CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 9/2018

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Instalacja centralnego ogrzewania - jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem i zminimalizować ryzyko awarii? ‎
http://a001.administrator24.info/caleffi-separator-dirtmagr/▲
Czy wiesz, że możesz usunąć zanieczyszczenia z wody instalacyjnej dzięki czemu Twoje urządzenia jak i cała instalacja będą pracowały dłużej i lepiej? Ryzyko uszkodzenia urządzeń jak i samej instalacji jest ...
Kategorie: instalacje co, separator, usuwanie zanieczyszczeń z instalacji, separator magnetyczny,filtry,

Udogodnienia w inwestycjach deweloperskich

Sonda przeprowadzona przez serwis RynekPierwotny.pl na temat świadomości zakupowej osób szukających mieszkania
 Redakcja  |  02.03.2020  |  1
fot. RynekPierwotny.pl

Jakie udogodnienia można znaleźć w nowych inwestycjach? Co stanowi standard w segmencie popularnym, a co możemy uznać za luksus? Eksperci RynekPierwotny.pl w sierpniu 2019 roku przeprowadzili sondę na temat świadomości zakupowej osób szukających mieszkanie. Wynika z niej, że nabywcy stali się bardziej wymagający, zorientowani w ofercie mieszkaniowej oraz zwracają uwagę na dodatkowe udogodnienia oferowane w danej inwestycji.

Współcześni klienci poszukują takiego projektu mieszkaniowego, który będzie uwzględniał szeroki wachlarz ich potrzeb. Nie kupują już samego lokalu, a miejsce do życia, które ma zapewnić im komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wraz ze zmianą oczekiwań nabywców zmienia się również oferta deweloperów, którzy starają się zadbać o kompleksowe zaspokojenie ich potrzeb. Na osiedlach powstają place zabaw, specjalnie zaprojektowane tereny zielone, otwarte dziedzińce oraz strefy rekreacyjne, które mają pomóc w nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Powstaje też coraz więcej inwestycji „bez barier”, które poprawiają jakość życia osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

W nowych inwestycjach popularność zyskuje system smart home, który w wygodny sposób, za pomocą smartfonu czy tabletu, pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu. Do innych udogodnień, coraz częściej oferowanych przez deweloperów, należą rozwiązania ekologiczne, wśród nich m.in. panele fotowoltaiczne pozwalające na zmniejszenie zużycia prądu czy stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Ciekawą opcją są również pakiety wykończeniowe. Co prawda „wykończenie pod klucz” nadal dostępne jest przede wszystkim w inwestycjach o podwyższonym standardzie i dedykowane klientom o bardziej zasobnym portfelu bądź inwestorom mieszkaniowym.

Może Cię zainteresuje: Za ile Polacy kupują mieszkania?

Radosław Bieliński (Dom Development S.A.)

Staramy się zawsze tworzyć atrakcyjne miejsca, podnoszące codzienny komfort życia i sprzyjające integracji sąsiedzkiej. 

Nasze inwestycje są zgodne z najnowszymi trendami. Często wykorzystujemy w nich ciekawe, europejskie inspiracje. Wykorzystujemy także liczne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia energii np. panele fotowoltaiczne. Wraz z rozwojem rynku nasi klienci przywiązują coraz większą wagę nie tylko do jakości, lecz także estetyki inwestycji mieszkaniowych i otaczającej ich przestrzeni miejskiej. Na terenie większości naszych inwestycji planowane są miejsca umożliwiające rekreację, czy uprawianie sportu, place dla dzieci i inne udogodnienia, np. dla rowerzystów. Obecne na naszych osiedlach liczne prace artystów m.in. murale, mozaiki, neony czy nowoczesne instalacje są ważnym akcentem estetycznym. W połączeniu z zadbaną zielenią i innymi częściami wspólnymi, które służą wypoczynkowi tworzą ciekawe miejsca do życia.  

Andrzej Gutowski (Ronson Development)

Jedną z cech, która wyróżnia osiedla Ronson Development, jest oferta rekreacyjna dla mieszkańców. Nasze inwestycje często planujemy w miejscach zlokalizowanych w pobliżu terenów zielonych, dbamy też o stworzenie w każdym z osiedli jak największej przestrzeni wypoczynkowej wypełnionej roślinnością. W takim otoczeniu często umieszczamy siłownie plenerowe, które zapewnią mieszkańcom dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Takie siłownie powstają m.in. na naszych osiedlach Vitalia Residence we Wrocławiu, Miasto Moje i Ursus Centralny w Warszawie. 

Także w projekcie Nova Królikarnia na warszawskim Mokotowie bardzo mocno stawiamy na bliską relację z przyrodą i wspieramy proekologiczne postawy. Dlatego właściciele luksusowych domów, które powstają w trzecim etapie inwestycji, będą mogli korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych. Te niezwykłe domy w sercu starego Mokotowa będą także w standardzie wyposażone w system typu „smart home”, dzięki któremu sprzętami i innymi funkcjami w domu można sterować za pomocą aplikacji w smartfonie. 

Joanna Chojecka (ROBYG SA)

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Na naszych osiedlach występują: instalacje światłowodowe, panele fotowoltaiczne, klimatyzacje, elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne oraz system monitoringu, znacząco podwyższające bezpieczeństwo. Wykorzystanie naturalnych zasobów (np. światła słonecznego) pozwala obniżyć czynsz i dbać o środowisko.

Każde mieszkanie w ROBYG jest jednocześnie inteligentnym domem – zaawansowane rozwiązanie technologiczne pozwalają sterować oświetleniem, multimediami i ochroną za pomocą urządzeń mobilnych. We wszystkich lokalach zainstalowany jest – bez dodatkowych opłat – system Smart House, który pozwala kontrolować domową elektronikę za pomocą urządzenia mobilnego.

Osiedla ROBYG posiadają także instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. 

Zbigniew Juroszek (ATAL)

Oczekiwania nabywców nieruchomości rosną. Atrakcyjna inwestycja mieszkaniowa musi oferować nową jakość życia i szereg ponadstandardowych udogodnień. Ten trend ma bezpośrednie przełożenie na naszą ofertę. Przykładem inwestycji, której koncepcja jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientów, jest ATAL Baltica Towers. Niepowtarzalne połączenie udogodnień na terenie osiedla, takich jak kort tenisowy, ogólnodostępne tarasy widokowe na ostatnich kondygnacjach, lobby z recepcją, siłownia oraz strefa relaksu wraz z saunami, tworzą wyjątkową atmosferę do spędzania wolnego czasu. Rozbudowaną przestrzeń rekreacyjną oferujemy w wielu innych inwestycjach ATAL – dla przykładu w Sokolskiej 30 Towers nabywcy będą mieli dostęp do klubu malucha, siłowni i sauny, a w Modern Tower powstaje klub fitness z siłownią i tarasy widokowe na ostatnim piętrze.

Nasi klienci cenią także zrównoważone budownictwo i optymalizacje, które w sposób namacalny ułatwią im życie. Są to chociażby technologie zwiększające efektywność energetyczną budynków, intuicyjne i energooszczędne systemy oświetleniowe, a także systemy podnoszące bezpieczeństwo i komfort, m.in. całodobowy monitoring. Ponadto wyposażamy inwestycje w rozwiązania, które będą ułatwiały przyszłym mieszkańcom proekologiczne zachowania. Przykładem takiego udogodnienia są chociażby umieszczane w wybranych inwestycjach przy miejscach parkingowych stacje do ładowania samochodów elektrycznych. 

Aleksandra Goller (Skanska)

Budując nasze mieszkania przede wszystkim dbamy o to, aby były one odpowiednie dla wszystkich: osób zdrowych i z niepełnosprawnością, starszych i młodych, rodzin z dziećmi oraz ludzi bardzo aktywnych fizycznie. Oznacza to, że dbamy o to, aby mieszkania budowane były w duchu dostępności. Nasze dwie inwestycje mieszkaniowe tj. Holm House 1 oraz Osiedle Mickiewicza bud. E, jako jedyne w Polsce posiadają certyfikat Fundacji Integracja “Obiekt bez barier”. Mieszkańcy znajdą tam lokale, do których wejścia są bezprogrowe, wyjścia na balkon mają obniżony próg, skrzynki na listy są zamontowane niżej niż standardowo – tak aby osoba jeżdżąca na wózku mogła swobodnie z nich korzystać, a przy windach znajduje się informacja w alfabecie Braille'a.

W tym roku inwestujemy również w nawiewniki antysmogowe i antyalergiczne, które stanowią skuteczną barierę przed niebezpiecznymi dla zdrowia cząsteczkami pyłu typów PM10 i PM25, równocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza w mieszkaniu. Innym smart rozwiązaniem, które wprowadzamy w naszych inwestycjach, są termostaty, które umożliwiają zarządzanie ogrzewaniem mieszkania. Połączony z aplikacją i centralą mieszkaniową system pozwala na zdalną regulację temperatury i określenie harmonogramów grzewczych. Na naszych osiedlach aranżujemy zieleń o zwiększonej efektywności filtracji powietrza, jak również instalujemy zewnętrzne czujniki jakości powietrza połączone z aplikacją mobilną. Dzięki nim każdy z mieszkańców może skontrolować jakość powietrza w najbliższym otoczeniu swojego domu. 

Zależy nam również na tym, aby nasze osiedla umożliwiały oszczędność czasu jego mieszkańcom oraz były miejscem wygodnym do życia teraz i w przyszłości. Na decyzję zakupową wpływa już bowiem nie tylko bliskość sklepów, aptek, poczty, obiektów sportowych czy ścieżek rowerowych. Trendem, na który zwracają uwagę konsumenci, są zlokalizowane w najbliższym sąsiedztwie punkty ładowania samochodów elektrycznych, stacje rowerowe, paczkomaty, a nawet smart ławki (ławki fotowoltaiczne), gdzie można jednocześnie wypocząć i podładować telefon czy laptop.

Artur Pietraszewski (Polnord)

Polnord sukcesywnie wdraża w swoich projektach strategię „eko-premium”. Dlatego nasze budynki charakteryzują się starannie zaprojektowanymi przestrzeniami wspólnymi z atrakcyjnie zaprojektowaną zielenią oraz troską o drobiazgi, które ułatwiają codzienne życie. To zarówno implementowane w wybranych projektach rozwiązania „smart home” jak i np. praktyczne rozwiązania w przestrzeniach wspólnych pozwalające na obniżenie kosztów zarządzania nieruchomością, duże okna czy ponadstandardowej wielkości balkony nawet dla najmniejszych lokali. Cały czas wsłuchujemy się w potrzeby rynku i staramy się reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

Cezary Grabowski (Bouygues Immobilier Polska)

Standardem jest podziemna hala garażowa, w większości budynków mieszkańcy mają dostęp do komórek lokatorskich, pomieszczeń na wózki i rowery. Dużą uwagę przykładamy do właściwego zagospodarowania terenu inwestycji z atrakcyjnymi patio, placami zabaw i zielenią. Zagospodarowane otoczenie ma zachęcać do spędzania czasu na zewnątrz i do integracji z sąsiadami. Standardowym udogodnieniem są także lokale usługowe w parterach, a także ogródki, tarasy i balkony przynależne do mieszkań. W najnowszych budynkach takich jak Jagiełły 6, Centreville, Zajezdnia Wrocław i Grochowska 230 zaprojektowaliśmy reprezentacyjne hole wejściowe, które są wizytówką inwestycji. Występują także niestandardowe udogodnienia takie jak klub mieszkańca w Zajezdni Wrocław czy taras na dachu budynku Jagiełły 6. Z kolei w Centreville na mieszkańców czekają luksusowe dwupoziomowe apartamenty z tarasami wychodzącymi na kilka stron miasta.

Może Ci się spodoba: Przeciętny Polak pracuje na „M” o 3 lata krócej

Iwona Kruk (Wawel Service)

Inwestycje Wawel Service to przede wszystkim atrakcyjne dla klientów lokalizacje, które cechują dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta i innymi dzielnicami, rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa oraz bliskość terenów rekreacyjnych, aby przyszli mieszkańcy mieli w zasięgu ręki wszystko, czego najbardziej potrzebują. Dbając o ich komfort projektujemy mieszkania charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością. Dodatkowymi udogodnieniami są możliwość ładowania samochodów elektrycznych w budynku Apartamenty Nowa Bonarka przy ul. Klonowica w Krakowie czy nowoczesne platformy do parkowania w Lema II w Krakowie.

Wojciech Duda (Duda Development)

Stawiamy na sprawdzone rozwiązania, ale też dbamy o to, by każda z naszych inwestycji odznaczała się jakąś wartością dodaną. Dobrym przykładem może być osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach koło podpoznańskiego Suchego Lasu. Zamiast, jak się to często zdarza, pozostawić ludzi mieszkających w nowopowstałych domach bez podstawowej infrastruktury, zmuszając ich do dojazdów przez błoto i wertepy, postawiliśmy na równoległe tworzenie budynków oraz infrastruktury – chodników, oświetlenia, ulic. Podobną strategię zastosowaliśmy w przypadku zamkniętego osiedla Morasko Park na poznańskim Morasku. 

Leszek Chłuda (White Stone Development)

Aktualnie realizujemy inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach w Warszawie, Lesznowoli oraz Szczecinie. Są to osiedla oferujące wysokiej jakości architekturę i wykonanie, charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Projektujemy nasze inwestycje tak, aby wszystkie lokale mieszkalne na parterach miały swoje tarasy lub ogródki. Tworzymy przestrzenie, w których ludzie dobrze się czują i chętnie spędzają czas nie tylko wewnątrz swoich mieszkań, ale także poza nimi. Dbamy o to, aby wszystkie nasze projekty zapewniały mieszkańcom dostęp do zielonego patio i placu zabaw. Część przestrzeni na pierwszej kondygnacji przeznaczamy też na lokale usługowe, aby nasze osiedla tworzyły kompletne kawałki dzielnic i miast wzbogacając ich infrastrukturę.

Ewa Skibińska (BY MADE)

Legnicka 60C to projekt stworzony w odpowiedzi na potrzeby inwestorów, którzy zgłaszają coraz większe zainteresowanie lokalami na wynajem. W budynku znajdzie się wiele udogodnień, które ułatwią znalezienie najemców i wpłyną na komfort życia. Na parterze zaplanowaliśmy całodobową recepcję, strefę do co-workingu oraz kawiarnię lub restaurację. Na dachu zaprojektowaliśmy taras widokowy dla gości apartamentów. Z kolei pokoje zostanę wyposażone i wykończone w wysokim standardzie zapewniającym wielofunkcyjne rozwiązania np. składane meble, wiele miejsc do przechowywania, duże lustra optycznie powiększające przestrzeń, pralko-suszarka. Dodatkowo lokale zostaną wyposażone w system kontroli dostępu (otwieranie drzwi za pomocą karty i kodu). Przed budynkiem znajdą się miejsca postojowe dla samochodów i rowerów. Dużym udogodnieniem jest także bliskość przystanków tramwajowych oraz centrum handlowego Magnolia Park, które jest oddalone od naszego aparthotelu zaledwie o 50 m. 

Karolina Opach (Quelle Locum)

Park Leśny Bronowice to inwestycja rodzinna, zlokalizowana w cichym i zielonym miejscu. Z myślą o rodzinach z dziećmi, na terenie osiedla powstały dwa place zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Dodatkowo pomiędzy budynkami zaprojektowano ścieżkę do biegania oraz ścieżkę rowerową dla dzieci. Relaksowi sprzyjają alejki spacerowe z ławeczkami oraz ogród japoński. Wszystkie budynki wyposażone są w windy, a w większości z nich funkcjonują wózkownie.

Witold Indrychowski (MERARI)

W realizowanych przez nas inwestycjach staramy się zaproponować klientom różne udogodnienia w zależności od charakteru danego osiedla. W nowo powstającej inwestycji Zielone Rybitwy, składającej się z domów jednorodzinnych, każdy klient posiada na wyłączność: garaż, miejsce postojowe, własny ogródek. Na terenie inwestycji przewidziane są miejsca postojowe dla gości oraz plac zabaw dla dzieci. Ponadto oferujemy opłacony z góry roczny abonament  na telewizję, internet i telefon oraz podstawowy system inteligentnego domu z możliwością rozbudowy we własnym zakresie. Co ważne, klienci mają również bezpośredni dostęp do terenów zielonych. Z kolei w inwestycji Śliczna 36i6 oferujemy klientom mieszkania powyżej 57 mkw., średnio o powierzchni 75 mkw. Taki metraż zapewnia komfort “spokojnego” mieszkania, gdzie lokatorzy nie będą stale się wymieniać. Każdy właściciel będzie miał do dyspozycji duży taras, który powiększa przestrzeń mieszkalną i zapewnia miejsce do wypoczynku oraz komórkę lokatorską, ulokowaną na tym samym piętrze, co mieszkanie.

Agnieszka Jałoszyńska (Sky Investments)

Projektując osiedle Rodzinne Podolany, pragnęliśmy stworzyć komfortowe i funkcjonalne miejsce, które stanie się azylem dla przyszłych nabywców. Dlatego zadbamy o zieleń wokół budynków oraz elementy małej architektury jak wykończone chodniki, oświetlenie dróg wewnętrznych czy ławki, które zapewniają im odpoczynek po ciężkim dniu pracy tuż za oknami domu. Dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi oraz osób aktywnych zawodowo jest również usytuowanie osiedla w pobliżu przystanku autobusowego zapewniającego szybki dojazd w kierunku centrum Poznania.

Marlena Zapalska (Proxin Investment)

Coraz szybsze tempo sprzedaży mieszkań, jakie widoczne jest w ostatnich latach to nie tylko efekt wzrostu zamożności Polaków, ale przede wszystkim silna chęć posiadania własnego „M”. Polacy od lat znani są wśród Europejczyków jako naród, który odwrotnie od tendencji widocznych na starym kontynencie znacznie chętniej sięga po zakup mieszkania na własność, aniżeli np. wynajem długoterminowy. Jest to w dużej mierze związane z tym, że Polacy lubią czuć się niezależni oraz móc w pełni samodzielnie decydować o zmianie aranżacji przestrzeni oraz decydować, w jaki sposób ją użytkować.

Według naszych analiz najszybciej wyprzedawanym rodzajem mieszkań od lat są kawalerki oraz lokale dwupokojowe do metrażu 50m2, co tylko potwierdza tezy związane z tym, jakie czynniki są odpowiedzialne za szybką sprzedaż inwestycji deweloperskich. Wybierają je bowiem najczęściej osoby startujące w dorosłość bądź te, które zdecydowały się na założenie rodziny, czyli grupy najbardziej ceniące możliwość podejmowania samodzielnych decyzji.

Izabela Woźnicka (EBF Development)

Osiedle Reduta Nowe Podolany od początku miało być miejscem nie tylko funkcjonalnym, ale przede wszystkim stanowić odpowiedź na potrzeby wszystkich, którzy cenią tętniące życiem miasto, jednak pragną chwili spokoju i relaksu. Dlatego od początku projektując osiedle duży naciska stawialiśmy na małą architekturę (tzn. ławki, chodniki, oświetlenie). Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych lokatorach, którzy mogą bezpiecznie bawić się na dobrze wyposażonych placach zabaw usytuowanych na terenie osiedla, co gwarantuje, że rodzice bez obaw mogą pozwolić im na beztroską zabawę. Całość uzupełnia komunikacja miejska znajdująca się w pobliżu osiedla oraz liczne tereny zielone.

Maciej Bartczak (KM Building)

W każdej z naszych inwestycji, można znaleźć lokale z ogródkami i miejscami parkingowymi lub garażem oraz możliwością wykończenia pod klucz, według indywidualnych wymagań. W 3-kondygnacyjnych budynkach Zalasewo Park, mieszkania na parterze posiadają ogródki, a na 36 lokali w budynku przypada tyle samo miejsc w podziemnej hali garażowej oraz dodatkowe miejsca przed budynkami. Co istotne, 3-kondygnacyjny budynek wyposażony jest w komfortową windę. Natomiast nabywcy domów na osiedlu Rodzinny Zakątek k. Kórnika, mają własne ogródki przed domem, od 1 do 3 miejsc parkingowych, w zależności od układu oraz możliwość wprowadzenia bezpłatnej zmiany aranżacji wnętrz. Ponadto, całe osiedle jest dobrze zagospodarowane z drogami wewnętrznymi, placem zabaw i pawilonem handlowym. Docenianym udogodnienia obu tych inwestycji jest z pewnością dogodna lokalizacja, z dostępem do wszystkiego, co potrzebne do codziennego życia oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Krystian Cebulski (Enklawa Winogrady)

Osiedle ma konwencję zamkniętą, co gwarantuje bezpieczeństwo. Każdy budynek wyposażony jest w windy, standard części wspólnych nawiązuje do apartamentowego nowoczesnego stylu. W inwestycji znajdą się trzy rowerownie, plac zabaw, wewnętrzny, zielony dziedziniec z ławkami i aż 192 miejsca parkingowe (naziemne i w podziemnej hali garażowej). Każde z oferowanych mieszkań posiada balkon lub taras. Wyróżnia nas też nowoczesna architektura, gwarantująca prestiż i komfort.

Patrycja Pilarczyk (Nowa Murowana)

Przy inwestycji jest ogólnodostępny, duży parking, gdzie mieszkańcy mogą zostawić swoje samochody. Kupując lokal mieszkalny, klient otrzymuje gratis komórkę lokatorską, a jeśli chciałby posiadać indywidualne miejsce postojowe na auto, może je nabyć w cenie 4999 zł brutto. 

Razem z budynkami mieszkalnymi są przygotowywane drogi wewnętrzne z kostki brukowej, chodniki, oświetlenie, elementy małej architektury, będzie także plac zabaw.

Udogodnieniem jest bliskość stacji PKP, mieszkaniec osiedla w 30 minut może dotrzeć na dworzec główny w Poznaniu. Drugi atut to bliskość centrum Murowanej Gośliny, na zakupy można wybrać się spacerem, który trwałby zaledwie 5 min.

Michał Wawrzyniak (Grupa Partner)

Inwestycje są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, posiadają windy nawet w przypadku niskiej, kameralnej zabudowy. Proponujemy miejsca postojowe zarówno zewnętrzne jak i w podziemnej hali garażowej. Każda inwestycja ma też dodatkowe udogodnienia, np. Młyn nad Cybiną i Przystań Warta – pomieszczenia fitness, Nadolnik Compact Apartments to w zasadzie cały kompleks, gdzie w dawnym młynie inwestor, razem z architektami planuje stworzyć zaplecze handlowo-usługowe i komercyjne. Na terenie projektu Nadolnik będą też boiska i kort tenisowy.

Marek Smogór (Quadro Development)

Nasze inwestycje posiadają najważniejsze udogodnienia z punktu widzenia mieszkańca, czyli windy, miejsca parkingowe naziemne i w podziemnych halach garażowych, balkony oraz tarasy. Wybrane mieszkania posiadają ogródki, co w mieście jest sporym udogodnieniem. Wyróżnia nas ciekawy projekt, ponieważ lokale 2-pokojowe są dostępne w powierzchni od 35 mkw. To optymalne rozwiązanie, szczególnie dla osób szukających pierwszego mieszkania. Inwestycje Bosa 7, Sielska 14 i Piątkowska 103 wyróżniają się kameralnym charakterem, w zabudowie do pięciu kondygnacji.

Źródło: RynekPierwotny.pl

[deweloper, rynek pierwotny, standard mieszkań, preferencje kupujących, sonda]

Komentarze

(1)
Maliszkiewicz | 08.03.2020, 11:35
Nazywam się Maliszkiewicz Chcę wprowadzić idealną firmę pożyczkową dla każdego tutaj w moim kraju Właśnie potwierdziłem i otrzymałem alert kredytowy z mojego banku, że moje konto zostało zasilone kwotą 400 000 kwoty pożyczki, którą złożyłem od firmy pożyczkowej Stella Rene, którą śledziłem spełnił ich wymaganie i zapewnił wszystko, czego potrzebują po podpisaniu dokumentu umowy. Otrzymałem powiadomienie z mojego banku, że moje konto zostało zasilone i chcę użyć tego medium, aby podziękować, a także poinformować wszystkich, że Stella Rene pozostaje prawdziwą firmą, która pomaga w warunki kryzysu finansowego skontaktuj się dziś pod adresem e-mail mrsstellareneloanfirm1@gmail.com, aby uzyskać własną szybką pożyczkę i odnieść sukces do przełomu kredytowego, a dziś wszystkim zaświadczyłem, że ta firma pożyczkowa jest legalna i prawdziwa dzięki Stelli Rene, dyrektorowi generalnemu i zarządowi firma kocha was wszystkich.

Maliszkiewicz
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak ukryć śmietnik w przestrzeni osiedlowej »

Śmietniki na osiedluŚmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi... Czytam więcej »


Najniższa cena gazu na rynku - zobacz, ile może kosztować gaz »

gaz jak może być taniTeraz możesz szybko, tanio i bezpiecznie zmienić sprzedawcę gazu. Możesz wybrać ofertę dopasowaną do siebie i swoich mieszkańców, dzięki czemu (...) Czytam więcej »


Co zrobić z nieestetycznymi śmietnikami, które szpecą osiedle? »

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi  »

Śmietniki w pojemnika kołowych zarzadzanie kompleksowe
Pojemniki kółkowe często brudne i rozrzucone po naszych podwórkach mogą zostać umieszczone w dedykowanych obudowach na nie zapewniających łatwość obsługi m.in. zintegrowane... Dowiedz się więcej »

Fachowe doradztwo i korzystne warunki współpracy wpływają na pełne zadowolenie Klientów – a to ich satysfakcja jest najlepszym wyznacznikiem jakości świadczonych... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Co zrobić by nie wymieniać rur i zabezpieczyć instalację CO?

Jak otworzyć bramę telefonem i to bezpłatnie?

Zabezpieczenie instalacji co Otwieranie bramy telefonem
Każdego dnia w budynkach mieszkalnych wymieniane są rury i urządzenia instalacji ogrzewania, szczególnie piony wody ciepłej. Przyczyna jest zawsze ta sama... czytam dalej »

Bezpłatne, zdalne sterowanie bramą lub dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą uprawnionego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, z dowolnego miejsca na Ziemi? Możesz... chcę wiedzieć więcej»


Czy zarządzasz węzłem cieplnym, który nie należy do Veolii? Przeczytaj to ważne!

węzeł cieplnyJeśli tak, to doskonale wiesz, że musisz zdbać o jego stan techniczny, regularnie przeprowadzać konserwacje i zadbać o dostępność części zamiennych - wszystko po to, aby niezależnie
...
zobacz więcej »


Domofony i wideodomofony na co zwrócić uwagę przy wyborze »

Problem z odczytem liczników - "nie mogę zastać mieszkańców "

Domofony i wideodomofony odczyt liczników wody

System wideodomofonowy i domofonowy to optymalne rozwiązania dla nowej lub modernizowanej instalacji, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych osiedlach mieszkaniowych. Głównymi zaletami na jakie należałoby zwrócić uwagę jest prostota i ... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Na szczęście pomiar zużycia wody możemy ... chcę wiedzieć jak»


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Jak dostosować wydajność pomp wodnych do zapotrzebowania instalacji - proste i wydajne rozwiązanie »
Mamy rozwiązanie: jak zapewnić dostęp dla osób starszych i niepełnosprawnych gdy w budynku brakuje windy »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Windy schodowe
Urządzenia zapewniają wysoką oszczędność energii w sektorach zastosowań domowych i mieszkaniowych, takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, zaopatrzenie w wodę, zwiększanie ciśnienia, nawadnianie ogrodów... czytam więcej » W Polsce w budynkach wielorodzinnych mieszka ponad połowa z nas - z tego znaczna część w starych blokach z wielkiej płyty. Życie i mieszkanie w takim miejscu dla osoby starszej lub niepełnosprawnej nie jest łatwe... czytam dalej »

Dlaczego detektory gazów pełnią tak ważną rolę w wentylacji pomieszczeń zamkniętych?
Ocieplenie budynku -  jaki styropian wybrać »
Detektory gazów w garażach podziemnych Jaki styropian zastosować
Ciągła kontrola stężenia poziomu tlenku węgla w garażach podziemnych, nadziemnych, kanałach rewizyjnych, przejazdach, tunelach i innych zamkniętych obiektach, w których istnieje ryzyko powstania nadmiernego stężenia trującego gazu ... czytam więcej » Poznaj różne rodzaje oraz właściwości płyt styropianowych i dobierz do potrzeb swojego budynku... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Czy wiesz, jak naprawić lub odnowić posadzki z lastryko w budynku? » »

Uszkodzona posadzka lastryko

Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji... Czytam więcej »Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

3/2020

Aktualny numer:

Administrator 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Mechanizm podzielonej płatności
  • - Przegląd materiałów ociepleniowych
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 11623|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11181|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl