Artykuł sponsorowany

Kotłownia czy sieć gazowa LPG? Zalety sieci LPG dla inwestorów, zarządców i mieszkańców

 Gaspol S.A.  |  01.10.2020
Kotłownia czy sieć gazowa LPG? Zalety sieci LPG dla inwestorów, zarządców i mieszkańców
Kotłownia czy sieć gazowa LPG? Zalety sieci LPG dla inwestorów, zarządców i mieszkańców
Gaspol

Konieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia w przypadku kotłowni to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również takie parametry jak wielkość kotłowni, metody jej wentylacji, a nawet obowiązek wydzielenia miejsca na składowanie opału. W przypadku sieci gazowej LPG sytuacja ma się zupełnie inaczej. Jedna instalacja zapewnia ogrzewanie kilku budynków, gaz do kuchenki gazowej i ciepłą wodę. Zbiornik z paliwem jest umiejscowiony poza budynkiem, dzięki czemu nie ma potrzeby wydzielania odrębnego pomieszczenia na kotłownię i składowanie opału. To nie koniec korzyści płynących z użytkowania sieci LPG. Co jeszcze zyskują deweloperzy, zarządcy budynków i mieszkańcy?

 

Uniwersalne zastosowanie

Jedna instalacja LPG zasilanej gazem płynnym zaspokaja trzy potrzeby energetyczne mieszkańców:

  • ogrzewanie pomieszczeń,
  • przygotowanie ciepłej wody użytkowej,
  • zasilanie kuchenki gazowej.

Ponadto sieć gazowa LPG jest wykonana w takim standardzie, że w przyszłości może służyć do odbioru gazu ziemnego bez konieczności modernizacji instalacji. Sprawdź >>

Bezobsługowość

Dzięki telemetrii, czyli zdalnemu monitoringowi zużycia gazu, instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest bezobsługowa. Domy lub mieszkania są wyposażone w gazomierze ze zdalnym odczytem. To pozwala na monitorowanie przez GASPOL zużycia gazu i poziomu napełnienia zbiorników. A mieszkańcy nie muszą się martwić o dostawy gazu.

Gaspol

Komfort

Instalacja LPG jest gotowa do użytkowania w każdej chwili. Mieszkańcy lokalu mogą włączać ogrzewanie o dowolnej porze roku, niezależnie od pozostałych lokatorów, mogą również indywidualnie regulować temperaturę w pomieszczeniach. Dowiedz się więcej >>

Przejrzyste i wygodne rozliczenia

Lokale są wyposażone w odrębne gazomierze ze zdalnym odczytem zużycia gazu. Dzięki temu rozwiązaniu GASPOL wystawia co miesiąc fakturę za rzeczywiste zużycie gazu oddzielnie dla każdego lokalu i rozlicza się bezpośrednio z mieszkańcami.

Co więcej, cena gazu jest stała – GASPOL gwarantuje cenę rozliczeniową dla odbiorcy na ustalony okres. Mieszkańcy mają dostęp do indywidualnych kont na portalu, gdzie mogą sprawdzić swoje rozliczenia, zużycie gazu i płatności.

Korzyści finansowe

Sieć LPG daje możliwość inwestowania w lokalizacjach bez dostępu do sieci gazu ziemnego i w związku z tym pozyskiwania tańszych gruntów. To istotny aspekt dla deweloperów i inwestorów. Ponadto budowa sieci gazowej zasilanej gazem płynnym może być realizowana w etapach – zgodnie z potrzebami i harmonogramem inwestora. W przypadku obiektów modernizowanych coraz częściej pojawiają się możliwości dofinansowania lub atrakcyjnego kredytowania zmiany źródła energii na bardziej efektywne i ekologiczne. Finalni odbiorcy gazu regulują płatności miesięcznie, dzięki czemu nie ponoszą dużego jednorazowego wydatku na zakup paliwa. 

Bezpieczeństwo

Spalanie gazu płynnego nie powoduje emisji do powietrza toksycznych substancji chemicznych i zadymienia w sezonie grzewczym, jak ma to miejsce w przypadku spalania paliw stałych, takich jak węgiel, ekogroszek czy drewno.

Certyfikaty ISO i BS OHSAS oraz unikalny w polskiej branży energetycznej ISO 22301 stanowią potwierdzenie najwyższej jakości usług świadczonych przez GASPOL.

GASPOL S.A.

00-175 Warszawa
al. Jana Pawła II 80
Infolinia: 606 800 400


www.gaspol.pl

 

[gaspol,gaz płynny,ochrona środowiska,paliwo gazowe,lpg,miasto bez smogu,koszty lpg, lpg na osiedlach]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17627|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12402|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl