Artykuł sponsorowany

Remont instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu w bloku – na co zwrócić uwagę?

 Kan-fix  |  04.09.2020
Remont instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu w bloku – na co zwrócić uwagę?
Remont instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu w bloku – na co zwrócić uwagę?
Kan-Fix

Decyzję o remoncie instalacji wodno-kanalizacyjnej zwykle podejmujemy w dwóch sytuacjach. Pierwsza to taka, gdy instalacja nie funkcjonuje prawidłowo, dochodzi do przecieków, pojawiają się problemy z ciśnieniem wody i spływem ścieków. Druga, kiedy to przeprowadzamy generalny remont domu czy mieszkania. Kompleksowej wymiany instalacji nie można porównać z malowaniem ścian czy nawet położeniem nowej podłogi, to czynność znacznie trudniejsza i bardziej skomplikowana. Wymaga bowiem m.in. kucia ścian, wiąże się z brudem czy hałasem.

Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas remontu instalacji.

Po pierwsze: plan działań

Przede wszystkim niezbędny jest plan. Zanim przystąpimy do konkretnych czynności, należy określić, gdzie w remontowanym pomieszczeniu znajdą się poszczególne urządzenia. Jeżeli układ instalacji doprowadzających wodę i odprowadzających ścieki nie ulega zmianie, wówczas czeka nas wyłącznie wymiana rur w aktualnych bruzdach. Jeżeli natomiast planujemy zmiany w przebiegu instalacji, należy wypełnić obecne bruzdy oraz przygotować nowy plan instalacji. Przygotuj z nami plan >>

Po drugie: wybór rur

Niewątpliwie jakość i dopasowanie rur decydują o trwałości i prawidłowym funkcjonowaniu całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na rynku mamy dostępne głównie rury z tworzyw sztucznych, m.in. PVC, CPVC, PE, PE-X, PP, PB, a także rury wielowarstwowe, będące połączeniem różnych tworzyw i przekładek. Tutaj warto zapoznać się parametrami poszczególnych produktów.

Ponadto istotne jest dopasowanie wszystkich elementów instalacji. Stąd rekomendujemy zakup całych systemów rur od jednego producenta.

Ważne jest również to, aby na kupowanych produktach widniał znak CE oraz atest PZH.

remont instalacji

Po trzecie: sposób prowadzenia instalacji

Wybór systemu zależy przede wszystkim od lokalizacji urządzeń. Rury mogą być prowadzone: tradycyjnie, w bruzdach, szachtach instalacyjnych czy też w podłodze.

Jeśli chcemy uniknąć generalnych przeróbek i kosztów, nowe urządzenia sanitarne możemy umieścić dokładnie w tych samych miejscach, co stare lub kilka centymetrów dalej. Jednak o tym, czy można zastosować tego typu rozwiązanie w bloku, powinien zdecydować konstruktor budynku. Dowiedz się więcej >>

Po czwarte: wykonawca

Oczywiste jest to, że liczy się cena, jakość, rzetelność czy doświadczenie firmy, która przeprowadziłaby dla nas remont rur. Warto również zwrócić uwagę na technologię wykonywania prac. Okazuje się, że kucie ścian, brud, hałas nie muszą być nieodzownym elementem całego procesu remontu instalacji kanalizacyjnej.

Firma Kan-fix specjalizuje się w renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake. Na uwagę zasługuje fakt, że firma prowadzi renowację wszystkich rur o średnicy od fi 50 do fi 200. Ponadto posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
1-2/2021

Aktualny numer:

Administrator 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Rynek nieruchomości w 2020 roku – analiza
  • - Zarządca przymusowy we wspólnocie
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl