CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Jak w ostatnich latach zmieniał się standard wyposażenia mieszkań?

 Redakcja  |  28.10.2019
Polacy stali się bardziej świadomi, zwracają większą uwagę nie tylko na najbliższe otoczenie (czyli zieleń, tereny rekreacyjne, zaplecze handlowe), ale i na desing budynków i ich wygodę
Polacy stali się bardziej świadomi, zwracają większą uwagę nie tylko na najbliższe otoczenie (czyli zieleń, tereny rekreacyjne, zaplecze handlowe), ale i na desing budynków i ich wygodę
fot. RynekPierwotny.pl

Zaaranżowane części wspólne, wyodrębnione miejsca relaksu i spędzania czasu wolnego – to niemal standard w powstających nieruchomościach. Wpływa to na atrakcyjność nieruchomości i jej wartość. Wiedzą o tym deweloperzy mieszkaniowi, którzy coraz częściej oferują swoim klientom kompleksowe rozwiązania począwszy od coraz popularniejszego systemu smart home, który jeszcze kilka lat temu kojarzył się z luksusem, aż po urządzenie mieszkania „pod klucz”.

Eksperci z portalu RynekPierwotny.pl zapytali przedstawicieli firm deweloperskich o zdanie na temat zmian w zakresie wyposażenia mieszkań i cześci wspólnych nieruchomości.

Andrzej Gutowski (Ronson Development)

Ostatnie lata to na pewno rozwój rozwiązań typu „smart home”. Kiedyś traktowane jako gadżet, dziś są one coraz częściej w standardzie. Wielu klientów chciałoby np. sterować różnymi funkcjami w domu z pozycji smartfona. Wychodzimy naprzeciw takim oczekiwaniom i w trzecim etapie naszego prestiżowego osiedla Nova Królikarnia wprowadziliśmy jako standard właśnie taki inteligentny system zarządzania domem.

W ciągu ostatniej dekady znacznie rozwinął się też w Polsce segment nieruchomości luksusowych, co oznacza pojawienie się na rynku zupełnie nowego standardu wykończenia – z użyciem najwyższej klasy materiałów dla najbardziej wymagających klientów. 

W segmencie budżetowym zmiany nie są aż tak duże, a to ze względu na bardzo duży wzrost kosztów wykonawstwa i materiałów. Ronson Development od zawsze stawia sobie za cel oferowanie wykończenia powyżej oczekiwań, dlatego mimo wzrostu kosztów nie rezygnujemy z tego, co stało się już naszym znakiem rozpoznawczym, m.in. dużych okien i materiałów wysokiej jakości. 

Zbigniew Juroszek (ATAL)

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zmieniły się potrzeby i preferencje nabywców, a wraz z nimi również standard wyposażenia mieszkań i osiedli. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości przywiązują obecnie znacznie większą uwagę do ciekawego i funkcjonalnego projektu, ale także do dostępnych udogodnień, atrakcyjności otoczenia osiedla oraz dobrze zaaranżowanych części wspólnych. W ostatnim dziesięcioleciu byliśmy także świadkami istotnych zmian w standardach samego budownictwa. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych dało deweloperom znacznie więcej możliwości, a nowatorskie podejście do konstruowania osiedli mieszkaniowych przełożyło się na ich funkcjonalność, energooszczędność czy też częstsze wykorzystywanie rozwiązań ekologicznych.

Zmieniły się także dostępne możliwości wyposażenia mieszkań. W ATAL od lat poza standardem deweloperskim oferujemy możliwość skorzystania z jednego z trzech pakietów wykończenia mieszkania „pod klucz” w programie ATAL Design. Klienci decydujący się na tę opcję mają do dyspozycji wiele materiałów wykończeniowych, które są na bieżąco uzupełniany zgodnie z najnowszymi trendami. Katalog modeli i kolorów drzwi, desek podłogowych i gresów różni się w zależności od wybranego pakietu, jednak zawsze zapewnia wysoki standard i możliwość personalizacji. Ponadto każdorazowo klient korzysta z pomocy projektanta, dopasowując projekt do indywidualnych potrzeb. 

Mariusz Delura (Profbud)

Na przestrzeni ostatnich 10 lat niewątpliwie można zaobserwować szereg zmian w zakresie standardu wykończenia mieszkań. Najbardziej zauważalne to te związane z designem inwestycji. Obecnie deweloperzy zwracają większą uwagę na to, aby projekty były bardziej nowoczesne i dopracowane. Używają lepszej jakości materiałów oraz kładą duży nacisk na jakość przestrzeni wspólnych. Dzięki temu estetyka wielu współczesnych osiedli jest na bardzo wysokim poziomie. Dotąd surowe ściany, zastępowane są dokładnie zagruntowanymi, otynkowanymi i pomalowanymi na biało.

Jako deweloper stosujemy tylko sprawdzone rozwiązania, które podnoszą komfort mieszkania przyszłym lokatorom. Ścianki działowe stawiamy z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe na lata. Podłogi z kolei to te z kategorii „pływających”, sprzyjających izolacyjności akustycznej. Co więcej, zmieniła się również wysokość mieszkań. Jeszcze do niedawna wysokość na poziomie niecałego 2,5 m została powiększona do 2,7 m, a w niektórych inwestycjach nawet do 3 m, co daje poczucie dużej przestronności. Efekt ten potęgują także wysokie 2,5-metrowe okna, które dodatkowo znacznie oświetlają wnętrze. Deweloperom zależy, aby dostarczać klientom mieszkania nie tylko jakościowe, lecz także bezpieczne. W tym celu stosowane są drzwi antywłamaniowe, a w częściach wspólnych monitoring. 

Może Cię zainteresuje: Czym jest sztuka budowlana?

Artur Pietraszewski (Polnord SA)

Zmiany standardów mieszkań dokonują się w kilku obszarach. Najbardziej widoczny to kwestie materiałowe i technologiczne. Tu rynek stale doskonali ofertę, a deweloperzy chętnie sięgają po innowacje, szczególnie jeśli idą za nimi optymalizacja procesu budowlanego lub realne oszczędności kosztowe. Technologia to także stałe wprowadzanie do budynków mieszkalnych elementów smart home czy rozwiązań mających na celu poprawę np. wentylacji lokali. Dużo ważniejsze wydają się zmiany standardów dotyczące samego myślenia o użyteczności przestrzeni, czy funkcjonalności budynku. Deweloperzy coraz częściej myślą o produkcie mieszkaniowym jako o produkcie, który ma być elastyczny w cyklu życia rodziny i który pozwoli na łatwe dostosowanie przestrzeni do zmieniających się potrzeb wynikających z liczby użytkowników lub etapu ich życia.

Duża dynamika rynku i rosnące ceny mają też ujemną stronę. Zmieniają się zarówno standardy powierzchniowe w kierunku coraz mniejszych lokali przy zachowaniu liczby pokoi oraz rośnie akceptacja klientów dla uproszczonych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich. Skutki tej zmiany będą niestety widoczne za kilka lat w niedopasowaniu wielkości zasobu do realnych potrzeb użytkowników oraz rosnących kosztach utrzymania zasobu. Dziś jednak i nabywcy i odpowiadający na potrzebę rynku deweloperzy są usatysfakcjonowani swoistym rynkowym konsensusem.  

Eryk Nalberczyński (Lokum Deweloper)

Działamy w sektorze mieszkań o podwyższonym standardzie, a w naszych inwestycjach zawsze dbamy o wysoką jakość wykonania. W ostatnich latach zmieniły się technologie i normy dotyczące materiałów i elementów wykończenia wnętrz stosowanych w budownictwie mieszkaniowym. 

Dla odbiorców coraz większe znaczenie ma również zgodność z aktualnymi tendencjami w architekturze wnętrz, stąd np. w układach mieszkań przeważają pokoje dzienne z aneksami kuchennymi. Wzrosła również ranga łazienek, które aranżowane są jak eleganckie salony kąpielowe. Oddajemy nabywcom mieszkania w stanie deweloperskim, przedstawiamy jednak propozycje wzorcowych aranżacji, w których kierujemy się najnowszymi trendami – sięgamy po nowoczesne meble i dobry design, na ścianach pojawiają się grafiki, obrazy. Także w programie "Lokum pod klucz" proponujemy klientom najwyższej jakości materiały i wsparcie profesjonalnych projektantów. 

Roma Peczyńska (RED Development)

W ciągu ostatniej dekady deweloperzy nauczyli się dbać zarówno o potrzeby klientów, jak i o własny wizerunek, dlatego standard mieszkań i budynku znacznie się poprawił. Pewne elementy w nowoczesnym budownictwie stały się standardem – windy, balkony i ogródki przynależne do mieszkań. Naszym wyróżnikiem są parapety wewnętrzne i dźwiękoszczelne drzwi wysokiej klasy.

Dziś klienci oczekują mieszkania wykończonego solidnie, z dużą dbałością. W Poznaniu wyszukane elementy dodatkowe, które podnoszą cenę mieszkania, takie jak systemy inteligentnego domu, nie są dla nich atrakcyjne. Rozwój rynku pociągnął za sobą zmiany świadomości, oczekiwań i preferencji klientów, którzy zaczęli ufać deweloperom i częściej kupować mieszkania. Warto wybierać sprawdzonych deweloperów, których doświadczenie niesie za sobą gwarancję jakości. Standardy wykończenia wciąż różnią się od siebie wieloma elementami, dlatego zawsze warto uważnie im się przyjrzeć.  

Może Ci się spodoba: Deweloper się spóźnia – co wtedy?

Cezary Grabowski (Bouygues Immobilier Polska)

Na przestrzeni ostatnich 10 lat klient stał się bardziej świadomy, a co za tym idzie, jeszcze bardziej wymagający. Chce mieszkać nie tylko w dobrej lokalizacji, ale również w nowocześnie urządzonym mieszkaniu o funkcjonalnym rozkładzie. Zauważamy, że przy wyborze mieszkania coraz częściej klienci biorą pod uwagę kryteria związane z dążeniem do komfortowego i zdrowego trybu życia. Wybierane są inwestycje zlokalizowane w pobliżu terenów zielonych i z dobrze rozwiniętą infrastrukturą użytkową. Przez ostatnią dekadę można zauważyć również poprawę standardu wykończenia nie tylko mieszkań, ale też części wspólnych inwestycji. 

Podniósł się również komfort życia, na co miało wpływ m.in. zastosowanie technologii cyfrowych w ramach systemów domów inteligentnych. Smart home to inteligentny system domowy, który ułatwia sterowanie i programowanie ogrzewania, oświetlenia, czy alarmu. To również wygodne i ekologiczne rozwiązanie, pozwalające zmniejszyć wydatki poprzez oszczędność energii, ale również przez całą dobę zadbać o bezpieczeństwo, automatycznie wykrywając np. nieszczelność instalacji gazowej lub zadymienie, a dzięki czujnikowi wilgoci, zapobiec zalaniu mieszkania. 

Jacek Zengteler (Yareal Polska)

Yareal specjalizuje się w budowie mieszkań o podwyższonym standardzie i apartamentów, w związku z czym doskonale widzimy trend, w którym dla tej grupy klientów najważniejsza stała się bardzo szeroko pojmowana jakość – zarówno zastosowanych materiałów, rozwiązań technicznych, jak i samych projektów deweloperskich. Klienci szukają mieszkań zapewniających nowoczesne rozwiązania projektowe i najnowsze technologie, dlatego każde mieszkanie wyposażamy w pakiet smart home Fibaro, czyli inteligentne rozwiązania podnoszące standard, poziom bezpieczeństwa i energooszczędność. 

Karolina Opach (Quelle Locum)

Oczekiwania klientów oraz duża konkurencja na rynku zmuszają deweloperów do stosowania coraz nowszych i atrakcyjniejszych rozwiązań. Klienci przykładają większą wagę do standardu proponowanego przez deweloperów: parametrów stolarki okiennej, klasy drzwi wejściowych czy liczby punktów elektrycznych. Klienci oczekują również indywidualnego podejścia i możliwości dostosowania mieszkania do ich indywidualnych potrzeb – są zainteresowani podniesieniem standardu lokalu poprzez montaż klimatyzacji oraz ogrzewania podłogowego. Wiele firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kupujących, decyduje się na wprowadzenie pakietów wykończeniowych, w ramach których oferuje mieszkania gotowe pod klucz. 

Kinga Błaszkowiak (Greenbud Development)

Z roku na rok dostępne są nowe rozwiązania, zarówno w kwestii wykończenia, jak i aranżacji wnętrz czy wyposażenia. Dziś klienci zadają więcej konkretnych pytań, a często doradzają im specjaliści. Standard wykończenia domów się zmienił. Ogrzewanie podłogowe, alarm zabezpieczający, pakiet dodatkowych punktów elektrycznych – to elementy coraz bardziej powszechne. W tym kierunku będzie zmierzać branża deweloperska: technologia będzie służyć komfortowi i klient będzie otrzymywał coraz więcej „w cenie domu”.  

Krystian Cebulski (Enklawa Winogrady)

W najbliższych latach jeszcze mocniej wzrośnie standard warunków mieszkaniowych, ponieważ do przodu „biegnie” rozwój technologii. Dziś pojęcie „standard” oznacza zupełnie coś innego niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Przepisy i wymogi budowlane są bardziej precyzyjne, ale wszelkie parametry zmieniają się z korzyścią dla klienta. W naszym osiedlu Enklawa Winogrady stawiamy na podwyższony standard – zarówno części wspólnych wewnątrz budynku, jak i samych mieszkań. Oprócz standardu ważne są wszelkie kompaktowe rozwiązania, które służyć będą wygodzie i ochronie środowiska. 

Izabela Letka (EBF Development)

Standard wyposażenia mieszkań, ale i całych osiedli zmienił się bardzo mocno. Klienci są coraz bardziej świadomi, często korzystają także z pomocy ekspertów. Kiedyś mało osób pytało o opcje:  „inteligentny dom”, ogrzewanie podłogowe itp. Dziś to praktycznie standard. Dodatkowo zmiany zachodzące w budowie osiedli mieszkaniowych na przestrzeni 10 lat są bardzo duże. Wynikają głównie z coraz większej świadomości kupujących, konkurencji deweloperów, zmian przepisów oraz technologii budowy. Dzisiejsze osiedla stają się często samowystarczalnymi małymi miastami. Aktualnie deweloperzy mają pro konsumenckie podejście do inwestycji już na etapie projektu. Obecnie standardem stają się rozbudowane place zabaw, windy, ciekawe bryły architektoniczne, otwarte przestrzenie w mieszkaniach, które projektowane są na bryle kwadratu, tak aby, jak największa ilość metrów kwadratowych przypadała na pokoje czy kuchnię, a nie na przedpokój. 

Zobacz również: Jak wyliczyć powierzchnię użytkową mieszkania?

Paweł Florek (TDJ Estate)

W ostatniej dekadzie nastąpiła ogólna poprawa warunków mieszkaniowych, która jest spowodowana m.in. wzrostem dostępności i zróżnicowania oferty mieszkań na rynku pierwotnym. Deweloperzy proponują coraz wyższą jakość materiałów wykończeniowych. Kuszą dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak: garaż podziemny, mechaniczna wentylacja, instalacje teleinformatyczne i wideodomofony.

Dla przykładu: w naszej inwestycji, Pierwszej Dzielnicy w Katowicach, zaprojektowaliśmy instalacje, które umożliwiają montaż klimatyzacji. Wszystkie apartamenty są wyposażone w logotermy z inteligentnym systemem pomiaru zużycia mediów. We wszystkich naszych inwestycjach standardem są oczywiście, tarasy, loggie lub ogródki przynależące do lokali. Klienci częściej niż kiedyś zwracają uwagę na rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. W związku z tym rośnie zainteresowanie inteligentnymi technologiami, które wdrażamy w naszych inwestycjach, mając na uwadze rozwiązania praktyczne i funkcjonalne.  

Elżbieta Sobierajska (Poz Inwest)

Klienci większą uwagę zwracają na to, co kupują, są bardziej wymagający i świadomi na rynku nieruchomości. Mówiąc obrazowo: kiedyś wystarczyły tynki na ścianach, rozprowadzona elektryka, natomiast teraz już w standardzie klient chce mieć opcje dodatkowe, takie jak: ogrzewanie podłogowe, czy elektryczne rolety zewnętrzne. 

Tomasz Pietrzyński (More Place)

Na przestrzeni ostatnich lat standard wyposażenia mieszkań zmienił się na dwóch głównych płaszczyznach. Pierwsza, która aktualnie ma swój złoty okres, to wszelkiego typu rozwiązania tzw. „smart”, czyli zdalne zarządzanie urządzeniami zamontowanymi w lokalu lub budynku, to popularne systemy inteligentnego domu. Drugie to kwestie związane z szeroko pojętą termo efektywnością budynków mieszkalnych. Zmiany te możemy zaobserwować np. w stolarce otworowej. 10 lat temu rzadkością były okna 3-szybowe, a dzisiaj są już standardem. Z drugiej strony, coraz więcej nowych technologii związanych z ogrzewaniem wchodzi na rynek. Dziś oprócz standardowych grzejników mamy do dyspozycji np. grzejniki, które zmieszczą się w warstwie tynku czy panele na podczerwień. 

Patrycja Pilarczyk (Nowa Murowana)

Dziś na rynku nieruchomości ważną rolę odgrywają deweloperzy, oferujący nowe mieszkania. Przewaga nowo budowanych lokali to estetyczny design i rozwiązania architektoniczne. Zasadniczo mieszkania są lepiej doświetlone (np. okna do ziemi w każdym miejscu, gdzie jest taka możliwość, także w sypialni), częściej salon jest połączony z aneksem kuchennym. Liczy się też standard części wspólnych, mała architektura i dodatkowe udogodnienia osiedlowe.

Kiedyś budownictwo wielorodzinne wyróżniało się tzw. wysokim parterem, a dziś do tego typu mieszkań, na poziomie 0, przynależą ogródki. Takie rozwiązanie klienci bardzo cenią i przykładowo w naszej inwestycji Nowa Murowana, mieszkania z ogrodami są kupowane jako pierwsze. 

Marlena Zapalska (Proxin Investment)

Polacy stali się bardziej świadomi, zwracają większą uwagę nie tylko na najbliższe otoczenie (czyli zieleń, tereny rekreacyjne, zaplecze handlowe), ale i na design budynków i ich wygodę. Klienci zaczynają doceniać mieszkania pasujące do ich charakteru. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się lokale 2-pokojowe, które są idealne dla młodej rodziny lub pod wynajem. Wraz z rozwojem technologii wzrasta również standard warunków mieszkaniowych — ogrzewanie podłogowe, drzwi przesuwne na taras czy "inteligentny dom" to elementy, o które pyta co drugi klient odwiedzający nasze biuro sprzedaży. 

Marek Smogór (Quadro Development)

Standard wyposażenia mieszkań rośnie. Klienci są coraz bardziej świadomi różnych opcji dodatkowych, a co najważniejsze chcą mieszkać wygodniej. Dziś standardem są już pytania dotyczące ogrzewania podłogowego, tarasowych drzwi przesuwnych czy opcji „inteligentny dom”, a kiedyś było to rzadkością. Dodatkowo wpływ na taki stan rzeczy ma również duża konkurencja na rynku czy zmiany zachodzące w przepisach na temat technologii budownictwa. Zmianie ulega wygląd budynków i zagospodarowanie części wspólnych. Większa dbałość o szczegóły, winda w niskich budynkach czy dodatkowe przestrzenie gospodarcze to rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu nie były tak popularne.

Michał Wawrzyniak (Grupa Partner)

Standard wykończenia zmienił się na przestrzeni dekady znacząco. Duża konkurencja na rynku mieszkaniowym spowodowała, że deweloperzy z większą starannością podchodzą do aranżacji części wspólnych budowanych osiedli i dbają o maksymalną ich atrakcyjność. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały rozwiązania typu „smart”, jak i „inteligentny dom”. Zdalne zarządzanie urządzeniami, ogrzewanie podłogowe, tarasowe drzwi przesuwne to opcje, o które pyta coraz większa liczba klientów. Ludzie chcą mieszkać funkcjonalnie i wygodnie.

Źródło: RynekPierwotny.pl

[standard mieszkań, smart home, deweloper, rynek pierwotny, nowe mieszkania, mieszkanie pod klucz]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12216|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11558|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl