Artykuł sponsorowany

Wentylatory dachowe i inne produkty Metalplast

 Metalplast  |  19.08.2020

Firma P.P.H.U Metalplast Tarnowskie Góry Sp. z o.o. od 56 lat specjalizuje się w produkcji wentylatorów: dachowych, promieniowych, kanałowych i osiowych w wersjach: standardowej, chemoodpornej, przeciwwybuchowej oraz przeciwwybuchowej-chemoodpornej.

W ofercie firmy znajdują się również:

Metalplast oferuje wysokiej jakości produkty, części zamienne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wyroby firmy charakteryzują się wysoką jakością, trwałością, małą masą, a także cichą pracą. Dodatkowym atutem produkowanych przez firmę Metalplast wentylatorów jest brak konieczności konserwacji.

WENTYLATORY DACHOWE

Mikroklimat w budynkach wywiera duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, zwierząt, roślin, a także na efektywność przebiegu procesów produkcyjnych i przemysłowych. Zapewnienie optymalnych warunków w pomieszczeniach jest głównym zadaniem wentylacji. Firma Metalplast Tarnowskie Góry dysponuje rozwiązaniami w zakresie wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej.

Dowiedz się więcej >>

Metalplast

Twój ekspert od wentylacji

Produkuje wentylatory:

– ze stałą prędkością obrotową (trójfazowe i jednofazowe)

  • dwubiegowe trójfazowe (WDC, WDc/s, WA i WB)
  • ze zmienną prędkością obrotową

– wyposażone w silniki indukcyjne jednofazowe przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej wraz z regulatorem prędkości obrotowej (np. typu TR),

– wyposażone w silniki trójfazowe które mogą współpracować z przemiennikami częstotliwości (falownikami, np. typu MX2). Falownik może współpracować z jednym lub grupą wentylatorów.

Wentylatory dachowe znajdują zastosowanie do przetłaczania powietrza czystego lub zanieczyszczonego pyłami o stężeniu zapylenia do 0,3 g/m3 i temperaturze +40°C  i + 60°C (w wykonaniu specjalnym) oraz do przetłaczania czynników agresywnych chemicznie. Znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych w przemyśle: chemicznym, spożywczym, a zwłaszcza w rolnictwie i budownictwie wielorodzinnym do wentylacji pomieszczeń, magazynów, różnego rodzaju hal itp.

Wentylator Metalplast Wentykator Metalplast Wentylator Metalplast

 

Wentylatory promienioweWENTYLATORY PROMIENIOWE

Wentylatory promieniowe typu WA i WB przystosowane są do przetłaczania powietrza czystego lub zanieczyszczonego o maksymalnym stężeniu zapylenia do 0,3 g/m3 i temperaturze +40ºC  i + 60°C (w wykonaniu specjalnym). Znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych (nawiewnych lub wywiewnych) w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, a także w różnych rodzajach obiektów użyteczności publicznej jak: laboratoria, magazyny, szpitale, szkoły, stołówki, baseny, oczyszczalnie ścieków itp. Wentylatory typu WA wykonane są z twardego PVC.

Wywietrzak grawitacyjny MetalplastWYWIETRZAKI GRAWITACYJNE I ZESPOLONE

Wywietrzak grawitacyjny cylindryczny typu A stosuje się w instalacjach wentylacyjnych typu grawitacyjnego. Są to elementy, które pod wpływem wiatru stwarzają różnicę ciśnień powodującą wypływ powietrza z przewodów wentylacyjnych lub bezpośrednio z pomieszczeń. Wywietrzaki cylindryczne montowane są na podstawach dachowych lub przewodach wentylacyjnych.
Dostępne kolory: biały i szary

Wywietrzak zespolony W-z składa się z wywietrzaka dachowego grawitacyjnego i umieszczonego wewnątrz niego wentylatora dachowego typu WDc/s lub WDc/sw. Wykonany jest z twardego PVC. Użyte materiały gwarantują ich długotrwałą żywotność bez wykonywania zabiegów konserwacyjnych.

Wywietrzaki zespolone pozwalają na stosowanie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej lub też stosowanie samej wentylacji grawitacyjnej albo mechanicznej w zależności od parametrów termodynamicznych powietrza wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia (temperatura, wilgotność).

Wywietrzaki:

Wentylatory kanałowe MetalplastWENTYLATORY KANAŁOWE

Wentylatory kanałowe służą do przetłaczania powietrza czystego lub zanieczyszczonego o maksymalnym stężeniu zapylenia do 0,3 g/m3 i temperaturze +40ºC i + 60°C (w wykonaniu specjalnym).

Znajdują zastosowanie w wentylacji mechanicznej nawiewnej jak i wywiewnej, w różnych gałęziach przemysłu, obiektach użyteczności publicznej, w budownictwie do wentylacji pomieszczeń, magazynów i różnego typu hal itp.

Wykonane są z twardego PVC, co gwarantuje ich długotrwałą żywotność bez wykonywania zabiegów konserwacyjnych

NASADY I WENTYLATORY HYBRYDOWE

Wentylatory Metalplast Metalplast wentylatory

Nasady i wentylatory hybrydowe stosowane są w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Zapewniają one właściwą wentylację ciągu grawitacyjnego, jak również umożliwiają zwiększenie strumienia powietrza wywiewanego z pomieszczeń po załączeniu wentylatora.

Wentylator Metalplast

Metalplast


Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „Metalplast” Tarnowskie Góry Sp. z o.o.

Strzelecka 21
42-600 Tarnowskie Góry
Śląskie, Polska
Telefon: 32/ 285-54-11
Faks: 32/ 285-54-86

Dział handlowy:
zbyt@metalplast.info.pl

Biuro:
office@metalplast.info.pl
biuro@metalplast.info.pl
 

(metalplast, wentylacja, wentylatory, wentylatory dachowe, wentylatory promieniowe, wywietrzaki, wentylatory hybrydowe)

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
7-8/2020

Aktualny numer:

Administrator 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany w Prawie budowlanym
  • - Wyrok eksmisyjny w SM
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

masz wiadomość

 

Mamy dla Ciebie prezent

zapisz się na newsletter i otrzymuj
na bieżąco informacje
o nowościach naszego portalu,
a w prezencie otrzymasz

BEZPŁATNY numer "Administrator i Menedżer Nieruchomości"

Zapisuję się na newsletter

Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:

Produkty i technologie

Porady eksperta (video)

Wyświetleń: 19699|Ocena: 3.0
Wyświetleń: 16975|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12044|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl