Artykuł sponsorowany

Bezwykopowa naprawa rur i kanalizacji natryskiem w budynku

 Kan-fix  |  04.09.2020
Bezwykopowa naprawa rur i kanalizacji natryskiem w budynku
Bezwykopowa naprawa rur i kanalizacji natryskiem w budynku
Pixabay

Dla mieszkańców zwykle tańsze i mniej uciążliwe, dla środowiska przyjazne – mowa o natryskowej naprawie rur i kanalizacji. Jest to metoda naprawy, która pozwala przywrócić rurom ich początkowe właściwości bez wysokich kosztów oraz skutków społecznych związanych z całkowitą wymianą.

Natryskowa metoda naprawy rur i kanalizacji to wciąż nowa usługa na polskim rynku, jednak coraz bardziej popularna. Rosnąca popularność rozwiązania nikogo nie powinna dziwić – metoda ta pozwala na renowację rur kanalizacyjnych w pionie i poziomie, bez hałasu, kurzu, kucia, kopania.

Na czym polega natryskowa naprawa rur?

Metoda ta charakteryzuje się wprowadzaniem do wewnątrz rur materiału tworzącego nową i trwałą powłokę. Polimer ElastoFlake to masa polimerowa nanoszona szczotką lub natryskowo na wewnętrzne ścianki rur kanalizacyjnych. Polimer jest elastyczny oraz wytrzymały na bardzo duże różnice temperatur. Dodatkowa warstwa polimerowa daje starym rurom nowe życie – przedłuża ich żywotność o ponad 20 lat. Czytaj więcej na ten temat >>

Czym charakteryzuje się materiał ElastoFlake? 

ElastoFlake nadaje się do renowacji rur o średnicach od fi 50 do fi 200 wykonanych z różnych materiałów – żeliwa, betonu, plastiku czy stali nierdzewnej. Znajduje zastosowanie podczas napraw rur kanalizacyjnych, spustowych oraz kanałów wentylacyjnych.

Elastyczność to kolejna właściwość omawianego materiału. Przez elastyczność rozumie się przede wszystkim odporność na duże wahania temperatur. Nie dochodzi wówczas do kruszenia czy pękania materiału.

ElastoFlake jest odporny na ciśnienie, a także substancje chemiczne. Dowodem jego trwałości jest ponad dwudziestoletnia żywotność.

Istotną cechą jest również niski współczynnik tarcia – przez to, że nowa powłoka jest gładka i śliska to brud na jej powierzchni się nie utrzymuje.

Wspomnieć też należy, że materiał szybko wysycha i utwardza się, a więc czas pracy znacznie się skraca. Więcej o materiale ElastoFlake >>

Nie można również pominąć aspektów proekologicznych. W składzie materiału nie występują rozpuszczalniki czy substancje rakotwórcze, a więc materiał jest przyjazny dla środowiska.

Materiał ElastoFlake

Metoda natryskowa sposobem na uszczelnianie rur kanalizacyjnych?

Proces uszczelniania pionu kanalizacyjnego metodą natryskową można podzielić na trzy zasadnicze fazy.

Faza I – czyszczenie

Przy użyciu specjalistycznego sprzętu usuwane za zabrudzenia, osady oraz rdza. Rury są kilkukrotnie płukane wodą. Nie stosuje się żadnych chemicznych preparatów czyszczących. Czynność monitorowana jest za pomocą kamery TV.

Faza II – suszenie

Na czas suszenia istnieje konieczność wyłączenia wody. To bardzo ważne, gdyż powierzchnia, na którą nakłada się materiał, musi być zupełnie sucha – tylko wtedy powstała powłoka wewnątrz rury spełni swoją funkcję. Stan „suchości” rur ocenia się kamerą TV.

Faza III – nakładanie materiału

Na osuszone wewnętrzne ściany rur nakładany jest materiał za pomocą specjalnego urządzenia – wałków elektrycznych zakończonych głowicą natryskową. Nowa warstwa nie powoduje zwężenia średnicy rur.

Firma Kan-fix świadczy usługi w branży renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake w Polsce od 2016 roku. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur,monitoring budynku,monitoring rur,monitoring kanalizacji]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl