Artykuł sponsorowany

Monitoring stanu rur kanalizacyjnych – jak sprawdzić stan rur kanalizacyjnych?

 Kan-fix  |  04.09.2020  |  2
Monitoring stanu rur kanalizacyjnych – jak sprawdzić stan  rur kanalizacyjnych?
Monitoring stanu rur kanalizacyjnych – jak sprawdzić stan rur kanalizacyjnych?
Kan-Fix

Sieć kanalizacyjna w starszym budownictwie narażona jest na niedrożność z wielu powodów. Za pierwszy można uznać nawarstwianie się kamienia. Wówczas przestrzeń, którą spływa woda, zmniejsza się, a w konsekwencji woda wolniej spływa. To już jest sygnał, aby podjąć konkretne działania, zanim dojdzie do awarii. Choć mało kto się zastanawia nad stanem rur, szczególnie kiedy większe problemy się nie pojawiają, to monitoring stanu rur kanalizacyjnych jest mimo wszystko zalecany.

Zakup mieszkania w starym budownictwie oznacza, że instalacja kanalizacyjna ma kilkadziesiąt lat. Oczywiście nie oznacza to, że jest w opłakanym stanie, bo o tym również decyduje chociażby częstotliwość monitorowania i udrażniania rur.

Zwłoka może wiele kosztować

Jeżeli reagowano na pierwsze oznaki niedrożności, typu wolniejsze spływanie wody, nieprzyjemny zapach bądź dziwne odgłosy z rur, jest duże prawdopodobieństwo, że instalacja działała właściwie. Jeżeli natomiast lekceważono zaistniałe symptomy, z pewnością często dochodziło do awarii.  

Ale ani wiek instalacji, ani objawy niedrożności rur nie są jedynymi wskazówkami, aby przeprowadzić monitoring instalacji. Kontrolę stanu rur zaleca się także podczas generalnego remontu. I naprawdę warto to zrobić, gdyż zatkana instalacja może zalać mieszkanie wodą wraz z nieczystościami, a te z pewnością niekorzystnie wpłyną na nowo wymienione meble czy podłogi. Zatem wizja ewentualnych strat powinna „zachęcić” do sprawdzenia stanu technicznego kanalizacji. Sprawdź stan kanalizacji >>

Pomoc fachowców jest nieoceniona

Firma Kan-fix zajmująca się m.in. monitoringiem rur zaleca, by sprawdzać stan rur nie tylko podczas zakupu lokalu w starszym budownictwie, lecz także w przypadku spadku ciśnienia w instalacji wodnej czy drobnych awarii, którym udało się samodzielnie zaradzić, a które nieustannie powracają.

Sprawdzenie stanu rur nie należy do łatwych zadań. Wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, lecz także pewnych umiejętności. Stąd warto postawić tutaj na ekspertów w tym fachu. Sprawdź >>

Kiedyś a dziś

Kiedyś kontrolowały oczy, dziś robią to kamery – mowa o monitoringu stanu rur kanalizacyjnych. Wcześniej pracownicy przy użyciu latarki sprawdzali nieprawidłowości występujące w rurach; obecnie drożność i stan rur kontrolują specjalistyczne kamery, które dają więcej szczegółowych informacji.

Sprawdzenie stanu sieci wodno-kanalizacyjnej naprawdę się opłaca. Przede wszystkim pozwala ustrzec się przed niespodziewanymi kosztami wynikającymi ze strat wygenerowanych przez awarię.

Firma Kan-fix świadczy usługi w branży renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake w Polsce od 2016 roku. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur,monitoring budynku,monitoring rur,monitoring kanalizacji]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl