Artykuł sponsorowany

Yesly – czas na komfort w Twoim domu

 Finder  |  07.01.2020

YESLY to jeden z najczęściej nagradzanych systemów automatyki budynkowej w ostatnim czasie. Wyróżniają go prostota, bezpieczeństwo i wyjątkowe możliwości rozwoju instalacji.

Wierzymy, że komfortowe życie powinno być dla każdego. Idąc naprzeciw wymaganiom użytkowników naszych komponentów, połączyliśmy doświadczenie z przemysłu i wieloletnią praktykę w automatyce budynkowej. Stworzyliśmy prosty w użytkowaniu i konfiguracji system inteligentnego domu. Yesly to nie tylko produkty pozwalające zautomatyzować dom i mieszkanie.

Czy YESLY jest dla Ciebie?

YESLY daje wolność. Możesz rozpocząć już od jednego elementu i powoli zwiększać ilość elementów, aż obejmą cały dom. Podłącz je do istniejącej instalacji bez kosztownych remontów i specjalnych magistrali sterowniczych. Komunikacja między elementami wykonawczymi odbywa się za pomocą Bluetooth, a komunikacja pozwalająca nam sterować naszym domem z całego świata poprzez wi-fi i łącze internetowe.

Zastosowania YESLY są bardzo szerokie, możesz je wykorzystać m.in. do:

 • Płynnego sterowania poziomem oświetlenia w pokoju dziecka.
 • Zdalnego sterowania oświetleniem w sypialni.
 • Sterowania oświetleniem w pokoju osoby chorej, za pomocą bezprzewodowego przycisku przy łóżku.
 • Nadzorowania domu.
 • Tworzenia scenariusza (sceny). Stwórz tryb pracy taki jak np. kinowy – po wciśnięciu jednego przycisku możesz opuścić rolety, wyłączyć lub ściemnić oświetlenie, włączyć rzutnik i opuścić ekran.

Zastosowań jest wiele i firma Finder pomoże Ci w realizacji Twoich marzeń.

Dowiedz się więcej o systemie Finder YESLY >>

Konfiguruj i steruj za pomocą swojego telefonu

Konfiguruj i steruj za pomocą swojego telefonu

To proste, potrzebujesz tylko smartfona z systemem Android lub IOS. Konfiguracja odbywa się za pomocą aplikacji Finder Toolbox, a użytkowanie za pomocą Finder Yesly. Możesz podzielić cały swój dom na pokoje. Każdy z użytkowników może sterować całością domu lub tylko wybranymi pokojami czy strefami.

System YESLY może pracować bez centralek, oznacza to, że możesz nim spokojnie sterować bezpośrednio z telefonu, ale instalacja w systemie urządzenia Gateway pozwala na sterowanie z dowolnego miejsca na świecie i integrację z Google Home i Amazon Alexa.
Udostępnianie dostępu do systemu jest łatwe. Zainstaluj aplikację Finder Yesly na kolejnym urządzeniu mobilnym, zaloguj je i prześlij plan. To proste!

Zobacz, co się dzieje w Twoim domu i zmień ustawienia z dowolnego miejsca na świecie.

Gateway to urządzenie rozszerzające możliwości systemu YESLY. W uproszczeniu jest niczym innym jak bramką WiFi/Bluetooth, ale jego możliwości są zdecydowanie większe.

Na etapie konfiguracji systemu możesz wybrać elementy, do których masz dostęp zdalnie, jedynie jeśli jesteś w zasięgu swojej domowej sieci WiFi. Dzięki temu zwiększasz bezpieczeństwo swojego domu.

Postaw na komfort i nowoczesne rozwiązania w Twoim domu >>

Gateway pozwoli zrealizować taką funkcję, jak np. otwarcie furtki dla kuriera, kiedy nie ma Cię w domu, włączenie oświetlenia dla kwiatków, włączenie spryskiwaczy do trawnika.

Połącz się w prosty sposób do Google Home i Amazon Alexa dzięki bramce Yesly Gateway. Teraz możesz sterować domem z Yesly z dowolnego miejsca i zintegrować obwody sterowane przez YESLY z innymi systemami.

Finder

Mnogość zastosowań i prostota

Aktuator (aktor) 13.22 i sterownik rolet 13.S2

Są to urządzenia dwukanałowe – pozwalają na niezależne sterowanie dwoma odbiornikami za pomocą zwykłych monostabilnych przycisków.

 • Sterowanie oświetleniem (13.22)
 • Sterowanie roletami (13.S2)
 • Automat do klatek schodowych (13.22)
 • Podtrzymanie działania odbiornika na określony czas (13.22)
 • Uruchomienie innych urządzeń elektrycznych (13.22)

I wiele innych.

Ściemniacz oświetlenia 15.21

Potrzebujesz przyjemniejszej atmosfery w pokoju? Oglądasz film? Chcesz zostawić delikatne oświetlenie w pokoju dziecka na czas jego zasypania i wyłączyć je jak zaśnie?

Finder Ściemniacz oświetlenia 15.21

Te funkcjonalności zapewni Ci nasz ściemniacz 15.21. Wystarczy podłączyć go do istniejącej instalacji i upewnić się, że źródła światła są ściemnialne.

Parametry techniczne wybranych elementów wykonawczych

13.22/13.S2

15.21 - ściemniacz

• 2 niezależne i programowane kanały

• 2 styki zwierne 6 A -230 V AC

• Programowanie przez aplikację na smartfona z iOS lub Androidem

• 2 wejścia włączników instalacyjnych (jedno na kanał)

• Do 5 podświetlanych przycisków

• Zasilanie 230 V AC (50 / 60Hz)

• Kompatybilny z gniazdami i przełącznikami ściennymi

• Kompatybilny z bezprzewodowymi przyciskami Bluetooth

 

• Komunikacja Bluetooth

• 1 wyjście 150 W LED, 300 W halogen

• 7 funkcji

• Sterowanie zboczem narastającym lub opadającym

• Zabezpieczenie przed przegrzaniem i zwarciem

• Programowanie przez aplikację na smartfona z iOS lub Androidem

• Zasilanie 230 V AC (50 / 60Hz)

• Kompatybilny z bezprzewodowymi przyciskami Bluetooth

• Kompatybilny z gniazdami i przełącznikami ściennymi

Uwolnij się od kosztownych remontówFinder YESLY

YESLY to nie tylko elementy wykonawcze. To też bezprzewodowe i bezbateryjne przyciski. Jeśli pojawi się potrzeba dodania wyłącznika, to można to zrealizować, instalując przycisk BEYON. Nie musi być przytwierdzony do żadnej powierzchni. Jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym.
Dzięki magnetycznej podstawce możesz zainstalować go na lodówce, przy szafce albo na lampie, którą zamierzasz sterować. W zestawie znajduje się też specjalna magnetyczna nalepka. Można dzięki niej przytwierdzić bezprzewodowy przycisk do niemetalicznych powierzchni.

Dostępne są dwa wykonania 2-przyciskowe i 4-przyciskowe, pozwalają na realizację wielu funkcji. Możemy swobodnie przydzielać zadania dla klawiszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeden z nich odpowiadał za konkretny obwód np. włączenie i wyłączenie światła, drugi za współpracę z obwodem ściemnialym, trzeci za sterowanie roletami, a czwarty był przypisany do scenariusza (sceny) np. wyłączenie całego oświetlenia w domu i opuszczenie rolet.

Niebieski otok przycisku może zostać wymieniony na jeden z trzech innych dostępnych kolorów, które znajdują się standardowo w opakowaniu z przyciskiem BEYON.

Zapomnij o wymianie baterii – przycisk Findera nie wymaga ich do pracyZapomnij o wymianie baterii – przycisk Findera nie wymaga ich do pracy

Dla zwolenników klasycznego wzornictwa jest też dostępna inna obudowa, która przypomina zwykłe łączniki. Funkcjonalności pozostają bez zmian. Można bez kłopotu zainstalować je na ścianie, a ich wygląd przypominający klasyczny osprzęt, pozwoli nam uniknąć remontów i kucia. Jak to miałoby miejsce w klasycznych łącznikach przewodowych.

Twój dom zapewni Ci teraz wyjątkowy komfort, a przyciski mogą być w dowolnych miejscach, spełniając to, czego od nich oczekujesz.

Finder YESLY

Finder YESLY

Finder YESLY

YESLY może być niewidoczne

Elementy wykonawcze mogą zostać obsadzone w ramkach lub pracować w puszkach elektroinstalacyjnych, dzięki dwóm systemom obudowy. Pierwszy z nich dostosowany jest do włączników typu „włoskiego”, a drugi, najbardziej popularny w Polsce, to system montażu osprzętu w puszkach fi 60 mm. Ten właśnie system pozwala na to, że Twój inteligentny dom jest zupełnie niewidoczny dla oka.

Całość sterowania bezprzewodowego można zrealizować za pomocą telefonu, a dom wyposażyć w łączniki przewodowe podłączone do modułów YESLY. Zapewni to klasyczny wygląd i funkcjonalność, ale jednocześnie nowoczesność i wygodę.

System Finder YESLY nie wymaga prowadzenia specjalnych przewodów sterowniczych w ścianach, bez wygórowanych kosztów można go zainstalować w istniejącej instalacji elektrycznej. Dzięki swojej konstrukcji nie musi być instalowany w specjalnych rozdzielnicach schowanych np. w garażu.

Yesly to jeszcze więcej urządzeń, ale jeśli potrzebujesz pomocy w doborze i dostosowaniu go do swojego domu to zapraszamy do kontaktu z Finder Polska Sp. z o.o.

Jeśli to, co widzisz, działa, to znaczy, że niewidoczne spełnia swoją funkcję.

Stanisław Rak

 Finder

FINDER Polska Sp. z o.o.
ul. Malwowa 126
60-175 Poznań
Tel. +48 61 865 94 07
http://www.findernet.com

13.22/13.S2

15.21 - ściemniacz

2 niezależne i programowane kanały

2 styki zwierne 6 A -230 V AC

Programowanie przez aplikację na smartfona z iOS

lub Androidem

2 wejścia włączników instalacyjnych (jedno na kanał)

Do 5 podświetlanych przycisków

Zasilanie 230 V AC (50 / 60Hz)

Kompatybilny z gniazdami i

przełącznikami ściennymi

Kompatybilny z bezprzewodowymi przyciskami Bluetooth

 

Komunikacja Bluetooth

1 wyjście 150 W LED, 300 W halogen

7 funkcji

Sterowanie zboczem narastającym lub opadającym

Zabezpieczenie przed przegrzaniem i zwarciem

Programowanie przez aplikację na smartfona z iOS

lub Androidem

Zasilanie 230 V AC (50 / 60Hz)

Kompatybilny z bezprzewodowymi przyciskami Bluetooth

Kompatybilny z gniazdami i

przełącznikami ściennymi

(finder, yesly, system yesly, system automatyki budynkowej, automatyka budynkowa, inteligentny dom)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Rozliczanie fundusz remontowego
 • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19241|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12612|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11740|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl