CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Bogaty śmietnik pożywką dla szczura

Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus
 Redakcja  |  13.11.2019
Sposobów na dotarcie do domów i mieszkań gryzonie mają bardzo wiele
Sposobów na dotarcie do domów i mieszkań gryzonie mają bardzo wiele
fot. Pixabay

Z problemem, jakim jest plaga szczurów, od lat nie może sobie poradzić wiele miast. A im miasto jest bogatsze, tym lepiej dla wszelkich gryzoni. Mieszkańcy produkują więcej śmieci i resztek jedzenia, co dla szczurów jest idealnym środowiskiem do życia i rozmnażania się. 

Nieprawdą jest, że szczury i inne gryzonie pojawiają się głównie na starych zaniedbanych osiedlach i domach. W takich miejscach są bardziej widoczne, bo mieszkańcy w mniejszym stopniu z nimi walczą. Idealnym miejscem do rozmnażania się wszelkiego rodzaju gryzoni, myszy i szczurów są „dobrze zaopatrzone” w resztki śmietniki oraz chłodne, wilgotne i ciemne piwnice. Problem z odbiorem śmieci, który niestety narasta, sprawia, że gryzonie mają łatwy dostęp do resztek, co sprzyja tym szkodnikom. Jako zarządcy apelujemy do mieszkańców, aby nie wyrzucali resztek do śmietników, bo to sprzyja rozmnażaniu się szkodników. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.  

Może Cię zainteresuje: Dlaczego mój sąsiad ma lepiej? Trudne pytania do zarządców

W sytuacji, gdy zwierzęta chcą powiększyć swoje terytorium, próbują dostać się do budynków mieszkalnych. Taka sytuacja może stwarzać zagrożenie epidemiologiczne. Szczury roznoszą ponad 50 czynników chorobotwórczych, w tym choroby śmiertelne dla człowieka. Gryzonie są jednak zagrożeniem nie tylko ze względu na choroby, jakie przenoszą. Mogą również przegryzać przewody w autach czy w instalacji elektrycznej, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do pożarów. 

Może Ci się spodoba: Bezpieczeństwo pożarowe w budynku mieszkalnym –  okiem zarządcy

Sposobów na dotarcie do domów i mieszkań gryzonie mają bardzo wiele. Na niższe piętra mogą dostać się chociażby przez niedomknięte drzwi. Jest raczej niewielkie prawdopodobieństwo, że w ten sposób dostana się do mieszkań na wyższych piętrach, jednak do piwnic mogą spokojnie wejść. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że szczury na wyższe kondygnacje mogą dostać się przez okna. W przypadku gdy gałęzie opierają się o budynek, gryzonie spokojnie mogą wejść do mieszkania przez otwarte okna. Do mieszkań i domów nieproszeni goście mogą też dostać się poprzez kanalizację. Istnieje nawet urządzenie, które nie pozwala gryzoniom wyjść z miski klozetowej. Są ona montowane w miejscach zagrożonych szczurzą plagą. 

Organy zarządzające nieruchomością, spółdzielnia czy firma zewnętrzna zobowiązane są do prowadzenia działań, które rozwiążą problem gryzoni. Według regulaminu o utrzymaniu czystości i porządku dwa razy do roku przeprowadzamy deratyzację. Odbywa się ona w dwóch turach. Wiosenna – w dniach 1–31 marca i jesienna – od 1 października do 30 listopada.

Oprócz tego po każdej informacji od mieszkańców stosuje się dodatkową deratyzację. W przypadku gryzoni, które rozmnażają się w tempie błyskawicznym, kluczowa jest szybka reakcja. Prewencyjnie stosuje się też inne sposoby walki ze szkodnikami, np. pułapki czy trujące granulaty. Bardzo ważne jest również to, aby mieszkańcy współpracowali z zarządcami i zgłaszali każdy przypadek.

Źródło: Admus

[deratyzacja, plaga szczurów, zarządca, osiedle, śmietniki, szczury]

Tagi: 
deratyzacja | 
plaga szczurów | 
zarządca | 
osiedle | 
śmietniki | 
szczury

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak zyskać zaufanie mieszkańców spółdzielni i obniżyć koszty ciepła o 10%?

Wzroszt cen za ogrzewanieDzięki inicjatywom mieszkańców spółdzielni temat wzrostu cen ciepła nie schodzi z pierwszych stron gazet. Opłaty za ciepło rosną z roku na rok i dla niektórych rodzin stały się... Czytam więcej »


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

ogrzewanie podłogowe termomodernizacja
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Pożar budynku Donice z betonu architektonicznego
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11254|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10827|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl