Artykuł sponsorowany

Czyszczenie rur kanalizacyjnych w budynku – jak to zrobić?

 Kan-fix  |  17.09.2020  |  2
Czyszczenie rur kanalizacyjnych w budynku – jak to zrobić?
Czyszczenie rur kanalizacyjnych w budynku – jak to zrobić?
Kan-fix

Powolne spływanie wody czy zaleganie jej w zlewozmywaku, umywalce, brodziku bądź toalecie to zmora niejednego domu czy mieszkania. Oznacza jedno – niedrożność kanalizacji. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak najczęściej występującym jest niewłaściwa eksploatacja rur odpływowych i brak regularnego ich czyszczenia. Warto reagować od razu na pojawiające się sygnały, jeśli bowiem będziemy zwlekać z interwencją, skutki mogą okazać się bardzo dotkliwe. Jak temu zaradzić?

Na początku należy sobie uświadomić, że regularne czyszczenie rur jest elementem właściwej eksploatacji. Przepływająca woda wraz z zanieczyszczeniami z biegiem czasu osadza się na ścianach rur kanalizacyjnych, w konsekwencji dochodzi do zatorów.

Jaką metodę wybrać do czyszczenia rur kanalizacyjnych?

W budynkach mieszkalnych, gdzie jest trudniejszy dostęp do rur, zaleca się stosowanie metody mechanicznej. Metoda ta charakteryzuje się dużą precyzyjnością i skutecznością, pozwala bowiem na usunięcie trudnych zanieczyszczeń, takich jak resztki materiałów budowlanych.

Na czym polega mechaniczne czyszczenie rur?

Pierwszym krokiem jest odpowiedni dobór sprzętu. Urządzenie musi być dopasowane do rury, która będzie udrożniania oraz do stopnia jej zanieczyszczenia. A więc chodzi tu o dobór spirali, głowic, końcówek czyszczących.

Duża prędkość obrotowa głowic umożliwia dokładne wyczyszczenie rury oraz rozbicie ewentualnych zatorów, a także usunięcie przeszkód.

Głowice wprowadzane są do przewodów kanalizacyjnych poprzez rewizję bądź demontaż. Zasięg tych urządzeń jest różny, może sięgać nawet kilkadziesiąt metrów, w zależności od marki i modelu. Dowiedz się więcej >>

Czyszczenie pionów

Jak często należy czyścić kanalizację?

Nie da się jednoznacznie wskazać liczby koniecznych operacji czyszczenia. Zależy to bowiem od wielu czynników. Przede wszystkim ważne jest to, czy zachowane są prawidłowe spadki, dzięki którym woda wraz z zanieczyszczeniami swobodnie przepływa. Zbyt małe spadki mogą spowodować, że wewnątrz rur zaczną się tworzyć „kałuże”, a w nich osiadać różnego rodzaju zanieczyszczenia – wszystko to w konsekwencji może doprowadzić do powstania zatorów.

Nie mniej ważnym czynnikiem jest to, jak korzystamy z instalacji sanitarnej. Jeśli np. wyrzucamy do sedesu resztki jedzenia, konsekwencje takiego działania mogą się objawić w najmniej spodziewanym momencie. Zator powstały w ten właśnie sposób jest w stanie odkładać się bardzo długo, co może uśpić naszą czujność na tego typu zachowania.

Istotnym elementem jest też dopasowanie średnicy rur do wielkości budynku i liczby osób korzystających z instalacji. Sprawdź dlaczego to ważne >>

Podsumowując, okresowe i regularne czyszczenie kanalizacji zmniejsza ryzyko awarii, która zwykle wiąże się nie tylko z kosztowną naprawą, lecz także z czasowym wyłączeniem instalacji z użytkowania. Dlatego warto postawić na najlepszych fachowców – Kan-Fix.

Firma Kan-fix świadczy usługi w branży renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake w Polsce od 2016 roku. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl