Artykuł sponsorowany

Jak przebiega proces instalacji inwestycji fotowoltaicznej?

 ECOSTACJA Sp. z o.o.  |  27.05.2020
Jak przebiega proces instalacji inwestycji fotowoltaicznej?
Jak przebiega proces instalacji inwestycji fotowoltaicznej?
Ecostacja Sp. z o.o.

Ecostacja osadzona jest w sektorze fotowoltaiki. Od 12 lat zajmuje się pomiarami HZ, nie tylko na potrzeby instalacji elektrycznych czy przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną. Partnerami firmy są najwięksi globalni gracze w sektorze OZE z Europy. 

Program "Mój Prąd"

Dla Klientów  indywidualnych do tej pory w ramach  programu "Mój Prąd" planowane jest zainstalowanie mocy instalacji fotowoltaicznych w granicach 700 MW. Aktualny nabór potrwa do 18 grudnia 2020 roku. Spółka przygotowuje projekty pod kątem wymogów administracyjnych i technicznych, łącznie z doprowadzeniem ich do etapu odbioru realizacji przez zakład dystrybucji energii elektrycznej. Ecostacja zajmuje się także zarządzaniem wybudowanymi elektrowniami.

Szacując potrzeby Klientów warto wspomnieć iż mikro instalacje według planu zagospodarowania do jednego licznika wynoszą standardowo do 50 kWh i raczej dotyczą Klientów biznesowych. U prosumentów z uwagi na dotacje do 10 kWh.

Standardowa instalacja opiera się ona o system paneli fotowoltaicznych połączonych z inwerterem, który przetwarza energię pobieraną ze słonecznego światła w prąd. W najbardziej nowoczesnych systemach stosuje się optymalizatory, spięte oddzielnie z ogniwami co zwiększa wydajność energetyczną. Fotowoltaika zazwyczaj montowana jest na dachu, ale ecostacja wyspecjalizowała się w budowaniu nietypowych konstrukcji na gruncie, czasem wyjątkowość instalacji polega na jej kształcie i nie musi być związana wyłącznie z gruntem. Projektowanie, dobór urządzeń oraz kompleksowy montaż pod nadzorem stanowi dobrą praktykę naszego zespołu. Sprawdź >>

Inwestycja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna - przebieg inwestycji

Stworzyliśmy opis przebiegu inwestycji, której założeniem jest technologia przyjazna środowisku naturalnemu. Instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna ponieważ nie oddziałuje na środowisko. Na wstępie istotne jest określenie potrzeb gospodarstwa domowego lub zakładu, który będzie w określony sposób według swojego profilu zużycia odbierał produkcje z instalacji. Warunki domowe oraz biznesowe różnią się z uwagi na krzywą zużycia. Parametr miesięcznego odbioru kwh nie jest zatem jedynym determinantem prawidłowego zaprojektowania mocy instalacji.

Dla przykładu firma produkcyjna największe pobory osiąga w godzinach pracy, taki profil jest idealny z uwagi na pokrywająca się produkcję zasilana słońcem. W tradycyjnym gospodarstwie domowym sytuacja jest odwrotna, ponieważ domownicy zazwyczaj czerpią energię elektryczną w godzinach poza szczytem operowania słońca. Warto jednak podkreślić iż bilansowanie czyli przechowywanie i rozliczanie zmagazynowanej energii w zakładzie energetycznym będącym dla instalacji baterią, umożliwia płynne czerpanie z zasobów zarówno dla domu jak i firmy. Różnicą jest zwrot energii dla gospodarstwa domowego na poziomie 80% i dla firmy na poziomie 70%. Bilansowanie energii jest dokonywane w ciągu godziny. Od sumy energii pobranej w ciągu tej godziny odejmowana jest suma energii wprowadzonej w ciągu tej godziny. W ten sposób jedynie wynik tego działania jest traktowany na potrzeby rozliczeń jako energia wprowadzona lub pobrana. Istnieje możliwość wnioskowania o sumowanie roczne co ułatwia proces rozliczania.

Ecostacja

Wzrost cen energii, ograniczenia sieci dystrybucyjnej, rozwój technologii oraz nowe przepisy w 2020 roku, powodują iż możliwość zainwestowania w własne źródło energii jest jedna z podstawowych inwestycji zarówno w biznesie jak i domostwie. Zasoby naturalne gwałtownie się kurczą, a zanieczyszczenie środowiska powoduje iż każdy powinien rozpatrzyć możliwości tego typu realizacji. Oczywiście kolejnym warunkiem jest posiadanie powierzchni na której można zainstalować system.

Ecostacja jest autoryzowanym dystrybutorem marki DAH która wprowadziła na nasz rynek moduły o mocy 400W w najnowocześniejszej technologii HALF CUT gdzie powierzchnia ogniwa jest o połowę mniejsza niż w standardowym module, dzięki czemu generuje odpowiednio mniejsze natężenie prądu oraz ma dwukrotnie mniejszy opór elektryczny. Jesteśmy także partnerem Solar Edge co powoduje iż projektowanie systemów fotowoltaicznych i idące za tym aspekty praktyczne jak bezpieczeństwo (montaż, dopasowanie parametrów, maksymalizacja uzysków energii) zyskują na miano liderów technologii PV. Dowiedz się więcej >>

Instalacja fotowoltaiki

Wybór dachu lub działki a zacienienie

Przy wyborze dachu czy działki pod budowę domu należy zwrócić uwagę na kwestię zacienienia, idealny układ na południe zmniejszy koszty inwestycji. Ważne jest to, czy obok domu nie ma wysokich drzew oraz innych budynków. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na wysokie kominy i inne wysokie elementy, które mogą spowodować zacienienie modułów fotowoltaicznych w ciągu całego roku. Moduły PV powinny być zainstalowane na połaci dachu skierowanej na południe, najlepiej pod kątem 20–45 stopni.

Najczęściej stosowany moduł fotowoltaiczny ma ok. 1,65 m długości i ok. 1 m szerokości. Wymagana przestrzeń montażowa pod 1 kWp instalacji wynosi ok. 5,5–6 m2. Moduły powyżej mocy 350W mają długość 2m. Każdy z modułów fotowoltaicznych waży ok. 20 kg i po zamontowaniu na dachu będzie powodował jego dodatkowe obciążenie. Nie jest to jednak obciążenie istotne dla typowej więźby dachowej domu jednorodzinnego. W realizacjach biznesowych z uwagi na dużą ilość modułów stosowane są specjalistyczne lekkie konstrukcje odciążające budynek. Dobierz odpowiednią konstrukcję>>

Okablowanie instalacji

Kolejnym istotnym krokiem jest określenie drogi kablowej, tak aby ograniczyć do konieczną długość okablowania, falowniki należało by zamieścić jak najbliżej modułów fotowoltaicznych oraz blisko rozdzielni głównej budynku, najlepiej nie dalej niż 10 m. Nie będzie wówczas konieczne stosowanie dodatkowych zabezpieczeń przepięciowych po stronie AC. Należy także zapewnić dostęp do złącza kontrolnego uziemienia, którego wartość powinna wynosić poniżej 10 Ohm. Parametr ten jest kontrolowany przez ecostację, co czasem z uwagi na różne rodzaje podłoża co może generować dodatkowe koszty konieczne do uzyskania prawidłowego uziemienia.

Zarówno dla ecostacji jak i jej klientów istotne są gwarancje. Standardowo 25-letnią gwarancją objęte są panele oraz 10 letnią inwerter, co zapewnia odpowiednią wydajność paneli dając co najmniej 80 procentową wydajność po 25 latach. Utrzymanie ciągłości produkcji, zapewnienie odpowiedniej mocy oraz minimalizowanie kosztów użytkowania domu stanowią jeden z wyznaczników budżetu, stąd tak istotny jest dobór partnera myślącymi kategoriami zespołu ecostacji.

Ecostacja - logo

ECOSTACJA Sp. z o.o.

ul. Międzynarodowa 68/35, 03-922 Warszawa

Obsługa Klienta: 669 911 610

Infolinia: 669 911 622

Serwis: 601 586 016

www.ecostacja.pl

 

[ecostacja sp. z o.o.,ecostacja,fotowoltaika,instalacja fotowoltaiczna,budynki ekologiczne,termomodernizacja,inwestycja w kolektory słoneczne]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
6/2020

Aktualny numer:

Administrator 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Rozliczanie fundusz remontowego
  • - Przeglądy techniczne po nowemu
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19225|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 12574|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 11724|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl