Artykuł sponsorowany

Wylewka pod wykładzinę PCV, dywanową lub panele LVT. Jakie rozwiązanie wybrać?

 WEBER  |  21.12.2020  |  1
Wylewka pod wykładzinę PCV, dywanową lub panele LVT. Jakie rozwiązanie wybrać?
Wylewka pod wykładzinę PCV, dywanową lub panele LVT. Jakie rozwiązanie wybrać?
Weber

W biurach, obiektach komercyjnych, wykładzina PVC, panele LVT lub wykładziny dywanowe w płytkach są uniwersalnym i trwałym rozwiązaniem posadzkowym. Wykładziny mocowane są specjalnymi klejami do wylewki (podkładu podłogowego), zatem wymagane jest, aby był on wykonany równo i miał odpowiednie parametry umożliwiające przyklejenie wykładziny.

Wyrównanie jastrychu

Jastrych, który jest wylewany na budowie, zazwyczaj nie oferuje odpowiedniej wytrzymałości, gładkości powierzchni i idealnego wypoziomowania. W przypadku wykładzin lub paneli klejonych, wielu producentów rekomenduje zastosowanie wcześniej wylewki samopoziomującej. Dlaczego? Na przyklejonych wykładzinach będziemy widzieli wszystkie nierówności podkładu, a od podłoża o niskiej wytrzymałości wykładziny mogą się odspajać. Wylewka samopoziomująca wzmocni i wyrówna podłoże, dzięki czemu uzyskamy finalnie idealnie przyklejoną wykładzinę.

Jaką wylewkę wybrać pod wykładzinę?

W systemie weberfloor znajdziemy kilka produktów, przeznaczonych zarówno do układania ręcznego jak i mechanicznego, które w zależności od rozwiązania, są polecane jako podkład pod wykładziny. Są to:

  • samopoziomujące masy szpachlowe stosowane do wygładzania podłoża cienką warstwą przed układaniem wykładzin,
  • samopoziomujące podkłady podłogowe do wyrównania lub poziomowania grubszą warstwą istniejącego podłoża przed położeniem wykończenia z wykładzin.

Wszystkie produkty Weber można stosować na jastrychy z ogrzewaniem podłogowym. Produkty, które są rekomendowane do tego typu prac, to:

  • weber.floor 4010 – samopoziomująca masa szpachlowa, grubość układania 1-6 mm
  • weber.floor 4020 – samopoziomująca masa szpachlowa o wysokiej wytrzymałości, szybkowiążąca, grubość układania 1-10 mm
  • weberfloor 4025 – ultraszybka masa samopoziomująca o bardzo wysokiej wytrzymałości, grubość układania 1-10 mm
  • weber.floor 4150 – samopoziomujący podkład podłogowy, o wysokiej wytrzymałości, grubość układania 2-30 mm.

Przed układaniem mas samopoziomujących należy pamiętać o stosowaniu preparatu gruntującego weber.floor 4716.

Porównanie wylewek pod wykładziny

Produkty szybkie – do błyskawicznego układania wykładzin

Wszystkie wymienione wyroby samopoziomujące, dzięki aplikacji maszynowej, znacząco podnoszą wydajność pracy i szybkość wykonywania prac. W ciągu jednej godziny można ułożyć materiał na powierzchni ponad 300 m². Co ważne, właściwości zapraw weberfloor umożliwiają wykonanie prac na bardzo dużych powierzchniach w jednym cyklu roboczym, przy czym podkład czy posadzka będą doskonale wypoziomowane. Materiał może być pompowany na odległość 120 m i wysokość do 30 m.

Wybór systemu błyskawicznego pozwala na wykonanie całej pracy (gruntowanie podłoża, nałożenie masy wyrównującej oraz przyklejenie wykładziny podłogowej PVC) w ciągu zaledwie jednego dnia. W przypadku weberfloor 4025 układanie wykładzin można rozpocząć już po 3 godzinach! Technologia Self Drying sprawia, że weberfloor 4025 wiąże w całości wodę chemicznie, przez co nie odparowuje, umożliwiając błyskawiczne kontynuowanie prac.

Jak przygotować pomieszczenia do układania wykładzin?

W pomieszczeniach, w których będą układane wykładziny podłogowe, temperatura powietrza powinna wynosić od 15°C do 30°C, temperatura podłoża od 15°C do 22°C (co najmniej 3°C powyżej punktu rosy), a wilgotność względna powietrza musi wynosić od 35% do 65%.

Takie warunki powinny być utrzymane w pomieszczeniu w trakcie układania wykładzin, jak również po jego zakończeniu. Gwałtowna zmiana tych warunków może spowodować deformację wykładziny. W przypadku podkładów cementowych z ogrzewaniem podłogowym przed rozpoczęciem robót konieczne jest przeprowadzenie procesu wygrzewania. Ma on na celu odprężenie podkładu oraz osiągnięcie przez niego odpowiedniej wilgotności. Jeśli po wygrzewaniu podkład nie osiągnął wymaganej wilgotności, wygrzewanie należy powtórzyć.

Wylewska pod wykładzinę

Jak przygotować wykładzinę do układania?

W celu aklimatyzacji wykładzina PVC powinna być ustawiona pionowo przez co najmniej 24 godziny przed rozwinięciem zwoju. W pomieszczeniu, w którym jest przechowywana, temperatura powietrza musi wynosić co najmniej 18°C. Następnie wykładzinę należy rozwinąć, pociąć na arkusze i pozostawić w pomieszczeniu na kolejne 24 godziny w celu rozprężenia materiału. Również opakowania z wykładziną tekstylną w płytkach powinny zostać otwarte i pozostawione w pomieszczeniu, w którym będą układane, przez co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem prac.

Jak zamocować wykładzinę?

Prawidłowo ułożona wykładzina powinna być przyklejona do podkładu na całej powierzchni. Do mocowania należy zastosować odpowiedni produkt:

Poznaj naszą pełną ofertę wyrobów podłogowych weberfloor >>

Chcesz otrzymać więcej informacji o podkładach podłogowych i masach szpachlowych na Twoją inwestycję? Skontaktuj się z najbliższym doradcą Weber ds. inwestycji podłogowych. Listę znajdziesz na stronie >>

 

Weber Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
Weber - Biuro w Warszawie
ul. Cybernetyki 9
02-677 Warszawa

801 620 000

 

[weber,systemy podłogowe,wylewki,wylewki pod wykładziny,weber floor]

Komentarze

(1)
damian1988 | 05.04.2021, 11:47
Fajną sprawą jest podkład pod panele, na dodatek panele układa się szybko i można to zrobić samemu.

http://https://podlogi24.net/wineo-2mm-profesjonalny-podklad-pod-panele-wyciszajacy,-ogrzewanie-mistrz-!-wineo-soundprotect-o_l_1523.html
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
3/2021

Aktualny numer:

Administrator 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - SRK N szansą dla rynku
  • - Koszty zarządu nieruchomością wspólną
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 21252|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 22955|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 13025|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl