CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Jak zadbać o ciepłą wodę? Poznaj sposób na instalację c.w.u. i c.o. » ‎
http://ad.administrator24.info/kotly/▲
Wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do ogrzewania małych, jak i dużych powierzchni (jedną z ich głównych zalet jest możliwość łączenia w układy kaskadowe)...
Kategorie: ciepła woda, instalacja c.o., instalacja c.w.u., wod-kan,

Jak systemy informatyczne wspomagają komunikację z mieszkańcami?

Piotr Żabicki  |  Administrator 4/2020  |  13.05.2020
Portal jest widocznym i najbardziej ewidentnym potwierdzeniem wzrastającej potrzeby nowoczesnego podejścia do zarządzania nieruchomościami
Portal jest widocznym i najbardziej ewidentnym potwierdzeniem wzrastającej potrzeby nowoczesnego podejścia do zarządzania nieruchomościami
fot. pixabay

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do internetu, komputerów, smartfonów. Mają je wszyscy niezależnie od zasobności, wieku czy miejsca zamieszkania. Zwiększająca się dostępność i powszechność wykorzystania informatyki sprawia, że nikogo już nie dziwi, że wielu seniorów z dużą łatwością porusza się po stronach internetowych i aplikacjach.

 Najemcy mieszkań komunalnych niczym nie różnią się pod tym względem od klientów komercyjnie obsługiwanych przez firmy zarządzające nieruchomościami – mówi Konrad Gieżek – dyrektor pionu zarządu ZKZL. I dodaje: – Dzisiaj praktycznie każda rodzina może korzystać z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie. Zawsze pod ręką znajdzie się również ktoś, kto potrafi umiejętnie z dostępnych zasobów skorzystać.
ZKZL chce podążać za tymi trendami, być blisko zmieniających się potrzeb najemców, którzy coraz chętniej korzystają z dostępnych rozwiązań informatycznych i oczekują dalszego postępu w tym zakresie. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach potrzebna informacja musi być aktualna i dostarczona bardzo szybko.

Portal najemcy komunalnego

Na początku 2020 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu wprowadził nowe, praktyczne rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia dostęp do danych, związanych z umową najmu. Portal najemcy – to wygodna i zarazem praktyczna możliwość dla wszystkich, posiadających mieszkanie lub lokal z miejskich zasobów mieszkaniowych i użytkowych. Taka szybka komunikacja poprzez portal, obecna do niedawna w budynkach komercyjnych i trochę traktowana jak gadżet, zrobiła zawrotną karierę w ciągu kilku ostatnich lat i można powiedzieć, że już dzisiaj jest jednym z podstawowych rozwiązań, również w zasobach komunalnych, w których uruchamia się Portale Najemców. Ułatwia bowiem komunikację między zarządcą nieruchomości a obsługiwanymi przez niego najemcami, właścicielami czy użytkownikami lokali.

Chcąc przybliżyć możliwości, jakie daje taki portal najemcy, należy podkreślić jego użyteczność i innowacyjność w sposobie i formie udostępniania informacji. Najemca korzystający z portalu, po uwierzytelnieniu użytkownika, poprzez podanie w portalu nazwy użytkownika i indywidualnego hasła, uzyskuje pełen wgląd w szczegóły swojego profilu w zakresie:

Czytaj Nas

Informacyjnym:

  • możliwość podglądu parametrów lokalu, m.in. powierzchnia, zgłoszona liczba osób, normy dla zaliczek na media czy indeks lokalu,
  • możliwość sprawdzania na bieżąco wszystkich operacji finansowych związanych z zajmowanym lokalem,
  • możliwość sprawdzenia aktualnego salda, zaksięgowanych wpłat oraz kwoty czynszu,
  • możliwość sprawdzenia zarejestrowanych w systemie liczników wody, ciepła czy gazu,
  • możliwość sprawdzania informacji o numerach liczników wody, ciepła czy gazu oraz dacie ich legalizacji, a co najważniejsze – o pełnej historii dokonanych odczytów,
  • uzyskanie informacji o nowym dokumencie, który zostanie przesłany jako e-mail.

Wykonawczym:

  • możliwość zapłaty za czynsz, dzięki bankowości elektronicznej czy płatnościom typu blik.

Kontaktowym:

  • możliwość komunikacji z zarządcą on-line.

Co ważne, informacje są odpowiednio zabezpieczone, zindywidualizowane, ale przede wszystkim aktualne, dostępne dla zainteresowanych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Jedynym „warunkiem” dla skorzystania z tej formy wglądu do najważniejszych danych jest dostęp do internetu i posiadanie urządzenia mobilnego, jak smartfon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny.

Dodatkowo na portalu udostępniona jest korespondencja wysyłana przez ZKZL do wszystkich lub do wybranych Użytkowników. W tym przypadku Portal służy jako internetowa tablica ogłoszeń, pozwalając pracownikom zarządcy informować użytkowników o wydarzeniach lub czynnościach administracyjno-obsługowych, dotyczących ich lokalu. Za pomocą portalu każdy użytkownik może również skontaktować się z pracownikami spółki, używając w tym celu formularza kontaktowego znajdującego się na stronie.

Portal internetowy mieszkańców może zatem skutecznie przyczynić się do ograniczenia konieczności bezpośredniego – telefonicznego lub osobistego – kontaktu z zarządcą, przy zachowaniu pełnego dostępu mieszańców do danych z zakresu eksploatacji i opłat.

Z korzyścią dla obu stron

Portal jest widocznym i najbardziej ewidentnym potwierdzeniem wzrastającej potrzeby nowoczesnego podejścia do zarządzania nieruchomościami i obsługi swoich klientów. To niewątpliwie duże ułatwienie i krok w kierunku tak potrzebnej szybszej komunikacji z najemcami.

Portal z każdym dniem cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Pracownicy Punktów Obsługi Klienta przy każdym kontakcie z klientami zachęcają do założenia konta. Dodatkowe kampanie informacyjne w mediach zwiększają zainteresowanie nową funkcjonalnością.

Korzystanie z portalu najemcy jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy zarejestrować się jako użytkownik portalu poprzez formularz rejestracyjny na stronie. Portal najemcy z pewnością przyczyni się do zdecydowanego podniesienia jakości usług, świadczonych przez ZKZL.

Jak to działa, można sprawdzić pod adresem: https://portalnajemcy.zkzl.poznan.pl

Czytaj też: Czy wspólnota mieszkaniowa może wylicytować lokal mieszkańca? >>

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

[systemy informatyczne, portal najemncy komunalnego, kontakt z mieszkańcami, portal, dostęp do internetu, informatyka]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Sterowanie i monitorowanie pompy. Zobacz jak działa inteligenta pompa obiegowa i cyrkulacyjna »

pompa obiegowa i cyrkulacyjna

Przeznaczona jest do systemów grzewczych i chłodniczych oraz do domowych instalacji ciepłej wody użytkowej. Została ona zaprojektowana do pracy z cieczami ... Czytam więcej »


Jak zaoszczędzić na cieple? »

Oszczedności na ogrzewaniu

Co roku koszty ciepła rosną. Większość mieszkańców i właścicieli budynków szuka możliwości obniżenia rachunków. Sprawdź  »


Co zamiast wiaty śmietnikowej? O pojemnikach na odpady»

Polskie pojemniki półpodziemneDlaczego coraz częściej zarządcy osiedli poszukują alternatyw dla wiat śmietnikowych. Powodów jest kilka – estetyka, przestrzeń, koszty. Rzadko się zdarza, aby miejsce, w którym znajdują się śmietniki, nie budziły odrazy
...
Czytam więcej »


Kilka pomysłów na plac zabaw na Twoim osiedlu »

Uwaga! Od 1 stycznia 2021 nowe wymagania dla pomp do zaopatrzenia w wodę instalacji przeciwpożarowych oraz bytowo-socjalnych»

pomysly na place zabaw Pompy prawo 2021
JPlac zabaw to ważny punkt osiedla, szczególnie ważny dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, toczą się rywalizacje, powstają nowe historie i zabawy... Chcę wiedzieć »

Z dniem 1 stycznia 2021 roku zgodnie z Rozporządzenia MIiB z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz.U. 2016 poz. 1966) tylko Zespoły Pomp posiadające powyższe dopuszczenie, a także posiadające...Czytam więcej »


Domofon, unifon, czytnik - co wybrać?

Domofony cyfralPrawidłowo dobrany domofon powinien zapewnić domownikom nie tylko komfort, dzięki odpowiedniej funkcjonalności, ale co najważniejsze – bezpieczeństwo, ograniczając dostęp na teren osiedla lub... Czytam więcej »


Kotły do mieszkań i budynków wielolokalowych - co wybrać?

Niezawodna pomoc w utrzymaniu czystości w budynku - teraz okazja!

Ogrzewanie grzejnikiem czyste klatki schodowe
Koszty ogrzewania budynków są już dość wysokie, a należy się spodziewać, że będą jeszcze wyższe. Jednym ze sposobów na ich obniżenie może okazać się budowa... Czytam więcej »

Choć ich praca bywa niedoceniana i niezauważana, to przecież bez niej nie mogłaby funkcjonować żadna firma czy instytucja. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa, przekonujemy się...... czytam więcej»


Windy - rozwiązania dla osiedli»

Windy w budynkuWykluczenie architektoniczne, czyli m.in. brak dźwigów osobowych w budynkach czterokondygnacyjnych, najczęściej spółdzielczych, wybudowanych pod rządami starego prawa, jest zjawiskiem... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Opomiarowanie i rozliczenie mediów proste jak nigdy dotąd »

Pojemniki na odpady - mieszkańcy zostawiają bałagan? Jak temu zaradzić?

Kompleksowa energia śmieci w koszu na osiedlu
Postęp w dziedzinie technik informatycznych pozwolił na ujednolicenie pewnych standardów i stworzenie otwartego systemu komunikacyjnego do odczytu... czytam dalej »

Śmietniki – temat wprawdzie trochę wstydliwy, trochę niechciany, a nawet unikany. Niesłusznie. Otóż widok osiedlowych śmietników wcale nie musi wzbudzać odrazy i wywoływać negatywnych emocji. Idźmy dalej... chcę wiedzieć więcej»


Gaz płynny w budownictwie mieszkaniowym - zobacz, ile to kosztuje »

Gaz plynny budownictwoKonieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również... Chcę zobaczyć »


Jak oszczędzić przestrzeń na osiedlu, którą możemy wykorzystać np. na miejsca parkingowe?

Kocioł gazowy kondensacyjny i jego sprawność  »

Osiedle Polska kotły kondensacyjne

Brak miejsc parkingowych lub miejsc na rowery to czesty widok na polskich osiedlach. ZObacz, gdzie możesz zaoszczędzić miejsce i wykorzystać je... Czytam więcej »

Gazowe kotły kondensacyjne to wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do instalacji c.o. jak i do przygotowania c.w.u. Kotły te nadają się zarówno do... czytam więcej »


Jak zapewnić prawidłową księgowość we wspólnocie?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Odczyt wodomierzy pod nieobecność mieszkańca »
LNG do zasilania centralnej kotłowni na Twoim osiedlu»
Licznik energii - oszczędzanie ogrzewanie budynku
Spis liczników to niestety często żmudny i długotrwały proces. Zastanie wszystkich mieszkańców w jednym czasie - raczej nierealne. A co gdyby... czytam więcej » LNG jest idealnym rozwiązaniem dla osiedli i budynków, które nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego i mają duże zapotrzebowanie na energię. Używając gazu LNG masz dostęp do efektywnego, łatwo dostępnego i jednocześnie przyjaznego... czytam dalej »

Jak skutecznie naprawić i przeprowadzić renowację dachu?
Zaparowane okna w domu - jak się tego pozbyć?
Naprawa i renowacja dachu zaparowane okna
Deszcz, śnieg, wiatr …. te czynniki atmosferyczne pokazują każdemu właścicielowi i zarządcy na ile może polegać na szczelności swojego dachu. Nikomu nie trzeba... czytam więcej » Zaparowane lustro w łazience lub szyby okienne w kuchni to najprawdopodobniej oznaka... Czytam więcej »

Bezpłatne szkolenie "Naprawa balkonów w Spółdzielniach Mieszkaniowych"
Nowe narzedzie dla wspólnot mieszkaniowych - zobacz, jak wydajniej korzystać z miejsc parkingowych na osiedlu»
naprawa balkonu parking zajęty?
Czy mamy do czynienia z wykonaniem nowego balkonu lub gdy stoimy przed wyzwaniem aby naprawić juz istniejący, można liczyć na Systemowe rozwiązania PCI dla balkonów... czytaj dalej »

Nowoczesne technologie i przełomowe idee są w stanie sprostać wielu wyzwaniom cywilizacyjnym. Podejście to doprowadziło nas do stworzenia platformy, która łączy w sobie zaawansowaną technologię oraz kulturę współdzielenia, dając nam przejrzysty system, mogący(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.INFO

PORADNIK PORTALU ADMINISTRATOR24.info

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20635|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 20000|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12640|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl