Artykuł sponsorowany

Profesjonalna dezynfekcja gorącą parą wodną

 Kärcher Sp. z o.o.  |  22.04.2020  |  2
Profesjonalna dezynfekcja gorącą parą wodną
Profesjonalna dezynfekcja gorącą parą wodną
Kärcher Sp. z o.o.

W dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych zadań staje się właściwa dezynfekcja, nie tylko własnych rąk, ale przedmiotów oraz powierzchni. Jej zadaniem jest niszczenie aktywnie rosnących i wegetatywnych mikroorganizmów drobnoustrojowych.

W przypadku bakterii wymagane jest zmniejszone zanieczyszczeń do 5log , co oznacza redukcję ze 100 000 000 drobnoustrojów do 1 000 lub 99,999%. W eliminacji wirusów, skuteczny poziom zostaje osiągnięty, gdy zanieczyszczenie powierzchni zostanie zmniejszone do 4log , czyli redukcji ze 100 000 000 drobnoustrojów do 10 000 lub 99,99%. Pozostałe 0,001% jest ilością uważaną za niewystarczającą do wywołania zarażenia. Tym bardziej, że w przypadku wirusów (w odróżnieniu do bakterii) niewielka ich ilość nie pomnoży się w czystym otoczeniu. Dlatego tak ważna jest teraz dbałość o czystość otaczających nas sprzętów i powierzchni. Szczególnie w przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 sensowne jest stosowanie technologii czyszczenia parowego (temperatura strumienia pary powyżej 60 stopni C) nie tylko do czyszczenia ogólnego, ale także do czyszczenia dezynfekcyjnego.

Źródłem przenoszenia wirusa (droga kropelkowa), oprócz bezpośredniego kontaktu z chorym, mogą stać się często dotykane powierzchnie. Firma Kärcher poleca do tego celu profesjonalną parownicę SG 4/4 dzięki, której efektywną dezynfekcję wirusów otoczkowych (SARS-CoV-2) można osiągnąć dzięki punktowemu czyszczeniu powierzchni przez 30 sekund. Warto pamiętać, że czyszczenie parowe wykonane zgodnie z zaleceniami producenta parownicy (prędkość, temperatura, ustawienia urządzenia zgodnie z instrukcją) jest równie skuteczne jak dezynfekcja środkami dezynfekującymi. Kärcher nie zaleca dezynfekcji parą w obszarach krytycznych, takich jak pokoje pacjentów Covid-19, bloki operacyjne i inne obszary, w których występuje duże obciążenie proteinowe.

Moc dezynfekcji – parownica SG 4/4

Parownica SG 4/4 to profesjonalne urządzenia, dla których przeprowadzone w Niemczech testy skuteczności w usuwaniu wirusów otoczkowych (jak koronawirus, wirus grypy) z gładkich powierzchni wykazały 99,999% skuteczności, przy zachowaniu konkretnego reżimu technologicznego – punktowe czyszczenie profesjonalną parownicą Kärcher z maksymalnym ciśnieniem pary gładkich, twardych powierzchni przez 30 sek. (test: modyfikowany szczep Ankara wirusa krowianki).Urządzenie dedykowane jest do czyszczenia powierzchni w miejscach o podwyższonym standardzie higieny i znajdzie zastosowanie w hotelach, sklepach, restauracjach, instytucjach i miejscach publicznych oraz oczywiście branży utrzymania czystości – firmach sprzątających. Parownica czyści za pomocą tylko i wyłącznie gorącej pary. Nie stosuje się jakichkolwiek środków czyszczących. Wystarczy zwykła woda wodociągowa, by wytworzyć parę. Parownica ta posiada system dwóch zbiorników, dzięki czemu może pracować w trybie ciągłym. Bez konieczności czekania na wystudzenie bojlera, by napełnić go ponownie wodą. Jest to nie do przecenienia w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią i koniecznością ciągłej pracy urządzenia.  Z pomocą parownicy można czyścić wszelkiego rodzaju powierzchnie i przedmioty wodoodporne m.in.: armaturę, podłogi, kafelki na ścianach, ale też na przykład wózki sklepowe, koszyki itd. Urządzenie w zestawie z kompletem dysz i szczotek zwiększa zakres możliwości zastosowań i skuteczność czyszczenia.

dezynfekcja gorącą parą wodną


Moc pary – odkurzacz parowy SGV 8/5

Odkurzacz parowy to unikatowe połączenie zalet dwóch urządzeń: odkurzacza i parownicy. Dzięki temu może on czyścić parą i odsysać w jednym przejściu roboczym. Odkurzacz parowy jednocześnie czyści silnie zabrudzone powierzchnie i odsysa wodę wraz z brudem, dzięki czemu po zakończeniu prac powierzchnia jest higienicznie czysta i sucha. Przeznaczony do specjalistycznych zastosowań w przemyśle, handlu, żywieniu zbiorowym, restauracjach, szpitalach.

SGV 8/5 to solidne urządzenie, które wyposażone jest w przełącznik Easy Operation, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna. Wszystkie opcje wybieramy za pomocą tylko jednego pokrętła np. pokrętło umożliwia regulację temperatury pary wodnej (od gorącej pary po wodę) oraz ilości pary wodnej (w trzech stopniach).  Model ten posiada przydatną funkcję samoczyszczenia, co bardzo wydłuża żywotność urządzenia i sprawia, że działa ono bezawaryjnie. Dzięki opcji zmniejszenia mocy w trybie eco!efficiency, a tym samym zmniejszenia poziomu emitowanego hałasu, SGV 8/5 stanowi również dobry wybór dla stref wrażliwych na hałas np. w szpitalach czy domach opieki.  Funkcja redukcji mocy w trybie eco!efficiency zapewnia operatorowi możliwość jednoczesnego zmniejszenia zużycia energii, a co za ty idzie obniżenia kosztów. SGV 8/5 może pracować ze środkami czyszczącymi o wartościach pH od 2 do 13, dzięki czemu jeszcze skuteczniej może usuwać wszelkie zabrudzenia.

Kup profesjonalne urządzenie Kärcher objęte akcją promocyjną i otrzymaj voucher zakupowy! >> 

dezynfekcja gorącą parą wodną dezynfekcja gorącą parą wodną


Czyszczenie parowe – podstawowe zasady

  • Upewnij się, że samo urządzenie jest czyste. Jeśli nie jest to pewne, należy postępować zgodnie z instrukcją czyszczenia maszyny zawartą w instrukcji obsługi (rozdział "Po każdej operacji")

  • Usuń luźne zanieczyszczenia i grube zabrudzenia przed czyszczeniem dezynfekcyjnym

  • Czyszczenie dezynfekcyjne należy rozpocząć dopiero po zakończeniu podgrzewania maszyny

  • Należy pracować z suchą parą, co oznacza pełną siłę poziomu pary i minimalną funkcję VapoHydro

  • Prędkość czyszczenia musi być utrzymywana na poziomie 30 cm na sekundę (odpowiada to w przybliżeniu długości kartki papieru A4 w 1 sekundzie)

  • Upewnij się, że pracujesz raz przy razie tak aby powierzchnie czyszczone były w całości. To niezmiernie ważne by dokładnie wyczyścić każdy centymetr powierzchni.

  • Zawsze trzymaj się wskazówek zawartych w instrukcji obsługi.

 

Dowiedz się więcej na karcher.pl >>

 

 Karcher

Kärcher Sp. z o.o.

ul. Stawowa 138-140
31-346 Kraków

Tel: 801 811 234 lub 12 63 97 105

biuro@pl.kaercher.com

karcher.pl

 

[Kärcher Sp. z o.o.,kaercher,para wodna,dezynfekcja biura,dezynfekcja,dezynfekcja parą wodną,czyszczenie parą wodną,parownica]

Komentarze

(2)
Krystek | 13.05.2020, 16:18
Chyba najlepsze urządzenia na rynku. Posiadam myjkę ciśnieniową już parę lat i dalej działa jak by była nowa.
Ew@ | 13.05.2020, 17:22
Fajny produkt, zwłaszcza w tych trudnych czasach.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19674|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16918|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12025|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl