Komentarze

(0)

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19185|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12551|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11707|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl