CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Przypominamy: Wilo wyszło z inicjatywą nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach? ‎
http://a001.administrator24.info/wilo-pomoc-szpitalom▲
Na początku wybuchu epidemii pisaliśmy o akcji Wilo „#pomagamszpitalom”, dzisiaj chcemy pochwalić to przedsięwzięcie, bo niewątpliwie można mówić o...
Kategorie: pompy, hydrofory, koronawirus, epidemia, ogrzewanie, podwyższanie ciśnienia wody

Kosiarka spalinowa - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

 Castorama  |  28.02.2020  |  1
Źródło: unsplash.com

Kosiarki spalinowe to niezbędne urządzenia w każdym ogrodzie. Tym bardziej, jeśli sporą jego część zajmuje trawa, o którą należy odpowiednio dbać. Wybór idealnego sprzętu nie zawsze jest łatwy i prosty, jakby się to wydawało. Nie wystarczy wejść do sklepu ogrodniczego i kupić kosiarkę spalinową. Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pomogą w wyborze tej jedynej i idealnej, która będzie gwarantować przede wszystkim długą żywotność i ergonomię oraz komfort pracy.

 

1. Kiedy warto kupić kosiarkę spalinową?
2. Na co zwrócić uwagę przed zakupem - parametry kosiarki spalinowej
3. Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?
4. Kosiarka z koszem czy mulczująca?

 Kiedy warto kupić kosiarkę spalinową?

 Kosiarka spalinowa to urządzenie niezbędne w każdym ogrodzie, gdzie zasiana została trawa. Nie zawsze jednak jest konieczność jej kupowania, jeśli jest od kogo ją pożyczyć. Czy nie lepiej jednak mieć swój sprzęt? Wybór kosiarki spalinowej nie musi należeć do najłatwiejszych. Liczne oferty producentów urządzeń i akcesoriów do ogrodu potrafią przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak przed samym zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • jaka jest powierzchnia trawnika do skoszenia?
  • w jakim stanie jest trawnik? 
  • czy podłoże jest równe, czy trzeba umiejętnie operować kosiarką?
  • gdzie będzie przechowywana kosiarka?

Wystarczy kilka odpowiedzi i obraz odpowiedniej kosiarki spalinowej sam się ukaże przed oczami. Modele oferowane w sklepach są najróżniejsze. Mogą być samojezdne, w postaci małego traktorka, a także ręczne, które zawieszane są na pasach na plecach. Oczywiście można także wybrać kosiarkę akumulatorową lub zasilaną prądem elektrycznym. Trzeba jednak wiedzieć, że ich cena jest znacznie wyższa, a ciągnący się kabel lub rozładowana kosiarka w połowie trawnika, mogą okazać się frustrujące.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem - parametry kosiarki spalinowej

Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia zawsze sprawdza się, jakie ma parametry. Muszą one być odpowiednio dopasowane to rodzaju prac. Sprzęt, który nie podoła zadaniom i wymaganiom użytkownika będzie po prostu złym zakupem i pieniędzmi wyrzuconymi w błoto kolokwialnie mówiąc. Co jest ważne w przypadku kosiarki spalinowej?

 Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc silnika. Jest to najważniejszy parametr, który gwarantuje szybkie i dobre koszenie trawnika. Niekiedy zakup wymaga dołożenia kilkudziesięciu złotych, jednak w dłuższej perspektywie czasu koszty z pewnością się zwrócą. Szybsze i wydajniejsze koszenie sprawi, że kosiarka będzie potrzebować mniej paliwa, aby obrobić cały teren. Kolejnym istotnym parametrem, który bezwzględnie powinien być brany pod uwagę jest szerokość koszenia oraz jakość noży.

Oczywiste jest, że im większa kosiarka, tym większe pole może skosić, jednak nie zrobi tego, jeśli noże szybko będą się tępić. Ponadto większa moc silnika sprawi, że noże będą obracać się szybciej, dzięki czemu będą mniej się zużywać podczas pracy. To wszystko przekłada się na koszty eksploatacyjne, które mogą być niekiedy bardzo duże. 

Jeśli chodzi o silnik należy także dodać, że optymalnym wyborem będzie kosiarka o mocy od czterech do sześciu koni mechanicznych. Ponadto do wyboru użytkownika jest silnik dwusuwowy lub czterosuwowy. Zarówno jeden, jak i drugi ma swoje wady i zalety. Pierwszy z nich jest lżejszy, jednak pracuje znacznie głośniej i zużywa więcej paliwa, natomiast drugi jest cichszy, bardziej oszczędny, ale za to cięższy, co przekłada się na możliwości manewrowania kosiarką.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

W tym aspekcie zdania są podzielone. Jedni wolą kosiarki spalinowe, które będą miały własny napęd, inni wolą sami je pchać. Przede wszystkim główną zaletą napędu jest fakt, że pracuje się znacznie bardziej komfortowo z taką kosiarką. W trudnym terenie pomaga on wjechać pod górę, co mniej męczy użytkownika. Decydując się na taki model należy brać pod uwagę głównie te z napędem na tylne koła. Wielu producentów w swojej ofercie ma takie rozwiązania. Sprawdź ofertę kosiarek spalinowych w sklepie https://www.castorama.pl/

Przewaga kosiarek, które nie są wyposażone w napęd polega na ich niższej cenie. Ponadto są znacznie lżejsze, gdyż nie potrzebują dodatkowych elementów w silniku oraz samego napędu. Znacznie łatwiej jest także nimi manewrować, a więc nadadzą się idealnie na małą działkę lub ogród. 

Kosiarka z koszem czy mulczująca?

Wybierając kosiarkę spalinową należy zwrócić na jeszcze jeden ważny aspekt. Warto wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma ona rozrzucać skoszoną trawę dookoła, czy lepiej jak będzie zbierać do kosza? Zaletą pojemnika jest to, że często podczas koszenia trawy sprzęt zbiera również gałązki i inne resztki, dzięki czemu można bardzo dokładnie wszystko pozbierać i wsypać do kompostownika. 

Zalegająca trawa w ogrodzie z czasem wyschnie i zamieni się w siano, które można także pozbierać i wykorzystać. Równie dobrze można ją zostawić na trawniku, aby użyźniła glebę. Nie poleca się jednak takiego rozwiązania, jeśli trawa urosła zbyt wysoka. Tak więc wybór między kosiarką z koszem a mulczującą zależy przede wszystkim od własnych preferencji i jakości trawnika.

Komentarze

(1)
Bielik | 09.03.2020, 07:04
Jak się ma duży kawałek trawnika do skoszenie nie polecam kosiarek bez własnego napędu, miałem taką i szybko wymieniłem
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek wokół nieruchomości»

Porządek wokół nieruchomościSprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... Czytam więcej »


Jaki piec (kocioł) gazowy wybrać? »

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnoszenia ciśnienia wody »

kociol gazowy kondensacyjny w kuchni poradnik doboru pomp
Właśnie jesteś na etapie wyboru kotła do budynku lub domu i im więcej czytasz tym mniej wiesz? Poznaj kotły kondensacyjne. Oszczędność i... Chcę wiedzieć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy place zabaw wracają? Zobacz, jak rozbudować plac zabaw na osiedlu! »

Place zabaw na osiedluPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i... Czytam więcej »


Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

Wiaty śmietnikoweBiorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę... Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Dobudowa windy w bloku - ile to kosztuje?

pompy cieplne Brak windy w budynku
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Z powodzeniem sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, hotelach, obiektach publicznych, budynkach przemysłowych i sportowych. Wszystkie "windy" od udźwigu... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Dezynfekcja termiczna instalacji - co zastosować i jak zabezpieczyć instalację wodną?

Czym wyczyścić części wspólne i elewację nieruchomości? »

dezynfekcja wody w instalacji Czyszczenie części wspólnych
Często mówimy „woda to życie”, ale woda w pewnych warunkach może również nieść ze sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do utrzymania porządku wokół i wewnątrz elewacji to połowa sukcesu. Do tego dochodzi wydajność, energooszczędność i... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać  »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Ciepła woda użytkowa odczyt liczników wody

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Detektory gazów w garażach Program dla zarzadcy
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Oto sposób na monitoring budynku lub osiedla?
Gdzie ubiegać się o pożyczkę termomodernizacyjną? »
monitoring osiedla i budynku pożyczka termomodernizacyjna
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków... zobacz przewidywane koszty pożyczki»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19237|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12604|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11736|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl