CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Instalacja centralnego ogrzewania - jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem i zminimalizować ryzyko awarii? ‎
http://a001.administrator24.info/caleffi-separator-dirtmagr/▲
Czy wiesz, że możesz usunąć zanieczyszczenia z wody instalacyjnej dzięki czemu Twoje urządzenia jak i cała instalacja będą pracowały dłużej i lepiej? Ryzyko uszkodzenia urządzeń jak i samej instalacji jest ...
Kategorie: instalacje co, separator, usuwanie zanieczyszczeń z instalacji, separator magnetyczny,filtry,

Jak wybrać najlepszą kosiarkę spalinową?

 Castorama  |  24.02.2020

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego przydomowego warsztatu, jak również kolekcji akcesoriów amatora prac w ogrodzie jest sprawna i niezawodna kosiarka do trawy. Przyspieszy ona koszenie szybko rosnącej trawy, pomoże uporządkować otoczenie domu lub domku letniskowego. W sklepach dostępnych jest wiele rozmaitych modeli, które różnią się kształtem, wielkością oraz ciężarem, zasięgiem koszenia i przede wszystkim sposobem zasilania. Jak dopasować najlepszy sprzęt do Twojego trawnika, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, wielkość i ukształtowanie terenu oraz cenę?

Kiedy warto kupić kosiarkę spalinową?

Do wyboru masz przynajmniej kilkadziesiąt rodzajów kosiarek. Dzielą się one przede wszystkim ze względu na sposób zasilania. W każdej z grup znajdziesz kosiarki małe i duże, masywne i bardzo lekkie, a także proste w obsłudze, zasilane prądem elektrycznym, spalinowe lub akumulatorowe. Kluczową kwestią jest też ich cena, moc oraz zasięg. Gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie elementy, bez trudu dopasujesz sprzęt idealny dla siebie.

Jak wybrać najlepszą kosiarkę? Bardziej sprawdzi się kosiarka spalinowa czy elektryczna, a może samojeżdżąca? Zanim wybierzesz konkretny model, zacznij od postawienia sobie ważnych pytań: Jak duży teren potrzebujesz skosić i jak często będziesz używać kosiarki? Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup urządzenia i czy masz dostatecznie dużo miejsca do jego przechowywania? Kto najczęściej będzie kosił trawnik i czy ta osoba poradzi sobie ze skomplikowaną obsługą lub ciężką, mało mobilną maszyną?

Co sprawia, że kosiarka spalinowa posiada przewagę nad innymi? Kosiarka zasilana prądem elektrycznym za pomocą przewodu sprawdzi się w niewielkim ogródku, blisko domu i w sytuacji, gdy posiadasz podłączenie do prądu na terenie posesji. Gdy działka jest duża, będziesz potrzebować wyjątkowo długiego kabla do zasilania oraz przedłużacza, który może być problematyczny i często się rozłączać. Na dużym terenie praktyczniejsza będzie kosiarka spalinowa, która jest też bezpieczniejsza. Gdy używasz kosiarki elektrycznej, musisz uważać, by kabel nie dostał się pod ostrza, gdyż grozi to poważnym uszkodzeniem urządzenia, a w najgorszym przypadku stanowi ryzyko utraty zdrowia lub życia w wyniku porażenia.

Kosiarka akumulatorowa wykona pracę samodzielnie, gdy Ty będziesz relaksować się przy ulubionej książce lub kubku kawy. To atrakcyjny i praktyczny gadżet, lecz ma też swoje wady. Jej cena jest nieporównywalnie wyższa niż tradycyjnej kosiarki spalinowej. Taki sprzęt wymaga ponadto regularnego ładowania i konserwacji. Ten typ kosiarki nie sprawdzi się na nierównym terenie, trawniku, w którym występują duże dziury lub liczne kopce kretów. Zanim przystąpisz do koszenia, powinieneś usunąć wszelkie przeszkody z terenu, by nie zniszczyły ostrzy.

Kosiarka spalinowa ma dużą moc i jest wydajna, więc zda egzamin na skośnych powierzchniach, na nierównościach i w wysokiej trawie. Konserwacja tego sprzętu jest prosta. Kosiarki możesz używać również podczas niewielkiego deszczu i gdy na trawie zalega rosa.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem – parametry kosiarki spalinowej

Nie wiesz, czy zdecydować się na małą kosiarkę czy masywny, mocny sprzęt? Im większy trawnik, tym praktyczniejsza okaże się silniejsza maszyna o dobrych parametrach. Ułatwi Ci ona dokładne koszenie trawy i poradzi sobie z wyższą roślinnością.

Pierwszą składową najlepszego wyboru jest odpowiednia moc silnika. Im mocniejszy, tym lepszy – wraz z mocą zwiększa się też zazwyczaj rozmiar ostrza. Gdy wybierzesz za mały i zbyt słaby model na dużą łąkę czy trawnik, kosiarka szybciej się zużyje, może się zatykać i blokować, co wydłuży Twoją pracę. Optymalne będzie urządzenie o przedziale mocy między 4 a 6 KM. Szerokości koszenia w takich modelach to około pół metra.

Jaki wybrać silnik - dwusuwowy czy czterosuwowy? Model o silniku dwusuwowym potrzebuje więcej paliwa, jest głośniejszy i emituje więcej spalin. Silnik czterosuwowy jest cichszy, ale mniej zwrotny i trudniej się go prowadzi.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Jeśli zdecydujesz się na kosiarkę z napędem, będziesz cieszyć się większym komfortem pracy. Kosiarka z napędem opiera się na funkcjonowaniu przekładni ślimakowej, kątowej lub wału kardana. Wyjątkowo wygodna jest kosiarka z rozrusznikiem elektrycznym – wystarczy nacisnąć jeden przycisk i urządzenie jest już włączone.

Kosiarki z napędem są jednak nieco droższe i cięższe. Trudniej przez to nimi manewrować, nie sprawdzą się na niewielkim trawniku. Małą kosiarkę bez napędu łatwiej schowasz, lecz model ze wspomaganiem pomoże Ci szybciej doprowadzić do porządku duży teren przy domu lub w ogrodzie.

Kosiarka z koszem czy mulczująca?

Kosiarka mulczująca rozdrabnia i pozostawia świeżo skoszoną trawę na trawniku, zapewniając dodatkowe naturalnie nawożenie. Sprawdza się, gdy nie masz kompostownika lub nie chcesz zajmować się grabieniem wyschniętej trawy. Kosiarka z koszem od razu zbiera skoszone rośliny do pojemnika, który opróżnisz poprzez odpięcie go od maszyny. Ten sprzęt pozostawia trawnik idealnie przygotowany do korzystania przez domowników, bez trawy na tarasie lub schodach. Niezależnie od tego, na jaki typ kosiarki się zdecydujesz, pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu i konserwacji – dzięki temu będzie z Tobą przez lata, zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej »

Śmietniki na osiedluŚmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi... Czytam więcej »


Najniższa cena gazu na rynku - zobacz, ile może kosztować gaz »

gaz jak może być taniTeraz możesz szybko, tanio i bezpiecznie zmienić sprzedawcę gazu. Możesz wybrać ofertę dopasowaną do siebie i swoich mieszkańców, dzięki czemu (...) Czytam więcej »


Co zrobić z nieestetycznymi śmietnikami, które szpecą osiedle? »

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi  »

Śmietniki w pojemnika kołowych zarzadzanie kompleksowe
Pojemniki kółkowe często brudne i rozrzucone po naszych podwórkach mogą zostać umieszczone w dedykowanych obudowach na nie zapewniających łatwość obsługi m.in. zintegrowane... Dowiedz się więcej »

Fachowe doradztwo i korzystne warunki współpracy wpływają na pełne zadowolenie Klientów – a to ich satysfakcja jest najlepszym wyznacznikiem jakości świadczonych... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Co zrobić by nie wymieniać rur i zabezpieczyć instalację CO?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

Zabezpieczenie instalacji co Otwieranie bramy telefonem
Każdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury i urządzenia instalacji ogrzewania, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama... czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


Czy zarządzasz węzłem cieplnym, który nie należy do Veolii? Przeczytaj to ważne!

węzeł cieplnyJeśli tak, to doskonale wiesz, że musisz zdbać o jego stan techniczny, regularnie przeprowadzać konserwacje i zadbać o dostępność części zamiennych - wszystko po to, aby niezależnie
...
zobacz więcej »


Domofony i wideodomofony na co zwrócić uwagę przy wyborze »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Domofony i wideodomofony odczyt liczników wody

System wideodomofonowy i domofonowy to optymalne rozwiązania dla nowej lub modernizowanej instalacji, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych osiedlach mieszkaniowych. Głównymi zaletami na jakie należałoby zwrócić uwagę jest prostota i ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Jak dostosować wydajność pomp wodnych do zapotrzebowania instalacji - proste i wydajne rozwiązanie »
Mamy rozwiązanie: jak zapewnić dostęp dla osób starszych i niepełnosprawnych gdy w budynku brakuje windy »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Windy schodowe
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów... czytam więcej » W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie jest łatwe... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? » »

Uszkodzona posadzka lastryko

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

3/2020

Aktualny numer:

Administrator 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Mechanizm podzielonej płatności
  • - Przegląd materiałów ociepleniowych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18463|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 11623|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11181|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl