Artykuł sponsorowany

Jak udrożnić zatkaną rurę w mieszkaniu?

 Kan-fix  |  04.09.2020
Jak udrożnić zatkaną rurę w mieszkaniu?
Jak udrożnić zatkaną rurę w mieszkaniu?
Pixabay

Zatkana rura może prawdziwie uprzykrzyć życie. Sprawcą tego koszmaru zazwyczaj są włosy bądź resztki jedzenia. Zatem gdy woda zalega w łazienkowej umywalce bądź w kuchennym zlewie należy podjąć konkretne kroki w celu udrożnienia rur. W przeciwnym razie może dojść do poważnej awarii, której skutki mogą okazać się bardziej dotkliwe.

Woda czy resztki jedzenia to niejedyne przyczyny zatkanych rur, choć rzeczywiście najczęściej wymieniane. Sama jakość wody też ma swój udział we właściwym funkcjonowaniu rur i odpływów. Zanieczyszczenia pochodzące z wody osadzają się wewnątrz rur, z czasem powodując ich zatykanie.

Zatkana rura – czy potrzebny hydraulik?

I tak, i nie. Jeśli w kuchni bądź w łazience woda wolniej spływa, nie należy tego bagatelizować, jednocześnie nie oznacza to od razu konieczności wzywania hydraulika. Problemowi temu można zaradzić samodzielnie. Inaczej jest w przypadku, gdy woda w ogóle nie spływa – wówczas pomoc fachowca będzie niezbędna. Skorzystaj z pomocy fachowca >>

Jak udrożnić zatkaną rurę?

Można to zrobić na wiele sposobów, wykorzystując przy tym różne narzędzia. Wszystko uzależnione jest od miejsca i stopnia niedrożności rury.

Gumowa przepychaczka

Kielich wykonany z gumy oraz drewniany uchwyt to przedmiot będący wyposażeniem chyba każdego domu. Narzędzie proste i funkcjonalne, jednak nadaje się wyłącznie do udrażniania samych odpływów. Kielich przyciska się do odpływu, zasysając go, po czym odciąga się. Czynność należy powtórzyć kilka razy w celu uzyskania efektu.

Środek chemiczny

Granulaty, proszki, płyny – oferta preparatów do udrażniania rur jest dość szeroka. Ważne jest, aby właściwie postępować podczas ich stosowania. Są to silne środki, które mogą nie tylko zapchać kanalizację jeszcze bardziej, lecz także wyrządzić krzywdę osobom stosującym środek. Stąd bardzo ważna jest właściwy sposób postępowania oraz szczególna ostrożność.

Właściwy sposób postępowania odnosi się przede wszystkim do etapu, w którym został użyty. Mianowicie środki do udrażniania zalecana są w działaniach zapobiegawczych, a niekoniecznie awaryjnych. Cała trudność polega na tym, że gdy proszek zostaje wsypany do niedrożnej już rury, najpierw wraz z wodą dociera do zatoru, woda wprawdzie sukcesywnie spływa, jednak sam środek kamienieje.

I wówczas nie pozostaje nic innego, jak zadzwonić po fachowca. Specjaliści z Kan-fix dysponują sprzętem, który pozwoli rozwiązać problem.

Kan-fix

Ekologiczne preparaty udrażniające

Wprawdzie o środkach udrażniających była już mowa, jednak na szczególną uwagę zasługują środki, które każdy może przygotować samodzielnie. Kluczowy jest tutaj sposób postępowania z wymienionymi składnikami:

  • roztwór sodowo-octowy – w proporcji 1:3, należy wlać mieszankę do odpływu, a po 5-15 minutach spłukać wrzątkiem;
  • soda oczyszczona i ocet – 1-2 łyżki sody należy wsypać do odpływu, a po chwili wlać pół szklanki octu, po maksymalnie kilkunastu minutach polewamy odpływ wrzątkiem;
  • soda, ocet i przepychaczka – najpierw wsypać kilka łyżek sody, zalać to szklanką octu spirytusowego i zatkać otwór przepychaczką. Następnie wlać gorącą wodę i pompować przepychaczką (przy dwukomorowych zlewozmywakach należy zatkać drugi odpływ).

Spirala

Zwinięty drut stalowy z ostrą końcówką z jednej strony, z drugiej strony zakończony korbą, wyglądem przypominający spiralę – stąd przedmiot ten określa się spiralą lub sprężyną.

Wprowadza się go do niedrożnej rury, jednocześnie kręcąc korbą w celu rozbicia zatoru. Rozwiązanie sprawdza się przy zatorach zlokalizowanych głębiej. Producenci oferują o spirale o różnych długościach, w tym także elektryczne. Sprawdź >>

Zatem w zależności od stopnia niedrożności rury oraz miejsca wystąpienia tej niedrożności zaleca się różne sposoby postępowania – niekiedy samodzielnie przygotowane preparaty wystarczą, aby nie dochodziło do zatorów; innym razem niezbędna będzie pomoc fachowców. Jednak niezależnie od wystąpienia problemu zaleca się, aby regularnie wykonywać przeglądy rur przez wykwalifikowanych specjalistów, np. z firmy Kan-fix.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur,monitoring budynku,monitoring rur,monitoring kanalizacji]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl