CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Dowiedz się, ile kosztuje docieplenie stropów i piwnic » ‎
https://derowerk.administrator24.info/▲
Zarządcy nieruchomości, rozważający termomodernizację stropów piwnic, napotykają szereg trudności. Jednak analiza dostępnych technologii pokazuje...
Kategorie: ocieplenie stropodachu, docieplenie piwnic, ocieplenie garaży, ocieplenie stropów, izolacja cieplna i akustyczna

Warszawskie osiedle Holm House uznane za najnowocześniejszy budynek wielolokalowy

 Redakcja  |  19.11.2019
Ideą konkursu 4 Buildings Awards jest propagowanie budownictwa efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego
Ideą konkursu 4 Buildings Awards jest propagowanie budownictwa efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego
fot. Pixabay

Postępowe inwestycje, nowatorskie technologie oraz ludzie z wizją – to laureaci konkursu 4Buildings Awards 2019. Ideą plebiscytu jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: „Projekty”, „Innowacje”, „Ludzie”. Gala wręczenia nagród 4Buildings Awards 2019 odbyła się 15 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Laureaci:

– „Projekty – Budynek publiczny” – nagrodę otrzymała Społeczna Szkoła Podstawowa imienia Lady Sue Ryder w Niepołomicach.

Architektów którzy stworzyli nagrodzony projekt zainspirowała praca pszczół i konstrukcja ula. Inwestor postawił na energooszczędność, pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne i zielony dach. Ten obiekt wyznacza standardy dla budynków edukacyjnych.

„Projekty – Budynek komercyjny” – wyróżnienie otrzymała inwestycja Business Garden Wrocław.

Business Garden Wrocław to innowacyjny kompleks biurowy, zaprojektowany z myślą o ekologicznym, wygodnym i inspirującym środowisku pracy.

„Projekty – Budynek mieszkalny / budynek jednorodzinny” – nagrodę zdobył Glass House w Katowicach

Glass House w Katowicach to niezwykły dom stojący na skraju lasu, który był główną inspiracją dla jego projektantów. Udało im się stworzyć elegancką willę, która zapewnia mieszkańcom stały kontakt z otaczającą naturą.

„Projekty – Budynek mieszkalny / budynek wielorodzinny” nagrodę zdobyło Osiedle Holm House – pierwszy etap.

Osiedle wyróżnia dbałość o środowisko naturalne, poświadczone certyfikacją BREEAM. Jako pierwsze w Polsce uzyskało także certyfikat „Obiekt bez barier”, świadczący o zapewnieniu dostępu do budynków osobom niepełnosprawnym. Nazwa inwestycji oznaczająca małą wyspę, podkreśla wszystkie atuty tego projektu.

„Projekty – Budownictwo prefabrykowane i modułowe” – nagrodę zdobył projekt Sprzeczna 4 na warszawskiej Pradze.

Budynek Sprzeczna 4 to jeden z pierwszych, w pełni prefabrykowanych obiektów mieszkalnych jaki od dłuższego czasu zrealizowano w Warszawie. Powstał u zbieg ulic Marcinkowskiego i Sprzecznej na Pradze, gdzie XIX-wieczne kamienice sąsiadują z nową zabudową apartamentową.

– „Projekty – Przestrzeń publiczna” – nagrodę zdobył projekt Zagospodarowanie terenu Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Ta otwarta, ciekawa przestrzeń publiczna stała się ważnym elementem życia kulturalnego miasta oraz miejscem czasowych wystaw. Przyciąga parkową zielenią i urodą małej architektury. Jest wspaniałym przykładem rewitalizacji przestrzeni publicznej.

 

Może Cię zainteresuje: Czy deweloperzy będą budować osiedla na obrzeżach miast?

 

„Innowacje – inteligentne rozwiązanie dla budynku” – nagrodę zdobyło „Inteligentne systemy elewacji budynków”.

To sieć czujników, która monitoruje parametry izolacyjne budynków i dzięki zintegrowaniu jej z systemami HVAC, pomaga ograniczać koszty ich eksploatacji. To także narzędzie diagnostyczne służące do oceny stanu budynków”. Projekt powstał w Zakładzie Projektowania Układów Scalonych i Systemów Instytutu Technologii Elektronowej.

„Innowacje – materiały budowlane” – nagrodę otrzymało Eglas – szkło grzewcze firmy Saint-Gobain.

EGLAS to nowoczesne szkło grzewcze, które zapewnia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, niweluje przeciągi i poczucie chłodu. Zasada działania tego rozwiązania opiera się na wykorzystaniu prądu elektrycznego oraz niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali.

„Innowacje – Start-Up” – nagrodę otrzymała REbuild 3DCP - druk 3D betonem.

Ta innowacja pozwala nie tyle na zbudowanie domu, co na jego wydrukowanie. Technologia może zrewolucjonizować branżę budowlaną.

– „Innowacje – technologia redukcji odpadów w budownictwie” – wyróżniono „Technologie pełnego odzysku surowców z odpadów oraz ich ponownego wykorzystania” firmy Bioelektra Group.

Nagrodzona technologia pozwala na odzyskanie wszystkiego, co daje się ponownie wykorzystać. Jest odpowiedzią na światowe wyzwania gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zrównoważonego rozwoju.

„Innowacje – OZE w budownictwie” – wyróżniono Ogniwa fotowoltaiczne z perowskitu firmy Saule Technologies.

Poza ograniczeniem zużycia energii przez budynki, oferują realną możliwość zaspokojenia większości potrzeb energetycznych nieruchomości. To krok w kierunku stworzenia budynków samowystarczalnych energetycznie. Perowskit to struktury fotowoltaiczne, które mogą być przyszłością branży. Są cienkie i elastyczne, przez co można je nanosić na praktycznie każdą konstrukcję. Dodatkowo, mogą być produkowane przez odpowiednie drukarki, co pozwala na ich łatwe i tanie wytwarzanie.

 

Może Ci się spodoba: Złota 44 – ekologiczne dzieło architektury

 

„Ludzie – samorządowiec” – nagrodę otrzymał Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Za przedsięwzięcia podejmowane przez samorząd tego miasta na polu efektywności energetycznej, na rzecz ochrony klimatu, ograniczania zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

„Ludzie – architekt” – wyróżniono Agnieszkę Kalinowską-Sołtys, architekt APA Wojciechowski.

Agnieszka Kalinowska-Sołtys od 15 lat zajmuje się wdrażaniem idei zrównoważonego rozwoju w projektowaniu budynków. W ramach Stowarzyszenia Architektów Polskich prowadzi zespół ekspercki do spraw zrównoważonego rozwoju w budynkach. Jest ekspertem oenzetowskiej inicjatywy Global Compact Network Poland oraz współzałożycielką Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego. Od lat przekonuje, że branża budowlana związana z projektowaniem, wznoszeniem, eksploatacją i utylizacją budynków może w znaczący sposób przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczenia negatywnego wpływu działalności człowieka na klimat.

„Ludzie – inwestor” – nagrodę otrzymał Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park.

Mirosław Czarnik stoi na czele spółki, która wybudowała pierwszy w Polsce plus-energetyczny biurowiec. Nie boi się energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Co więcej: wdraża je, pokazując zalety takich rozwiązań. Budynki kompleksu GPP, które spółka postawiła w Katowicach, pełne są ekologicznych rozwiązań.

„Ludzie – firma technologiczna” – wyróżnienie otrzymała Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes spółki DMD Modular.

Ideą konkursu 4 Buildings Awards jest propagowanie budownictwa efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego. A właśnie takie jest budownictwo prefabrykowane. Prefabrykaty są ekologiczne, bo powstają w środowisku zamkniętym, w zakładzie produkcyjnym. Polskie moduły podbiły świat, a udział w tym sukcesie ma firma DMD Modular na czele, której stoi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz.

Wyróżnienie specjalne redakcji magazynu Dobrze Mieszkaj i portalu DobrzeMieszkaj.pl trafiło „WOOD PACK – innowacyjny system konstrukcji szkieletowej budynku składający się z prefabrykowanych modułów drewnianych” firmy Wood Core House.

Źródło: housemarket.pl

[4 Buildings Awards, innowacje, nowoczesne budownictwo, zrónoważony rozwój]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Ogrzewanie podłogowe - ile to kosztuje?

Jakie urządzenia grzewcze zapewniają niskie koszty eksploatacyjne?

ogrzewanie podłogowe urządzenia grzewcze
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny... czytam więcej »

Chcesz aby koszty eksploatacyjne ogrzewania były niższe o ok. 50% niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym i aż 70% niż w przypadku ... czytam więcej»


Jakie pompy ciepła i kotły wybrać do budynku mieszkalnego lub domu?

Kotły jakie wybraćKotły dzielą się na (gazowe) kondensacyjne i konwencjonalne. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe? »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami?

Pożar budynku Programy dla zarzadcow
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...) czytam dalej »

Nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami cechuje przede wszystkim mobilność, kompleksowość i skalowalność. Wszystko to... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
11/2019

Aktualny numer:

Administrator 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Odpowiedzialność za szkody "chodnikowe"
  • - Split payment – co nowego?
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11067|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10648|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl