CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Kredyt mieszkaniowy - jak się do niego przygotować?

 direct.money.pl  |  24.02.2020

Kredyt mieszkaniowy to dla wielu osób jedyna szansa na posiadanie własnego lokum. Jednocześnie jest to bardzo poważne zobowiązanie, podejmowane z reguły na wiele lat. Tym bardziej więc należy świadomie przygotować się do zawarcia takiej umowy.

1. Od czego zacząć starania o kredyt mieszkaniowy?
2. Kredyt mieszkaniowy a twoja zdolność finansowa
3. Kredyt hipoteczny a wkład własny
4. Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Od czego zacząć starania o kredyt mieszkaniowy?

Szukasz kredytu mieszkaniowego? Sprawdź oferty direct.money.pl. Dzięki nim szybko zorientujesz się, jakiej wysokości byłaby potencjalna rata, jaką musiałbyś spłacać miesięcznie, jak wysokie byłoby oprocentowanie kredytu, w końcu czy w ogóle masz na niego szansę. Na samym początku liczy się bowiem określona zdolność kredytowa, która warunkuje to, jaki kredyt i na jakich warunkach można dostać. Przygotowywanie dokumentów i gromadzenie danych do wniosku kredytowego powinno odbywać się właściwie jednocześnie z poszukiwaniem najlepszej oferty kredytowej. O kredycie mieszkaniowym warto jednak pomyśleć na wiele miesięcy przed jego zaciągnięciem. 

Kredyt mieszkaniowy a twoja zdolność finansowa

Zdolność kredytowa to właściwie obecnie najważniejszych czynnik warunkujący otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Liczą się tutaj nie tylko dochody, choć one są oczywiście najważniejsze. Ważna jest zarówno wysokość miesięcznych dochodów, jak i to w ramach jakiej umowy są one uzyskiwane. Najwyżej punktowana jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Znaczenie dla zdolności kredytowej mają oczywiście także wszystkie inne zobowiązania finansowe, które zostały do tej pory zaciągnięte, a ich spłata nie jest jeszcze ukończona. Bardzo ważne dla zdolności kredytowej jest to, czy kredyty, pożyczki, karty kredytowe są regularnie spłacane. Każde opóźnienie ma negatywny wpływ na ocenę w BIK, która w ogromnym stopniu warunkuje decyzję kredytową. Znaczenie oczywiście ma także poziom życia, miesięczne wydatki liczba osób na utrzymaniu. Na część tych elementów kredytobiorca ma realny wpływ, dlatego warto, aby jak najwcześniej zadbał o budowanie swojej pozytywnej historii kredytowej oraz wysokiej zdolności finansowej.

Kredyt hipoteczny a wkład własny

Obecnie niemożliwe jest otrzymanie kredytu mieszkaniowego na całość inwestycji, niezależnie czy mowa o kupnie domu czy mieszkania. Kredytobiorca musi przedstawić w banku potwierdzenie przekazania określonych środków osobie sprzedającej nieruchomość. Banki z reguły żądają wkładu własnego na poziomie 10-20%, choć zdarza się, że w indywidualnych przypadkach wysokość wkładu własnego może być inna. Właściwie jedyną możliwością uzyskania kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego jest uczestnictwo w programie Mieszkanie dla Młodych. W tym przypadku jednak konieczne jest spełnienie warunku określonej kwoty dochodów, która nie przekracza ustalonego przez rząd (czyli autora programu) limitu. Warto także pamiętać, że niektórzy deweloperzy oraz banki oferują pożyczkę na wkład własny.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Przede wszystkim do złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy niezbędny jest dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy. Najczęściej jest to prawo jazdy lub paszport. Ponadto, niezbędne są zaświadczenia o rodzaju zatrudnienia, a także wysokości dochodów. Z reguły banki do kredytów hipotecznych i mieszkaniowych mają specjalne, osobne druki. Warto o to zapytać podczas przygotowań do złożenia wniosku. W niektórych przypadkach konieczne może być również przedstawienie wyciągów z banku potwierdzających rzeczywiste otrzymywane wynagrodzenie.

Bardzo ważnym dokumentem w przypadku ubiegania się o kredyt mieszkaniowy jest umowa przedwstępna ze sprzedającym nieruchomość, potwierdzająca wartość umowy, a także fakt jej zaistnienia. Banki oczekują również odpisu z księgi wieczystej (w przypadku rynku pierwotnego i wtórnego), potwierdzenia aktu własności (w przypadku rynku wtórnego). Potrzebne będą również zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami i podatkami, a także w przypadku firm potwierdzenie nadania numeru REGON i NIP.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... czytam więcej »


Jak płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Co wybrać do czyszczenia elewacji i klatek schodowych?

mycie nieruchomościW czasach wirusów, oprócz dbania o budynek pod względem czystości wizualnej, musimy także dbać też o czystość biologiczną. Co może pomóc nam w tych zadaniach? Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej?

pompy cieplne śmietniki w przestrzeni osiedlowej
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Śmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
4/2020

Aktualny numer:

Administrator 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Umowa najmu a tarcza antykryzysowa
  • - Rozliczanie kosztów ciepła po sezonie
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 12047|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11514|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl