CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 5/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet i cieszyć się tańszym gazem? ‎
http://ad.administrator24.info/poprostu1085/▲
Zobacz ofertę i uzyskaj idealnie dopasowaną ofertę do swoich upodobań i potrzeb ...
Kategorie: gaz, ceny gazu, gaz przez internet,

Jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?

 Redakcja  |  24.04.2020
Jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?
Jak dbać o części wspólne na osiedlu w czasach koronawirusa?
Pixabay

Trwająca epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od wszystkich – zarówno mieszkańców osiedla, jak i zarządców – zachowania szczególnej ostrożności i większej niż dotychczas higieny. Kluczową kwestią jest utrzymanie czystości w częściach wspólnych budynku. Klamki, poręcze, przyciski przy domofonach czy windzie – to elementy, które potencjalnie mogą stwarzać zagrożenie. Inne niebezpieczeństwo mogą stanowić ławki osiedlowe czy place zabaw – korzystanie z nich wiąże się z nagromadzeniem osób, a w obecnej sytuacji każdy mieszkaniec powinien stronić od bezpośrednich kontaktów z innymi.


Zarządcy osiedli mają ważną rolę do odegrania. To na nich częściowo spada odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo lokatorów. Informowanie, edukowanie, dezynfekowanie, izolowanie – to bardzo ważne zadania w dobie trwającej epidemii.


Po pierwsze: wietrzenie klatek schodowych

Informowanie o zasadach bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Wszyscy mieszkańcy, bez wyjątku, muszą się czuć odpowiedzialni i stosować się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Noszenie rękawiczek i maseczek jest oczywiste, ale już wietrzenie mieszkań i klatek schodowych – niekoniecznie. Mniej się o tym mówi, a jest równie ważne. Naukowcy podają, że wirus może się utrzymywać w powietrzu nawet 3 godziny, stąd zaleca się możliwie częste wietrzenie różnych przestrzeni.  

 
Po drugie: dezynfekowanie klatek schodowych

Klamki, włączniki świateł, skrzynki pocztowe, barierki, domofony czy windy to elementy części wspólnej bloku, z których codziennie korzystają dziesiątki mieszkańców, a więc również stwarzają zagrożenie przeniesienia wirusa z klatki schodowej do własnego mieszkania.
 
Inspektorat sanitarny zaleca, aby unikać bezpośredniego dotykania tych elementów, jeśli tylko jest to możliwe, a nie zawsze jest taka możliwość. Dlatego ważne jest czyszczenie i dezynfekcja tych powierzchni. Na nic się zdadzą nieodpowiednie środki czyszczące lub niedbałe, powierzchowne mycie. Czynność dezynfekcji wymaga pewnej staranności, wówczas możemy mieć gwarancję jej skuteczności.
 
Na rynku nie brakuje firm specjalizujących się w tego typu usługach, niekiedy warto z nich skorzystać, choć w wielu przypadkach bardziej ekonomiczną opcją będzie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i środki.


Po trzecie: ograniczenie korzystania z części wspólnych

Nie przestaniemy korzystać ze schodów, piwnic, ale już z placów zabaw czy przestrzeni relaksu, a nawet wind – powinniśmy. Miejsca, w których przebywa duża liczba osób jednocześnie, stanowią potencjalne zagrożenie. Przyjdzie jeszcze czas na pogawędkę z sąsiadami na osiedlowej ławce czy zabawę z dzieckiem w piaskownicy, ale w tej chwili miejsc tych należy się wystrzegać.
 
Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe powinny aktywnie wspierać mieszkańców swoich osiedli w czasie zagrożenia epidemiologicznego, a także zapewniać im poczucie bezpieczeństw w tej wcale niełatwej sytuacji.

Po czwarte: urządzenia pomagające do utrzymania czystości

Kaercher

Kärcher Sp. z o.o.

ul. Stawowa 138-140
31-346 Kraków

karcher.pl

Kärcher to globalna firma z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji technologii i urządzeń służących utrzymaniu czystości. W ofercie firmy znajdziemy zarówno urządzenia konsumenckie, jak i te przeznaczone dla profesjonalistów.

Rozwiązania dedykowane dla instytucji publicznych, prac komunalnych, przemysłu czy transportu takie jak urządzenia wysokociśnieniowe, odkurzacze, parownice, odkurzacze parowe jak również szorowarki czy zamiatarki, gwarantują nie tylko porządek i czystość wewnątrz ale i na zewnątrz obiektów. Urządzenia te są przeznaczone do codziennego czyszczenia powierzchni ale również do stref o podwyższonym standardzie higieny. Firma znana jest na całym świecie z niezaprzeczalnej skuteczności oraz wysokiej jakości produktów.

  URZĄDZENIE WYSOKOCIŚNIENIOWE Z PODGRZEWANIEM WODY HDS 8/18-4 M


URZĄDZENIE WYSOKOCIŚNIENIOWE

 

Urządzenie przeznaczone jest m.in. do czyszczenia i dezynfekcji dużych powierzchni na zewnątrz np. chodników, ławek, placów zabaw, podjazdów, elewacji. Dzięki ciśnieniu woda jest w stanie dotrzeć do miejsc, do których dostęp ręczny jest utrudniony np. szczeliny i pęknięcia.

Czyszczenie z podgrzewaniem wody przyspiesza sprzątanie o około 40% w porównaniu do czyszczenia z wykorzystaniem urządzeń bez podgrzewania wody, przede wszystkim ze względu na krótszy czas schnięcia mytych powierzchni.

Oprócz lepszych efektów i krótszego czasu czyszczenia i schnięcia, wykorzystanie urządzeń wysokociśnieniowych z gorącą wodą o temperaturze przynajmniej 85°C, pozwala na istotne zmniejszenie liczby zarazków. Urządzenie skutecznie usuwa nie tylko brud, ale także bakterie i wirusy. W systemie pary można czyścić powierzchnie nawet w temperaturach do 155°C.

Więcej na temat urządzenia >>

PROFESJONALNA PAROWNICA SG 4/4

To profesjonalne urządzenie czyszczące parą przeznaczone jest do czyszczenia codziennego jak również w strefach o podwyższonym standardzie higieny. Za pomocą tylko i wyłącznie gorącej pary, możliwe jest higieniczne i dogłębne czyszczenie wszelkich powierzchni twardych bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

Wystarczy sama woda z kranu, by wytworzyć parę. SG 4/4 posiada dwa zbiorniki dlatego może pracować nieprzerwanie. Bez konieczności czekania na wystudzenie urządzenia, aby napełnić urządzenie ponownie wodą. Jest to ważne kiedy mamy do czynienia z duża powierzchnią, licznymi elementami wymagającymi dezynfekcji. Urządzenie jest dostępne z zestawem dysz i szczotek, zwiększających skuteczność i zakres pracy.

System VapoHydro umożliwia regulowanie stopnia wilgotności pary. Urządzenie posiada też regulację ciśnienia pary. Parownice usuwają z twardych powierzchni do 99,999 % bakterii i wirusów w tym wirusów otoczkowych, takich jak koronawirusy.

Parownica

Więcej o możliwościach parownicy >>

PROFESJONALNY ODKURZACZ PAROWY SGV 8/5

Odkurzacz parowy łączy w sobie funkcje parownicy z funkcjami odkurzacza na sucho-mokro. Pozwala to na jednoczesne czyszczenie silnie zabrudzonych powierzchni i odsysanie wody wraz z rozpuszczonym brudem, dzięki czemu po zakończeniu prac powierzchnia jest higienicznie czysta i sucha.

Przeznaczony do specjalistycznych zastosowań w przemyśle, handlu, żywieniu zbiorowym, restauracjach, szpitalach. Znajdzie swoje zastosowanie tak w przemyśle jak i handlu spożywczym. Ma funkcję regulacji temperatury pary jak i jej ilości. SGV 8/5 może także działać z środkiem czyszczącym o wartościach pH od 2 do 13, dzięki czemu jeszcze skuteczniej może usuwać wszelkie zabrudzenia takie jak: tłuste osady, kamień wapienny, zaschnięty film olejowy, osady z mydła, czy przypalony tłuszcz.

Niezależny instytut potwierdził skuteczność urządzeń do czyszczenia parą w usuwaniu z twardych powierzchni do 99,999 % bakterii i wirusów w tym wirusów otoczkowych, takich jak koronawirusy.

 

odkurzacz parowy

Dowiedz się więcej o odkurzaczu parowym >>

SZOROWARKA B40 W

Szorowarka to urządzenie dedykowane do czyszczenia mechanicznego posadzek twardych i elastycznych. Urządzenie te szoruje na mokro i jednocześnie zbiera brudną wodę z podłóg, dzięki czemu czyszczenie wykonywane jest skutecznie i w higieniczny sposób.

Korzystanie z urządzeń myjących pozwala na umycie większej powierzchni w krótszym czasie. Dostępne są dwa podstawowe modele zasilane bateryjnie: B 40 C Bp oraz B 40 W Bp z trakcją jedną. Do każdego z nich istnieją dwa rodzaje głowic (D - ze szczotkami tarczowymi i R - ze szczotkami walcowymi). Każdą z maszyn można wyposażyć w specjalne systemy ułatwiające pracę i poszerzające zakres zastosowań.

Szorowarka może również być wykorzystywana w celach dezynfekcji, mianowicie zarazki są skutecznie usuwane z powierzchni poprzez absorbowanie brudnej wody, dzięki czemu ryzyko ponownego zanieczyszczenia powierzchni jest zminimalizowane. Ważne jest również przestrzeganie zarówno prawidłowego dozowania środka chemicznego, jak i dokładnego czasu aplikacji, zgodnie ze specyfikacją producenta. Dowiedz się więcej >>


wodomierz i flux

Więcej o czyszczeniu w czasach covid-19 >>

Firma BMETERS Polska od lat bada, rozwija i na bieżąco doskonali system zdalnego odczytu i rozliczeń mediów. W trosce o maksymalną wygodę użytkowników wszystkie urządzenia BMETERS wyposażone w moduły radiowe są ze sobą w pełni kompatybilne i można je samodzielnie i w wygodny sposób odczytać za pomocą jednego zestawu inkasenckiego.

Przeznaczenie i elementy systemu

Zdalny odczyt wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania montowany jest głównie w budynkach wielolokalowych. W skład systemu wchodzą:

wodomierze: GSD8-RFM oraz GMDM-I – przystosowane do montażu modułów radiowych i przewodowych MBUS, nowy wodomierz cyfrowy Hydrodigit zapewniający radiową komunikację bezprzewodową Wireless MBUS lub na życzenie transmisję w standardzie LoRAWAN lub NB-IoT,

ciepłomierze: Hydrocal-M3 (kompaktowy mechaniczny), HYDROSPLIIT-M3 ciepłomierz rozłączny mechaniczny), Hydrosonis-M3 oraz Hydrosonis-ULC (ciepłomierze ultradźwiękowe) wyposażone w moduły radiowe i przewodowe MBUS.

podzielniki kosztów ogrzewania Hydroclima-RFM.

Podstawowe zalety systemu HYDROLINK

odczyt różnych urządzeń jednym, intuicyjnym w obsłudze zestawem inkasenckim,

krótki czas odczytu (brak konieczności wchodzenia do lokali),

eliminacja błędu ludzkiego podczas odczytu wskazań (zwłaszcza w trudnodostępnych miejscach),

możliwość rozbudowy systemu o koncentratory danych umożliwiające transmisję przez

Internet lub infrastrukturę GSM/LTE,

bezpośrednie komunikaty o próbach manipulacji przy urządzeniach (szeroka lista alarmów),

archiwizacja i możliwość analizy zużycia wody lub ciepła z całego roku na komputerze,

samodzielna możliwość konfiguracji i obsługi urządzeń.

Architektura systemu HYDROLINK

W zależności od wymagań użytkowników można wyróżnić trzy główne struktury zintegrowanego systemu zdalnego odczytu HYDROLINK:

Walk-by – (odczyt inkasencki) – urządzenia wyposażone w moduły radiowe odczytywane bezpośrednio zestawem inkasenckim będącym w zasięgu transmisji radiowej tych urządzeń (np. sprzed budynku). Odczyt za pomocą netbooka, tabletu lub smartfonu z dedykowanym oprogramowaniem.

Walk-by z wykorzystaniem repeterów – system typu walk-by, w którym sygnał radiowy z liczników przedłużany jest za pomocą urządzeń stacjonarnych na większe odległości. Połączenie repeterów w grupy umożliwia stworzenie sieci i przekazanie sygnału na jeszcze dalsze odległości.

System stacjonarny z odczytem przez Internet – system w pełni zdalny oparty na współpracujących ze sobą koncentratorach, które odbierają, magazynują i transmitują dane z urządzeń końcowych. Dostęp do tych danych możliwy jest na kilka sposobów: z poziomy naszych programów do odczytu, przez Internet na dedykowanym portalu HYDROLINK-Online oraz wskazanym serwerze FTP lub wskazanym adresie e-mail. Koncentratory mogą przesyłać dane wykorzystując infrastrukturę sieci 3G/LTE lub sieci Wifi/LAN.

Dane techniczne systemu HYDROLINK

Częstotliwość pracy: 868 MHz

Zasilanie modułów radiowych do wodomierzy: bateria litowa, żywotność 10 lat + rok rezerwy w przypadku wodomierzy (moduły do ciepłomierzy są zasilane z baterii ciepłomierza), 15 lat w przypadku podzielników kosztów ogrzewania.

Zasięg: maksymalnie 350m w terenie otwartym bez przeszkód na drodze sygnału,

dla standardu LoRAWAN 10km+,

Obsługa standardów transmisji: WMBUS OMS, LoRAWAN oraz planowane na 2020 rok wdrożenie technologii NB-IoT

Dane przesyłane drogą radiową

Wodomierze – zużycie w metrach sześciennych (z dokładnością do 1 litra), historia 12 ostatnich miesięcy wskazań, informacja o próbach manipulacji (przyłożenie magnesu, demontaż modułu, przepływ wsteczny i maksymalny, brak przyrostu wskazań, ciągły przepływ, niski poziom baterii)

Ciepłomierze – aktualne zużycie ciepła i chłodu, historia 12 ostatnich miesięcy wskazań

ciepła i chłodu, przepływ całkowity, moc chwilowa, temperatury zasilania i powrotu

Podzielniki kosztów ogrzewania – jednostki za aktualny i 9 poprzednich okresów rozliczeniowych, średnia temperatura otoczenia za aktualny i poprzedni okres rozliczeniowy, 12 ostatnich miesięcy wskazań jednostek i śr. temp. otoczenia. Temperatura maksymalna wraz z datą wystąpienia, średnia temperatur grzejnika, statystyki temperaturowe – rejestracja czasu pracy podzielnika w różnych zakresach temperatur.

Oprogramowanie do odczytu

Dzięki naszym programom samodzielnie odczytasz media, skonfigurujesz urządzenia oraz rozliczysz wszystkie koszty na podstawie uzyskanych danych. Wszystkie programy współpracują ze sobą i są łatwe w obsłudze. Dzięki temu system opomiarowania i rozliczeń BMETERS zapewnia wygodę, samowystarczalność i kontrolę nad zarządzaną nieruchomością.

Mogą zostać zainstalowane na Twoim urządzeniu przenośnym,

Możliwość odczytów online,

Współpracują z programami rozliczeniowymi,

Umożliwiają import i eksport danych do/z programów rozliczeniowych,

Sygnalizują próby manipulacji urządzeniami pomiarowymi,

Archiwizują historię odczytów,

Pozwalają indywidualnie skonfigurować urządzenia.

Open metering system (OMS)

System zdalnego odczytu HYDROLINK jak i urządzenia w nim pracujące jest w pełni kompatybilny z popularnym w Europie standardem OMS (Open Metering System).

OMS czyli otwarty system opomiarowania mediów jest jednolitym standardem komunikacji dla urządzeń pomiarowych wody, ciepła, energii i gazu i służącym do ich odczytu. W praktyce oznacza to, że urządzenia działające w tym standardzie komunikują się tym samym „językiem” niezależnie od producenta. Możliwy jest ich odczyt jednym odbiornikiem lub włączenie ich do jednego systemu odczytu danych przez Internet.

Działające w oparciu o standard OMS urządzenia pomiarowe zostały opracowane i stworzone z myślą o przyszłych kierunkach rozwoju europejskich sieci inteligentnych mierników energii, wody, ciepła i gazu. Oznacza to, że stanowią inwestycję na wiele lat.

LoRaWAN – nowy standard transmisji bezprzewodowej

Wodomierz cyfrowy Hydrodigit może być wyprodukowany w wersji do transmisji danych w standardzie LoRaWAN. Posiadamy również moduły LoRaWAN (nakładki na wodomierze) dla wodomierzy w średnicach od DN 15 do DN 20. Planujemy udostępnić portal internetowy do odczytu urządzeń pracujących w sieci LoRaWAN jeszcze w 2019 r.

LoRa to technologia radiowa LPWAN (Low Power Wide Area Network), która umożliwia transmisję danych na duże odległości przy niewielkim zużyciu energii, co pozwala na używanie małej baterii przez kilka lat i zapewnienie trwałej łączności. LoRa działa w wolnym paśmie 868 MHz i umożliwia transmisję rzędu 10+ kilometrów. Struktura sieci zapewnia istnienie przynajmniej bramy LoRa obejmującej szeroki obszar, zdolnej do zarządzania tysiącami punktów końcowych, zbieranie z nich danych i przesyłanie do chmury.

Firma Bmeters wybrała standard LoRaWAN jako obiecującą technologię do przesyłania danych odczytowych i od początku 2018 roku dołączyliśmy do LoRa Alliance( globalnego stowarzyszenia firm wspierających otwarty protokół LoRaWAN™ dla Internetu rzeczy IoT) .

 

[części wspólne budynku,części wspólne nieruchomości,dbanie o części wspólne budynku,czyszczenie,czyszczenie parą wodną,dezynfekcja,koronawirus, covid-19,kärcher sp. z o.o.,odkurzacze parowe,parownice,szorowarka]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zobacz, jak tani może być gaz i prąd dla Twojego budynku»

Zdalne sterowanie i regulowanie zestawami do podnieszenia ciśnienia wody »

tanszy-gaz poradnik doboru pomp
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Ceny za energię elektryczną również nie ... Chcę zobaczyć »

W sieciach i instalacjach wodociągowych trzeba pogodzić dwa sprzeczne interesy – zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wody w każdym ich punkcie i energooszczędną eksploatację. Z pomocą... czytam więcej »


Czy można płacić mniej za ochronę osiedla?

Ochrona osiedlaWiększa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo... Czytam więcej »


Jaki domofon wybrać, aby uniknąć awarii?

jaki domofon wybraćDomofony stały się standardowym wyposażeniem budynków. Zamontowane w drzwiach wejściowych lub furtce sprawiają, że możemy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, kogo Czytam więcej »


Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

Nie masz balkonu? Jest na to rozwiązanie - balkony dostawne »

pompy cieplne Balkony dostawne
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Ich fenomen polega na tym, że wykorzystując energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie czy wodach gruntowych, prowadzą do... Czytam więcej »

Na rynku pierwotnym balkony stanowią standard. Nie można tego samego powiedzieć o rynku wtórnym, na którym balkon jest swego rodzaju luksusem. Wielu właścicieli podejmuje... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i...... Czytam więcej »


Mycie elewacji: glony, pleśń, grzyby - gdzie i kiedy to zrobić?

Innowacyjna koncepcja kotłów, dzięki którym możesz zaoszczędzić »

brudna elewacja kotły gazowe
Elewacja budynku czy to tynkowa, czy szklana ma to do siebie, że z czasem niszczeje, zwłaszcza jeśli jest nienależycie pielęgnowana. Koszt napraw jest bardzo wysoki, dlatego... czytam dalej »

Sprawne działanie urządzeń do pomiaru i regulacji ciepła w pomieszczeniach, a także współpraca tych urządzeń jest bardzo ważną... chcę wiedzieć więcej»


Czy, wiesz ile możesz zaoszczędzić na dociepleniu stropodachu?!

stropodach ocieplenieTo nie jest moment na odnawianie pergoli czy poprawę estetyki balkonów. To czas gospodarskich inwestycji, które skutecznie obniżą wysokość czynszu i pomogą mieszkańcom w płaceniu swoich zobowiązań... zobacz, ile możesz zaoszczędzić »


Koronawirus. Jakie materiały ochronne dla zarządców, wspólnot i spółdzielni? »»

Jak odczytać liczniki u mieszkańców podczas epidemii koronawirusa?

Koronawirus- zarzadcy odczyt liczników wody

Najtańsze w Polsce płyny do dezynfekcji pomieszczeń czy klatek schodowych. W czasie zagrożenia koronawirusem to nierzadko dodatkowy, spory wydatek dla zarządców czy wspólnot. Zobacz gdzie kupić je taniej. Odbierz 10% rabatu dla wszystkich na hasło: „ADMINISTRATOR”... Czytam więcej »

Jak ciężko jest wykonać odczyt licznika zużycia mediów wie tylko zarządca i osoby do tego wyznaczone. Z pomocą przychodzą liczniki z odczytem radiowym i ... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Zestawy hydroforowe - urządzenia i systemy do podnoszenia ciśnienia wody »
Programy wspomagające pracę zarządców nieruchomości - podpowiadamy co wybrać »
Użycie pompy w budownictwie mieszkaniowym Program dla zarzadcy
Przesyłanie i podnoszenie ciśnienia wody w sieciach i instalacjach pochłania kilka procent całości energii zużywanej w skali globalnej. Dlatego oprócz ciągłości i bezpieczeństwa dostaw wody coraz ... czytam więcej » Koronawirus, który opanował niemal cały świat, zmusza rządzących do wprowadzania pewnych restrykcji. Firmy, instytucje, organizacje zaczynają funkcjonować jakby na nowych zasadach. Część firm postawiła... czytam dalej »

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu przez internet?
Jak naprawić pęknięcia i uszkodzenia rur od wewnątrz bez konieczności kucia ścian i remontów »
gaz jak może być tani wymiana rur kanalizacyjnych
Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, co więcej – zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe ... czytam więcej » Oczyszczenie instalacji z zabrudzeń i osadów odsłania faktyczny stan. Uwidacznia wszelkie uszkodzenia mechaniczne rury (uszkodzenia, pęknięcia, dziury, rysy) powstałe w wyniku wieloletniej eksploatacji a także... czytam dalej»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Ile kosztuje ocieplenie stropodachu - może Cię to zaskoczyć »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
ocieplanie stropodachu Sprzątanie po psie
Ceny energii grzewczej od lat rosną. Co możemy zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej? (...) czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »


Szukasz dobrego zarządcy nieruchomości? Sprawdź to! »

Jak wybrac dobrego zarządcę?

Zarządzanie nieruchomościami to wymagająca branża, która nie tylko podlega zmieniającym się przepisom i zarządzeniom ale potrzebuje profesjonalizmu i rzetelności działań, by zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard życia tych, którzy powierzyli innym zarządzanie swoimi budynkami... Czytam więcej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
5/2020

Aktualny numer:

Administrator 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wycinka drzew
  • - Termomodernizacja i remonty
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY PORADNIK
"Opomiarowanie i rozliczenie mediów"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 18993|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12227|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11566|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl