Artykuł sponsorowany

Awaria kanalizacji na osiedlu – jak temu zaradzić?

 Kan-fix  |  04.09.2020
Awaria kanalizacji na osiedlu – jak temu zaradzić?
Awaria kanalizacji na osiedlu – jak temu zaradzić?
Pixabay

Przychodzi taki moment w praktyce każdego zarządzającego budynkami wielolokalowymi, że należy podjąć decyzję o pewnych inwestycjach remontowych, np. wymianie czy renowacji sieci kanalizacyjnej. Myśl ta zwykle rodzi się wraz z pojawiającymi się problemami, co oczywiście ma logiczne uzasadnienie; gorzej, jeśli w trakcie użytkowania nie prowadzimy solidnych przeglądów rur kanalizacyjnych. Wówczas poważna awaria może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie i skutki mogą być bardziej dotkliwe.

Powodów wystąpienia awarii może być co najmniej kilka. Od dostania się do wnętrza rur gałęzi, kamieni, resztek jedzenia itd., po złe zaprojektowanie całego systemu. Jednak nie o przyczynach awarii będzie mowa w tym artykule, ale o sposobie, jak szybko jej zaradzić.

Odpowiedzią na tytułowy problem będzie naprawa rur kanalizacyjnych polimerem ElastoFlake. Innowacyjny materiał w postaci płynnego polimeru tworzy trwałą nową powierzchnię wewnętrzną rur. Dowiedz się w jaki sposób >>

Natryskowa renowacja bądź naprawa rur składa się z trzech faz. Dwie pierwsze stanowią przygotowanie do tej zasadniczej czynności, którą jest natryskiwanie materiału.

Faza I: oczyszczanie 

Do wnętrza rury wprowadzane jest urządzenie wyposażone w kamerę wideo w celu określenia jej aktualnego stanu. Następnie rury są mechanicznie czyszczone i płukane wodą, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Faza II: suszenie 

Po oczyszczeniu rurociąg jest suszony dmuchawą, a następnie sprawdzany ponownie w celu upewnienia się, że jest całkowicie suchy i nie ma dziur. Ewentualne dziury czy luki muszą zostać naprawione przed kontynuowaniem prac.

Unikanie awarii na osiedlu

Faza III: nakładanie materiału

Przygotowany rurociąg poddawany jest procesowi natryskiwania materiału ElastoFlake do osiągnięcia powłoki o grubości co najmniej 3 mm. Następnie jest ponownie kontrolowany przez system wyposażony w kamerę wideo, aby upewnić się, że cel został osiągnięty.

 

Firma Kan-fix specjalizuje się w renowacji i regeneracji systemów kanalizacyjnych, używając innowacyjnej metody Relining Group polimerem ElastoFlake. Na uwagę zasługuje fakt, że firma prowadzi renowację wszystkich rur o średnicy od fi 50 do fi 200. Ponadto posiada 15-letnie doświadczenie w pracach kanalizacyjnych.

KAN-FIX

KAN-FIX

690-564-577

796-350-750

www.kan-fix.pl

 

[kan-fix,czyszczenie rur kanalizacyjnych,czyszczenie pionów,czyszczenie kanalizacji,elasto flake,mechaniczna metoda czyszczenia rur]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl