CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Instalacja centralnego ogrzewania - jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem i zminimalizować ryzyko awarii? ‎
http://a001.administrator24.info/caleffi-separator-dirtmagr/▲
Czy wiesz, że możesz usunąć zanieczyszczenia z wody instalacyjnej dzięki czemu Twoje urządzenia jak i cała instalacja będą pracowały dłużej i lepiej? Ryzyko uszkodzenia urządzeń jak i samej instalacji jest ...
Kategorie: instalacje co, separator, usuwanie zanieczyszczeń z instalacji, separator magnetyczny,filtry,

Kredyt mieszkaniowy - jak się do niego przygotować?

 direct.money.pl  |  24.02.2020

Kredyt mieszkaniowy to dla wielu osób jedyna szansa na posiadanie własnego lokum. Jednocześnie jest to bardzo poważne zobowiązanie, podejmowane z reguły na wiele lat. Tym bardziej więc należy świadomie przygotować się do zawarcia takiej umowy.

1. Od czego zacząć starania o kredyt mieszkaniowy?
2. Kredyt mieszkaniowy a twoja zdolność finansowa
3. Kredyt hipoteczny a wkład własny
4. Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Od czego zacząć starania o kredyt mieszkaniowy?

Szukasz kredytu mieszkaniowego? Sprawdź oferty direct.money.pl. Dzięki nim szybko zorientujesz się, jakiej wysokości byłaby potencjalna rata, jaką musiałbyś spłacać miesięcznie, jak wysokie byłoby oprocentowanie kredytu, w końcu czy w ogóle masz na niego szansę. Na samym początku liczy się bowiem określona zdolność kredytowa, która warunkuje to, jaki kredyt i na jakich warunkach można dostać. Przygotowywanie dokumentów i gromadzenie danych do wniosku kredytowego powinno odbywać się właściwie jednocześnie z poszukiwaniem najlepszej oferty kredytowej. O kredycie mieszkaniowym warto jednak pomyśleć na wiele miesięcy przed jego zaciągnięciem. 

Kredyt mieszkaniowy a twoja zdolność finansowa

Zdolność kredytowa to właściwie obecnie najważniejszych czynnik warunkujący otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Liczą się tutaj nie tylko dochody, choć one są oczywiście najważniejsze. Ważna jest zarówno wysokość miesięcznych dochodów, jak i to w ramach jakiej umowy są one uzyskiwane. Najwyżej punktowana jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Znaczenie dla zdolności kredytowej mają oczywiście także wszystkie inne zobowiązania finansowe, które zostały do tej pory zaciągnięte, a ich spłata nie jest jeszcze ukończona. Bardzo ważne dla zdolności kredytowej jest to, czy kredyty, pożyczki, karty kredytowe są regularnie spłacane. Każde opóźnienie ma negatywny wpływ na ocenę w BIK, która w ogromnym stopniu warunkuje decyzję kredytową. Znaczenie oczywiście ma także poziom życia, miesięczne wydatki liczba osób na utrzymaniu. Na część tych elementów kredytobiorca ma realny wpływ, dlatego warto, aby jak najwcześniej zadbał o budowanie swojej pozytywnej historii kredytowej oraz wysokiej zdolności finansowej.

Kredyt hipoteczny a wkład własny

Obecnie niemożliwe jest otrzymanie kredytu mieszkaniowego na całość inwestycji, niezależnie czy mowa o kupnie domu czy mieszkania. Kredytobiorca musi przedstawić w banku potwierdzenie przekazania określonych środków osobie sprzedającej nieruchomość. Banki z reguły żądają wkładu własnego na poziomie 10-20%, choć zdarza się, że w indywidualnych przypadkach wysokość wkładu własnego może być inna. Właściwie jedyną możliwością uzyskania kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego jest uczestnictwo w programie Mieszkanie dla Młodych. W tym przypadku jednak konieczne jest spełnienie warunku określonej kwoty dochodów, która nie przekracza ustalonego przez rząd (czyli autora programu) limitu. Warto także pamiętać, że niektórzy deweloperzy oraz banki oferują pożyczkę na wkład własny.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Przede wszystkim do złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy niezbędny jest dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy. Najczęściej jest to prawo jazdy lub paszport. Ponadto, niezbędne są zaświadczenia o rodzaju zatrudnienia, a także wysokości dochodów. Z reguły banki do kredytów hipotecznych i mieszkaniowych mają specjalne, osobne druki. Warto o to zapytać podczas przygotowań do złożenia wniosku. W niektórych przypadkach konieczne może być również przedstawienie wyciągów z banku potwierdzających rzeczywiste otrzymywane wynagrodzenie.

Bardzo ważnym dokumentem w przypadku ubiegania się o kredyt mieszkaniowy jest umowa przedwstępna ze sprzedającym nieruchomość, potwierdzająca wartość umowy, a także fakt jej zaistnienia. Banki oczekują również odpisu z księgi wieczystej (w przypadku rynku pierwotnego i wtórnego), potwierdzenia aktu własności (w przypadku rynku wtórnego). Potrzebne będą również zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami i podatkami, a także w przypadku firm potwierdzenie nadania numeru REGON i NIP.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej »

Śmietniki na osiedluŚmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi... Czytam więcej »


Najniższa cena gazu na rynku - zobacz, ile może kosztować gaz »

gaz jak może być taniTeraz możesz szybko, tanio i bezpiecznie zmienić sprzedawcę gazu. Możesz wybrać ofertę dopasowaną do siebie i swoich mieszkańców, dzięki czemu (...) Czytam więcej »


Co zrobić z nieestetycznymi śmietnikami, które szpecą osiedle? »

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi  »

Śmietniki w pojemnika kołowych zarzadzanie kompleksowe
Pojemniki kółkowe często brudne i rozrzucone po naszych podwórkach mogą zostać umieszczone w dedykowanych obudowach na nie zapewniających łatwość obsługi m.in. zintegrowane... Dowiedz się więcej »

Fachowe doradztwo i korzystne warunki współpracy wpływają na pełne zadowolenie Klientów – a to ich satysfakcja jest najlepszym wyznacznikiem jakości świadczonych... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Co zrobić by nie wymieniać rur i zabezpieczyć instalację CO?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

Zabezpieczenie instalacji co Otwieranie bramy telefonem
Każdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury i urządzenia instalacji ogrzewania, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama... czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


Czy zarządzasz węzłem cieplnym, który nie należy do Veolii? Przeczytaj to ważne!

węzeł cieplnyJeśli tak, to doskonale wiesz, że musisz zdbać o jego stan techniczny, regularnie przeprowadzać konserwacje i zadbać o dostępność części zamiennych - wszystko po to, aby niezależnie
...
zobacz więcej »


Domofony i wideodomofony na co zwrócić uwagę przy wyborze »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Domofony i wideodomofony odczyt liczników wody

System wideodomofonowy i domofonowy to optymalne rozwiązania dla nowej lub modernizowanej instalacji, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych osiedlach mieszkaniowych. Głównymi zaletami na jakie należałoby zwrócić uwagę jest prostota i ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Jak dostosować wydajność pomp wodnych do zapotrzebowania instalacji - proste i wydajne rozwiązanie »
Mamy rozwiązanie: jak zapewnić dostęp dla osób starszych i niepełnosprawnych gdy w budynku brakuje windy »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Windy schodowe
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów... czytam więcej » W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie jest łatwe... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? » »

Uszkodzona posadzka lastryko

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

3/2020

Aktualny numer:

Administrator 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Mechanizm podzielonej płatności
  • - Przegląd materiałów ociepleniowych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11623|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11181|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl