CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Jak systemy informatyczne wspomagają komunikację z mieszkańcami?

Piotr Żabicki  |  Administrator 4/2020  |  13.05.2020
Portal jest widocznym i najbardziej ewidentnym potwierdzeniem wzrastającej potrzeby nowoczesnego podejścia do zarządzania nieruchomościami
Portal jest widocznym i najbardziej ewidentnym potwierdzeniem wzrastającej potrzeby nowoczesnego podejścia do zarządzania nieruchomościami
fot. pixabay

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do internetu, komputerów, smartfonów. Mają je wszyscy niezależnie od zasobności, wieku czy miejsca zamieszkania. Zwiększająca się dostępność i powszechność wykorzystania informatyki sprawia, że nikogo już nie dziwi, że wielu seniorów z dużą łatwością porusza się po stronach internetowych i aplikacjach.

 Najemcy mieszkań komunalnych niczym nie różnią się pod tym względem od klientów komercyjnie obsługiwanych przez firmy zarządzające nieruchomościami – mówi Konrad Gieżek – dyrektor pionu zarządu ZKZL. I dodaje: – Dzisiaj praktycznie każda rodzina może korzystać z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie. Zawsze pod ręką znajdzie się również ktoś, kto potrafi umiejętnie z dostępnych zasobów skorzystać.
ZKZL chce podążać za tymi trendami, być blisko zmieniających się potrzeb najemców, którzy coraz chętniej korzystają z dostępnych rozwiązań informatycznych i oczekują dalszego postępu w tym zakresie. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach potrzebna informacja musi być aktualna i dostarczona bardzo szybko.

Portal najemcy komunalnego

Na początku 2020 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu wprowadził nowe, praktyczne rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia dostęp do danych, związanych z umową najmu. Portal najemcy – to wygodna i zarazem praktyczna możliwość dla wszystkich, posiadających mieszkanie lub lokal z miejskich zasobów mieszkaniowych i użytkowych. Taka szybka komunikacja poprzez portal, obecna do niedawna w budynkach komercyjnych i trochę traktowana jak gadżet, zrobiła zawrotną karierę w ciągu kilku ostatnich lat i można powiedzieć, że już dzisiaj jest jednym z podstawowych rozwiązań, również w zasobach komunalnych, w których uruchamia się Portale Najemców. Ułatwia bowiem komunikację między zarządcą nieruchomości a obsługiwanymi przez niego najemcami, właścicielami czy użytkownikami lokali.

Chcąc przybliżyć możliwości, jakie daje taki portal najemcy, należy podkreślić jego użyteczność i innowacyjność w sposobie i formie udostępniania informacji. Najemca korzystający z portalu, po uwierzytelnieniu użytkownika, poprzez podanie w portalu nazwy użytkownika i indywidualnego hasła, uzyskuje pełen wgląd w szczegóły swojego profilu w zakresie:

Czytaj Nas

Informacyjnym:

  • możliwość podglądu parametrów lokalu, m.in. powierzchnia, zgłoszona liczba osób, normy dla zaliczek na media czy indeks lokalu,
  • możliwość sprawdzania na bieżąco wszystkich operacji finansowych związanych z zajmowanym lokalem,
  • możliwość sprawdzenia aktualnego salda, zaksięgowanych wpłat oraz kwoty czynszu,
  • możliwość sprawdzenia zarejestrowanych w systemie liczników wody, ciepła czy gazu,
  • możliwość sprawdzania informacji o numerach liczników wody, ciepła czy gazu oraz dacie ich legalizacji, a co najważniejsze – o pełnej historii dokonanych odczytów,
  • uzyskanie informacji o nowym dokumencie, który zostanie przesłany jako e-mail.

Wykonawczym:

  • możliwość zapłaty za czynsz, dzięki bankowości elektronicznej czy płatnościom typu blik.

Kontaktowym:

  • możliwość komunikacji z zarządcą on-line.

Co ważne, informacje są odpowiednio zabezpieczone, zindywidualizowane, ale przede wszystkim aktualne, dostępne dla zainteresowanych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Jedynym „warunkiem” dla skorzystania z tej formy wglądu do najważniejszych danych jest dostęp do internetu i posiadanie urządzenia mobilnego, jak smartfon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny.

Dodatkowo na portalu udostępniona jest korespondencja wysyłana przez ZKZL do wszystkich lub do wybranych Użytkowników. W tym przypadku Portal służy jako internetowa tablica ogłoszeń, pozwalając pracownikom zarządcy informować użytkowników o wydarzeniach lub czynnościach administracyjno-obsługowych, dotyczących ich lokalu. Za pomocą portalu każdy użytkownik może również skontaktować się z pracownikami spółki, używając w tym celu formularza kontaktowego znajdującego się na stronie.

Portal internetowy mieszkańców może zatem skutecznie przyczynić się do ograniczenia konieczności bezpośredniego – telefonicznego lub osobistego – kontaktu z zarządcą, przy zachowaniu pełnego dostępu mieszańców do danych z zakresu eksploatacji i opłat.

Z korzyścią dla obu stron

Portal jest widocznym i najbardziej ewidentnym potwierdzeniem wzrastającej potrzeby nowoczesnego podejścia do zarządzania nieruchomościami i obsługi swoich klientów. To niewątpliwie duże ułatwienie i krok w kierunku tak potrzebnej szybszej komunikacji z najemcami.

Portal z każdym dniem cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Pracownicy Punktów Obsługi Klienta przy każdym kontakcie z klientami zachęcają do założenia konta. Dodatkowe kampanie informacyjne w mediach zwiększają zainteresowanie nową funkcjonalnością.

Korzystanie z portalu najemcy jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy zarejestrować się jako użytkownik portalu poprzez formularz rejestracyjny na stronie. Portal najemcy z pewnością przyczyni się do zdecydowanego podniesienia jakości usług, świadczonych przez ZKZL.

Jak to działa, można sprawdzić pod adresem: https://portalnajemcy.zkzl.poznan.pl

Czytaj też: Czy wspólnota mieszkaniowa może wylicytować lokal mieszkańca? >>

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

[systemy informatyczne, portal najemncy komunalnego, kontakt z mieszkańcami, portal, dostęp do internetu, informatyka]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Stacja dezynfekcji w budynku - co wybrać? »

Stacja do dezynkecjiKoronawirus, który opanował niemal cały świat, znacząco zmienił funkcjonowanie naszej codzienności. To, że mamy więcej swobód, nie znaczy, że cały... Czytam więcej »


Poznaj tajemnicę komfortowej i taniej pompy cieplnej »

Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

pompy ciepła i ogrzewanie kotły
Pompy ciepła w dzisiejszych czasach to bardzo nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia. Przy prawidłowym zaprojektowaniu, wykonaniu instalacji i eksploatacji, nie generują... Chcę wiedzieć »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni... czytam więcej »


Czy wiesz, że wykonanie równoważenia instalacji może doprowadzić do 35% obniżenia rachunków ze energię grzewczą?

oszczedzanie energii grzewczejWykonanie równoważenia instalacji, w trakcie prac termomodernizacyjnych, zapobiega występowaniu negatywnych zjawisk w instalacji, takich jak: podprzepływy i nadprzepływy, które... Czytam więcej »


Jak wykonać ocieplenie w systemie ETICS?

austrotherm badanie Etics Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku w systemie ETICS poprawia zarówno trwałość, jak i izolacyjność cieplną budynku. Wszystkie czynności, które dotyczą ocieplenia budynku w systemie ETICS należy... Czytam więcej »


Bezpieczne place zabaw na osiedlu - jakie atesty?

Fundusze Termomodernizacji i Remontów - nowe zasady?

Place zabaw na osiedlu Fundusz remontowy
W naszym kraju powstaje coraz więcej miejsc, które służą aktywnemu spędzaniu czasu – place zabaw, siłownie plenerowe. Jednak ich funkcja nie sprowadza się jedynie... Czytam więcej »

Fundusz Termomodernizacji i Remontów utworzono w Banku Gospodarstwa Krajowego w miejsce Funduszu Termomodernizacji. Podstawą prawną Funduszu jest ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i... czytam więcej»


Jaki wybrać ciepłomierz?

Zimne kaloryferyCiepłomierz zlicza zużytą energię cieplną, a jego wskazania stanowią podstawę rozliczeń odbiorcy energii z dostawcą. Współczesne ciepłomierze posiadają niewielkie rozmiary i... Czytam więcej »


Fasada, podłoga, dach - ocieplenie na ocieplenie »

Jak oszczędzić i zatrzymać ciepło w swoim domu? »

dezynfekcja wody w instalacji ciepło w domu
W przypadku budynków, w których ochrona cieplna ścian przed utratą ciepła jest niewystarczająca w stosunku do obowiązujących standardów energooszczędności, możliwe... czytam dalej »

Czy wiesz, że skuteczna izolacja termiczna budynku to inwestycja, która się zwraca w czasie krótszym, niż myślisz? To nie tylko ciepło w twoim domu, to także... chcę wiedzieć więcej»


Jak wykorzystać energię cieplną przyrody?

Pompy ciepła ogrzewanie z naturąEnergia odnawialna jest bezpłatnym i niewyczerpalnym źródłem energii, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by je efektywnie wykorzystywać. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także... zobacz, jakie rozwiązanie wybrać »


Kotły gazowe - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie - automatyczne odpowietrzanie grzejników i filtrowanie zanieczyszczń »

Ciepła woda użytkowa odpowietrzenie kaloryferów

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... Czytam więcej »

Gazy nagromadzone w grzejnikach mogą skutecznie zmniejszyć efektywność grzewczą, nie tylko urządzenia... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


System detekcji gazów w garażach i parkingach podziemnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Detektory gazów w garażach śmietniki ese
Garaże są narażone nie tylko na pożary, ale też na wzrost stężenia substancji szkodliwych ze spalin oraz wycieki paliwa gazowego... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Całodobowy nadzór nad osiedlem o wiele taniej?
Jak wybrać dobry ciepłomierz »
monitoring osiedla i budynku ciepłomierze jaki wybrać
Czy obecnie ochrona jest skuteczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sektorze ochrony pracuje więcej ludzi niż w policji, wojsku i straży miejskiej razem... czytam więcej » Zdalny odczyt mediów to na obecny czas – trwającej pandemii – pożądane rozwiązanie. Trzeba przyznać, że  z powodzeniem jest wykorzystywany w mieszkalnictwie. Postęp w dziedzinie technik informatycznych... Masz pytanie odnośnie instalacji ciepłomierza? Zadzwoń! +48 603 50 90 05»

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Zabezpieczenie garażu przed czadem i gazem LPG »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Nowoczesne budynki o wysokim standardzie to obiekty z wbudowanymi garażami. Ze względu na konieczność zapewnienia ich odpowiedniej wentylacji, co jest regulowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19435|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16571|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11852|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl