CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

O ubezpieczeniu nieruchomości słów kilka

 Redakcja  |  13.12.2019
Sytuacje losowe związane z nieruchomością (jak pożar, powódź czy wichura) lub kradzież mienia mogą spowodować utratę dorobku życia
Sytuacje losowe związane z nieruchomością (jak pożar, powódź czy wichura) lub kradzież mienia mogą spowodować utratę dorobku życia
fot. Pixabay

Ubezpieczenie mieszkania lub domu jest równie ważne, co ubezpieczenie pojazdu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tego świadomi. A przecież ubezpieczenie naszego M chroni nas przed licznymi zagrożeniami. Zalania przez sąsiadów czy pożary z powodu wybuchu instalacji nie są odosobnionymi przypadkami.

Mieszkanie to obiekt o dużej wartości – zwykle od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Sytuacje losowe związane z taką nieruchomością (jak pożar, powódź czy wichura) lub kradzież mienia mogą spowodować utratę dorobku życia. Wielotysięcznych strat nie jesteśmy w stanie często odrobić nawet do emerytury, co wpływa negatywnie na nasze życie codzienne, szczególnie przy zdarzeniach losowych, gdy w takim domu lub mieszkaniu nie jesteśmy w stanie przez dłuższy czas zamieszkać.

W związku z tym tak niezwykle ważne jest zapewnienie sobie i swoim bliskim odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej przez wykupienie polisy. Przed wyborem ubezpieczyciela warto przeanalizować ofertę kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Może Cię zainteresuje: OC zarządcy nieruchomości a likwidacja szkód

Gdzie ubezpieczyć nieruchomość?

Można to zrobić w stacjonarnej agencji ubezpieczeniowej lub w banku, jeśli nieruchomość jest przedmiotem kredytu i chcemy w tym zakresie zyskać podstawową ochronę.

Możliwe jest również ubezpieczenie internetowe. Wówczas większość formalności załatwia się online, z opcją dodatkowego kontaktu telefonicznego.

Może Ci się spodoba: Jak ubezpieczyć mieszkanie na kredyt?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie nieruchomości?

Znalezienie korzystnej oferty ubezpieczenia nieruchomości ułatwia w znaczny sposób porównywarka online. Jest to narzędzie, które po wpisaniu niezbędnych danych wylicza składkę.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości, można ubezpieczyć mieszkanie lub dom, bez względu na wartość. Wystarczy określić widełki cenowe i wpisać kod miejscowości, w której znajduje się dana nieruchomość. Podanie takich danych jest konieczne, gdyż w różnych lokalizacjach ryzyko wystąpienia sytuacji losowej może być różne.

Dzięki uzupełnieniu niezbędnych informacji uzyskamy jednoczesny dostęp do oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na polskim rynku. To bardzo ważne, ponieważ różnice cenowe mogą wynosić w takim przypadku aż kilkadziesiąt procent. W zakresie ochrony nieruchomości istnieje możliwość ubezpieczenia za granicą lub w kraju, niezależnie od tego, w którym miejscu aktualnie przebywamy. Cały proces odbywa się online, zatem wystarczy do tego łącze internetowe. Nie musimy już w tym celu udawać się do lokalnej agencji ubezpieczeniowej.

Porównywarka online łączy się z serwerami różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu jest nieustannie aktualizowana.

W zakresie ubezpieczenia istnieje możliwość wyboru podstawowej ochrony w postaci ubezpieczenia pod kredyt z cesją na bank albo ochrony rozszerzonej od wielu zdarzeń losowych naraz, a także od kradzieży. Takie ubezpieczenie jest niezbędne wtedy, gdy często wyjeżdżamy i obawiamy się o swoje mienie. 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

[ubezpieczenie, nieruchomość, ubezpieczenie nieruchomości, kalkulator ubezpieczeń]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Windy w budynkach - zobacz specjalne rozwiązania»

Wzroszt cen za ogrzewanieGodziny szczytu w budynkach mieszkalnych przypadają na godziny poranne, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu oraz wieczorne, gdy do niego wracają. Jak zaprojektować wygodne rozwiązania transportowe dostosowane do rzeczywistych sytuacji... Czytam więcej »


Pożar nieruchomości? Jak zabezpieczać obiekty użytkowe?

Zainteresowanie pożyczką termomodernizacyjną Alior Banku coraz większe...

pożar w budynku termomodernizacja
Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. W zabezpieczanych pomieszczeniach i (...)... czytam więcej »

Wśród pożyczkobiorców przeważają wspólnoty mieszkaniowe. Do tej pory wszystkie złożone wnioski uzyskały finansowanie. Zaletami  ... czytam więcej»


Segregujesz odpady? Dzięki temu możesz wygrać cenne nagrody »

Segregowanie odpadówZobacz, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie i powalczyć o cenne nagrody... Czytam więcej »


Jak obniżyć koszty ogrzewania i energii dla Wspólnot Mieszkaniowych »

Wytrzymałe i estetyczne donice na osiedla - które wybrać?

Obniżanie kosztów energii Donice z betonu architektonicznego
Obniż koszty ogrzewania i energii, i zyskaj otoczenie bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska - z ekokredytem dla Wspólnot Mieszkaniowych - bez prowizji. (...) czytam dalej »

Zobacz właściwości róźnych składników z których wykonane są donice betonowe charakteryzujące się przede wszystkim trwałością i wyglądem... czytam więcej»


Czy dla spółdzielni i wspólnot gaz może być tańszy?

Gaz dla wspólnotCzy w sytuacji gdy ceny gazu idą w górę, masz pewność, że Twoje stawki nie wzrosną w trakcie trwania... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem wodomierzy - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście możemy sobie pomóc , dzięki czemu znacznie przyspieszymy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać system do zarządzania dla wspólnot i spódzielni mieszkaniowych? »

system do zarządzania nieruchomościamiNiezwykle elastyczny sposób kreowania opisu zasobów, zarówno w części finansowo-księgowej jak i technicznej, uniwersalny sposób rozliczania mediów, automatyczne rozliczanie kosztów dla każdego składnika obciążeń lokalu... Czytam więcej »


Renowacja czy wymiana posadzek? Jak najszybciej i najtaniej?
Jak monitorować zestawy do podnoszenia ciśnienia wody»
Naprawa posadzek w budynku Aplikacja do monitoringu i sterowania pompami
Dzięki swojej budowie posadzki lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której uzyskuje się całkowicie... czytam więcej» Aplikacja do monitoringu i sterowania zestawami podnoszenia ciśnienia to bezpieczny system oparty na internecie do monitorowania i zarządzania instalacjami pompowymi w spółdzielniach mieszkaniowych, firm zarządzających... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Dlaczego opłaca się zasilać budynek gazem LPG? »
Detektory gazów w garażach podziemnych Ogrzewanie gazem plynnym
Mikroprocesorowe, elektrochemiczne detektory DE-TOX służą do ciągłej kontroli stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu. ... czytam więcej » Twoje osiedle nie ma dostępu do gazu ziemnego? Wybierz sieć gazową zasilaną gazem płynnym:
- możliwość dofinansowania inwestycji
- indywidualne rozliczanie za zużyty gaz dla każdego lokalu
- bezobsługowe i czyste paliwo do ogrzewania, c.w.u. i gotowania...
Chcę wiedzieć ile to kosztuje»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami - Interaktywna Administracja Nieruchomości»

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak dobrze opomiarować i rozliczyć media»
Ocieplenie budynku - na co zwrócić uwagę?
Oze-spoldzielnia Ocieplenie styropianem
W uzyskaniu oszczędności bardzo pomagają wszelkie narzędzia służące do pomiaru zużycia mediów: wody czy ciepła. Widząc, ile ich zużywają mieszkańcy, możemy lepiej(...) czytaj dalej »

Do ocieplania budynków nowych, jak i remontowanych, najczęściej stosowany jest system ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony(...) czytam dalej »


Plac zabaw na osiedlu - zrób najfajniesze miejsce dla młodych mieszkańców »

plac zabaw

Plac zabaw na nieruchomości wspólnej powinien służyć zaspokajaniu potrzeb członków wspólnoty związanych z odpoczynkiem, rekreacją (...) Czytam więcej »


Produkty DuroDACH

    DuroDACH-S
    DuroDACH TOP-S
    DuroTRANS
    DuroDACH D
    DuroDACH R
    DuroFLEX
    DuroGRUNT 2K
    DuroGRUNT
    DuroTAPE
    DuroNET
    DuroFAST
    DuroLASTIK

Uszczelnianie dachu

Skuteczne uszczelnienie dachu jest zadaniem kluczowym dla zapewnienia ochrony budynku przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych. W naszej ofercie mamy proste i skuteczne rozwiązania dla prawie każdego rodzaju dachu, w tym pokrytych papą termozgrzewalną bądź asfaltową, gontem bitumicznym
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
12/2019

Aktualny numer:

Administrator 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Inwestycje w spółdzielniach mieszkaniowych – debata
  • - Wieczyste na własność – w orzecznictwie
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11282|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 10851|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl