Artykuł sponsorowany

Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?

 Polskie Pojemniki  |  07.07.2020  |  1
Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?
Co postawić zamiast wiaty śmietnikowej?
Polskie Pojemniki

Pojawiające się w tytule pytanie już samo sugeruje, że wiaty śmietnikowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla osiedli. Biorąc pod uwagę aspekty estetyczne – wiaty pozostawiają wiele do życzenia, widok przepełnionych i brudnych śmietników budzi odrazę. Ponadto wiaty zajmują wiele miejsce, które zarządcy osiedli mogliby lepiej zagospodarować, chociażby na kolejne miejsca parkingowe czy trawnik. Mając na uwadze te mankamenty, okazuje się, że rozwiązanie to jest stosunkowo drogie i mało funkcjonalne. To jednak nie jest sytuacja bez wyjścia.

Zarządcy nieruchomości w poszukiwaniu ulepszeń dla swoich osiedli coraz częściej decydują się na rozwiązanie, jakim są pojemniki półpodziemne oraz podziemne na odpady.

NIE dla budzącego odrazę widoku

Pojemniki podziemne lub półpodziemne nie tylko nie straszą wyglądem, lecz także współgrają estetycznie z otoczeniem. Co więcej, mogą stanowić element ozdobny osiedla. Na zewnątrz widoczny jest wyłącznie kiosk wrzutowy, pozostała część ukryta jest pod ziemią. Ponadto obramowanie zewnętrzne pojemników można kolorystycznie dopasować do otoczenia. Dobierz produkt odpowiedni do otoczenia >>

NIE dla nieprzyjemnego zapachu

Pionowa konstrukcja pojemnika, z której 60% znajduje się pod poziomem gruntu, pozwala na redukcję nieprzyjemnego zapachu pochodzącego ze śmietnika. Niższa temperatura pod ziemią powoduje, że odpady rozkładają się wolniej. Szczelna klapa z otworem wrzutowym, przylegająca ściśle do pozostałych elementów pojemnika, ogranicza dopływ powietrza do wnętrza pojemnika, a w konsekwencji hamuje proces rozkładania się odpadów. 

Zadzwoń, a odpowiemy na Twoje pytania: 12 422 59 09

TAK dla utrzymania porządku wokół pojemników 

Pojemniki podziemne i półpodziemne wykluczają również problem pozostawiania odpadów wokół pojemników. A otwarta przestrzeń wokół pojemników nie pozwala na anonimowość mieszkańców, co prowadzi do większej dyscypliny.

TAK dla dodatkowej przestrzeni

Nie potrzeba tutaj żadnych skomplikowanych obliczeń: pojemnik półpodziemny o średnicy ok. 190 cm, odpowiada 6 kontenerom o pojemności 1100 l. A zatem decydując się na tradycyjne pojemniki 1100 l, potrzebna jest powierzchnia ponad 8 m2, nie licząc przestrzeni na swobodny dostęp do śmietnika czy wiaty. Jeszcze efektywniejsze okazują się mniejsze pojemniki półpodziemne – o pojemności 3 m3 i 1,5 m3. Dla porównania jedno gniazdo pojemników półpodziemnych dla pięciu frakcji segregowanych odpadów odpowiada ustawieniu ok. 25 szt. kontenerów czterokołowych 1100 l. Łatwo więc sobie wyobrazić powierzchnię wiaty śmietnikowej dla takiej liczby standardowych śmietników 1100 l.

A zatem zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać na dodatkowe miejsca parkingowe czy strefę rekreacyjną. 

Pojemniki na osiedlu w Poznaniu

TAK dla oszczędności

Porównując koszty różnych inwestycji, należy brać pod uwagę również ich funkcjonalności oraz koszty eksploatacyjne, a także ewentualne oszczędności.

Pojemniki półpodziemne to trwałe rozwiązanie na długie lata. Są one odporne na wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, a ze względu na gładką powierzchnię nie przylega do nich farba graffiti, a zatem są mniej podatne na akty wandalizmu.

Zadzwoń i skalkuluj inwestycję: 12 422 59 09

Analizując przykład wiaty, już na początku wiemy, że jej wybudowanie nie należy do najtańszych przedsięwzięć. Ponadto wiata nie rozwiązuje problemu nieprzyjemnego zapachu. A zatem szybka analiza pozwala uznać wiatę śmietnikową za rozwiązanie stosunkowo drogie i niepraktyczne. Wybierz estetyczną alternatywę >>

Pojemniki w Poznaniu

Jak wybudować gniazdo pojemników półpodziemnych – krok po kroku

  • Wybór miejsca na instalację pojemników. W pierwszej kolejności należy udać się do starostwa, do wydziału geodezji i stamtąd pobrać mapę. Następnie trzeba upewnić się, czy w wybranym miejscu nie przebiegają sieci podziemne (prąd, gaz, woda itp.). Ponadto zachowane muszą być odległości od domów mieszkalnych i granic działki, a także miejsce na swobodny dojazd samochodu – śmieciarki.
  • Wykonanie projektu z częścią opisową wraz z nasieniem na mapę lokalizacji gniazda pojemników.
  • Złożenie zgłoszenia budowy wraz z uzyskaną dokumentacją projektowo- geodezyjną w starostwie.
  • Wybór wykonawcy montującego pojemniki (prace ziemne, osadzenie pojemników) oraz wykonanie opaski z kostki betonowej wokół pojemników.
  • Zabezpieczenie terenu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Polskie Pojemniki

Polskie Pojemniki

ul. Gubińska 16
66-600 Krosno Odrzańskie

+48 12 422 59 09


www.ppbin.com

 

[polskie pojemniki,pojemniki półpodziemne,pojemniiki na odpady,pojemniki podziemne]

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17225|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12187|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl