CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Warszawskie osiedle Holm House uznane za najnowocześniejszy budynek wielolokalowy

 Redakcja  |  19.11.2019
Ideą konkursu 4 Buildings Awards jest propagowanie budownictwa efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego
Ideą konkursu 4 Buildings Awards jest propagowanie budownictwa efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego
fot. Pixabay

Postępowe inwestycje, nowatorskie technologie oraz ludzie z wizją – to laureaci konkursu 4Buildings Awards 2019. Ideą plebiscytu jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: „Projekty”, „Innowacje”, „Ludzie”. Gala wręczenia nagród 4Buildings Awards 2019 odbyła się 15 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Laureaci:

– „Projekty – Budynek publiczny” – nagrodę otrzymała Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Lady Sue Ryder w Niepołomicach.

Architektów którzy stworzyli nagrodzony projekt zainspirowała praca pszczół i konstrukcja ula. Inwestor postawił na energooszczędność, pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne i zielony dach. Ten obiekt wyznacza standardy dla budynków edukacyjnych.

„Projekty – Budynek komercyjny” – wyróżnienie otrzymała inwestycja Business Garden Wrocław.

Business Garden Wrocław to innowacyjny kompleks biurowy, zaprojektowany z myślą o ekologicznym, wygodnym i inspirującym środowisku pracy.

„Projekty – Budynek mieszkalny / budynek jednorodzinny” – nagrodę zdobył Glass House w Katowicach

Glass House w Katowicach to niezwykły dom stojący na skraju lasu, który był główną inspiracją dla jego projektantów. Udało im się stworzyć elegancką willę, która zapewnia mieszkańcom stały kontakt z otaczającą naturą.

„Projekty – Budynek mieszkalny / budynek wielorodzinny” nagrodę zdobyło Osiedle Holm House – pierwszy etap.

Osiedle wyróżnia dbałość o środowisko naturalne, poświadczone certyfikacją BREEAM. Jako pierwsze w Polsce uzyskało także certyfikat „Obiekt bez barier”, świadczący o zapewnieniu dostępu do budynków osobom niepełnosprawnym. Nazwa inwestycji oznaczająca małą wyspę, podkreśla wszystkie atuty tego projektu.

„Projekty – Budownictwo prefabrykowane i modułowe” – nagrodę zdobył projekt Sprzeczna 4 na warszawskiej Pradze.

Budynek Sprzeczna 4 to jeden z pierwszych, w pełni prefabrykowanych obiektów mieszkalnych jaki od dłuższego czasu zrealizowano w Warszawie. Powstał u zbieg ulic Marcinkowskiego i Sprzecznej na Pradze, gdzie XIX-wieczne kamienice sąsiadują z nową zabudową apartamentową.

– „Projekty – Przestrzeń publiczna” – nagrodę zdobył projekt Zagospodarowanie terenu Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Ta otwarta, ciekawa przestrzeń publiczna stała się ważnym elementem życia kulturalnego miasta oraz miejscem czasowych wystaw. Przyciąga parkową zielenią i urodą małej architektury. Jest wspaniałym przykładem rewitalizacji przestrzeni publicznej.

 

Może Cię zainteresuje: Czy deweloperzy będą budować osiedla na obrzeżach miast?

 

„Innowacje – inteligentne rozwiązanie dla budynku” – nagrodę zdobyło „Inteligentne systemy elewacji budynków”.

To sieć czujników, która monitoruje parametry izolacyjne budynków i dzięki zintegrowaniu jej z systemami HVAC, pomaga ograniczać koszty ich eksploatacji. To także narzędzie diagnostyczne służące do oceny stanu budynków”. Projekt powstał w Zakładzie Projektowania Układów Scalonych i Systemów Instytutu Technologii Elektronowej.

„Innowacje – materiały budowlane” – nagrodę otrzymało Eglas – szkło grzewcze firmy Saint-Gobain.

EGLAS to nowoczesne szkło grzewcze, które zapewnia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, niweluje przeciągi i poczucie chłodu. Zasada działania tego rozwiązania opiera się na wykorzystaniu prądu elektrycznego oraz niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali.

„Innowacje – Start-Up” – nagrodę otrzymała REbuild 3DCP - druk 3D betonem.

Ta innowacja pozwala nie tyle na zbudowanie domu, co na jego wydrukowanie. Technologia może zrewolucjonizować branżę budowlaną.

– „Innowacje – technologia redukcji odpadów w budownictwie” – wyróżniono „Technologie pełnego odzysku surowców z odpadów oraz ich ponownego wykorzystania” firmy Bioelektra Group.

Nagrodzona technologia pozwala na odzyskanie wszystkiego, co daje się ponownie wykorzystać. Jest odpowiedzią na światowe wyzwania gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zrównoważonego rozwoju.

„Innowacje – OZE w budownictwie” – wyróżniono Ogniwa fotowoltaiczne z perowskitu firmy Saule Technologies.

Poza ograniczeniem zużycia energii przez budynki, oferują realną możliwość zaspokojenia większości potrzeb energetycznych nieruchomości. To krok w kierunku stworzenia budynków samowystarczalnych energetycznie. Perowskit to struktury fotowoltaiczne, które mogą być przyszłością branży. Są cienkie i elastyczne, przez co można je nanosić na praktycznie każdą konstrukcję. Dodatkowo, mogą być produkowane przez odpowiednie drukarki, co pozwala na ich łatwe i tanie wytwarzanie.

 

Może Ci się spodoba: Złota 44 – ekologiczne dzieło architektury

 

„Ludzie – samorządowiec” – nagrodę otrzymał Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Za przedsięwzięcia podejmowane przez samorząd tego miasta na polu efektywności energetycznej, na rzecz ochrony klimatu, ograniczania zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

„Ludzie – architekt” – wyróżniono Agnieszkę Kalinowską-Sołtys, architekt APA Wojciechowski.

Agnieszka Kalinowska-Sołtys od 15 lat zajmuje się wdrażaniem idei zrównoważonego rozwoju w projektowaniu budynków. W ramach Stowarzyszenia Architektów Polskich prowadzi zespół ekspercki do spraw zrównoważonego rozwoju w budynkach. Jest ekspertem oenzetowskiej inicjatywy Global Compact Network Poland oraz współzałożycielką Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego. Od lat przekonuje, że branża budowlana związana z projektowaniem, wznoszeniem, eksploatacją i utylizacją budynków może w znaczący sposób przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczenia negatywnego wpływu działalności człowieka na klimat.

„Ludzie – inwestor” – nagrodę otrzymał Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park.

Mirosław Czarnik stoi na czele spółki, która wybudowała pierwszy w Polsce plus-energetyczny biurowiec. Nie boi się energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Co więcej: wdraża je, pokazując zalety takich rozwiązań. Budynki kompleksu GPP, które spółka postawiła w Katowicach, pełne są ekologicznych rozwiązań.

„Ludzie – firma technologiczna” – wyróżnienie otrzymała Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes spółki DMD Modular.

Ideą konkursu 4 Buildings Awards jest propagowanie budownictwa efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego. A właśnie takie jest budownictwo prefabrykowane. Prefabrykaty są ekologiczne, bo powstają w środowisku zamkniętym, w zakładzie produkcyjnym. Polskie moduły podbiły świat, a udział w tym sukcesie ma firma DMD Modular na czele, której stoi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz.

Wyróżnienie specjalne redakcji magazynu Dobrze Mieszkaj i portalu DobrzeMieszkaj.pl trafiło „WOOD PACK – innowacyjny system konstrukcji szkieletowej budynku składający się z prefabrykowanych modułów drewnianych” firmy Wood Core House.

Źródło: housemarket.pl

[4 Buildings Awards, innowacje, nowoczesne budownictwo, zrónoważony rozwój]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchniWłaśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Czytam więcej »


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jak bez kucia ścian naprawić i przeprowadzić renowację rur kanalizacyjnych? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

pęknięta rura w ścianie poradnik doboru pomp
Można się domyślać, że bezinwazyjna naprawa oznacza takie działanie, które nie narusza struktury i funkcjonowania badanego obiektu. To oznacza, że w przypadku... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12542|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11697|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl