CZYTELNIKU!

Pobierz pełny numer miesięcznika Administrator 7-8/2019

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu

Ile kosztuje docieplenie dachu i ile na tym można oszczędzić? ‎
https://derowerk2.administrator24.info/▲
Wypełnij formularz o swoim budynku i dowiedz się ile będzie kosztowało ocieplenie dachu i jak wpłynie to na Twoje oszczedności, gdy...
Kategorie: ocieplenie, dach, termomodernizacja, stropodachy, cena ocieplenie,

Dni Dewelopera 2020 – dyskusja o największych wyzwaniach rynku nieruchomości

 Redakcja  |  07.10.2020
fot. organizator wydarzenia

Niewiele ponad tydzień pozostał do 9. edycji Dni Dewelopera – flagowej imprezy wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich i jednego z najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości w Polsce. Wyjątkowe okoliczności skłoniły organizatorów do zmiany formuły wydarzenia. Nie przeszkodzą one jednak przedstawicielom oraz interesariuszom rynku deweloperskiego w dyskusjach nad najważniejszymi kwestiami i wyzwaniami, przed jakimi stoi branża. Konferencja odbędzie się 15 października w Concordia Design Hub we Wrocławiu.

Dekada tradycji 

– Dni Dewelopera to już dekada branżowych spotkań, wymiany doświadczeń i dyskusji na temat najistotniejszych bieżących kwestii i kierunków rozwoju rynku deweloperskiego w Polsce. Bieżący rok jest niełatwy logistycznie, jednak – pomimo rozmaitych pesymistycznych prognoz – nie okazał się dla naszej branży hamulcowym dla jej dynamicznego rozwoju. Nie oznacza to jednak, że pandemia i jej skutki są jedynymi wyzwaniami o jakich mamy potrzebę rozmawiać. Nowelizacja tzw. ustawy deweloperskiej, Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, zmiany w Warunkach Technicznych, które wchodzą w życie z końcem bieżącego roku – wokół tych zagadnień zbudowaliśmy agendę konferencji Dni Dewelopera „Mieszkanie: redefinicja” – mówi Tomasz Stoga, Prezes Oddziału PZFD we Wrocławiu. 

Konferencja odbędzie się 15 października w przestrzeni wrocławskiej Concordia Design Hub. Z uwagi na obecne zalecenia, stacjonarnie w wydarzeniu może uczestniczyć 150 osób. Całość konferencji będzie natomiast transmitowana online

– Nadzwyczajne okoliczności potraktowaliśmy jako wyzwanie, nie jako problem. Nie rezygnujemy z możliwości zorganizowania platformy wiedzy i możliwości nawiązania relacji biznesowych dla firm działających na rynku pierwotnym, samorządów, organizacji i podmiotów, które z nami współpracują. W nowej, hybrydowej formule, przewidzieliśmy trzy panele stacjonarne oraz cztery streamy – dodaje Tomasz Stoga. 

O planowaniu przestrzennym i finansach

Tegoroczne wydarzenie w hybrydowej formule to w sumie 3 debaty stacjonarce 4 streamy w przestrzenii online.

Stacjonarnie konferencja rozpocznie się panelem otwarcia „Mieszkanie: redefinicja”. Goście panelu rozmawiać będą m.in. o tym, czy rok 2020 będzie punktem zwrotnym w rozwoju miast. Jakie wyzwania przed planistami postawiła pandemia? Jak kształtuje się polityka mieszkaniowa po COVID-19? Jak tworzyć miasta odporne gospodarczo na pandemię? Jak zmieniły się nasze miasta na przykładzie Wrocławia?

W kolejnym panelu stacjonarnym – „Planowanie inwestycji deweloperskich po roku 2020” – poruszone zostaną tematy zmian prawnych i legislacyjnych, policentryczności miasta, efektywności energetycznej czy miejsc parkingowych. 

Zwieńczeniem konferencji w Concordia Design Hub będzie panel „Co wpływa na koszt metra kwadratowego?”, w którym poruszone zostaną kwestie procesu inwestycyjnego, finansowania inwestycji deweloperskich czy czynników kształtujących ceny na rynku pierwotnym. 

Goście online wezmą udział w 4 streamach o następującej tematyce: 

  • Marketing i sprzedaż, 
  • Smart City, 
  • Leadership,
  • stream techniczno-budowlany.

Podczas wydarzenia w roli panelistów wystąpią czołowi eksperci z dziedziny architektury, urbanistyki, włodarze miast, przedstawiciele organizacji administracji państwowej oraz reprezentanci firm partnerskich. 

Patronatem honorowym Dni Dewelopera 2020 jest Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Patronem konferencji jest firma FORTUM

 

Szczegółowy program i rejestracja -> TUTAJ 


[dni dewelopera 2020, konferencja, deweloper, rynek mieszkaniowy]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić na docieleniu dachu, piwnicy i garażu  »

Docieplenie budynkuCENA to słowo-klucz, którym wyważono niejedne drzwi… i przez które może uciekać komfort i zadowolenie inwestora. Jakie składniki ceny usług termoizolacyjnych... Czytam więcej »


Oto jak szybko i bezpieczenie zabezpieczyć budynek przed wilgocią »

Jak zdobyć kredyty preferencyjne na inwestycje służącę zwiększeniu efektywności energetycznej budynków wspólnot i spółdzielni?

wilgotne ściany w budynku mieszkania termomodernizacja
Wilgoć w budynku zagraża jego całej konstrukcji i jest odpowiedzialna za liczne schorzenia ludzi przebywających w zbyt wilgotnych pomieszczeniach. Pojawiają się pleśń i grzyby na ścianach... Chcę wiedzieć »

Wystarczy audyt energetyczny, uchwała o zaciągnięciu kredytu i potwierdzona ściągalność zaliczek na fundusz remontowy... Zobacz, jakie inwestycje obejmuje »


Jaki wybrać kocioł do budynku mieszkalnego lub domu »

Kocio jaki wybraćW blisko połowie gospodarstw domowych w Polsce do ogrzewania wykorzystuje się kotły na paliwa stałe. Wynika to ze względów ekonomicznych i technicznych, dostępności paliw... Czytam więcej »


Pobierz darmowy poradnik "Uzdatnianie wody w instalacjach HVAC"»

Jak wyeliminować błędy w działaniu zaworów i głowic?

Pobierz poradnik uzdatnianie wody w instalacjach HVAC zawory i głowice
Wymagania odnośnie wody w instalacjach grzewczych reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Jak podnieść jakość wody? Jak obniżyć koszty instalacji grzewczej i chłodniczej? Jak zadbać o bezpieczeńśtwo i komfort mieszkańców... Czytam więcej »

instalacja grzewcza również „przeżywa” stany chorobowe, które bez właściwego diagnozowania nie będą możliwe do usunięcia. W konsekwencji praca systemu jest... czytam więcej»


Czysta woda, wolna od zanieczyszczeń i bakterii - jak ją zapewnić?

Zimne kaloryferyWoda w postaci aerozolu wodno-powietrznego, wydostająca się z instalacji zawierających bakterię Legionella, może powodować chorobę legionistów lub mniej niebezpieczną... Czytam więcej »


Nie uwierzysz! Zapewnij sobie ciepłą wodę do woli»

Czy to możliwe? Nowa bezobsługowa i ekologiczna kotłownia, bez obciążeń finansowych! »

Kompleksowa energia kotłownia bez nakładów finansowych
Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie... czytam dalej »

Brak obciążeń finansowych związanych z budową/modernizacją kotłowni gazowej. EWE bierze na siebie ciężar finansowania i budowy kotłowni... chcę wiedzieć więcej»


Masz problem z wentylacją pomieszczeń? Zobacz to rozwiązanie?

Wentylacja pomieszczeńKuchnia to miejsce szczególne -  to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego pragniesz spokoju. Teraz już możesz przygotować posiłki lub... Chcę zobaczyć »


Rozwiązania polecane dla administratorów i zarządców budynków »

Jak zadbać o prawidłowe powietrze w pomieszczeniu?

wiata rowerowa klimatyzatory na budynku

Coraz ciekawsze rozwiązania spotykam na polskich osiedlach. Dbałość o zadowolenie mieszkańca staje się priorytetem, dzięki czemu... Czytam więcej »

Dobre samopoczucie zależy od jakości powietrze i kliamtu panującego w pomieszczeniu w którym przebywamy i... chcę wiedzieć jak »


Jaki wybrać program do zarządzania nieruchomościami?

Programy do zarządzania nieruchomościamiDynamiczny postęp w technologii komputerowej i infor­matyce spowodował, że komputer z odpowiednim opro­gramowaniem stał się podstawowym narzędziem pracy prak­tycznie każdego zarządcy nieruchomości... Czytam więcej »


Obniżenie kosztów energii elektrycznej w obwodach administracyjnych »
Oto śmietniki, które zdobią osiedla»
Licznik energii - oszczędzanie śmietniki ese
Wzrost cen energii zmusza administratorów obiektów do szukania sposobów obniżania kosztów na fakturach za energię elektryczną... czytam więcej » Miejsca składowania odpadów to przeważnie duży problem dla zarządcy. Jak utrzymać go w czystości i sprawić, aby nie szpecił wizerunku osiedla, a stał się jego wizytówką... czytam dalej »

Jak skutecznie zlikwidować problem wilgoci w murach?
Dlaczego warto zainwestować w kompostowniki i grządki podwyższane?
wilgoc sciany kompostoniki na osiedlu
Może się wydawać, że nieprzyjemny zapach, nieestetyczny wygląd czy zbyt niska temperatura to najgorsze, co może nas spotkać w zawilgoconym.... czytam więcej » Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują nawożenia i słońca. Sztuczne nawozy nie są do końca dobre dla roślin. Mozemy sami zadbać o odpowiedni nawóz dla roślin w... Czytam więcej »

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy w zarządzaniu nieruchomościami?

Dobry Zarządca nieruchomości - opinie

Zarządca przecież odpowiada za funkcjonowanie nieruchomości, za wszystkie sprawy techniczne, formalne, i komunikacyjne. Aby czynić to efektywnie (...) Czytam więcej »


Trwałość i niezawodność termomodernizacji budynków »
Jak pozbyć się problemu psich odchodów z trawnika »
parkingi wielopoziomowe Sprzątanie po psie
Projektowanie termomodernizacji budynków koncentruje się na doborze materiału i grubości ocieplenia, doborze okien oraz nośnika... czytaj dalej »

Oroblem zanieczyszczonych przez psy trawników dotyczy wielu osiedli. Jak możemy pomóc właścicielom czworonogów(...) czytam dalej »Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Administrator24.info... dowiedz się więcej »
9/2020

Aktualny numer:

Administrator 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Sąsiedzkie spory
  • - Jaki domofon wybrać?
Zobacz szczegóły
Jeżeli właściciele lokali przeznaczyli środki zgromadzone na funduszu remontowym na inny cel niż wcześniej deklarowany:
SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT - Nowoczesna naprawa rur kanalizacyjnych SZOTT to firma zajmująca się renowacją rur kanalizacyjnych metodą natryskową. Oferujemy także monitoring, czyszczenie, udrażnianie...

Produkty i technologie

Wyświetleń: 17186|Ocena: 1.5
Wyświetleń: 12169|Ocena: 1.0
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl