Artykuł sponsorowany

Jak naprawić cieknącą rurę w ścianie?

 Kan-fix  |  04.09.2020  |  2
Jak naprawić cieknącą rurę w ścianie?
Jak naprawić cieknącą rurę w ścianie?
Pixabay

Nieszczelna rura w ścianie to zawsze pewien kłopot dla zarządcy nieruchomości. Choć trzeba przyznać, że nie tak duży, jak przed laty. A to za sprawą dostępnych na rynku technologii, które umożliwiają naprawę rury bez konieczności jej wykuwania.

Dostrzegalna na ścianie mokra plama świadczy o nieszczelności rury. Niewątpliwie jest to problem, którego nie należy bagatelizować. Co więcej, szybkie i właściwie działania mogą spowodować, że skutki powstałej nieszczelności nie będą tak dotkliwe. Dobra wiadomość jest taka, że cieknącą rurę w ścianie można naprawić bez kucia ścian. Jest to możliwe za sprawą polimeryzacji rur. Sprawdź >>

Proces naprawy nieszczelnej rury odbywa się w trzech zasadniczych etapach.

Po pierwsze: ocena stanu technicznego rur

Zanim podjęte zostaną jakiekolwiek prace naprawcze, należy przeprowadzić monitoring w celu oceny stanu technicznego instalacji. Niekiedy konieczne jest dokładne oczyszczenie rur, gdyż obecne w niej rdza i osady ograniczają widoczność konstrukcji, a więc niemożliwa jest ocena stanu rury.

Po drugie: czyszczenie rur

Zaleca się, aby podczas czyszczenia stosować metodę mechaniczną, gdyż ta pozwala pozbyć się z rur wszelkich, nawet najtrudniejszych, zanieczyszczeń. Metoda ciśnieniowa nie zda tutaj egzaminu, gdyż pozostawia ona na rurach nalot, a ten z kolei utrudni nałożenie materiału.

Naprawa cieknącej rury w budynku

Po trzecie: nakładanie masy polimerowej

Dopiero oczyszczone i wysuszone rury są gotowe na przyjęcie masy polimerowej (ElastoFlake). Masa nakładana jest szczotką bądź natryskowo na wewnętrzne ścianki rur, po jej zastygnięciu tworzy się nowa powłoka. Co ważne – powstała warstwa nie zmniejsza średnicy rury.

Zatem dwie pierwsze czynności – ocena stanu oraz czyszczenie – stanowią swoisty wstęp do kluczowej czynności, jaką jest polimeryzacja. Tak, jak już zostało wspominane, metoda ta nie wymaga usuwania zniszczonych rur. Pozwala nie tylko na naprawę miejscowych nieszczelności, lecz także na renowację całych pionów w budownictwie wielolokalowym. Skorzystaj z pomocy fachowca >>

Firma Kan-fix specjalizuje się w renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake. Na uwagę zasługuje fakt, że firma prowadzi renowację wszystkich rur o średnicy od fi 50 do fi 200. Ponadto posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur,monitoring budynku,monitoring rur,monitoring kanalizacji]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl