Artykuł sponsorowany

TuMieszkamy wprowadza nowy model zarządzania nieruchomościami na polskim rynku

 TuMieszkamy  |  04.06.2020  |  1

TuMieszkamy planuje dalszy rozwój na polskim rynku, przenosząc zarządzanie nieruchomościami na wyższy poziom efektywności i dostosowania usług na potrzeby klienta, a także wdraża nowe technologie do zdalnej obsługi klienta. Rok 2020 będzie przełomowy dla organizacji i zarządzania nieruchomościami według nowych standardów usług wprowadzonych przez firmę.

TuMieszkamy, lider w zarządzaniu nieruchomościami mieszkaniowymi w Polsce, rozpoczął wprowadzanie nowego modelu biznesowego od kwietnia 2020 roku. Marka jest obecna na polskim rynku od 2018 roku i od tego czasu konsekwentnie dąży do ciągłego doskonalenia usług i wdrażania innowacji. Ma to na celu wprowadzenie nowych standardów w całym obszarze zarządzania nieruchomościami. Nowy model działalności dotyczy nie tylko restrukturyzacji organizacji, ale także wdrażania rozwiązań cyfrowych w usługach w celu zwiększenia skuteczności w działaniach oraz zadowolenia klientów.

Nowa formuła: połączenie tradycyjnych i nowoczesnych metod pracy z klientami

„Widzimy, że formuła tradycyjnego sposobu zarządzania nieruchomościami powoli przestaje być wystarczająca. Zmienia się nasza rzeczywistość oraz oczekiwania klientów, dlatego w TuMieszkamy wprowadzamy nowy model biznesowy - proaktywny, zorientowany na klienta oraz uwzględniający wykorzystanie nowoczesnych technologii IT” – mówi Tomas Ramanauskas, Wiceprezes Zarządu TuMieszkamy. „Nadal korzystamy z tradycyjnych form jak kontakt bezpośredni naszych pracowników z członkami zarządów wspólnot oraz mieszkańcami czy też realizacja zgłoszeń klientów poprzez infolinię. Dodatkowo rozbudowujemy nasze usługi IT, tworząc silne połączenie cyfrowe z klientami. Sektor bankowości indywidualnej przechodził podobne przemiany kilka lat temu i obecnie wszyscy realizujemy większość naszych działań zdalnie, poprzez platformy samoobsługowe. Mając na uwadze rozwój wszystkich branż usługowych w tym kierunku, jak też sprawność i efektywność tych narzędzi uznaliśmy, że pora by wprowadzić tego typu rozwiązania także do naszej branży zarządzania nieruchomościami.” – dodał Ramanauskas.

Dowiedz się więcej >>

Strefa Klienta TuMieszkamy

Sprawne wprowadzenie TuMieszkamy do nowej rzeczywistości to najważniejsze cele nowego modelu biznesowego firmy. W ubiegłym roku zainwestowaliśmy w rozwój całodobowej infolinii Działu Obsługi Mieszkańców i stworzyliśmy scentralizowane usługi księgowe. Teraz wprowadzamy innowacyjne rozwiązania wykorzystujące nowe technologie np. przeglądy nieruchomości przeprowadzane za pomocą dronów. Jest to także rok rozwoju kanałów komunikacji - oprócz wspomnianego Działu Obsługi Mieszkańców, mieszkańcy mogą komunikować się z TuMieszkamy za pośrednictwem platformy samoobsługowej - Strefy Klienta -  oraz mediów społecznościowych.

Szybko, efektywnie, bezpiecznie

Zachęcamy właścicieli nieruchomości do załatwiania wszelkich spraw korzystając z elektronicznych kanałów komunikacji  np. Strefy Klienta online dostępnej zarówno poprzez stronę internetową, jak też poprzez aplikację mobilną. W aktualnej sytuacji sprawdza się także całodobowa infolinia czynna siedem dni w tygodniu. Zgłoszenia od mieszkańców przyjmujemy także przez naszą stronę na Facebooku. Tego typu rozwiązania pozwalają nam zachować ciągłość obsługi nieruchomości, a mieszkańcy mają  nie tylko  bezpieczny, efektywny i szybki dostęp do najpotrzebniejszych informacji, ale również możliwość załatwienia spraw bez wychodzenia z domu” – kontynuuje Tomas Ramanauskas.

Postaw na kreatywne rozwiązania >>

Platforma samoobsługowa Strefa Klienta to miejsce, w którym właściciele lokali mają możliwość sprawdzenia swojego salda czy zapoznania się z wiadomościami od administratora. Tutaj znajdują się również wszystkie ważne dokumenty dotyczące danej wspólnoty mieszkaniowej. Ponadto mieszkańcy mogą zgłosić tam usterkę czy awarię.  Wystarczy zrobić zdjęcie i przy pomocy aplikacji przesłać zgłoszenie – jest ona natychmiast rejestrowana w celu usunięcia. Poprzez platformę można również wprowadzić odczyty liczników czy dokonać płatności zobowiązań. To ostatnie jest szczególnie wygodne w obecnej sytuacji. Mieszkańcy, mający dostęp do Strefy Klienta, mogą opłacać rachunki za utrzymanie ich nieruchomości za pomocą kilku kliknięć, a więc bez wychodzenia z domu.

TuMieszkamy

„Stawiamy na rozwój nowych technologii oraz narzędzi dla mieszkańców, które pozwalają im na ciągły dostęp do informacji i realizację zadań przy użyciu telefonu czy komputera. Nikt nie mógł przewidzieć wprowadzenia stanu epidemicznego, a to doskonały przykład jak nowe technologie mogą nam pomóc w takiej sytuacji. Dla tych mieszkańców, którzy mniej sprawnie posługują się narzędziami online publikujemy użyteczne instrukcje na naszym kanale YouTube.” – dodaje wiceprezes TuMieszkamy. „Nasi pracownicy, którzy realizują obchody po nieruchomościach korzystają z aplikacji mobilnych, dzięki którym łatwo i szybko mogą wprowadzić usterki do systemu, co pozwala przyspieszyć ich naprawę. Dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu mamy dostęp do historii napraw w budynku i znamy o wiele lepiej stan techniczny danej nieruchomości.” – mówi Tomas Ramanauskas. To dowód na to jak cyfryzacja dokumentów wspólnot mieszkaniowych ułatwia regularne obchody i sprawne utrzymanie nieruchomości przez administratorów.

Zebrania roczne – nowe możliwości ich przeprowadzania

Marzec to szczególnie gorący okres w życiu wspólnot mieszkaniowych. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację oraz zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego o unikaniu skupisk ludzi, Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że roczne zebrania wspólnot mieszkaniowych mogą odbyć się w późniejszym terminie, bez sankcji dla wspólnot mieszkaniowych czy zarządców nieruchomości. W przypadku wielu nieruchomości takie odroczenie zebrań powoduje brak możliwości podjęcia przez wspólnotę mieszkaniową uchwał niezbędnych do utrzymania prawidłowego stanu technicznego budynku oraz płynności finansowej wspólnoty. W takiej sytuacji zarządcy mogą zbierać głosy właścicieli lokali online. „W obliczu nowej sytuacji w kraju, idealnie sprawdza się, istniejąca w naszej organizacji już od ponad roku, możliwość zdalnego głosowania uchwał i zatwierdzenia sprawozdania rocznego poprzez Strefę Klienta.”– powiedział Tomas Ramanauskas.

„Sektor usługowy dynamicznie się rozwija, także oczekiwania klientów bardzo szybko się zmieniają. Doskonałym przykładem może być szczególny okres, w jakim się znaleźliśmy, gdzie kwestie związane z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia są kluczowe, a nowe technologie sprawdzają się doskonale w tak wymagającym czasie. Ten czas zmieni znacząco nasz sposób życia oraz podejście do usług. Także w stosunku do obszaru zarządzania nieruchomościami zmienią się oczekiwania mieszkańców oraz wspólnot mieszkaniowych.” – podsumował Ramanauskas.

Więcej informacji o TuMieszkamy można znaleźć na stronie www.tumieszkamy.pl

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17044|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12081|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl