Artykuł sponsorowany

Pęknięta rura w pionie – kto odpowiada za szkodę?

 Kan-fix  |  04.09.2020  |  1
Pęknięta rura w pionie - kto odpowiada za szkodę?
Pęknięta rura w pionie - kto odpowiada za szkodę?
Pixabay

Pęknięta rura w pionie to zdarzenie, które jest bardzo kłopotliwe zarówno dla mieszkańców bloku, jak i zarządcy. Pociąga ono za sobą różne konsekwencje i wymaga długiego procesu naprawczego. Wiąże się też z niemałymi kosztami. W niniejszym artykule odpowiemy na pytania: kto ponosi odpowiedzialność za powstałą szkodę oraz jak ograniczyć szkody powstałe w wyniku awarii.

Kto odpowiada za szkodę?

Jeśli chodzi o zalane mieszkanie będące skutkiem wcześniej pękniętej rury, to odpowiedzialność nie zawsze spoczywa na lokatorach. Istotne jest tutaj pewne rozróżnienie. Mianowicie kwestia odpowiedzialności zależy od tego, czy pęknięta rura zaliczana jest to elementów wspólnych budynku czy należy wyłącznie do eksploatacji właściciela danego mieszkania.

Zatem jeśli do zalania doszło w wyniku pęknięcia pionu kanalizacyjnego lub wodociągowego na wysokości mieszkania właściciela, koszty szkody leżą po stronie właściciela budynku. Wyjątek może stanowić sytuacja, w której lokator sam przyczynił się do zniszczenia ogólnodostępnej rury.

Jak ograniczyć szkody powstałe w wyniku pęknięcia rury? 

Mówiąc o minimalizacji szkód, mamy na myśli takie działania naprawcze, które będzie można przeprowadzić bez kucia ścian czy zrywania kafelków. W tym celu stosuje się natryskową metodę naprawy rur. Polega ona na tym, że na wewnętrzne ściany rur nanoszony jest materiał tworzący nową i trwałą powłokę. W konsekwencji żywotność rur wydłuża się nawet o 25 lat. Co więcej, ten sposób naprawy nie zakłóca codziennego funkcjonowania zarówno budynku, jak i jego mieszkańców.

Firma Kan-fix świadczy usługi w branży renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake w Polsce od 2016 roku. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat natryskowej metody rewitalizacji i naprawy rur? Skontaktuj się z ekspertami z firmy Kan-fix.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur,monitoring budynku,monitoring rur,monitoring kanalizacji]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl