Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy to nie wszystko!

 UNIQA  |  12.10.2020  |  1
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy to nie wszystko!
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy to nie wszystko!
Uniqa

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy działa jak standardowe ubezpieczenie OC.

Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie osobie trzeciej, która poniosła straty z winy zarządcy nieruchomości. Co ważne, ochroną objęte są również skutki niedopatrzenia obowiązków zarządcy. Dzięki polisie OC obniżasz  ryzyko prowadzenia działalności zawodowej i zwiększasz swoją wiarygodność wobec klientów i partnerów.

Dlaczego warto poszerzyć ochronę, kiedy zarządzasz nieruchomością.

Na początek kilka faktów.

Fakt pierwszy. Obowiązek posiadania aktualnej polisy OC zarządcy nieruchomości spoczywa na każdej osobie wykonującej ten zawód. Wynika to z zapisów zawartych w ustawie z 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Dzięki ubezpieczeniu zapewnisz sobie ochronę w obszarze odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem pracy zarządcy nieruchomości. Posiadane OC daje poczucie bezpieczeństwa i przynosi wiele korzyści, takich jak wzrost zaufania i wiarygodności w oczach klientów oraz zabezpieczenie finansowe w przypadku szkody powstałej w wyniku działania lub zaniechania działania ubezpieczonego w związku z zarządzaniem nieruchomością.

Fakt drugi. Jeśli masz OC zarządcy, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie osobom, którym wyrządzisz szkodę w następstwie wykonywania czynności zawodowych, określonych w umowie o zarządzanie nieruchomością.

Fakt trzeci.  Jeśli jako zarządca nieruchomości zatrudniasz pracowników, którzy działają pod Twoim nadzorem, ubezpieczeniem OC objęta jest również Twoja odpowiedzialność cywilna za szkody, które mogą wyrządzić.

Fakt czwarty. Rozporządzenie Ministra Finansów określa kwotę, na którą musi ubezpieczyć się zarządca – aktualnie jest to 50 000 euro. Ta kwota może być niewystarczająca – zwłaszcza w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej i zatrudniania pracowników.

U każdego agenta UNIQA możesz kupić ubezpieczenie z sumą gwarancyjną nawet czterokrotnie wyższą niż jest to wskazane w Rozporządzeniu.  

Fakt piąty. Jesteś  zobowiązany do natychmiastowego zawiadomienia swoich klientów o wszystkich zmianach w polisie OC zarządcy nieruchomości. Jeśli nie dopełnisz tego obowiązku, klient ma prawo do wypowiedzenia umowy na zarządzanie nieruchomością.

UNIQA

Na co każdy zarządca nieruchomości powinien zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

OC zarządcy to podstawowa i obowiązkowa ochrona, która w pewnych okolicznościach może ochronić Cię przed konsekwencjami finansowymi. Jednak, aby być w pełni zabezpieczonym nie wystarczy sama polisa OC. Warto zabezpieczyć zarządzany majątek przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Aby mieć pełną ochronę, każda polisa dla wspólnoty mieszkaniowej powinna zawierać:

  1. Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych (najlepiej w formule „od wszystkich ryzyk”).
  2. OC w związku z posiadaniem mienia i zarządzaniem nieruchomości, w szczególności w zakresie zalań.
  3. Ubezpieczenie od powodzi (oraz od przesiąkania wód gruntowych i przypowierzchniowych w wyniku intensywnych opadów deszczu lub śniegu).
  4. Ubezpieczenie od samoistnego pękania oraz rozszczelnienie przewodów i urządzeń wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania.
  5. Ubezpieczenie od przepięcia i przetężenia niezależnie od przyczyny powstania.
  6. Ubezpieczenie od kradzieży, wandalizmu i dewastacji.
  7. Ubezpieczenie szyb i innych szklanych przedmiotów (niezależnie od przyczyny).

Pakiet takich ubezpieczeń dla wspólnot mieszkaniowych, które wraz z ubezpieczeniem OC zarządców stanowi kompleksowe zabezpieczenie dostępny jest w UNIQA.

Usługi assistance

Ponieważ zarządcy nieruchomości oczekują od ubezpieczenia jeszcze więcej na rynku można znaleźć oferty ubezpieczeń z bezpłatnym dostępem do usług assistance.

W przypadku nagłej sytuacji mogą mieć dostęp do ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, murarza, glazurnika, malarza, stolarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

W przypadku awarii mogą liczyć na naprawę sprzętu biurowego, domofonów i bram wjazdowych.

Takie usługi to standard w UNIQA.  Dodatkowo, w ramach usług assistance w UNIQA orgaznizuje lokale zastępcze dla mieszkańców w razie zdarzenia katastroficznego.

Asysta prawna

W ramach pakietu ubezpieczeń dla wspólnot mieszkaniowych w UNIQA dostępne są też usługi asysty prawnej, które możesz dokupić do ubezpieczenia. Wówczas pokryjemy koszty procesu sądowego, postępowania polubownego lub egzekucyjnego oraz zapłacimy wynagrodzenie adwokatowi, radcy prawnemu oraz pokryjemy koszty biegłych sądowych (nawet do 10 000 złotych). Ponadto, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie dziedzin prawa związanych z zarządzaniem wspólnotą mieszkaniową oraz na przygotowywanie i opiniowanie projektów uchwał, regulaminów, statutów i innych aktów regulujących funkcjonowanie ubezpieczonego.

Czy warto się ubezpieczać?

W 2019 zlikwidowaliśmy w UNIQA ponad 80 000 szkód w sektorze mieszkalnictwa, wyrządzonych przez siły natury lub osoby trzecie. Wartość wielu z nich była znacząca i znacznie przekraczała możliwości finansowe klientów.

Przykładowo, w jednym z budynków wielomieszkaniowych w Lublinie został całkowicie spalony szacht instalacyjny od 10 piętra. Dodatkowo zniszczone i zadymione zostały trzy piętra budynku. Wartość wypłaconego odszkodowania wynosiła milion dwieście złotych. W Opolu nieznany sprawca podpalił windę w bloku jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Wtedy wypłaciliśmy ponad dwieście tysięcy złotych.

Zgłoszenia podobnych szkód majątkowych od zarządców nieruchomości otrzymujemy kilka razy dziennie. Mogą one również wydarzyć się w Twoich zasobach.

Nie masz  wpływu na zdarzenia losowe,  jednak posiadając odpowiednią polisę, minimalizujesz negatywne skutki finansowe  tych zdarzeń i masz pewność, że zaistniałe szkody zostaną szybko i profesjonalnie zlikwidowane. To również podnosi Twoją wiarygodność w oczach klientów.

Dlaczego warto ubezpieczyć się w UNIQA?

Od 30 lat ubezpieczamy przedsiębiorców sektora mieszkalnictwa. Nasze doświadczenie to wieloletnia współpraca z największymi zarządcami nieruchomości w Polsce. W naszym portfelu mamy ubezpieczone ponad 40% wspólnot mieszkaniowych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania do zarządzania procesem likwidacji szkód. Dzięki naszej nowej platformie na iuniqa.pl możesz zgłosić szkodę, a odszkodowanie możesz uzyskać nawet w ciągu trzech dni. Bezpłatny dostęp może uzyskać każdy nasz klient.

Pakiet ubezpieczeń na jednej polisie dla właścicieli budynków  wielomieszkaniowych, skierowany do wspólnot mieszkaniowych i innych właścicieli budynków wielomieszkaniowych to najlepsza ochrona ubezpieczeniowa na rynku. Zapraszamy do kontaktu z  wybraną placówką UNIQA.

Wykaz placówek UNIQA >>

 

 UNIQUA

 

UNIQA TU S.A.

Ul. Gdańska 132
90-520 Łódź

801 597 597

42 66 66 500

www.uniqa.pl

 

[uniqua,firmy ubezpieczeniowe,ubezpieczenie zarządcy,ubezpieczenie oc,ochrona nieuruchomości,ubezpieczenie nieruchomości]

Komentarze

(1)
Kris | 29.07.2020, 10:48
Bardzo przydatny artykuł, dziękuję
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
12/2020

Aktualny numer:

Administrator 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zima a nieruchomości
  • - Bez windy ani rusz
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
ADMIREO ADMIREO Admireo to nowoczesny i funkcjonalny system do kompleksowego zarządzania nieruchomościami online. System działa w modelu SaaS i w...

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 20684|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 20143|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12653|Ocena: 1.0

Konferencja Miesięcznika Administrator

Docieplenie mieszkania od strony sufitu mogło wpłynąć na pojawienie się grzyba i pleśni

Od czego powinien być ubezpieczony zarządca, by mógł spać spokojnie?

Instalacje tryskaczowe - Akademia Ochrony Przeciwpożarowej

Jak dobrać odpowiedni system ogrzewania domu?

Co to jest sprawność urządzeń grzewczych?

Co to jest dom pasywny

Jak wykonać taras wentylowany?

Jak prawidłowo zamontować okno?

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl