CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak łatwo naprawić dach pokryty papą?» ‎
http://a001.administrator24.info/weber-hydroizolacje-bitumiczne/▲
Po zimie na dachach płaskich pokrytych papą mogą się pojawić widoczne pęknięcia, rysy czy pęcherze powietrza. Czy można naprawić mniejsze i większe...
Kategorie: naprawa dachu, dachy płaskie, powłoka uszczelniająca weber, papa dachowa, punktowa naprawa dachu

Części wspólne – coraz ważniejszy element inwestycji dla przyszłych mieszkańców

 Redakcja  |  16.01.2020
Osiedle Haven House to nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskim Gocławiu
Osiedle Haven House to nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskim Gocławiu
fot. Profbud

Chęć usamodzielnienia i poczucie bezpieczeństwa – to główne powody, dla których nabywcy decydują się na zakup własnego M. Istotne w tym zakresie okazują się już nie tylko preferencje dotyczące samego lokalu mieszkalnego, lecz także wartości dodane – jak m.in. części wspólne. To one współtworzą klimat całej inwestycji, wpływając zarówno na komfort mieszkania, jak i możliwości spędzania czasu wolnego. Na jakie udogodnienia stawiają deweloperzy, by sprostać coraz wyższym wymaganiom klientów?

Wymagania Polaków rosną. Nic w tym dziwnego – przy wysokich cenach za mkw. oczekują nie tylko komfortowego, ale i funkcjonalnego mieszkania. Otwarte przestrzenie czy ogród z basenem nie zawsze są na pierwszym miejscu. Liczy się klimat domu, przytulne wnętrza, wygoda i udogodnienia. W przypadku tych ostatnich na znaczeniu zyskują części wspólne. W ich zakres wchodzi niemal wszystko, co znajduje się na terenie inwestycji, z czego mogą wspólnie korzystać mieszkańcy. Są to place zabaw dla najmłodszych, siłownie plenerowe czy kąciki rekreacyjne z elementami małej architektury.

Może Cię zainteresuje: Klimat i ekologia wyzwaniami do deweloperów

– Atrakcyjna przestrzeń wspólna to bardzo ważny element każdej inwestycji. Wpływa ona na dobry nastrój lokatorów, sprzyja zawieraniu nowych znajomości oraz zacieśnianiu relacji międzyludzkich, kreując poczucie przynależności do społeczności sąsiedzkiej – tłumaczy Aleksandra Stawiska, Lider Biura Sprzedaży Gocław w Profbud. 

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z odpowiedzialności w zakresie doboru jakościowych materiałów do budowy inwestycji, ale i czegoś więcej – kreowania przestrzeni na rzecz lokalnej społeczności. Projektując osiedla, dbają o to, aby były one nie tylko estetyczne, ale i podnosiły jakość życia lokatorów. Z tego względu, architekci inwestycji mieszkaniowych wdrażają do projektów swoje coraz bardziej kreatywne wizje na aktywne i komfortowe spędzanie czasu wolnego. 

Przestrzeń współna dla dzieci

Specjalnie dostosowane strefy dla najmłodszych stanowią nieodłączną część każdego osiedla. Kupujący zwracają na nie dużą uwagę, stąd deweloperzy starają się zagospodarować przestrzeń tak, by umilić czas nie tylko dzieciom, lecz także rodzicom. Z tego względu projektują place zabaw budzące kreatywność maluchów. Pojawiają się tam ścianki wspinaczkowe, piaskownice o wymyślnych kształtach, huśtawki, trampoliny czy hamaki. Często uzupełniane są one boiskami, np. do gry w bule, które są świetną propozycją do spędzenia wolnego czasu na łonie natury w gronie przyjaciół czy rodziny. Równie przydatnym udogodnieniem dla rodziców najmłodszych pociech stanowią wózkownie. 

Może Ci się spodoba: Trendy na rynku mieszkaniowym 2019

Przestrzeń wspólna dla dorosłych

Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych deweloperzy zapewniają ciekawe rozwiązania, urozmaicające czas w pobliżu miejsca zamieszkania i pozwalające realizować swoje hobby. Tworzą rozbudowane siłownie plenerowe, pozwalające zadbać o kondycję czy odprężyć się po ciężkim dniu. Dla aktywnych mieszkańców przeznaczają także miejsca w budynku na tzw. rowerownie, zapewniające łatwy dostęp do swojego jednośladu. Coraz częściej pojawiają się także wybiegi dla czworonogów, gdzie pupile mogą biegać i bawić się bez smyczy - nie zagrażając bezpieczeństwu przechodniom czy dzieciom.

Przestrzenie rekreacyjne sprzyjające lokalnej społeczności

Przebywanie na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą wpływa na naturalne wyciszenie i dotlenienie organizmu. Sprzyjają temu spacery oraz inne formy aktywnego wypoczynku. Z tego względu tak istotne jest, aby w okolicy miejsca zamieszkania znajdowały się atrakcyjne tereny zielone.

Deweloperzy chcąc zapewnić maksymalną wygodę przyszłym mieszkańcom, wdrażają różnego rodzaju rozwiązania w częściach wspólnych, będące połączeniem wysokiej estetyki i funkcjonalności. Obowiązkowym punktem na terenie osiedli stały się więc atrakcyjne wizualnie fragmenty zieleni i miejsca przeznaczone do odpoczynku. Odpowiednio zaaranżowany układ i umiejscowienie małej architektury, podświetlanych alejek czy placów zabaw stwarza mieszkańcom możliwość relaksu i rekreacji. 

Źródło: Profbud

[rynek mieszkaniowy, części wspólne, osiedla, przestrzeń wspólna dla mieszkańców, mieszkańcy, deweloper, nowe budownictwo]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? »

uszkodzona posadzka z lastrykoRemont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »


Co zrobić gdy Twój budynek nie ma dostępu do gazu? To nie problem »

Gaz ziemny dla osiedli i budynkówSieć gazowa LPG  to wygodny i tańszy sposób korzystania z instalacji gazu płynnego. Z jednego zbiornika lub parku zbiornikowego korzysta jednocześnie wielu odbiorców. To rozwiązanie może być zastosowane na osiedlu domów jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. W zależności od możliwości technicznych ... Zobacz ile to kosztuje »


Dbałość o warunki mieszkaniowe w zasobach zarządzanych przez spółdzielnię»

Odpady - czy są korzyści ze stosowania pojemników półpodziemnych? »

mieszkańcy spółdzielni pojemniki podziemne
Okres wiosenno-letni warto poświęcić na naprawy i przeglądy nieruchomości po zimie. Zadbać o bezpieczeństwo miekszańców i ... czytam więcej »

Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy – przykry widok i zapach. Ponadto powierzchnia, na której znajdują się wiaty śmietnikowe, zwykle... czytam więcej»


Głowice i zawory termostatyczne - jak to działa? »

Zimne kaloryferyTermostat pozwala użytkownikowi skorygować indywidualnie ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowei itd.). W każdym pomieszczeniu... Czytam więcej »


Dlaczego woda może się wlewać do piwnicy?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

zalane piwnice Otwieranie bramy telefonem
Zaleganie wody w piwnicach jest utrapieniem. Właściciele domków jednorodzinnych z takim problemem muszą sobie radzić sami. Lokatorzy budynków (...) czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


W jaki sposób pozbyć się osadów oraz rdzy z wody i rur?

Jak dbać o ruryWoda pochodząca z natury niesie w sobie ładunek rozpuszczonych w niej soli wapnia i magnezu. To dobrze , bo wapń i magnez to pierwiastki życia , najlepiej przyswajalne z surowej ... zobacz więcej »


Zarządco, przygotuj nieruchomość na zimę »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Śnieg na dachu nieruchomości odczyt liczników wody
Zgodnie z ludową mądrością – lepiej jest zapobiegać niż naprawiać skutki zimowych uszkodzeń. Mimo że do zimy zostało jeszcze trochę czasu, warto zrobić ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Powiedz „nie” umowom »

Orange flexŻegnajcie długoterminowe umowy! Pobierz aplikację Orange Flex, zainstaluj eSIM-a (lub zamów tradycyjną kartę SIM) i poczuj smak wolności. Wybierz swój Plan i zmieniaj go, kiedy chcesz. Bez okresu wypowiedzenia. Bez zobowiązań. Bez problemu.... Czytam więcej »


Pompa wodna - proste i wydajne rozwiązanie dla budownictwa »
System do tymczasowego przechowywania odpadów - jaki wybrać? »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym System segregacji odpadów
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów, ... czytam więcej » Dyskusje dotyczące nowych zasad segregacji śmieci nie cichną. Od 1 stycznia mieszkańców wielu polskich miejscowości powitały nie tylko podwyżki, lecz także obowiązek dzielenia... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Jak zwiększyć efektywność energetyczną w budynku mieszkalnym»
Seminaria dla zarządców, wspólnot i spółdzielni - dowiedz się więcej »
efektywność energetyczna Szkolenia i seminaria
Odnowa budynków mieszkalnych to wyzwanie zarówno dla zarządców nieruchomości, jak i lokatorów. Stare, nieestetyczne budynki i kamienice często potrzebują kosztownychj (...) czytaj dalej »

Odbiory lokali mieszkalnych oraz usługowych według warunków technicznych wykonania i odbioru robót (...) czytam dalej »


Chcesz usunąć szkodę po pożarze lub zalaniu? Zamów bezpłatne oględziny »

Usuwanie szkód po pożarze i zalaniu

W przypadku zalania domów w technologii szkieletowej występuje bezwzględna konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac osuszających. Osuszane budynki przy użyciu technologi osuszania kondensacyjnego (...) Czytam więcej »POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...
1-2/2020

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości 2019 – analiza
  • - Grunt na własność – postulaty zmian
Zobacz szczegóły

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18261|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11475|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11043|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl